Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Glavna stavka kod izbora je da imas predstavnika na svakom birackom mestu.

 

Ja sam ovde pisao jos dok je DS vladao i kada je izgubio vlast, nastupao je potpuno neozbiljno sto se tice kontrolora.

 

Licno smo i moja devojka i ja bili kontrolori, ona za DS, ja za LDP 2012. iako nikakve veze nismo imali sa tim organizacijama osim blagog naginjanja tim strankama i blagog finansijskog impulsa (dve crvene).

 

Oni su te kontrolore dovodili sa ulice bukvalno, cak nisu u svojoj mrezi imali dovoljno omladine/clanova da to radi.

 

Nije to bio ni njihov ekskluzivitet, to su radili i radikali, DSS i drugi, bukvalno ako si hteo mogao si da biras za koga ces da budes satro kontrolor i dobijes hiljadu dve dinara za sedenje tamo.

 

Oba mesta na kojima smo mi bili su centar velikog grada i nije bilo vecih problema, ali vec tada je SNS imao iskljucivo partijske ratnike, oni su konstantno bili na telefonu, visili svima nad glavom, gledali da li mogu da ucare neki objektivno nevazeci listic, licno sam se oko jednog takvog svadjao sa "gospodjom" iz SNSa, ali na mnogim mestima to nije bio slucaj.

 

Znaci oni su vec tada bili izdrilovani isli u kost iako nisu bili vlast. Sada, kada su vlast, i kada mogu pokrasti i prekrojiti rezultate Sloba style, na svakom jebenom mestu, od Beograda i velikih gradova, pa do Donjeg Brijanja i Mojmilova mora da postoji kontrolor opozicije koji je spreman da ide u kost sa njima, jer samo tako, ako se svi rezultati na kraju saberu, imacemo prave rezultate izbora.

 

Nikako drugacije.

 

Na stranu to sto ja licno mislim da nema leba od ovoga osim u Beogradu naravno gde sansa postoji, jer oni imaju dovoljno ucenjenih i obrlacenih da pobede bez ikakve kradje, ali ne mora opozicija dodatno da im pomaze time sto ce kradju dozvoliti.

Edited by McLeod
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo imati kontrolora. Imali su oni na mestima  sto znam zbog druga koji kaze nisu smeli da pisnu, tu treba naci ljude koji ce da se bore pa cak idem toliko da treba koristiti i njihove oruzje pa praviti spisak ljudi koji su opoziciono nastrojeni pa ici kod njih i vuci ih za rukav. Jednostavno je dogorelo. Sam taj kontrolor qrca ne znaci ako ne radi svoj posao tj ako se boji da uradi nesto a to je bar njih 50%+

 

Na motke odgovoras motkama, mora se uci u glib to je ocigledno, ali opozicioni glasaci nisu na to spremni. Ovima je to rutina. 

 

Meni uopste ne deluje da je do da kazem prave opozicije, vise je do glasaca i naroda. Ne moze referendum o takvom pitanju da se dobije sa 30% glasova to je prejadno za neki takav akt, mada je sudstvo njihovo ovako ili onako. 

 

Sad sve vise mislim da opozicija bas nema nikakav plan za izbore,nadam se da gresim. Bar neki veci gradovi da padnu pa onda da se krene na te selendre gde su mahom ljudi iskreno i zadovoljni..On radi u fabrici 60k plata, ona vecno na porodiljskom ima cokot dece i prima 60k...za njih je to holivud. Za njih je psihopata metalno obolela Tito...i ne bi im sam Isus Hrist objasnio drugacije..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolko je to moralo da se namice za pobedu od 60 % kad se izgube glavni gradovi.

