Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

 

u Srbiji jeste sve na tome da se srusi ova nakaradna vlast. koja vodi zemlju u propast.. ne samo oko RT nego u celo gledano.. Bes i podela u narodu se nagomilava do te mere da nije iskljucen ni gradjanski rat.  Do te mere je dovela ova nakaradna vlast...

    Sa druge strane , promene , ma kako one dosle..  (mada realno ovi da odu normalno nece.. nije ni SMrad dok nije izasla cela Srbija.  Ovaj ce jos jace da grebe da ostane od SMrada) ce  dovesti do toga da ce se moci karte ponovo mesati..  pa nakon deljenja novih karata moze doci i bolje i moze doci i losije...  Ali sa ovim sadasnjim stanjem moze samo losije doci

 

Po obicaju preterujes, ali da ostavimo to po strani.

 

Naravno da cilj treba da bude da se srusi Vucic. Ipak za mene to nije najveci cilj i nikad nece biti. Najvisi cilj je da se stvori normalno drustvo, a odlazak Vucica je samo jedan korak u tom pravcu. Da budem protiv otvaranja rudnika i nuklearnih elektrana samo zato sto je Vucic trenutno na vlasti za mene je suludo. Naterati Rio Tinto i Vladu da postuje propise je ono sto mene zanima, a mesanje karata pa ko sta dobije me apsolutno ne intresuje. Kada dodjemo do toga da imamo gradjansku svest, onda cemo i Vucica lakse oterati, pre toga to se nece desiti. Pa sledeci nek bude i gori, lakse cemo ga srusiti. Kao sto je Ljosa rekao, i promena na gore je nekad dobra, samo da narod nauci da menja i da se bori za ono u sta veruje (malo sam parafrazirao). Ali da bi to uspeli, moramo da menjamo svest, do tada mrka kapa. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Tada bih verovao u njihovu brigu za okruženje. Ali ne, veće brige njih more. Velike su to glave. Rudnik njih brine. More marš. Marš!

 

Kad krene formiranje rudnika, da ideš tamo da ga braniš od palanke, da braniš uvođenje civilizacije, ne samo da se kuka na srblje po forumu...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Po obicaju preterujes, ali da ostavimo to po strani.

 

Naravno da cilj treba da bude da se srusi Vucic. Ipak za mene to nije najveci cilj i nikad nece biti. Najvisi cilj je da se stvori normalno drustvo, a odlazak Vucica je samo jedan korak u tom pravcu. Da budem protiv otvaranja rudnika i nuklearnih elektrana samo zato sto je Vucic trenutno na vlasti za mene je suludo. Naterati Rio Tinto i Vladu da postuje propise je ono sto mene zanima, a mesanje karata pa ko sta dobije me apsolutno ne intresuje. Kada dodjemo do toga da imamo gradjansku svest, onda cemo i Vucica lakse oterati, pre toga to se nece desiti. Pa sledeci nek bude i gori, lakse cemo ga srusiti. Kao sto je Ljosa rekao, i promena na gore je nekad dobra, samo da narod nauci da menja i da se bori za ono u sta veruje (malo sam parafrazirao). Ali da bi to uspeli, moramo da menjamo svest, do tada mrka kapa. 

Prvi preduslov za sve ovo je rusenje Vucica i dovodjenje bilo koga ko je smenljiv. Gradjanska svest ako je i postojala u tragovima, potpuno je ugusena i trebace verovatno decenije da se uspostavi.

Otvaranje nuklearke sa ovakvim kadrom na vlasti je samoubistvo iz zasede. Ne samo za Srbiju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Po obicaju preterujes, ali da ostavimo to po strani.

 

Naravno da cilj treba da bude da se srusi Vucic. Ipak za mene to nije najveci cilj i nikad nece biti. Najvisi cilj je da se stvori normalno drustvo, a odlazak Vucica je samo jedan korak u tom pravcu. Da budem protiv otvaranja rudnika i nuklearnih elektrana samo zato sto je Vucic trenutno na vlasti za mene je suludo. Naterati Rio Tinto i Vladu da postuje propise je ono sto mene zanima, a mesanje karata pa ko sta dobije me apsolutno ne intresuje. Kada dodjemo do toga da imamo gradjansku svest, onda cemo i Vucica lakse oterati, pre toga to se nece desiti. Pa sledeci nek bude i gori, lakse cemo ga srusiti. Kao sto je Ljosa rekao, i promena na gore je nekad dobra, samo da narod nauci da menja i da se bori za ono u sta veruje (malo sam parafrazirao). Ali da bi to uspeli, moramo da menjamo svest, do tada mrka kapa. 

