Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

38 minutes ago, vilhelmina said:


On ce pomenute medije ionako proganjati, sada na nesto uvijeniji nacin nego ranije, ali svejedno. U ranijem periodu ih je vec toliko naruzio da sada vise i ne mora da se trudi. A i ide mu na ruku da ovako ispada fin i tolerantan. Eto, mogao bi on to i ostrije, ali se suzdrzava, jer on je predsednik svih gradjana, bla, bla….

 

Ali kad vec pominjemo te medije, moje veliko razocarenje s jucerasnjeg obracanja je Zaklina s N1. Sta je toj zeni, gde je ona Zaklina koju znamo? Cak joj nije prvi put da se izglupira s besmislenim pitanjem kojim Vucicu onako na tacni ponudi zicer. Neozbiljno i kao tinejdzerka s fejsbuka koja pokusava da spusti simpatiji koji je ispalio. Mislim, onoliko materijala joj je ponudio u ona dva sata prevrtanja po fasciklama, a ona nesto tupavo u stilu ”predsednice, niste rekli sta je poskupelo”. Cuj, to je mogla da pita bilo kog politicara bilo gde u svetu danas. Dobila bi isti odgovor i ne bi imala prava da se na njega zali. Sta je htela time da postigne, ne znam, ali od onog sto sam ja upratila, ovo joj je bar drugi put da je uprskala.

 

Nisam gledao pitanja, već posle prvog sam se prabacio na nešto drugo.
Ostalo mi u sećanju, iz dela o energetici, greška što smo smanjivali upotrebu uglja, sad ćemo povećati, plus modularne nuklearke, ali biser je, vetar je naš resurs pa oni koji ga koriste moraju prvo da isporuče struju Srbiji, a šta pretekne da izvoze. Mislim se, mogli bismo da izvozimo vetar u sirovom stanju. A i sunce, postavimo ogledala pa preusmerimo zrake ka Nemačkoj.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:


Da li je samo meni cudno ovo pominjanje cerke Milice u kontekstu za drzavu i gradjane veoma vaznog sluzbenog putovanja predsednika? I to treba da bude kao nesto pozitivno sto je tatina smizla isla u shopping o drzavnom trosku?!? Pa njemu je bre posao da sedi s Kurtijem, koliko god mu se zeludac prevrtao, a ne da seta clanove porodice po ekskluzivnim mestima i pod obezbedjenjem za pare vec osiromasenih gradjana.

Posle ce jos da arlauce sto mu pominju decu, a sam ih eksponira na svaki moguci nacin, fuj!

 

Meni je čudno. Na ovoj slici koju sam postavila u prethodnom postu jasno se vidi da je sedeo sa Kurtijem. 

I mislim da laže da je ćerka bila sa njim u Nemačkoj.

Ne razumem zašto mu je važno da gotovo u svakom intervjuu ili izjavi za javnost spomene svoju decu. Čini mi se da to ima neke veze sa njegovim psihološkim profilom, ali nisam ni psiholog a ni psihijatar i ne mogu jasno da protumačim zašto to radi.

 

Jedini političar iz opozicije koji je prvi i jedini put spomenuo svoju decu je Dragan Đilas. Čovek je stvarno bio uznemiren kada su pored zgrade u kojoj žive njegova deca članovi SNS-a uzvikivali parole protiv njega.

 

Bold: Toma Nikolić je svoju ženu, unuke, a možda i sinove i snaje vodio u Diznilend kada je jednom prilikom bio u poseti SAD. Mislim da je bila u pitanju zvanična poseta, a ne privatan odlazak.  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Div said:

 

Nisam gledao pitanja, već posle prvog sam se prabacio na nešto drugo.
Ostalo mi u sećanju, iz dela o energetici, greška što smo smanjivali upotrebu uglja, sad ćemo povećati, plus modularne nuklearke, ali biser je, vetar je naš resurs pa oni koji ga koriste moraju prvo da isporuče struju Srbiji, a šta pretekne da izvoze. Mislim se, mogli bismo da izvozimo vetar u sirovom stanju. A i sunce, postavimo ogledala pa preusmerimo zrake ka Nemačkoj.