 

Veliko je pitanje ko je glasao na ovom referendumu, mozda je neka druga Srbija, neka paralelna stvarnost,

regularni apstinenti. Koje to ljude boli kita za nekakvo pravo, da li su to partijski finkcioneri,

ima li Djilasovaca da su se i oni tu popishali. To ce sad biti glavno pitanje pre izbora, da se 

identifikuju izlaznici i da se vidi njihov motiv.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

7 hours ago, Doc Holiday said:

  gledam, od sinoc a sad pogotovo od jutros na fejsbuku , na raznim grupama samo iskacu snimci sa glasanja,  kako su neke izbacili sa spiska iako su do sad redovno glasali, kako ljudi na spisku vide da su neki njihovi rodjaci glasali iako nisu tu nego rade preko  itd... 

 

 

  Zaista ne znam kako ce moci opozicija da se sa ovim izbori....

 

  Mislim da je jedan od kljucnih zahteva opozicije trebao biti da izbore nadgleda i OEBS

 

 on je ovo malo sranje pokrao.. sta ce tek biti u aprilu ?

 

Ja sam dobio poziv, dok supruga nije, a pre odlaska je proverila na internetu da je upisana na biracki spisak i naravno tamo nisu mogli da je pronadju, a posto je korola u zamahu, gledao sam da je sto pre sklonim, jer nisam ni hteo da ide na glasanje, inace bi se lepo posvadjali sa debilima koji su sedeli tamo. Zanimljivo je da je 2020. uredno dobila poziv i glasala, bas na tom birackom mestu. Sto bi se reklo, ko ga hebe sad, ali ako ovako bude na parlamentarnim, bice tenzija. 

 

 

7 hours ago, McLeod said:

Glavna stavka kod izbora je da imas predstavnika na svakom birackom mestu.

 

 

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa nije samo imati kontrolora. Imali su oni na mestima  sto znam zbog druga koji kaze nisu smeli da pisnu, tu treba naci ljude koji ce da se bore pa cak idem toliko da treba koristiti i njihove oruzje pa praviti spisak ljudi koji su opoziciono nastrojeni pa ici kod njih i vuci ih za rukav. Jednostavno je dogorelo. Sam taj kontrolor qrca ne znaci ako ne radi svoj posao tj ako se boji da uradi nesto a to je bar njih 50%+

 

Na motke odgovoras motkama, mora se uci u glib to je ocigledno, ali opozicioni glasaci nisu na to spremni. Ovima je to rutina. 

 

Onda Crni mora da bude kontrolor, 1/1. 😄

 

10 hours ago, Del Piero said:

Citam na PPP ljudi pisu koji je odnos glasova na njihovom BM i mahom je NE pobedilo. Kako je na vasem? Na mom je NE pobedilo, 215-166. Ono sto sam pogledao po Kragujevcu, deluje mi da je u naseljima blizu centra uglavnom pobedjivala opcija protiv, a sto se vise odaljavas od centra okrecu se brojke. U principu kao i svuda verovatno.

Jbg, ni revolucija u Francuskoj nije izvedena od strane vecine, stanovnistva, ruralno stanovnistvo je i dalje bilo za kralja uglavnom... Kao kod nas za Slobu, Tomu, Acu... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na onim izborima 24.9.2000. brižljivo smo birali kontrolore, ja sam bio na mom BM 9 na Banjici, a moj zamenik Rade taksista, ogroman čovek. On stoji iza leđa i pazi da na miru radim matematiku, Obeshrabrio je svaki pokušaj da neko pipne "naš" primerak zapisnika.

I tako je uvek bilo jedan jak, jedan obučen za poslove biračkih odbora.
Sad je problem ozbiljniji, jer se pritisak na članove BO vrši pre izbora, i tu je kvaka. U prijateljskom razgovoru viđeniji članovi SNS-a porazgovaraju sa članovima BO o željenom ponašanju na biračkom mestu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Doc Holiday said:

  gledam, od sinoc a sad pogotovo od jutros na fejsbuku , na raznim grupama samo iskacu snimci sa glasanja,  kako su neke izbacili sa spiska iako su do sad redovno glasali, kako ljudi na spisku vide da su neki njihovi rodjaci glasali iako nisu tu nego rade preko  itd... 

 

 

  Zaista ne znam kako ce moci opozicija da se sa ovim izbori....