 

odlazak AVa nije jedan korak vec prvi , osnovni..  i dolazak iole normalnije vlasti...  Daj nemojmo se lagati da ovako korumpirana vlast zeli sprovoditi kontrolu propisa.   Pa gledamo kako to sprovodi u Zrenjaninu.  Kod njih ce uvek faliti " 2 kljucna minuta"...  Da ne govorimo o onom drugom sto govoris - nuklearkama..  Pa ovima svake godine odleti neka fabrika ili skladiste namenske industrije...  pa digli bi nas u vazduh za najvise 2-3 godine od postavljenja nuklearke..  

 

   Svest naroda ti je kao bolest ,  kancer recimo... kancer ne mozes trajno ukloniti ako ne uklonis uzrok... pusenje npr..  a ova SNS vlast , potpuno isto kao i  SPS vlast 90ih su uzrok kancera - kreira svest obicnom, poluskolovanom svetu.. koji je u ovoj zemlji u vecini..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To sam i ja isto malo ranije pripremao, kao @Arsenije Pesic i @A sad dobro u mom stilu.

 

Ove koji se deru u stvari ne interesuje ni rudnik niti litijum, ni očuvanje prirode, nego se oni deru protiv Vučića. Lepo ih je on provalio, zato ih i zajebava, i šalje im batinaše i bagere i slično.

 

Vučić je ako ništa drugo pokazao da reaguje na organizovani pritisak nekih stvarnih građanskih grupa, kao što je bilo sa frilenserima, sa taksistima, sa advokatima, pa i sa ovim antivakcinašima itd. A sa ruljom motkama. Treba da budu zadovoljni, jer neki bi im poslali konjicu i službene pse, pa da vidim ko će se drati.

 

Mogu misliti, brinu se za životnju sredinu. Kako da ne. Ma koga oni zajebavaju? Kao da su izašli iz one priče "lepo je to što vi hoćete da spasite svet, samo možda ne bi bilo loše da krenete od sređivanja svog ormana". Ali ne, ne zanima to njih. Nebeskim temama se oni bave. Brane svet od od globalizacije, od mrskih multinacionalnih kompanija, od Sime strahote...

 

A to što svakog dana prolaze pored gomila đubreta koje se prave da ne primećuje, bole njih... Tako ti je Srbiji brale, samo to umeju da kažu kad im neko i pomene te stvari. Ne samo to, nego i ako se ukloni neka prljavština, kao na primer nepropisno postavljene tezge koje su decen8jama bile na mestu gde je njima bilo zgodno da kupuju, jer im je u prolazu, a nije im smetalo što su tu godinam i decenijama razbacane kese, kartoni, najloni, papiri, govna, i što sve bazdi na trulež i mokraću, jer ne postoji WC za (divlje) prodavce, i nije im smetalo da kupuju sa zemlje i sa prljavih najlona, i to svima, i njihovim doktorima nauka, kad se takvo sranje ukloni, oni svi, do poslednjeg, osim 20ak ljudi, svi ostali, krenu da se deru da im govna vrate, i deru se 6, 7 godina o tome. I takve da ne treba nemilosrdno mlatiti? Zašto?

 

Već sam pominjao ono iz knjige bivšeg ruskog ambasadora Čepurina, kako je čovek primetio da se tu vade da kao komunalna preduzeća nisu nadležna ni za šta osim iznošenja smeća, i onda nikad ne čiste ulice, ili vrlo retko i minimalno. Kad padne sneg čekaju da se otopi. Pored kontejnera što degenerici bacaju ne sakupljaju dok to ne postane nepodnošljiva gomila i prava deponija...

 

E, ovi borci za čistu životnu sredinu, oni da ih stvarno to zanima ,ne bi kao stoka prolazili pored te prljavština kao pored turskog groblja praveći se da to ne postoji, nego bi napravili neke proteste pa bi tražili  da se promene ti zakoni, da komunalna preduzeća budu u obavezi da čiste i ulice, i da moraju da sakupljaju i to sto majmuni bacaju pored kontejnera, i da traze da se poveća budžet komunalnim preduzećima, pa da se po gradu svakog dana čiste sve lokacije gde su kontejneri ako ima nešto okolo.

 

A što se tiče ovih divljih deponija koje su skoro uklanjane, svake nedelje da prolazi ekipa koja bi obilazila te lokacije i pokupila ako ima nešto bačeno. Ako iz tih komunalnih preduzeća kao sada što rade počne da kuka "kmeee, kmeee, mi očistimo, oni opet bacaju" jer takvi smatraju da je dovoljno da očiste jednom u godinu dana i završili su posao, takav da bude odmah s...menjen. 

 

Tada bih verovao u njihovu brigu za okruženje. Ali ne, veće brige njih more. Velike su to glave. Rudnik njih brine. More marš. Marš!

Ma njih brinu velike brige i interesuju samo velike teme! Globalizacija, multinacionalne kompanije i ts.