 


On koristi funkcionalnu nepismenost velikog broja gradjana, pa nesto sto je koncesija na mnogo desetina godina, sa svim pravima koje iz toga proisticu, predstavlja kao da je Srbija angazovala izvodjace radova da joj iskopaju rudu, izgrade put, gasovod, vetropark, sta god…, a to je i dalje nase. Kao da ce te firme obaviti posao i otici, a Srbija ce te produkte posle prodavati i uzimati profit. Tako s Gaspromom, tako s Rio Tintom i svim ostalima. Ubij me ako prosecan birac ne vidi to upravo na ovaj nacin. Kao prodas nesto i super zaradis, a to i dalje ostane tvoje. Ako ”izvodjac” krene nesto da petlja, Vucic samo zaurla ”u rikverc” i pazi ko ce da se usudi da ne poslusa.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Koje tačno sankcije Zapad traži od AV da uvede? 

 

Sve što i EU.

 

Međutim mislim da je njima mnogo bitnije da on krene sa uvođenjem sankcija makar to bile i sankcije na izvoz čačkalica u prvom trenutku. EU želi to više politički nego ekonomski jer smo mi nebitni u ekonomskom smislu. Žele da mogu da kažu da je cela evropa uvela sankcije Rusiji (izvinite vi na Kavkazu ali .... 🙂 ) .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Meni je čudno. Na ovoj slici koju sam postavila u prethodnom postu jasno se vidi da je sedeo sa Kurtijem. 

I mislim da laže da je ćerka bila sa njim u Nemačkoj.

Ne razumem zašto mu je važno da gotovo u svakom intervjuu ili izjavi za javnost spomene svoju decu. Čini mi se da to ima neke veze sa njegovim psihološkim profilom, ali nisam ni psiholog a ni psihijatar i ne mogu jasno da protumačim zašto to radi.

 

Jedini političar iz opozicije koji je prvi i jedini put spomenuo svoju decu je Dragan Đilas. Čovek je stvarno bio uznemiren kada su pored zgrade u kojoj žive njegova deca članovi SNS-a uzvikivali parole protiv njega.

 

Bold: Toma Nikolić je svoju ženu, unuke, a možda i sinove i snaje vodio u Diznilend kada je jednom prilikom bio u poseti SAD. Mislim da je bila u pitanju zvanična poseta, a ne privatan odlazak.  

 

 

 


Ja mislim da je on tog dana dvaput vecerao. Prvo s Kurtijem jer je takav bio protokol organizatora susreta, a posle za svoju dusu, u krug najmilijih. Uopste ne sumnjam da je dobro dete Milica bila tamo. Da onaj bilmez od starijeg mu sina nije onakav kakav je, sedeo bi taj i na zvanicnijim mestima. Verovatno je i dinastija Kim tako pocela i vidi dokle su dogurali.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

 

Sve što i EU.

 

Međutim mislim da je njima mnogo bitnije da on krene sa uvođenjem sankcija makar to bile i sankcije na izvoz čačkalica u prvom trenutku. EU želi to više politički nego ekonomski jer smo mi nebitni u ekonomskom smislu. Žele da mogu da kažu da je cela evropa uvela sankcije Rusiji (izvinite vi na Kavkazu ali .... 🙂 ) .

to..sta mi njih da sankcionisemo, sta oni zavise od nas

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ovaj kao privatno lice moze da bude vernik, to je OK, ali ne bi trebalo da nosi uniformu kad obavlja te verske rituale. Ono, što bas on, sto lekari onda ne dolaze u mantilima itd. Oni to namerno rade, valjda da nekome, kome li, niko ne zna, pokazuju nekakvo jedinstvo ili kako vec to zovu, crkve i vojske i drzave bla bla bla. Smesno u principu.

 

Prosle nedelje je Kisjuhas imao dobru kolumnu o religiji, poenta je, na religiju se moze gledati i kao na skup rituala koji pomazu da se ojaca osecaj pripadanja nekoj grupi, isto kao zajednicko pevanje navijaca i slicno. I tacno je, jedino sto su ovima rituali malo... Ne bih izabrao tu crkvu kad bih iz nekog razloga naprasno postao religiozan.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Meni se čini da se neće otkačiti od Rusije. U stvari, ne znam. Njegove izjave su iz dana u dan sve bolesnije. I laži su sve gore i gore.