 

  Mislim da je jedan od kljucnih zahteva opozicije trebao biti da izbore nadgleda i OEBS

 

 on je ovo malo sranje pokrao.. sta ce tek biti u aprilu ?

 

Mogu to da rade u manjim sredinama, ali rade to i u velikim gradovima, konkretno mislim na Beograd.

 

Brisanje iz biračkog spiska mogu da izvrše referent za vođenje biračkog spiska i MUP. To je npr urađeno Vuku Draškoviću i Dani uoči izbora 2000.godine. Brisao ih je policajac iz policijske stanice Palilula.

 

I nas obične građane mogu da izbrišu, po osnovu odseljenja iz Beograda...ali neko mora referentu ili nekome u MUP-u da kaže "Briši ove, oni su opozicija"..

 

Ali...Ne mora da znači da su ti birači brisani iz biračkog spiska. 

 

Konkretno u Beogradu su menjali imena ulica, tu nastaje zabuna+menjali su sedišta biračkih mesta, moguće i deo ili celo Rešenje o određivanju biračkih mesta za opštinu...

 

To u praksi znači- osoba A je uvek glasala na biračkom mestu 1, ali...sada glasa na biračkom mestu 2 jer je deo ulice ili cela ulica gde osoba A stanuje Rešenjem o određivanju b mesta pomerena sa jednog na drugo biračko mesto. 

 

Niko nije animirao građane i niko im nije rekao da se birački spisak zaključuje 31.12.2021. u ponoć i da do tada mogu da vrše sve izmene, dopune, brisanja i upise u birački spisak.

 

Retko ko od građana dođe u opštinu da proveri da li je u biračkom spisku i da li su svi podaci tačni...

 

Pisala sam već da birački spisak nikada neće biti, bar 92 posto ažuran, dok se ne promeni Zakon o jedinstvenom b spisku + Rokovnik RIK-a.

 

Ukoliko nema kontrolora iz opozicije na nekom biračkom mestu, vrlo lako su mogli da glasaju u ime ljudi koji žive u inostranstvu- mislim da se to dešava u manjim mestima.

 

@AgroLaki Veliki broj glasača nije dobio pozive za glasanje.  U mojoj zgradi, od 24 stana, apsolutno niko nije dobio poziv. 

 

Može da se ide na biračko mesto i bez poziva, samo sa ličnom kartom. 

 

Što se provere upisa u birački spisak tiče, pored provere u opštini, već godinama postoji i mogućnost online provere.

 

Ove godine, tačnije za ovaj Referendum, dodali su da je za proveru pored matičnog broja potrebna i lična karta...a to od uvođena elektronske provere upisa u birački spisak nije bilo.

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

@AgroLaki Veliki broj glasača nije dobio pozive za glasanje.  U mojoj zgradi, od 24 stana, apsolutno niko nije dobio poziv. 

 

Može da se ide na biračko mesto i bez poziva, samo sa ličnom kartom. 

 

Što se provere upisa u birački spisak tiče, pored provere u opštini, već godinama postoji i mogućnost online provere.

 

Ove godine, tačnije za ovaj Referendum, dodali su da je za proveru pored matičnog broja potrebna i lična karta...a to od uvođena elektronske provere upisa u birački spisak nije bilo.

 

 

 

Pa nije problem sto nije stigao poziv, problem je sto je ona proverila online da je upisana, ali na birackom mestu jednostavno nije na spisku, nema gde da se potpise i samim tim ne moze ni da glasa. Ne verujem da je Vucic nesto budzio za ovaj referendum, pre bih rekao da je nemar, ali ovako ako bude za parlamentarne, bice veselo. 

Link to comment
Share on other sites

@AgroLaki online provera i sam izvod iz biračkog spiska na biračkom mestu moraju da se slažu....trebalo bi da se slažu. 

 

Oni jesu muljali i to čak stavili javno😂 na sajt RIK-a. Ne može u izbornoj godini da se menjaju izborni zakoni.