Ispod casti je njima da razmisljaju o ciscenju sopstvenih hovana.

Link to comment
Share on other sites

 

45 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ponovo, ni ova vlast ni one posle nje neće raditi dobre stvari bez toga da bude naterana. Ja sam odlučio da, dokle god sam ovde, nemam više vremena da čekam da nešto dođe ili prođe. Razumem i pristup da treba sve da stane i ništa se novo ne otvori dok ovi ne odu, ali se ne slažem s tim.

 

Ajde jednom da verujemo da će neka sledeća vlast raditi u interesu naroda bez da izlazi 100k ljudi na ulicu, a ne apriori da ih stavljamo u isti koš sa ovim ludacima. Jer onda stvarno ispada da nema svrhe bilo šta menjati, nego pustiti ove da nas pljačkaju i truju, usput nas praveći budalama... Izgovor da se nema vremena da se čeka je neka vrsta predaje, što nažalost čujem od dosta ljudi...

 

Ako će da dolaze samo prljave tehnologije na već ovoliko zagađenu zemlju i vazduh, ne treba dozvoliti (ako postoji želja i volja za borbu, a koliko vidimo postoji iako ne koliko bi trebalo). Ne sme se gledati samo nazovi interes naše generacije, već i ovih što dolaze. Valjda je zdravlje nacije na prvom mestu, bar bi trebalo da bude, a ekonomija može da se diže i manje prljavim fabrikama. Imamo fabriku guma u Pirotu, a grade se još dve (LingLong a sad i japanski Toyo), a već imamo zagađivače Smederevo i Bor. Ti si upućeniji u Bor, ne sumnjam, ali vazduh koji tamo dišete je tihi ubica velikog broja ljudi, bez obzira što su Kinezi naterani da poštuju ekološke mere. Smatram da ne možemo da dozvolimo sebi da na ovako maloj teritoriji imamo toliko "prljavih" firmi. Samo nam još fali i Rio Tinto. 

 

Ima i dobrih investicija naravno. Recimo ZF u Pančevu je primer... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko veze nemate, ima udruzenja koji se bave ciscenjem svega i svacega. Ima radnih akcija, ali ne mogu biti vece jer to nije posao vec cin dobre volje. Opet za divlje deponije je odgovorna drzava koja to i dopusta i ne kaznjava ljude. Slazem se da zivimo u brlogu, ali ti ljudi imaju ime i prezime koji skode prirodi.

 

Npr na keju u NS izlazi kenjara i to obecavaju godinama da ce premestiti, pa su pjedan deo premestili tipa 1km nize i dalje cela ta bolast keja zna da poprilicno smrdi.

 

Ovde ljudi ne mogu da se dogovore da okrece zgradu tj ulaz u kome zive. Naravno da ljude brine ovaj zakon, koji je po tumacima na forumu samo malo promenjen, ali je u principu isti. 

 

Ko zeli rudnike da radi u njima, ovi sto se zalazu za rudnike, stvarno sumnjam da su ciglu digli u zivotu.  Eksplatisu nam zemlju kao da smo nesposbni da bilo sta sami uradimo.

 

Mada kontam da vecina i ne zivi ovde.Pazi sad, rudnik ce doneti prosperitet Loznici i tom kraju. Kao sto je i Boru, Majdanpeku, Smederevu itd....

 

U normalnim zemljama zivotna okolina se cuva i to je nesto normalno, samo ovde bi da sve zaseru i pretvore u jaloviste. Ulazimo u zacarani krug Gvineje, Afrike i zemalja treceg sveta koje su se digle posle otvaranja rudnika...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

 

 

Ajde jednom da verujemo da će neka sledeća vlast raditi u interesu naroda bez da izlazi 100k ljudi na ulicu, a ne apriori da ih stavljamo u isti koš sa ovim ludacima. Jer onda stvarno ispada da nema svrhe bilo šta menjati, nego pustiti ove da nas pljačkaju i truju, usput nas praveći budalama... Izgovor da se nema vremena da se čeka je neka vrsta predaje, što nažalost čujem od dosta ljudi...

 

Nikakva predaja, upravo suprotno. Radim sve što mogu da ova vlast ode, samo nemam iluziju da posle toga neće biti problema. A i dok je ova vlast tu, naterati je da bar nešto radi po zakonu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jedibojan said:

Prvi preduslov za sve ovo je rusenje Vucica i dovodjenje bilo koga ko je smenljiv. Gradjanska svest ako je i postojala u tragovima, potpuno je ugusena i trebace verovatno decenije da se uspostavi.

