Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

31 minutes ago, Accuphase said:

Uzgred budi rečeno, jel se to ugalj za termoelektranu ranije držao isklučivo u zatvorenim prostorima i jel sneg koji je ranije padao na isti bio suv a sada je mokar?

Nije naravno, ali je procenat uglja u "uglju" bio veći. A i inače je standardna pojava u TENT da zbog vlažnog uglja agregati rade sa umanjenim kapacitetom. Vlažan ugalj hoće tu i tamo da gori, vlažna glina prošarana sa malo uglja baš i ne.

 

9 minutes ago, Doc Holiday said:

pa zar i vama nije jasno da je ovo sve cista sabotaza ?  Eno i premijer(ka)  sumlja u to... Kazu cak i BIA istrazuje slucaj...

 

  Ne bi me iznenadilo da su se u vreme protesta, u blizini elektrana sunjali Djilas, Marinika i Solak... zato ih i nismo nesto videli na protestima

Moja firma je inače nadograđivala upravljačke sisteme i algotitme upravljanja u tent ove godine, pa ako me ne bude na forumu duže vreme možda smo pohapšeni i optuženi za sabotažu i zaveru protiv Vučića 😉

Edited by tomas.hokenberi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Nije naravno, ali je procenat uglja u "uglju" bio veći. A i inače je standardna pojava u TENT da zbog vlažnog uglja agregati rade sa umanjenim kapacitetom. Vlažan ugalj hoće tu i tamo da gori, vlažna glina prošarana sa malo uglja baš i ne.

 

Moja firma je inače nadograđivala upravljačke sisteme i algotitme upravljanja u tent ove godine, pa ako me ne bude na forumu duže vreme možda smo pohapšeni i optuženi za sabotažu i zaveru protiv Vučića 😉

 

znao sam da je virus u pitanju 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Moram da vas razočaram, plate u EPS-u zapravo nisu nešto specijalno. Zato imaju veliki odliv stručnih kadrova, posebno u IKT delu, ali i elektroenergetičara i mašinskih inženjera. Ja radim u Institutu koji se pored ostalog bavi elektroenergetikom za potrebe EMS, EPS ali i elektroprivreda u okruženju i uvek su inženjeri u EPS na sličnim pozicijama i iskustvom imali veće plate od nas. Sada je moja plata veća za 70% od plate ekvivalentnog inženjera u EPS, i veća je od tipične (zvanične) plate trećeg ešalona direktora u EPS, a ja nisam direktor ničega.

Te plate su dobre za gomilu partijskih dzabalebarosa dovedenih u EPS (i EMS) na izmišljene pozicije koje ne služe ničemu,  a sa diplomama megableja i singiduduka, a za preostale prave stručnjake su ponižavajuće. Stručni ljudi u EPS-u su znali šta može da se dogodi, problem je samo što njih nadglasavaju ćumurdžije/ roštiljdžije i drugi partijski "stručnjaci". 

Dobra je plata za one koji su tu uvalili guzice i je rade nista a takvih je prilicno pogotovo u Obrenovcu i Lazarevcu. Malo se dođe na posao pa onda skokne do svoog imanja da se zasadi koja vocka koja se posebno isplati kad se sredi prodaja tog imanja EPS- u. To vam je uhodani biznis vec decenijama.

Link to comment
Share on other sites

Pa čekaj, kakvi su to gorionici tamo? Ja sam mislio da se u termoelektranama ugalj melje u ugljenu prasinu, pa se onda ta prasina uduvava u gorionik. Šta je to tamo, nesto praistorijsko gde se ubacuje običan ugalj, u komadima, pa su ubacivali to sta su vec ubacivali?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa čekaj, kakvi su to gorionici tamo? Ja sam mislio da se u termoelektranama ugalj melje u ugljenu prasinu, pa se onda ta prasina uduvava u gorionik. Šta je to tamo, nesto praistorijsko gde se ubacuje običan ugalj, u komadima, pa su ubacivali to sta su vec ubacivali?

Ugalj se naravno melje, ali melje se i glina i ostalo djubre od koga se sastoji kolubarski lignit, a mokar ugalj i glina postaju mokra prašina. Takav ugalj ima nižu kaloričnu vrednost od one za koju su projektovani blokovi i sistem radi sa umanjenim kapacitetom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U četvrtak na N1 je u jednoj emisiji gostovao čovek koji je pričao o tim stručnim stvarima oko EPS. Nažalost nisam gledao od početka pa ne znam ime. Kaže da je 2010. godine započet projekat na nekom postrojenju koje za cilj ima da se izbegnu ove situacije. Naime u rudi koja se kopa tamo ima različitih procenata uglja. Ta mašina "umesi" sav ugalj i izbacuje recimo rudu sa 50% uglja. Na taj način se praktično sprečava da se ovaj najgori ugalj koji uništava kotlove ikada pojavi u Termoelektrani. Za to postrojenje smo 2011. povukli neki EU kredit ali naravno usled smene vlasti nikad nije završen jer ovoj bratiji to ne treba. Da stvar bude još gora objekat je počeo da se gradi i sad godinama zvrlji prazan, pitanje da li može i da se nastavi ta gradnja.

