Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Milos 3.14 said:

Prvi put pišem na političkoj temi ako ima neko dobronameran da mi pojasni par stvari, uglavnom se smucam po košarkaškom pdf-u.

Dakle ja sam od onih što smatraju da su svi  političari govna , glasao sam jednom u životu 24/9/2000 , od političkih dešavanja znam samo ono što ne mogu da izbegnem .

Dakle pitanje bi bilo je li morao ekološki protest istovremeno sa skupom koji organizuje SNS bagra? Je li moglo to neki drugi dan, moramo li još da se bijemo međusobno, nije li ovom narodu dosta ratova, agresije i sličnih sranja?

Pitanje trebaš da postaviš predsedniku Srbije? To je u njegovoj organizaciji urađeno

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Prvi put pišem na političkoj temi ako ima neko dobronameran da mi pojasni par stvari, uglavnom se smucam po košarkaškom pdf-u.

Dakle ja sam od onih što smatraju da su svi  političari govna , glasao sam jednom u životu 24/9/2000 , od političkih dešavanja znam samo ono što ne mogu da izbegnem .

Dakle pitanje bi bilo je li morao ekološki protest istovremeno sa skupom koji organizuje SNS bagra? Je li moglo to neki drugi dan, moramo li još da se bijemo međusobno, nije li ovom narodu dosta ratova, agresije i sličnih sranja?

 

Njih jedino to i moze da boli, kad im se stane na put i udari na njihovu organizaciju?

 

Zasto bi blokirali autoput i smetali obicnim ljudima koji ni za sta nisu krivi, kakva je svrha? Tanana osecanja SNS mafije na vlasti, isti ti nam vec deset godina unistavaju zivot i zatiru pravo na bilo koje drugacije misljenje, nema sa njima fino, polako i razumno.

 

Da li si video sta se desilo u Sapcu? Umesto da policija rasciscava blokadu puta, dosli nekakvi batinasi sa kapuljacama i sklanjaju ljude? Naravno, nisu oni slucajno tu, sutra ce ti biti na izborima zajedno sa ovim krdom sto je doslo u BG da vec godinama zatire svaki trag slobodnom izboru.

 

Sta smo mi ovde, Afrika ili Bliski istok, pa da nam takvi vec deceniju nesmetano kroje sudbinu? U jednoj Bugarskoj i Rumuniji vlada pada zbog skandala sa korupcijom, na izborima se gubi i osvaja vlast, samo ovde izgleda vazi to da treba da se pretvaramo da je sve super, a Vucic ce da ode sa vlasti u 80. godini prirodnim putem.

Edited by goldberg
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

...Dakle ja sam od onih što smatraju da su svi  političari govna...

 

U pravu si 200%.

 

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

...moramo li još da se bijemo međusobno,...

 

A koji su to „mi"?

 

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

...nije li ovom narodu dosta ratova, agresije i sličnih sranja...

 

Nije. Tzv. narod nije dobio ni 5% onoga što zaslužuje. Ako to vole, neka se igraju, ja nemam ništa protiv toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Oni koji su bili na vlasti su se već dokazali, a ovi novi zaobilaze ozbiljnije teme, kao što su EU, NATO, Kosovo ili bar ratni zločinci. Nijedna opoziciJona jajara se nije baš pretrgla ni da osudi murale posvećene ratnom zločincu, nisu se čak ni pojavili da kažu za fašističko govno da je fašističko govno, a tu se ne razlikuju od SNS-a. Niko od njih nikada nije jasno rekao da je protiv uticaja Kine ili Rusije, već samo kmeče za izborne uslove.

 

Pa kad bi se opozicija otvoreno izjasnila da je za ulazak u NATO, sankcije rusiji i priznanje Kosova ili da su ratko mladic i njemu slicni bagra fasisticka i genocidna ili da kladionice i kockarnice treba pozatvarati (kao sto je uradjeno u Albaniji zbog uskladjivanja sa EU), ne bi dobila ni 3% glasova. 

 

Jednostavno, narod (glasacko telo) je takav kakav je i kraj price. 

15 minutes ago, goldberg said:

Sta smo mi ovde, Afrika ili Bliski istok, pa da nam takvi vec deceniju nesmetano kroje sudbinu? U jednoj Bugarskoj i Rumuniji vlada pada zbog skandala sa korupcijom, na izborima se gubi i osvaja vlast, samo ovde izgleda vazi to da treba da se pretvaramo da je sve super, a Vucic ce da ode sa vlasti u 80. godini prirodnim putem.

Vecina naroda se ionako lozi na putina, lukasenka, si djinpinga, erdogana i slicne sto vladaju ili planiraju da vladaju sve dok ne crknu. 

Govore i ''demoNkraDija'', ''nije demoNkraDija za nas'', ''kina raste najbrze na svetu a tamo se zna ko kosi a ko vodu nosi'' i slicno. Licno sam cuo milion puta. 

 

Prema tome, hteli su - eto im. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Sad će im reći Mika Dupe sa Fejsbuka, samo i on da pita Peru Grbavog.