...Zar ne podseca na nekog sekspirovog junaka...

bolesno laze, krade, fantazira, hrabar a nesiguran, svi ga mrze a vole,

niko ne zna koji ce potez da povuce, nacija ceka sta ce da odluci,

drzi opoziciju u misjoj rupi gde i oni nesto cekaju...svi ga cekaju ...Njega njega njega

zgrabio kormilo i samo ga cima levo-desno  niko ne zna na koju ce stranu poci taj brod zapetljan u Sargaskom moru (zna dj vasa koje je to more iz poeme....)

 

To je sve za `divljenje`. Ne njemu vec opoziciji.

 

 

17 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Jeremić je...fina sam i ne psujem. Smučio mi se davno..pogotovo posle one afere kada je NS napustio Nikola Jovanović.

Vidim da ga pljuju svi na Tviteru, još gore nego što pljuju Boška Obradovića.  

 

 

 

Zasto je bilo ko ikada a ne samo `odavno` imao iluzije oko jeremica ili boskica...Licno mi smeta to oko politike kad ljudi frapantno kaskaju, kad ne vide na vreme, kad su im potrebne godine da nesto saberu...a posle ostanu zacudjeni datim..

 

Jeremic nikada nije bio niko iako se svojski trudio da bude. Sta ce kad je netalentovan a pun ambicije. To nije smelo da se ignorise, ali prosecan svet ne moze sve da isprati i da razume...

Na proslom forumu je svaki od njih bio skinut do gole koze, tako da je misljenje moglo da se formira ako ga neko do tada nije imao i da se nikada ne dodje u zabludu potpadanjem pod uticaj tabloida i raznolikih medija koji normalne satanizuju a kretene kuju u zvezde...Posle kazu - ijuu mi smo razocarani. Cime li ste bili ocarani...pitanje je.

 

Kad ne znam ko je ko, malo ga osmotrim, oslusnem i vec za pet minuta znam tko je i sta je. I upravo tu lezi zec. Sve zavisi od onoga ko slusa i sta mu prija da cuje. Tako da kada jeremic izbaci svoje nacionalizme - ljudi polete jer im se to dopada a oni drugi kazu pa ipak je to tadicev covek nije to boskic znaci ovaj mora da je ok i tako dalje...

 

Jedino kod jeremica sto je bilo simpaticno to je kad je krenuo kod vucica da se biju -taj performans je sasvim nov a i smesan

...ali tu je stao. To je njegov domet. Domet netalenta. I ponovo se vratio u svoju zabokrecinu neutralnosti i ostalih potpuno outisticnih mantri sve ponovo mimo sveta u cilju pridobijanja nekog neukog simpatizera....

 

Kakav jeremic, smesno je i sto se pominje....Ali sta ces kad nema nista pametnije

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno da je neko imao, ili jos bolje i dalje ima iluzije oko Cede, pa ima ih, da neko skace ako se kritikuje Djilas, pa ima ih..svi smo ludi na svoj nacin, samo, neki misle da su mnogo pametniji od drugih, i da su samo oni za sve u pravu..ja nisma ocaran ni ss  jendim opozicionarom, Jeremicem ponajmanje, Boskom, Boze me sacuvaj, Bosko mi se deli na faze kada sma mogao d aga jedva tolerisem, i kada ne mogu uopste, at best..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

2Harmonika

Nije ni bila rec o tebi licno i tvojim vidjenjima

...ovde na forumu smo samo primeri nekih sirih stavova koje jasno/nejasno pokazujemo.

 

Kao i sto nije rec o meni da bi se odmah upregao ceda kao oruzje za neutralizaciju mojih stavova koje jasno pokazujem. I ponavljam se kao papagaj. Kao i sto nije rec o Jeremicu - osobi, vec o politici koju zastupa i kakvoj je sklon. Ovde se ne radi o pljuvacini tih licnosti, koga briga za to, vec o politici koju sprovode ili zastupaju. Znaci kakav ceda i ostala imena... Djindjic takodje i nije to djindjic osoba vec politika koju bi sprovodio....