Otvaranje nuklearke sa ovakvim kadrom na vlasti je samoubistvo iz zasede. Ne samo za Srbiju

 

Ne. Upravo obrnuto, da bi se Vucic srusio mora da postoji odredjena gradjanska svest, a kod nas nje nema ni u tragovima. Zasto bi ljudi rusili vucica ako ne veruju u promene, ako im ne smeta diktatura, ako im ne smeta korupcija... Tada je jedina promena ono sto kaze kolega, kad se srusi vucic promesace se karte pa ko sta izvuce, mozda bude bolje. Pa tako ce nekom sigurno biti bolje, ali imamo samo rotaciju jednog Vucica, sa nekim drugim Vucicem. A to nije korak unapred, vec korak u nazad. Plus, sto on uopste na taj nacin ne moze da padne, jer je od svih postojecih aktera najveci kralj manipulacije, prevare, lazi i svega ostalog. 

Da bi se Vucic srusio sa vlasti mora nesto da se promeni u samom drustvu. To verovatno jeste tezi put, ali je moguc. A tome verovali ili ne doprinosi i taj Rio Tinto i Kinezi u Boru i potencijalna nuklearka... Kada covek ima sigurnu egzistenciju, on je manje podlozan negativnom uticaju autokratije i sposoban je da artikulise svoje nezadovoljstvo. Sa razvojem IT sektora i drugih profitabilnih zanimanja gde se ostvaruju solidne zarade rasce i mogucnost za pruzanje otpora autokratiji i mogucnost za njeno rusenje sa vlasti. Eto u malom gradicu gde ja zivim i fabrika "motaca kablova" je dovela do toga da ljudi manje brinu o egzistencijalnim problemima i da samim tim imaju vise mogucnosti da razvijaju gradjanski svest. I odma u gradu padne Vucic sa 60% na 50% dok u selima i dalje drzi 70%. Eno, lepo je objasni Arsenije kako su se u Boru ipak desile neke promene, bez obzira i na korupciju, i na nepotizam i na autokratsku vlast. Sprecavanje razvoja drustva, investicije i slicno samo jaca Vucicev polozaj. Pozivamo se stalno na tu Rumuniju i kako se Rumuni lako udruze i sruse vlast. Pa sto ne sledimo njihov primer? Zato sto to nije u intresu politicke elite i sprecavaju svaku mogucnost za pojavu gradjanske svesti. Zato se sve svodi na to, samo da ja dodjem na vlast. Put od 10 hiljada kilometara pocinje jednim korakom. Naterati vlast da promeni neku odluku protestom, koliko god ta odluka bila mala je velika stvar i sledeci put ce ti protesti biti jos veci i ostvarice se veca pobeda i tako sve dok se ne stvori svest da narod moze da utice pa cak i da menja vlast. Dok se ne dodje do toga Vucic ce i dalje vladati. 

 

Ovi protesti su u startu osudjeni na propat. Zahtevi su pogresno postavljeni, cilj je nejasan... Uostalom i da se nelazemo, dozvolili su da budu predstavljeni ne kao ekoloski protesti vec kao kontramiting, sto jednim delom cak i jesu bili. To je potpuno pogresna koncepcija borbe protiv Vucica koja nece dati rezultate nikada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Nikakva predaja, upravo suprotno. Radim sve što mogu da ova vlast ode, samo nemam iluziju da posle toga neće biti problema. A i dok je ova vlast tu, naterati je da bar nešto radi po zakonu.

 

 Pa zar iza svega sta smo imali videti unazad 10 godina lici da ce oni moci da se nateraju da rade po zakonu?  Pa pre svega ce sve lose sta naprave da pripisu npr Djilasu i bivsima , da ce to izvrnuti i slagati na njihovim medijima koje ce za njih dovoljan broj ljudi progutati...

 

  Kao sto sam rekao...  odlaskom ove vlasti imamo sansu da nesto i pokusamo ...   Sa njima na vlasti nikakve...

 

 

   I niko , generalno , nije protiv rudnika... mozemo razmatrati o RT  ili nekim drugima- apsolutno sve jedno jer ce te kompanije raditi ovde ono sto im mi, to jest vlast koja bude na vlasti dozvoli...  Adekvatna ,  a pre svega lako smenjiva vlast je ta koja ce to regulisati i sprovoditi.. Zakone i propise..  A onda mozemo razgovarati o rudnicima , pa cak i nuklearkama...  a sa ovima je to nemoguce

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Issey said:

 

 

Ajde jednom da verujemo da će neka sledeća vlast raditi u interesu naroda bez da izlazi 100k ljudi na ulicu, a ne apriori da ih stavljamo u isti koš sa ovim ludacima. Jer onda stvarno ispada da nema svrhe bilo šta menjati, nego pustiti ove da nas pljačkaju i truju, usput nas praveći budalama... 