 

E tako je to kada čovek iz Pečenjare dobije da vodi EPS.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odgledao jutros reprizu. Gost je bio sindikalac iz Nezavisnosti, zaposlen u EPSu, sedeo je u sredini, verovatno na njega mislis. Druga dvojica, profesor i neki analiticar su se natezali oko geopolitike, znaci ocajna emisija i prica koju slusamo milion puta, ovaj u sredini je dosao da prica konkretno o problemima EPSa a najmanje je vremena dobio, dok su se ova dvojica natezala.

 

Pogotovo je ovaj profesor tezak demagog, tacno mu na celu pise da je ANUSovac, a celu emisiju insistira na nekakvoj strucnosti, znanju, akademicima i strucnjacima koje imamo, a lik klasican komunjarski "akademik" koji su i napravili plodno tle za singiduduk sns orkove koji su kao najezda skakavaca pojeli sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svih 146 mandata na izborima za savete mesnih zajednica u Lebanu osvojio je SNS, pošto je to bila jedina stranka za koju su građani mogli da glasaju. Kako se navodi na zvaničnom sajtu Opštine Lebane, glasalo je 50,92% punololetnih građana.

 

I pre samog održavanja izbora bilo je jasno kakav će ishod na biti na kraju, s obzirom na to da niti jedna druga stranka nije učestvovala, ali to nije sprečilo Povereništvo SNS-a u Lebanu, da uz šampanjac proslave pobedu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

Ja sam odgledao jutros reprizu. Gost je bio sindikalac iz Nezavisnosti, zaposlen u EPSu, sedeo je u sredini, verovatno na njega mislis. Druga dvojica, profesor i neki analiticar su se natezali oko geopolitike, znaci ocajna emisija i prica koju slusamo milion puta, ovaj u sredini je dosao da prica konkretno o problemima EPSa a najmanje je vremena dobio, dok su se ova dvojica natezala.

 

Pogotovo je ovaj profesor tezak demagog, tacno mu na celu pise da je ANUSovac, a celu emisiju insistira na nekakvoj strucnosti, znanju, akademicima i strucnjacima koje imamo, a lik klasican komunjarski "akademik" koji su i napravili plodno tle za singiduduk sns orkove koji su kao najezda skakavaca pojeli sve.

 

Jesi li ti pri sebi?

 

http://vukosavic.etf.bg.ac.rs/cvetf.pdf

 

Taj lik je medjunarodna velicina u delu struke koji je jezivo slozen. Clan IEEE sa ogromnim brojem radova.

 

https://ieeexplore.ieee.org/author/37267915000

 

Kakav komunjarski akademik?

 

Covek je bio pri Katedri za elektromotorne pogone i energetske pretvarace ETF, u ovom trenutku verovatno najveci kapacitet u toj oblasti u regionu, a i sire.

 

Pricao je o uglavnom o tehnicko tehnoloskim stvarima. Sve sto je rekao iz ugla toga sta je optimum po srpski sistem je tacno. 

 

I sa aspekta, onog sta se ima i sta bi eventualno moglo da se priusti, kao i tajminga. Naravno da govori o strucnosti kad je ima, i kad debili vode firmu i drzavu. Prakticno obore sistem.  Kakve on ima veze sa Singidunlukom i slicnim smecem?

 

Pa morali su da se oderu kao macke od rada da poloze ispite koje je on predavao. Jedva su ga vratili iz Italije. 
 

To sto je on pomalo Kostunjavi vajb, sto tebe trigeruje i sto nije ni moja solja caja, ne znaci da ono sto je govorio u tehnickom smislu i u kontekstu vodjenja tog sistema nije tacno. 

 

To drustvo je zaista potonulo u neznanju, ignorantnosti i malogradjanstini. Ako vam se nivo informisanosti van onoga sto je primarno zanimanje svodi na ovo, good luck, trebace vam.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Posni kolači za naše najvrednije rudare koji i danas obezbeđuju struju za svaki dom u Srbiji. Beskrajno hvala i srećno."

 

https://www.instagram.com/p/CXqKAqnjryS/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

 

Lepo je rekao Goran Marković, postoji samo jedan jedini načun da se ovom silovanju zdravog razuma i dostojanstva stane na put.

Edited by Accuphase
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Plavi Golub said:

 

Jesi li ti pri sebi?

