Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

56 minutes ago, Issey said:

I o kakvoj promeni svesti naroda ovde pričate već godinama? Ko će to da menja? Vučić možda sa svojim medijima? To je proces koji traje decenijama. 

Pa ne postoji nikakav "on" koji bi menjao svest nego sami sebe treba da promene. Samo je njima izgleda sve potaman pa na to i ne pomišljaju. Što bi im onda bilo ko donosio sreću na silu. Ako se i menjaju to je da idu dublje prema dnu koje ne postoji. Na primer, kad je počelo ono sa idenjem u kafanu posle obreda na groblju, većina se zgrazavala. Sad posle nekoliko godina od pojave tog bezumnistva proglašavaju za ludog i nastranog onoga ko neće to da radi i otvoreno izbegava takvu travestiju. Eto, menjaju se.

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Kad krene formiranje rudnika, da ideš tamo da ga braniš od palanke, da braniš uvođenje civilizacije, ne samo da se kuka na srblje po forumu.

Zasto bih ja branio legalne poslove od rulje. Ima ko je placen da to radi. A nemam ni pendrek. Imam doduše dršku od metle :lol_2: 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da se podržava bilo kakva borba protiv diktatora svuda po svetu ali se u Srbiji svaki čak i minimalni korak u borbi protiv diktatora minira i buši iznutra. Zanima me evo primer Belorusije, šta mislite kad jednog dana padne Lukasenko hoće li odmah tamo biti opšte blagostanje ili ce morati da se reformiše korak po korak. Ili da ostane i dalje Lukasenko posto nece moci odmah da sve procveta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

 Pa zar iza svega sta smo imali videti unazad 10 godina lici da ce oni moci da se nateraju da rade po zakonu?  

Za obicne stvari koje bi trebalo da zanimaju građane mogu, pozivanjem na zakone koji se ne poštuju. Za nebeske stvari, i ono najvažnije, anihilaciju srbstva, teško, ali besmislenim protestima ama bas nikako. Uros je lepo nedavno rekao, taj problem koji ima ta zemlja nije personifikovan u jednoj osobi ili u vise njih. Njen glavni problem je srbstvo, a ono moze da bude nabijeno na marginu gde mu je mesto samo pretvaranjem "naroda" u građane, što se neće desiti tako što će se rulja drati protiv ovoga i onoga.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Za obicne stvari koje bi trebalo da zanimaju građane mogu, pozivanjem na zakone koji se ne poštuju. Za nebeske stvari, i ono najvažnije, anihilaciju srbstva, teško, ali besmislenim protestima ama bas nikako. Uros je lepo nedavno rekao, taj problem koji ima ta zemlja nije personifikovan u jednoj osobi ili u vise njih. Njen glavni problem je srbstvo, a ono moze da bude nabijeno na marginu gde mu je mesto samo pretvaranjem "naroda" u građane, što se neće desiti tako što će se rulja drati protiv ovoga i onoga.

 

   da , ali samo uklanjanjem glavnog generatora tog srbstva o kome svi govorimo, moze se desiti neki pomak...  sa njim to ne moze nikako

Edited by Doc Holiday
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Ovo što se desilo u Šapcu je nešto što će izazvati velike probleme na budućim protestima. Sada je jasno da se Vučić odlučio da na silu sprečava proteste i protestanti moraju biti spremni da se brane sledeći put. I ono probijanje blokade u NS je takođe jedan perfidan pokušaj da se izazove incident samo što je to radila policija "po zakonu". Jasno je bilo da su probijali blokadu samo zbog toga jer na kraju kada su je probili ljudi su ih samo okružili i blokada je nastavljena a da policija više ništa nije pokušavala.

 

Ma kakvi, ne sme on da krene u zesci odgovor jer bi ga medjiski rastrgli a imidz mu je ionako nikakav. Plus je sam sebe prepoznao kao nekoga kome bi SAD mogli da uvedu sankcije.

 

Zato i ovako relativno slabasna reakcija sns glasnogovornika. Vec imaju titulu vodeceg remetilackog faktora Balkana, svaki pokusaj da krene u Lukasenko metode, bi ga definitvno stavio rame uz rame sa Dodikom kao najvecim problemom regiona.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doc Holiday said:

 

pa ovakve stvari ne..  Kao sto nisu ni za nuklearke jer svi znamo kakvi su...