 

https://www.rik.parlament.gov.rs/tekst/61/zakoni.php   Šta im znači nezvanično prečišćen tekst?

 

Najbolje je da tvoja supruga ode do opštine, kod referenta za vođenje biračkog spiska i da vidi o čemu se radi.

 

Obavezno neka ponese ličnu kartu, i eventualno ( za svaki slučaj ) izvod iz matične knjige venčanih. 

 

Već dugo ne radim u opštini i ne znam na kom softveru rade sada biračke spiskove..sigurno su promenili.

 

Može da se desi da ti je supruga upisana u birački spisak sa devojačkim prezimenom..ko zna..a da je online upisana sa sadašnjim prezimenom,,Nagađam, ali kod sns-a je sve moguće.

 

Evo anegdote koja nije smešna.. Kada sam došla u opštinu na to radno mesto, žena koja je radila pre mene, sa nižim stepenom stručne spreme, upisivala je i brisala i sređivala birački spisak. A on je bio u haosu. 

 

Ona je po zahtevu građana, po osnovu dopisa Sekretarijata za upravu... kucala Rešenja o upisu, izmeni, o brisanju, ali ništa od toga nije ažurirala u kompjuteru!

 

Tako je sps ažurirao biračke spiskove a ne bih se iznenadila da tako rade i sns zaposleni sada. 

 

***

 

Savet za sve: Nemojte da vas mrzi, idite do svoje opštine i proverite podatke u biračkom spisku.

 

Ukoliko je neko vama blizak preminuo a dobio je poziv za ovaj Referendum, ponesite izvod iz mat.knjige umrlih ( kopirajte taj izvod, kopija ostaje kod referenta za b spiskove ).

 

I idite da proverite birački spisak pre raspisivanja izbora, jer  po raspisivanju izbora nastaje gužva+referent za b spiskove izdaje i izborna prava za kandidate za parlamentarne izbore i u Beogradu i za kandidate za odbornike Skupštine grada Beograda.

 

PS. Po Rokovniku RIK-a birački spisak se zaključuje 15 dana pre održavanja izbora, do tada je moguće vršenje upisa, izmena, brisanja iz biračkog spiska.

 

Po zaključenju biračkog spiska moguće je samo vršiti naknadni upis u birački spisak i to do 72 sata pre izbora.

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Doc Holiday said:

  gledam, od sinoc a sad pogotovo od jutros na fejsbuku , na raznim grupama samo iskacu snimci sa glasanja,  kako su neke izbacili sa spiska iako su do sad redovno glasali, kako ljudi na spisku vide da su neki njihovi rodjaci glasali iako nisu tu nego rade preko  itd... 

 

 

  Zaista ne znam kako ce moci opozicija da se sa ovim izbori....

 

  Mislim da je jedan od kljucnih zahteva opozicije trebao biti da izbore nadgleda i OEBS

 

 on je ovo malo sranje pokrao.. sta ce tek biti u aprilu ?

 

Kao što već gore napisaše Mek, Devil i Uroš, najbitnije je imati kontrolore na glasačkom mestu spremne da ne uzmu mito i da se pobiju i jebu mater ako treba. To je osnova, odatle sve kreće.

 

Neće Vučić izgubiti sledeće izbore, ali je bitno da izgubi velike gradove.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2022 at 10:42 AM, Devil In My Pants said:

E, bas si lepo objasnio. Nije na odmet primetiti da je bila svetska ekonomska kriza i da je od 2012 ili malo ranije krenula internet tehnologija sa kojom npr ja zaradjujem a nikakve veze sa Srbistanom nemam. Pazi sitnih interesa i mutnih likova, pa nama su dodik i vucic idealni i tu nemaprice,Srbin  je u moforu kad moze kako god, eh jos kad bi krenuo sverc komerc pa to bi bilo super.