I taj Atentat nije bio protiv osobe, vec protiv osobine politike...inace da je do ubijanja osobe onako iz cista mira, mogao je da strada bilo ko drugi. No nije iz cista mira. Znalo se tacno ko smeta i ko nastavlja da smeta. Vise takvih nema. Ovde vidis da se trkaju samo oni koji nisu pretnja.

 

Potpisujem da do Atentata nikada ne bi doslo da je Djindjic bio na recimo kostunicinoj politickoj razini. I onda kada to postane predmet rasprave - vidis zasto se stiglo do vucica...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Navodim primer, jer mi deluje da si licno prozvala Devojku na osnovu njenih opredeljenja..ni ja se ne npr. ne slazem sa  njom, oko mnogo stosta, i mislim da je i ona malo neobjektivna, ali nije jedina pa sam stao u njenu odbranu..i dalje je respektujem,medju retkima je ovde koja iam tu cast..a Djindjicevo ubistvo    prava pozadina se ne zna..malo zemunski klan, jer je sprovodio istragu protiv njih, malo verovatno ima i do politickih protivnika, ali i saveznika u vladi koji su verovatno barem znali.. 

Edited by Harmonika
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Harmonika Hvala ti. U pravu si. 

Mama Mia voli da mi prenosi svoje znanje, kako bih bolje razumela političke prilike u Srbiji. Ona veruje da ja apsolutno ništa ne znam o politici, i ne zna da se politikom na lokalu bavim dugi niz godina. 

 

Maksimalno se trudim da ovde nikoga ne vređam, nikoga ne želim da povredim. Cenim i poštujem različita mišljenja.  

 

Ne mogu da razumem da jedna osoba na forumu @Mama_mia jedina poštuje prvog demokratskog premijera Zorana Đinđića. I ja sam ga poštovala i plakala tog 12.03.2003. i verujem da bi danas Srbija drugačije izgledala i svi bismo bolje živeli i bili srećniji da je on ostao živ.

 

A sada stvarno ide na ignore listu, iako je poznato da nisam jedina kojoj ta persona prenosi svoje znanje.   

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

...Zar ne podseca na nekog sekspirovog junaka...

bolesno laze, krade, fantazira, hrabar a nesiguran, svi ga mrze a vole,

niko ne zna koji ce potez da povuce, nacija ceka sta ce da odluci,

drzi opoziciju u misjoj rupi gde i oni nesto cekaju...svi ga cekaju ...Njega njega njega

zgrabio kormilo i samo ga cima levo-desno  niko ne zna na koju ce stranu poci taj brod zapetljan u Sargaskom moru (zna dj vasa koje je to more iz poeme....)

 

To je sve za `divljenje`. Ne njemu vec opoziciji.

 

 

 

 

Zasto je bilo ko ikada a ne samo `odavno` imao iluzije oko jeremica ili boskica...Licno mi smeta to oko politike kad ljudi frapantno kaskaju, kad ne vide na vreme, kad su im potrebne godine da nesto saberu...a posle ostanu zacudjeni datim..

 

Jeremic nikada nije bio niko iako se svojski trudio da bude. Sta ce kad je netalentovan a pun ambicije. To nije smelo da se ignorise, ali prosecan svet ne moze sve da isprati i da razume...

Na proslom forumu je svaki od njih bio skinut do gole koze, tako da je misljenje moglo da se formira ako ga neko do tada nije imao i da se nikada ne dodje u zabludu potpadanjem pod uticaj tabloida i raznolikih medija koji normalne satanizuju a kretene kuju u zvezde...Posle kazu - ijuu mi smo razocarani. Cime li ste bili ocarani...pitanje je.

 

Kad ne znam ko je ko, malo ga osmotrim, oslusnem i vec za pet minuta znam tko je i sta je. I upravo tu lezi zec. Sve zavisi od onoga ko slusa i sta mu prija da cuje. Tako da kada jeremic izbaci svoje nacionalizme - ljudi polete jer im se to dopada a oni drugi kazu pa ipak je to tadicev covek nije to boskic znaci ovaj mora da je ok i tako dalje...

 

Jedino kod jeremica sto je bilo simpaticno to je kad je krenuo kod vucica da se biju -taj performans je sasvim nov a i smesan

...ali tu je stao. To je njegov domet. Domet netalenta. I ponovo se vratio u svoju zabokrecinu neutralnosti i ostalih potpuno outisticnih mantri sve ponovo mimo sveta u cilju pridobijanja nekog neukog simpatizera....