 

Apropro RT kako je on vodeca svetska kompanija u oblasti rudarstva  i toga da jeste negde pravila katastrofe ali da ima mnogih ni gde nije :

 stvar je u tome da svaka privatna kompanija , ma cila bila, americka ili ruska ili kineska gleda svoje interese a to je profit.  A oni u svakoj zemlji rade ono sto im ta zemlja dozvoljava.. To jest kolko uspeju da korumpiraju rezim na vlasti- a ovakve vlasti i sistemi kao sto je nasa im je vrlo pogodna..  jer ekoloski prihvatljivo rudarenje je daleko daleko skuplje od onog prljavog

Bas tako. Navescu samo jedan primjer posto mi je to poznato. Banke u Srbiji rade onako kako rade ali sigurno ne rade kao u svojim zemljama. Isto tako npr Telenor. Nidje veze sta radi u Srbiji i ono kako radi u Norveskoj. Kako je to moguce? Pa tako sto rade u drzavi Srbiji po zakonima i pravilima drzave Srbije. A posto zivim u Norveskoj poznato mi je kako funkcionise ovdje a kako u Srbiji. Korisnik sam Telenora u Norveskoj a i u Srbiji. Isto vazi za RT, i kao sto neko rece rad po svim pravilima ekologije mnogo kosta. Da dodam jos ovo. Prije7-8 godina sam citao ovdje u Norveskoj, 10 najzagadjenijihmjesta u svijetu. Dosta sam toga zaboravio ali se dobro sjecam da se radi kao po pravilu gdje nalaze veliki rudnici i u siromasnim zemljama. Smrtonosna kombinacija je siromastvo i korupcija. Ovih par kolega forumasa koji su za ovo rudarenje su u dubokoj zabludi.Na zalost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Perkos2 said:

to je verovatno tačno ali je lik tvrdio da je Albanija zatvorila kladionice u skladu sa EU zakonima pa sam morao da pojasnim malo.😀

Možda je hteo da kaže da su zatvorili kockarnice zato što su se usklađivali sa EU zakonima, a one nisu poslovale saglasno istim. Ovo je samo nagađanje, ali "zatvaranje u skladu sa EU zakonima" ne znači automatski da EU ne dozvoljava kockarnice, može da se tumači i da su zatvorene zato što njihovo poslovanje,lokacije, itd nisu bili usklađeni. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Možda je hteo da kaže da su zatvorili kockarnice zato što su se usklađivali sa EU zakonima, a one nisu poslovale saglasno istim. Ovo je samo nagađanje, ali "zatvaranje u skladu sa EU zakonima" ne znači automatski da EU ne dozvoljava kockarnice, može da se tumači i da su zatvorene zato što njihovo poslovanje,lokacije, itd nisu bili usklađeni. 

Moze i ovo i ono ali eto razjasnili smo da mogu kladze i u EU samo da su u skladu sa zakonom. Ja sam siguran da i u Srbiji par najačih kladionica radi u skladu sa zakonom republike Srbije. Da se ja pitam ne bi mogli da se reklamirajju u medijima i ono najvažnije da plaćaju porez.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Demokratija neće doći posle Vučića, to je tačno. Ali će je definitivno biti više nego danas. I to je suština zašto njega treba skinuti i raditi na tome. Pred nama je put na kom smo mi stigli do jedno 30% do 2012. i sada polako idemo unazad, što više koraka unazad napravimo to će nam više vremena trebati da se vratimo na tih imaginarinih 30% . Ali Vučić nema razloga da pravi korake unapred jer je nedodirljiv i dok god sedimo kući i čekamo da se narod "demokratizuje" ići ćemo ka onoj tački od 0% odakle smo krenuli 2000.

 

Dakle manite se te mantre kako će se narod probuditi i osvestiti, neće se to desiti kao što se nigde u svetu i nije desilo. Mediji kroje najveći deo javnog mnjenja a znamo ko to danas kontoliše. Ako od Vučića očekujete da demokratizuje građane onda je to isto kao i da glasate za njega. Nego kao i svi ostali mi moramo mic po mic da guramo vlast da idemo ka 100% da budemo kao Holandija (koju često uzimamo kao primer 🙂 )

 

Prvi korak je da se ponovo izborimo za smenjivu vlast i do tada je iluzorno pričati o bilo čemu što ne vodi tome. Neko će se probuditi zbog ekologije, neko kad mu sportski klub ispadne u prvom kolu evrope, neko kad shvati da je sve poskupelo 20% i da mu je džabe što je dobio povišicu 5% i tako dalje.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mile1 said:

"Protesti su bili uspešni, izazvali su rekciju naroda. Šta da radimo?" SLUŽBA: Zovite Dobricu Veselinovića!

Au kako tacno plus pretacno komentar

 

Šta je zasrao Dobrica nisam u toku ....

 

Ako eskalira Služba poteže poslednji adut : Zove Virvirka,Noga i raspopa ... 😄

 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek se odusevim kako sluzba odradi super posao u korist Vucica. Prvo su poslale one mentole sto su sedeli na kartonu, a danas je poslao kuckicu Dobricu Veselinovica da ugusi i ove proteste.Prvo treba najuriti tu bulumentu pa tek onda krenuti na psiha

Link to comment
Share on other sites

  

7 hours ago, Devil In My Pants said:

Eksplatisu nam zemlju kao da smo nesposbni da bilo sta sami uradimo.