 

Ajde manje vise ovo gore sto je napisano je jezivo,ali jos jezivije je da u jeku pademije pocinje skola i ide se na referendum, srecom nemamutnih likovai sitnih interesa pace to vodja po kratkom postupku da resi...ljudi ne morate ni da izlazite ja cu to odokativno da dam rezultate i onako se drugi niko nista ne pita jer ja sam prvi pa hiljadu redova ispod pa pet ja...moj bata pa sin.

 

Sve u svemu vise sam skloniji da glasam za vucica, jer bolje je da sirotinja ostane i dalje sirotinja...vole to dno kace pa to ti je..

Promašio si ceo fudbal, jebo ga ti. Ironičan upis, bukvalno sam napisao da krađa funkcioniše zajedno sa komandnim sistemom u kojem je Velili Vođa na vrhu lanca ishrane. Ne znam samo kako si moj upis mogao shvatiti kao nešto afirmativno za Vučića i njegov sistem.

 

@goldbergKod nas više sitnih interesa znači više direktorskih i šefovskih mesta, pa umesto 2 savetnika ministra imamo 5. 

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas smo mogli videti kako krađa funkcioniše na delu u ovim analizama izašlih. U malim opštinama izlaznost na ovom referendumu čak i do 80% što je verovatno rekord svih vremena a u gradovima svuda ispod 30%. Zato morate imati pouzdanu osobu na svim mestima jer će apsolutno svuda da iskoriste šansu da ubace glasova koliko mogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jelena Obućina, opet:

 

Tiho, tihuje…

Umesto slavlja zbog pobede nezavisnog sudstva – tabloidi pišu o ljutnji.

Dakle – ne galamite o krađi referenduma, Lovrekoviću, Rio Tintu.

Tiho!

Ne uznemiravajte čoveka koji čita eksel.

Ne pitajte ništa u ove teške dane čak ni o rušenju zida starog Merkatora, gde je sedište stranke.

Da nije popustio od lomljenja kvaka, ili grdnje potčinjenih?

Ne pitajte, otkazao je sve nastupe, osim Erdogana.

Ljut će da tihuje i par dana detaljno čita tabelu – tamo piše ko nije radio za referendum.

A to je važno, jer predsednika neko laže.

A on ne voli laži čak i kad su njegove.

Doduše, davno je bilo, ima tri godine, a tad je rekao „zamislite da ja pozovem narod i izađe na referendum 25-30 odsto i kažem pobedili smo, to je za mene nemoguće“!

To što je moguće i koliko juče potvrđeno – zaboravite! Ima važnijih stvari nego da hvatate predsednika u starim lažima. Tiho tiše…

Edited by Div
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2022 at 10:34 PM, KfJ said:

Veliko je pitanje ko je glasao na ovom referendumu, mozda je neka druga Srbija, neka paralelna stvarnost,

regularni apstinenti. Koje to ljude boli kita za nekakvo pravo ...

Pa rekoh koji, oni koje boli kita i za Vucica i za ove koji su njime opsednuti (i za najskuplje reci i za nacianalne idole, isl) , zato sto sa njima nemaju veze, nego rade za sebe, uglavnom u stranim firmama, i racunaju kad je vec pitanje nesto normalno, npr da ne bira sudije kako koji kurta i murta dode na vlast, nego da ih bira struka, zasto ne bi izasli da ucestvuju u tim desavanjima.

 

Kamo srece da su se tako ponasali svi pre njih, i kad je bio "sloba sloboda". Propala jugoslovenska ekonomija, propala, to se moze popraviti, ali da su radili za sebe kao ovi, oni ne bi izlazili ni na kakve izbore sa raznim sudbonosnkm pitanjima i svima bi im dali tu kitu, a izlazili bi samo na izbore, ako ih ima, koji se bave ovakvim normalnim stvarima, koje imaju veze sa stvarnim svetom i sa mozgom. Na primer koje ce boje biti jastuci j vrticima. A svim ostalim "izborima" o najskupljim recima, o zavetima, o opiranju mrskom novkm svetskom poretku, o unijama sa rusijama i belorusijama, o historijskim njet mrskoj civilizaciji itd patka, debela pa masna. To tako treba.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...