 

 

 

Ne treba da verujemo jer je to iluzija. Nijedna vlast nece raditi u intresu naroda ako ne misli da ce ih narod kazniti za to. Ni u Srbiji, ni bilo gde na svetu, cast malom broju izuzetaka. Svest politicara da ce biti sruseni od naroda i svest naroda da moze da menja vlast je jedina brana od totalitarizma, autokratije, nepotizma, korupcije... Zato ljudima i ne treba da rusenje Vucica bude cilj sam po sebi, vec samo prvi korak ka necem mnogo vecem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Ne. Upravo obrnuto, da bi se Vucic srusio mora da postoji odredjena gradjanska svest, a kod nas nje nema ni u tragovima. Zasto bi ljudi rusili vucica ako ne veruju u promene, ako im ne smeta diktatura, ako im ne smeta korupcija... Tada je jedina promena ono sto kaze kolega, kad se srusi vucic promesace se karte pa ko sta izvuce, mozda bude bolje. Pa tako ce nekom sigurno biti bolje, ali imamo samo rotaciju jednog Vucica, sa nekim drugim Vucicem. A to nije korak unapred, vec korak u nazad. Plus, sto on uopste na taj nacin ne moze da padne, jer je od svih postojecih aktera najveci kralj manipulacije, prevare, lazi i svega ostalog. 

Da bi se Vucic srusio sa vlasti mora nesto da se promeni u samom drustvu. To verovatno jeste tezi put, ali je moguc. A tome verovali ili ne doprinosi i taj Rio Tinto i Kinezi u Boru i potencijalna nuklearka... Kada covek ima sigurnu egzistenciju, on je manje podlozan negativnom uticaju autokratije i sposoban je da artikulise svoje nezadovoljstvo. Sa razvojem IT sektora i drugih profitabilnih zanimanja gde se ostvaruju solidne zarade rasce i mogucnost za pruzanje otpora autokratiji i mogucnost za njeno rusenje sa vlasti. Eto u malom gradicu gde ja zivim i fabrika "motaca kablova" je dovela do toga da ljudi manje brinu o egzistencijalnim problemima i da samim tim imaju vise mogucnosti da razvijaju gradjanski svest. I odma u gradu padne Vucic sa 60% na 50% dok u selima i dalje drzi 70%. Eno, lepo je objasni Arsenije kako su se u Boru ipak desile neke promene, bez obzira i na korupciju, i na nepotizam i na autokratsku vlast. Sprecavanje razvoja drustva, investicije i slicno samo jaca Vucicev polozaj. Pozivamo se stalno na tu Rumuniju i kako se Rumuni lako udruze i sruse vlast. Pa sto ne sledimo njihov primer? Zato sto to nije u intresu politicke elite i sprecavaju svaku mogucnost za pojavu gradjanske svesti. Zato se sve svodi na to, samo da ja dodjem na vlast. Put od 10 hiljada kilometara pocinje jednim korakom. Naterati vlast da promeni neku odluku protestom, koliko god ta odluka bila mala je velika stvar i sledeci put ce ti protesti biti jos veci i ostvarice se veca pobeda i tako sve dok se ne stvori svest da narod moze da utice pa cak i da menja vlast. Dok se ne dodje do toga Vucic ce i dalje vladati. 

 

Ovi protesti su u startu osudjeni na propat. Zahtevi su pogresno postavljeni, cilj je nejasan... Uostalom i da se nelazemo, dozvolili su da budu predstavljeni ne kao ekoloski protesti vec kao kontramiting, sto jednim delom cak i jesu bili. To je potpuno pogresna koncepcija borbe protiv Vucica koja nece dati rezultate nikada. 

 

  Sve ovo stoji sta ti govoris ..  da mora doci do nekog reseta...  Ali sa ovima , sto su fakticki nesmenjivi, jer kontrolisu sve- i medije i policiju i vojsku i mafiju - sve - je to nemoguce..  pa oni na one koji se bune za bilo sta umesto policije , ma kakva god bila, salju navijace i batinase- razne levijatane i pavijane  kao SS i SA trupe....  jednostavno je to nemoguce ...     Pa svi smo svedoci toga , preko raznih lajvova - ko je kriv za one proslogodisnje nerede ispred skupstine....  gde je sve mirno dok ne dodje 10ak Belivukovih navijaca kao baca kamenje na policiju a policija njih prebacuje sa suzavcem i pogadja one iza koji su tu od pocetka , mirni....    Naravno posle ide prestava na RTSu i PINKU...  jednostavno nemoguce

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

@Doc Holiday Mogu da se nateraju, naveo sam ti primere. Možda ti to izgleda sitno i beznačajno ali i to su stvari koje nekom život znače. Ja nemam snagu da smenim Vučića i sns, mogu da glasam za nekog drugog, da se mlatim nešto po lokalu i to je to. U međuvremenu se trudim da menjam ono što mogu.