 

Kakav jeremic, smesno je i sto se pominje....Ali sta ces kad nema nista pametnije

 

 To je bilo nesto najsmesnije sto se u poslednje vreme dogodilo na politickoj sceni Srbije!

Ali, stvar je u tome da ih je Vucic izazvao, nekoliko dana pre toga. Secam se , nesto je bilo u fazonu da je neko pretio Vucicu na drustvenim mrezama, a Vucic je rekao nesto u stilu"... evo neka dodju njih petoro pa da se bijemo, da vide da ne bezim, ali neka dodju ne jedan nego petoro..." !!!! I onda oni ne bejahu lenji i dodjose njih petoro! 

Link to comment
Share on other sites

Pre skoro godinu dana, bogme..I nisu isli da se biju, vec da probaju da  razgovaraju, ako je moguce...nemoguca misija, naravno, sa tim ludakom je nemogce debatovati r azgovarati..zato sada i smrdi na tvora sve ovo sa poziivma opoziciji i "gospodinom Djilasom"..zasto tada, zasto svih ovih godina nije isao ni na jedan jedini razgovor, duel, debatu?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Mama Mia voli da mi prenosi svoje znanje, kako bih bolje razumela političke prilike u Srbiji. Ona veruje da ja apsolutno ništa ne znam o politici, i ne zna da se politikom na lokalu bavim dugi niz godina. 

 

 

Kada ti neko prenosi svoje znanje red je da kazes hvala a ne da ratujes protiv znanja. To kazem samo jer si takvu nepromisljenu stvar napisala, pa ispada da prenosim znanje a ne da iz znanja kojim se barata nastaju stavovi...postovi.

 

Kakav je argument to bavljenje politikom na lokalu? Sta to dokazuje? U politici imamo politicare i cinovnike, prvi ne bi smeli da se bore protiv znanja...a drugi mogu uz uslov da su poslusni.

 

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne mogu da razumem da jedna osoba na forumu @Mama_mia jedina poštuje prvog demokratskog premijera Zorana Đinđića. I ja sam ga poštovala i plakala

 

 

.. ako ne sledis ono sto je Djindjic predstavljao nego samo places a sledis sasvim drugaciju viziju, onda plakanje nije nikakv argument i nema nikakve veze sa onim o cemu ja govorim kada pomenem Djindjica...

 

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

A sada stvarno ide na ignore listu, iako je poznato da nisam jedina kojoj ta persona prenosi svoje znanje.   

 

Opet o `prenosenju znanja`, pa ovo je jos smesnije kada se ponovi. Ali negde si i u pravu, ignorancija je najbolje orudje protiv znanja.

 

Pritom si jedini nick na forumu koji vidi prenosenje znanja kao tesku uvredu umesto da vidi obicne postove koje mu se upute kao odgovor na nesto napisano.

 

18 hours ago, Harmonika said:

Navodim primer, jer mi deluje da si licno prozvala Devojku na osnovu njenih opredeljenja..ni ja se ne npr. ne slazem sa  njom, oko mnogo stosta

 

Mislim da sam objasnila kako se ophodim u vezi imena nickova i imena politicara. Kao licnosti me ne interesuju, to neka cuvaju za po kuci, a kada javno iznesu svoje misljenje tada, gle cuda, moze neko da se uopste sa njima ne slozi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Harmonika said:

zasto tada, zasto svih ovih godina nije isao ni na jedan jedini razgovor, duel, debatu?

 

Možda zato što nikada do sada nije bio u velikom problemu. Nalazi se u "sendviču" između Istoka i Zapada, tu su i njegovi iz sns-a koji počinju da se bune i otvoreno cepaju članske karte ( N1 je razgovarao sa dva člana, lokalna funkcionera stranke koji su javno cepali te clanske karte ). 

 

Ne znam, pretpostavljam. On će i dalje izbegavati javni duel, ali razgovore neće. 

 

Koliko su tačni izvori medija da on planira da zove sve predsednike stranaka da se izjasne povodom uvođenja ili neuvođenja sankcija Rusiji i povodom KiM..videćemo u narednom periodu.    

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...