Koji smo to "mi" kojima pripada ta "zemlja", u kojim vlasničkim knjigama se to moze videti i koji su to "oni" koji "nama" hoće da je "eksploatišu"? Za građane Srbije koji nemaju vlasničkog udela nad tom zemljom u interesu je jedino da ona bude iskorištena na društveno najkorisniji, tj. najefikasniji, tj. najprofitabilniji način - potpuno je za njih irelevantno da li ce je koristiti rudari iz Australije, farmeri sa Drine ili nekakva Porodica bistrih potoka. Ako puno ljudi misli da je "životna sredina" važnija od rudnika, zašto nisu na delu to pokazali: zašto se nisu organizovali da skupe novac i svojim novcem kupe to zemljište (ponude veću cenu od Ria Tinta) i obezbede sredinu (uopšte ne ulazeći u rasprave o tome koliko je šta ekološki štetno, niti u stvarne motive grupacija koji nemaju ništa da kazu protiv apsolutno najvećeg trovača zivotne sredine u Srbiji, državnog EPS-a). 

 

Igra u kojoj su igrači "mi" i "oni" i "naša zemlja" i "naši resursi" i slični nominalni pojmovi - dakle igra u kojoj pitanje opozicije nije "zašto bi uopšte gradjani Srbije imali pravo da na referendumu odlučuju šta ce neko iz Loznice da radi sa SVOJOM zemljom?" već npr. "vlast hoće referendum jer zna da će pobediti na njemu" - se zove vučićizam, i u njoj će uvek pobedi Vučić, dok se ne pojavi neko ko je veći vučić od Vučića (još će se on na kraju šmekerski povući i u penziju posle mandata i ove opet zateći u nebranom grožđu) - tako mu je to, i tako će mu to i biti. Smejao sam se pre neki dan kada sam čitao ovu vest (300.000 za prvo dete od početka 2022. godine...ukoliko devojka zatrudni i rodi dete, da za nju ne važe ispitni rokovi, isto tako i za muškarca...stanovi i pomoć koje će država bespovratno da da bračnim parovima) zato što ona predstavlja prelazak TE igre, i u okviru nje opozicija ne samo da nije u stanju da artikuliše bilo kakvu ozbiljnu kritiku (koja nije puko kmečanje što oni nisu ti koji dele pare i ispitne rokove i stanove porodicama) - ne samo ovoga nego bilo čega drugog, od dovođenja "stranih investicija i radnih mesta" preko izgradnje auto puteva do osiguranja bankarskih depozita - već samo mogu da skinu kapu i da kažu "svaka čast, mi bismo to sve isto radili, i hoćemo, samo sutra". Stoga su, kako ja vidim, oni u mnooogo većem sosu od "medijskog mraka" i "nefer izbornih uslova"...

 

 

7 hours ago, Devil In My Pants said:

Ulazimo u zacarani krug Gvineje, Afrike i zemalja treceg sveta koje su se digle posle otvaranja rudnika...

Ne treba se zavaravati, neke zemlje Afrike su po mnogim važnim parametrima (npr. po poštovanju vlasničkih prava i investicionom ambijentu) već dobrano ispred Srbije, tako da bi ulazak u njihov krug bio dobra vest (mnogo važnija nego, recimo, ulazak na svetsko prvenstvo u fudbalu)...

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

Moze i ovo i ono ali eto razjasnili smo da mogu kladze i u EU samo da su u skladu sa zakonom. Ja sam siguran da i u Srbiji par najačih kladionica radi u skladu sa zakonom republike Srbije. Da se ja pitam ne bi mogli da se reklamirajju u medijima i ono najvažnije da plaćaju porez.

Nisam napisao da je Albanija zatvorila kockarnice "u skladu sa EU zakonima", nego "zbog usklađivanja sa EU" a kakvo je to uskladivanje bas me zabole, samo znam sta je pisalo u medijima.

 

Nije ni bila poenta u tome, ni da li ima u EU ili nema takvih kladionica i kockarnica, nego da su u Albaniji zatvorene sve kockarnice u jednom danu, iako široka masa ni tamo verovatno zbog toga nije podvriskivala od sreće, i da su je pitali ne bi ni bile zatvorene. Poenta je da široku masu "na tim prostorima" ne treba ni za šta pitati, zato što će uvek izabrati divljastvo.