 

moze da se natera za neke sitne stvari da samo popusti... i naravno da to posle predstavi kao pobedu...  Ali oko glavnih i kljucnih stvari nikad nece popustiti..   A i to sto popuste je mozda samo privremeno da se otpor smeksa....  Tako ce mozda i oko ovoga protesta.... AV povuci zakon- to jest nece ga potpisati... pod sadasnjim pritiskom...  ali ce cekati da sve smeksta , da se lakse skuva zaba... pa to ponovo sprovesti

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, A sad said:

 

Po obicaju preterujes, ali da ostavimo to po strani.

 

Naravno da cilj treba da bude da se srusi Vucic. Ipak za mene to nije najveci cilj i nikad nece biti. Najvisi cilj je da se stvori normalno drustvo, a odlazak Vucica je samo jedan korak u tom pravcu. Da budem protiv otvaranja rudnika i nuklearnih elektrana samo zato sto je Vucic trenutno na vlasti za mene je suludo. Naterati Rio Tinto i Vladu da postuje propise je ono sto mene zanima, a mesanje karata pa ko sta dobije me apsolutno ne intresuje. Kada dodjemo do toga da imamo gradjansku svest, onda cemo i Vucica lakse oterati, pre toga to se nece desiti. Pa sledeci nek bude i gori, lakse cemo ga srusiti. Kao sto je Ljosa rekao, i promena na gore je nekad dobra, samo da narod nauci da menja i da se bori za ono u sta veruje (malo sam parafrazirao). Ali da bi to uspeli, moramo da menjamo svest, do tada mrka kapa. 

Gradjanska svest u vreme vucica, teraj dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

  Sve ovo stoji sta ti govoris ..  da mora doci do nekog reseta...  Ali sa ovima , sto su fakticki nesmenjivi, jer kontrolisu sve- i medije i policiju i vojsku i mafiju - sve - je to nemoguce..  pa oni na one koji se bune za bilo sta umesto policije , ma kakva god bila, salju navijace i batinase- razne levijatane i pavijane  kao SS i SA trupe....  jednostavno je to nemoguce ...     Pa svi smo svedoci toga , preko raznih lajvova - ko je kriv za one proslogodisnje nerede ispred skupstine....  gde je sve mirno dok ne dodje 10ak Belivukovih navijaca kao baca kamenje na policiju a policija njih prebacuje sa suzavcem i pogadja one iza koji su tu od pocetka , mirni....    Naravno posle ide prestava na RTSu i PINKU...  jednostavno nemoguce

 

Ma nisam ja za mirne proteste, oni u jednom momentu moraju postati nasilni. Ali problem je sto su svi oni stihijski, bez jasnog plana, cilja i reda, a tako se nece postici nista, samo uzaludno trosenje energije. Moraju da se postave jasni ciljevi i ostvaruju male pobede da bi se doslo do velikih. A nije da nije bilo pobeda i ustupaka, ali je valorizacija toga bila jako losa. Zasto? Zato sto svako hoce da bude kalif umesto kalifa. NDBGD je poceo kao gradjanska inicijativa koja je uspevala da skupi impozantan broj ljudi, a onda su se prebacili u politicare. Onaj Cuta je postigao ozbiljne uspehe u borbi protiv MHE, eto i njega odma u politici. Narod je generalno razocaran u politicare i nece krenuti za njima. Zato su bitne gradjanske akcije, gradjanske pobede i stvaranje svesti da se svaki rezim m oze pobediti ako se gradjani ujedine. Pravi je trenutak da se pocne sa tim, i onda bi mozda moglo da dodje do promene vlasti na sledecim predsednickim izborima (za 5 godina). Jer ako postoji ta svest onda nema problema glasati kao sto kaze Ljosa i za gore i takva ce promena doneti bolje. Do tada Vucic vs Djilas, Tadic, Jeremic, Boskic bilo ko Vucic pobedjuje, zbog medija, zbog manipulacija, zbog lose reputacije, zbog... Ne zbog mene i tebe koji ce glasati za bilo koga, vec zbog vecina koja ce glas dati onome od koga imaju vise koristi. 

Bez stvaranja gradjanske svesti o smenjivosti vlasti Vicic moze da padne jedino ako dodje do potpunog kolapsa ekonomije u kojem on nece moci da isfinansira kampanju, a to se nece desiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Ne treba da verujemo jer je to iluzija. Nijedna vlast nece raditi u intresu naroda ako ne misli da ce ih narod kazniti za to. Ni u Srbiji, ni bilo gde na svetu, cast malom broju izuzetaka. Svest politicara da ce biti sruseni od naroda i svest naroda da moze da menja vlast je jedina brana od totalitarizma, autokratije, nepotizma, korupcije... Zato ljudima i ne treba da rusenje Vucica bude cilj sam po sebi, vec samo prvi korak ka necem mnogo vecem. 