 

http://vukosavic.etf.bg.ac.rs/cvetf.pdf

 

Taj lik je medjunarodna velicina u delu struke koji je jezivo slozen. Clan IEEE sa ogromnim brojem radova.

 

https://ieeexplore.ieee.org/author/37267915000

 

Kakav komunjarski akademik?

 

Covek je bio pri Katedri za elektromotorne pogone i energetske pretvarace ETF, u ovom trenutku verovatno najveci kapacitet u toj oblasti u regionu, a i sire.

 

Pricao je o uglavnom o tehnicko tehnoloskim stvarima. Sve sto je rekao iz ugla toga sta je optimum po srpski sistem je tacno. 

 

I sa aspekta, onog sta se ima i sta bi eventualno moglo da se priusti, kao i tajminga. Naravno da govori o strucnosti kad je ima, i kad debili vode firmu i drzavu. Prakticno obore sistem.  Kakve on ima veze sa Singidunlukom i slicnim smecem?

 

Pa morali su da se oderu kao macke od rada da poloze ispite koje je on predavao. Jedva su ga vratili iz Italije. 
 

To sto je on pomalo Kostunjavi vajb, sto tebe trigeruje i sto nije ni moja solja caja, ne znaci da ono sto je govorio u tehnickom smislu i u kontekstu vodjenja tog sistema nije tacno. 

 

To drustvo je zaista potonulo u neznanju, ignorantnosti i malogradjanstini. Ako vam se nivo informisanosti van onoga sto je primarno zanimanje svodi na ovo, good luck, trebace vam.

Ja sam potpuno pri sebi, a ti? Da li si uopste odgledala emisiju? Kakva crna prica o tehnickim aspektima i tehniloskim stvarima? Mozda minut i po. Sve sto je on rekao svodi se na - pa sta ako smo zavisni od ruskog gasa i treba, zelena energija i pumpanje cena energenata je zavera zle Amerike, dodjite u SANU da vam mi pustimo propagandni, ovaj, dokumentarni film o tome zasto imamo pravo na lignit na Kosovu, a tek kako se nalupetao oko skriljaca cega sam ja kao potpuni laik svestan. A na dostignucima mu svaka cast, bilo bi lepo da ostaje u oblastima gde je dobio sva ta silna priznanja, a ne da svoje gostovanje u ovakvoj emisiji trosi na bistrenje geopolitike gde je pokazao nivo zidara ispred zadruge. A ako mu je glavna stavka strucnost i okruzenje u kojem se nalazimo, tek onda ne bi trebalo da prodaje pricu o nuklearkama. Sto se tice argumenata koje je izneo vezano za zelenu energiju nigde nisam napisao da u konacnici nije u pravu, niti je na meni da to procenim. Ono sto itekako mogu da procenim je argumentacija koju je iskoristio - propaganda zapadnih zemalja jer njima to odgovara, zamisli. Jer Oni su zli i hoce da pokore svet. A da, nigde nisam napisao ni da ima veze sa Singidudukom. Nisu imali ni oni koji su pisali cuveni Memorandum. Svi su oni bili odlikasi, zasluzni gradjani, akademici. A onda su poceli da seru o nasem bogom danom pravu na (unesi po zelji recikliranu temu iz prethodnih 30 godina) i vrlo su zasluzni za stvaranje drustva koje danas imamo.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Ja sam potpuno pri sebi, a ti? Da li si uopste odgledala emisiju? Kakva crna prica o tehnickim aspektima i tehniloskim stvarima? Mozda minut i po. Sve sto je on rekao svodi se na - pa sta ako smo zavisni od ruskog gasa i treba, zelena energija i pumpanje cena energenata je zavera zle Amerike, dodjite u SANU da vam mi pustimo propagandni, ovaj, dokumentarni film o tome zasto imamo pravo na lignit na Kosovu, a tek kako se nalupetao oko skriljaca cega sam ja kao potpuni laik svestan. A na dostignucima mu svaka cast, bilo bi lepo da ostaje u oblastima gde je dobio sva ta silna priznanja, a ne da svoje gostovanje u ovakvoj emisiji trosi na bistrenje geopolitike gde je pokazao nivo zidara ispred zadruge. A ako mu je glavna stavka strucnost i okruzenje u kojem se nalazimo, tek onda ne bi trebalo da prodaje pricu o nuklearkama. Sto se tice argumenata koje je izneo vezano za zelenu energiju nigde nisam napisao da u konacnici nije u pravu, niti je na meni da to procenim. Ono sto itekako mogu da procenim je argumentacija koju je iskoristio - propaganda zapadnih zemalja jer njima to odgovara, zamisli. Jer Oni su zli i hoce da pokore svet.