 

Naveo sam primer one divlje prodaje koja kad je uklonjena posle 20 godina i to zahvaljujući samo jednom coveku, osim 20ak koji su normalni i koji su pozdravili uklanjanje tog divljastva, na hiljade njih su se bunili, i još uvek se posle 6, 7 godina bune što ne mogu vise da jedu sa zemlje, kao kučići. Šta im smeta, pa tako im bilo zgodno kažu, u prolazu im bilo. Nije im smetala ni prljavstina ni bazd na urin i trulež. Građani bre, među šljivama. Kao @Accuphase što je napisao za ove sa vojnim pozivima onomad, tad smo ih neki ovako... otpisali, zauvek, iz dubine dna.

 

Od tada, oni su gotova prica, a jedini ispravan postupak medu takvima  kad se radi o uvođenju nečega što je napredak je silom im nametati baš ono što neće. I ako je u tom procesu potrebno da se negde malo privremeno narusi kakva prirodna ravnoteza ili nesto, wgaf, to je kolateralna steta, koja ce vremenom biti nadoknađena.

 

Kao sto je danas neko napisao u Politici u tekstu o antivakserima i onoj vakcinaciji protiv velikih boginja u SFRJ, kao šalu, ali je tačno "tada nisu postojali antivakseri, ali da su postojali, vise ih ne bi bilo". Što ne znači obavezno fizicku eliminaciju, ali ih ne bi bilo. Kao što u Albaniji nema protivnika zatvaranja kockarnica, a i da ih ima, mrze u podrumima, kako i treba.

 

Ovo nije o rudniku, samo generalni princip kako takvima treba uvoditi napredak.

 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bohumilo said:

 Ne treba se zavaravati, neke zemlje Afrike su po mnogim važnim parametrima (npr. po poštovanju vlasničkih prava i investicionom ambijentu) već dobrano ispred Srbije, tako da bi ulazak u njihov krug bio dobra vest (mnogo važnija nego, recimo, ulazak na svetsko prvenstvo u fudbalu)...

I civilizacijski. Bio je prosle godine tekst o politicaru u Namibiji koji se zove Adolf Hitler pa neko africko prezime, i koji je biran vec nekoliko mandata, jer dobro radi svoj posao, i koji je kad su ga pitali neki strani novinari u vezi imena, odgovorio "kako će prica o mom imenu doneti bilo sta dobro Namibiji". Nije se kliberio kao budala i izigravao nekakvog klovna, kao sto bi se kod nekih ponasao politicar sa imenom npr Mao Ce Tung Petrovic ili slicno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na drugoj temi pišemo o Kini, sama tema je postavljena da se piše o ekonomiji zemlje koja je pre pola veka bila na ivici gladi, a sada je najjača ekonomija po obimu, najveći izvoznik robe široke potrošnje, zemlja koja razvija svoj svemirski program, deluje uspešno, zemlja koja je veliki, investitor, investira po Aziji, Africi, ali i Evropi, USA.  Isti koji ovde vide civilizacijski napredak u otvaranju rudnika koji će, po tvrđenju stručnih ljudi iz oblasti ekologije i rudarske tehnologije, trajno zatrovati podzemne vode, vodotokove Jadra, Drine i Save, zemljište, ugroziti živote i zdravlja šire okoline Loznice, dakle civilizacijski napredak, imaćemo baterije za telefone koje prave Kinezi, a ta Kina je kočnica napretka, treba joj uvesti sankcije, tamo ekonomija nije preduslov demokratije, tamo bi bilo dobro da se razvijaju ljudska prava, da svi budu jednaki, gladni. 

Kineske investicije u Srbiji su početak kolonizacije Srbije, a Rio Tinto čiji su Kinezi najveći pojedinačni vlasnik, donose civilizaciju, nije više bitno ko je napravio sporazum sa RT, šta u njemu piše, one koji postavljaju pitanja treba motkama, čekićima, bagerima, pendrecima, tako sve dok ne postanu civilizovani.

Ove proteste od subote, od juče, i ove koji se najavljuju za danas, organizuju više grupa, pokreta, organizacija, učestvuju tu i stranački aktivisti, nisu koordinirani, nemaju jasne i jedinstvene zahteve, čuju se tu i glasovi protiv zapada, protiv privatnika, ali su svi protiv trovanja, i ima indicija da se protest vremenom proširi, da se evidentiraju svi zagađivači, jer su pomenute i fabrike gumenih proizvoda i druge izgradnje koje ugrožavaju vodotokove, potrebna je bolja koordinacija, a ne treba da se obaziru na optužbe da iza svega stoji politika, pa šta, i ispred svega stoji politika, ako predsednik, vlada i parlament ne poštuju zakone ili donose ekspresno zakone koji im odgovaraju u jednom trenutku, aštetu prave dugoročno, naravno da treba istaći i političke ciljeve, smenu takve vlasti. Znam da nemamo opozicione snage koje bi mogle uspešno da preuzmu vlast, ne znam ni kada ćemo je imati, ali, ipak se kreće.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...