 

Ovo je sad već druga tema, pisalo se dosta o tome. Ali ajde kratko  Da bi vlast imala strah od naroda, mora biti smenjiva na izborima, a to znači demokratska. Vučić je ukinuo demokratiju, radio na tome postepeno godinama. Na žalost i našom krivicom, došao je do toga da ne može i neće biti smenjen ni na jednim izborima, iz više razloga. Čak i kad ne bude imao podršku, dobiće izbore, jer ih on organizuje i broji glasove, i sve institucija koje je uzurpirao rade u njegovu korist. Ovo što mi imamo ovde više se i ne može nazvati vlašću, već organizovanom kriminalnom grupom koja je otela državu - mafijom. I to bi ako ima zdrave pameti, trebalo srušiti po svaku cenu, da bude interes iznad bilo koga drugog. A ne da se mafija tera da daje mrvice...

 

I o kakvoj promeni svesti naroda ovde pričate već godinama? Ko će to da menja? Vučić možda sa svojim medijima? To je proces koji traje decenijama. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Ma nisam ja za mirne proteste, oni u jednom momentu moraju postati nasilni. Ali problem je sto su svi oni stihijski, bez jasnog plana, cilja i reda, a tako se nece postici nista, samo uzaludno trosenje energije. Moraju da se postave jasni ciljevi i ostvaruju male pobede da bi se doslo do velikih. A nije da nije bilo pobeda i ustupaka, ali je valorizacija toga bila jako losa. Zasto? Zato sto svako hoce da bude kalif umesto kalifa. NDBGD je poceo kao gradjanska inicijativa koja je uspevala da skupi impozantan broj ljudi, a onda su se prebacili u politicare. Onaj Cuta je postigao ozbiljne uspehe u borbi protiv MHE, eto i njega odma u politici. Narod je generalno razocaran u politicare i nece krenuti za njima. Zato su bitne gradjanske akcije, gradjanske pobede i stvaranje svesti da se svaki rezim m oze pobediti ako se gradjani ujedine. Pravi je trenutak da se pocne sa tim, i onda bi mozda moglo da dodje do promene vlasti na sledecim predsednickim izborima (za 5 godina). Jer ako postoji ta svest onda nema problema glasati kao sto kaze Ljosa i za gore i takva ce promena doneti bolje. Do tada Vucic vs Djilas, Tadic, Jeremic, Boskic bilo ko Vucic pobedjuje, zbog medija, zbog manipulacija, zbog lose reputacije, zbog... Ne zbog mene i tebe koji ce glasati za bilo koga, vec zbog vecina koja ce glas dati onome od koga imaju vise koristi. 

Bez stvaranja gradjanske svesti o smenjivosti vlasti Vicic moze da padne jedino ako dodje do potpunog kolapsa ekonomije u kojem on nece moci da isfinansira kampanju, a to se nece desiti. 

 

to je zato sto nema jasne alternative... a sa time ni nade...  2000te  smo imali Zorana Djindjica kao idejnog vodju... danas takvog nema 

  i manite se price , kako nam treba "vodja" za promene... pa treba... nigde se promene nisu desile a da to neko nije poveo  Leh Valensa ili ko vec

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Nikakva predaja, upravo suprotno. Radim sve što mogu da ova vlast ode, samo nemam iluziju da posle toga neće biti problema. A i dok je ova vlast tu, naterati je da bar nešto radi po zakonu.

 

Bar nešto? Pa ili se radi po zakonu ili se ne radi. Vučić nas je izgleda navukao (ili navikao) da se zadovoljamo mrvicama demokratije i poštovanja zakona. To je za mene tužno. To je ta predaja. Mi moramo prvo da se dogovorimo šta hoćemo... Da li hoćemo mafiju koja nam je ukinula državu i institucije i koja nam na kašičicu daje poslove i neku mrvicu , ili hoćemo da se borimo da imamo državu... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Doc Holiday said:

 

to je zato sto nema jasne alternative... a sa time ni nade...  2000te  smo imali Zorana Djindjica kao idejnog vodju... danas takvog nema 

  i manite se price , kako nam treba "vodja" za promene... pa treba... nigde se promene nisu desile a da to neko nije poveo  Leh Valensa ili ko vec

 

Tako je nema jasne alternative. Mozemo mi da pricamo sta hocemo, ali Vucic ima vecinsku podrsku u narodu i to se nece promeniti bez da se desi jedna od dve stvari. Da se pojavi alternativa, u sta vise ne verujem da ce se desiti. Ili da se kao u Rumuniji pojavi kriticna masa bez vodje koja menja vlast i njihove odluke na protestima veoma cesto. 

To nije ni malo lako ostvariti. A meni se cini da se ne ide ni u jednom od ta dva prvaca. 