 

Tvoj minut i po i moj minut i po nisu iste velicine.  Naravno da sam je odgledala samo su moje usi cule druge stvari. Nadam se da te nece poslusati za dobrobit onih koji tu zive. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo onda nabroj te stvari koje je pomenuo za tvoj minut i po koje sam propustio. Jer se apsolutno nicega konkretno o situaciji u EPSu ne secam, osim slaganja i dopune sa sindikalcem. Nije ni onaj treci nista vise doprineo iako je u pravu u vezi ove diskusije koju su vodili pola Emisije, nit je emisija bila o tome nit su otkrili nesto o cemu nije pricano 500 puta.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam do onanisanja o šezdesetim godinama prošlog veka i onoga "poveli smo se za svetom" pa sam preskakao, i baš uboo drndanje o "privremeno okupiranoj teritoriji, i o isterivanju pravde i vracanju onog sto je naše trt trt trt". Posle vise nisam, i imam da kazem ovo. Oprem dobro. Niko normalan tu ne treba da živi.

Link to comment
Share on other sites

Ovde piše da tema nije samo eklloška, nego i politicka. Pa da vidmo mi, koliko ovakvih kao na ovoj slici ima na milion stanovnika u zemljama iz kojih se javljaju ovi najzabrinutiji ekolozi, koji javno pisu ovakve stvari?

 

spacer.png

 

Radi se o nekoliko desetina, koji su svi popisani, njihove aktivnosti su praćene, a oni su svesni da treba da ih je sramota što postoje, pa se tim aktivnostima bave na margini, u rupama.

 

A sad da vidimo koliko ovakvih ima u grudi na milion stanovnika, koji isto misle kao ova dva bednika, samo ne smeju kazat? Stotine hiljada. Njihovim ideolozima od kojih je dr bradić na čiji najnoviji tekst o filmu Aida bla bla su ovo komentari ne samo da ništa ne fali, nego ih the narod izdržava, dok sve vreme podstiču ovo sa slike. Doduše, svi su nešto užuteli u poslednje vreme. Nedovoljno, ali su užuteli.

 

E  pa, pored ovakvog zagađenja, ova druga se neće ni primetiti. Znači, sve je pod kontrolom, radovi na otvaranju rudnika se nastavljaju.

 

Takođe se čeka odgovor na pitanje, ko će i kako platiti za sve pogrešne izbore od ranije, naročito ove iz poslednjih 30ak godina, a vreme za naplatu je tu?

 

I malo za razonodu:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Div said:

Zato i imamo Miću Grčića na čelu najznačajnijeg sistema u Srbiji i njegove nadređene, Zoranu, Anu, Aleksandra, svi za ponos.

Tacno. Zato sto se tu niko ne bavi stvarnim svetom, nego svi buncaju "ovako i onako treba", evo kao ovaj. Zato se pošta raspala odavno, vodovodi takođe, kanalizacija nikad nije ni sastavljena da bi mogla da se raspada, a evo raspada se i elektroprivreda. Zato sto "stručnjaci" i ostali u glavama žive u svetu od pre 60 godina, 50, 40, wgaf, i buncaju o kategorijama "što je babi milo to joj se i snilo" i o "pravdi", umesto da rešavaju konkretne probleme. A najstrucniji su da pronađu milion izgovora zasto nesto nije urađeno tad kad je trebalo da bude urađeno. E, a da li je nekome od tih silnih strucnjaka ikada palo na pamet da je mozda sve ovo sad ta čuvena pravda o kojoj stalno kukaju? Nije? Pa možda i o tome treba da kažu koju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, i kako će ta tribina ili šta je 16 ili 17 januara nikoga nije briga na kojoj ce ovaj i kompanjoni pravno i po pravdi dokazati da je ugalj Perin ili Mikin uciniti da se struja normalno proizvodi danas ili za 5 godina, u potrebnim količinama?

 

Mozda treba sve sto je izmišljeno posle šezdesetih da se poisključuje. Možda tad ne bi bilo problema, a?

 

Oni da su normalni ne bi ni kenjali o uglju nego bi gledali kako da se to tu zakači na neku nuklearku, eto može i u Mađarskoj onaj što je pričao. I mogu misliti, e moj baćo, tu treba gas obezbeđivati i sa istoka i sa zapada, takvo je to velicanstveno trziste, da se svi otimaju o njega, pa da se potuku ko će ponuditi nižu cenu, nema trte mrte. Pre će dočekati nekakav izum da se boce pune sopstvenim gasom iz pasulja, nego to.

 

Nista se ovi ne razlikuju od onih komunjara koji su na pocetku drugog svetskog rata bulaznili o ruskim tenkovima na tri sprata koji ce pregaziti Hitlera za nedelju dana. Megalomanija, i potpuna odvojenost od realnog sveta.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...