4 minutes ago, Issey said:

 

Bar nešto? Pa ili se radi po zakonu ili se ne radi. Vučić nas je izgleda navukao (ili navikao) da se zadovoljamo mrvicama demokratije i poštovanja zakona. To je za mene tužno. To je ta predaja. Mi moramo prvo da se dogovorimo šta hoćemo... Da li hoćemo mafiju koja nam je ukinula državu i institucije i koja nam na kašičicu daje poslove i neku mrvicu , ili hoćemo da se borimo da imamo državu... 

 

Pa to je utopija. Nije bitno sta mi hocemo, vec sta je realno. Pa nece se institucije vratiti i proraditi kad se srusi vlast. U politici ne postoje revolucionarne, vec iskljucivo evolucione promene. Ako sledeci rezim bude za stepenicu manje autokratski od sadasnjeg i sto je jos bitnije, ako bude traja mnogo krace to ce biti veliki uspeh. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

 

Bar nešto? Pa ili se radi po zakonu ili se ne radi. Vučić nas je izgleda navukao (ili navikao) da se zadovoljamo mrvicama demokratije i poštovanja zakona. To je za mene tužno. To je ta predaja. Mi moramo prvo da se dogovorimo šta hoćemo... Da li hoćemo mafiju koja nam je ukinula državu i institucije i koja nam na kašičicu daje poslove i neku mrvicu , ili hoćemo da se borimo da imamo državu... 

 

OK, pošto sam se ja predao, prosvetli me kako se to ti boriš i šta si postigao. I, hipotetičko pitanje, šta ćeš da radiš ako ovi ostanu i posle aprila? A šta ćeš da radiš ako dođu neki drugi?

 

Ja sam se za svoju mrvicu makar izborio, neka se svako izbori za svoju pa imamo o čemu da pričamo. Ove krupne reči i parole kod mene više ne rade, samo konkretni rezultati.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je lepo igrati igru reči pogotovo kad je guzica na sigurnom. Znači stvari stoje ovako. Niko nije lud i naivan da veruje da sam odlazak AV sa vlasti odjednom doneti promene i Srbiju napraviti uređenom državom sa poštovanjem zakona. Ali gospodo sa foruma još manje smo ludi i naivni da verujemo da ce ostanak AV na vlasti doprineti da Srbija u dogledno vreme bude normalna sredina poželjna za život. Dakle situacija je dosta nepovoljna sa jednom opcijom imamo barem 25-30% šanse da u narednih deset godina krenemo da budemo normalni i drugu sa AV na vlasti koja ne daje ni 0,001% nade da ovde ikad bude nesto normalnije. Usnija ce još više proširiti svoju diktaturu i oterati na stotine hiljade ljudi iz ove zemlje. Uopšte nije tesko odlučiti se na koji stranu treba da se opredeli svaki glasač u Srbiji. A oni sa bezbedne daljine neka nastave da botuju za režim AV čekajući da sleti neki njihov podobni "princ" koji bi preko noći promenio Srbiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

OK, pošto sam se ja predao, prosvetli me kako se to ti boriš i šta si postigao. I, hipotetičko pitanje, šta ćeš da radiš ako ovi ostanu i posle aprila? A šta ćeš da radiš ako dođu neki drugi?

 

Ja sam se za svoju mrvicu makar izborio, neka se svako izbori za svoju pa imamo o čemu da pričamo. Ove krupne reči i parole kod mene više ne rade, samo konkretni rezultati.

 

Ne govorim ja o tebi lično, niti o bilo kome pojedinačno. Govorim o tome da treba bolja organizacija opozicije, manje gadljivosti prema političarima jer samo oni mogu da kanališu nezadovoljstvo naroda, zajedništvo svih koji su protiv, svest o tome šta nam se dešava i kuda idemo da ovom mafijom... Po tvom pisanju, delovalo mi je kao da si se predao i zadovoljio tim mrvicama... 

 

Izborio sam se i ja za svoju mrvicu već odavno, ali nisam zadovoljan što živim u mafijaškoj državi... Ono što mogu da uradim je da glasam protiv i idem na proteste, što i radim... I radim to već godinama, i radiću i posle aprila, kad ovi pokradu izbore... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa vlascu SNS je kao problem izlaska iz pecine u kojoj spava medved.

 

Mozda sad i nije toliko nepodnosljivo fizicki, koliko psihicki, ali medved moze i da se probudi i onda spasa nema. Sa druge strane, pokusaj da se prodje pored medveda zavrsice njegovim budjenjem, a to, najverovatnije znaci i gubitak zivota.

 

SNS rezim i njegovi sateliti (a ima ih jako puno, fakticki 60% ostatka politicke scene) su se toliko osilili da je nemoguce zamisliti da oni mirno sidju sa vlasti. To sto je trenutno mirno samo znaci da nema bas nikakve sanse da se ugroze bilo gde.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...