 

Evo ga opet. Ama nije NATO sam po sebi cilj (mada ne znam koji vam je sa time, i šta je vaš problem sa pristupanjem NATO, a poštedite me demagogije o bombardovanju i glupostima, jer to nema ama baš nikakve veze sa vašim protivljenjem integrisanju u civilizaciju i pristupanju NATO, i grdno smarate time) nego da srbstvo doživi sudbinu komunizma. A isto je to, i komunizam i srbstvo. Totalitarna kolektivistička ideologija, čak gora od komunizma, zato što je komunizam bar bio internacionalna ideologija, i građanska, a ovo je nekakav plemensko zverski teritorijalni zaum, koji čak i nema nikakvu ideologiju. Samo primitivna mržnja prema svemu drugačijem, a naročito prema boljima od sebe. Ako srbstvo ne doživi sudbinu komunizma ta teritorija nikada neće krenuti napred. Civilizacijski. Ako vama srbstvo ne smeta, vaš problem, samo treba da znate da vas baš zbog toga niko neće i nikome se ne sviđate. A ko ste to vi? Pa oni kojima srbstvo ne smeta i ne vide ga kao ogavnu pojavu. Reakcija  :lol_2:

 

Evo na primer, "vi" su oni koji ne shvataju kao ličnu uvredu kad neki degenerik počne da bunca o nekakvom nametanju dana zaljubljenih, halloween ili crnog petka, čime se razara naci-analno tkivo, a u stvari su to obične budalaštine degena koji se plaši da izgubi svoje privilegije sisanja državne sise ni za šta. Jer niko nikome ne nameće ništa, nego ljudi vide na tv nešto što im deluje zabavno, pa počnu i oni to da rade. Ovi degeni koji bulazne te gluposti da bi "odbranili srbstvo" su ustanju da na ta buncanja utroše toliko energije, i svoje, a naročito tuđe, da bi kad se sve sakupi moglo da pokrije dva takva rudnika. OK, nećete rudnik? Onda sakupite sve degene ovog tipa, pa im napravite točkove za hrčke da u njima trče i prave struju. Bili bi korisniji, megavate bi napravili garantovano koliko ih ima, a vi ne bi morali da otvarate rudnik. Možda  :classic_wink:

Moram da te pitam jednu stvar. Je li ti mislis stvarno da su ovi rudnici ok. po Srbiji. Ja jesam za napredak ali ne po cijeni da se unisti sve. I jos nesto ja bih sve ove sto zagovaraju rudnike kao Jadar itd. sve prvo nabio na qrc a onda kad vrijeme pokaze sta se dogodilo sa okolinom na tim mjestima sudio .

Just now, koca popovic said:

Moram da te pitam jednu stvar. Je li ti mislis stvarno da su ovi rudnici ok. po Srbiji. Ja jesam za napredak ali ne po cijeni da se unisti sve. I jos nesto ja bih sve ove sto zagovaraju rudnike kao Jadar itd. sve prvo nabio na qrc a onda kad vrijeme pokaze sta se dogodilo sa okolinom na tim mjestima sudio .

Zaboravio sam da kazem da kad se pokaze da sve ide naopako, po nekom jebenom zakonu ne moze se suditi ljudima koji su  to usrali.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, FrediB said:

Pa kad bi se opozicija otvoreno izjasnila da je za ulazak u NATO, sankcije rusiji i priznanje Kosova ili da su ratko mladic i njemu slicni bagra fasisticka i genocidna ili da kladionice i kockarnice treba pozatvarati (kao sto je uradjeno u Albaniji zbog uskladjivanja sa EU), ne bi dobila ni 3% glasova. 

...

 

Pa ni ovako nemaju ni 3%, ali ne zbog stavova, već zato što su radili tako što su radili. Hajde da se bar distanciraju od Rusije, ne moraju na početku da se zalažu za sankcije, ali ista ta ekipa je prodala NIS Putku za tepsiju ribe.

 

Što se tiče kladionica, tu bih se složio sa Perkosom. Boli EU uvo kako će budale da bace svoj novac. Nemam čak ništa protiv kladionica i kockarnica jer ako neko hoće da ih svojim novcem izdržava, ja protiv toga zaista nemam ništa protiv.

Link to comment
Share on other sites

Imati litijum i ne iskoristiti to u ovom istorijskom trenutku je isto ludilo kao i sto rade antivakseri.

Sutra litijum vise nece biti interesantan, doci ce neka nova tehnologija. To je isto kao da Amerikanci kazu necemo vise da crpimo naftu iz Golfskog zaliva ili Teksasa.

Postoje protokoli i pravila kako da se sacuva i prirodna sredina, samo treba da se to poshtuje, a ko ce da investira, Rio Tinto, Rusi, Kinezi vrlo vazno ako drzava postuje svoje zakone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

Moram da te pitam jednu stvar. Je li ti mislis stvarno da su ovi rudnici ok. po Srbiji. Ja jesam za napredak ali ne po cijeni da se unisti sve. I jos nesto ja bih sve ove sto zagovaraju rudnike kao Jadar itd. sve prvo nabio na qrc a onda kad vrijeme pokaze sta se dogodilo sa okolinom na tim mjestima sudio .

Zaboravio sam da kazem da kad se pokaze da sve ide naopako, po nekom jebenom zakonu ne moze se suditi ljudima koji su  to usrali.

Ja samo kazem da ako progresivnom svetu taj litijum treba biće odatle iskopan, i to je to, sa ovima što pište ili bez njih. I da se deru bezveze. Ne dajem za njihovo pištanje ni jedan isprdak, zato sto ih nikad ali ama baš nikad nisam cuo da se masovno deru protiv bilo kakvog divljastva, kao sto je to njihovo srbstvo, ali zato kad treba da se desi bilo kakva promena koja ima veze sa danasnjim svetom, ne moze covek u klozet od njih da ode. Da se povampiri lipadzija, ili da su tada bili rodeni, dupe bi mu celivali, to je taj mentalni sklop. Zato im silom treba uvoditi sve sto nece, dok to ne zavole. 

 

Evo npr, ono o Breiviku. Pa sta ako je neko namerno napisao "gospodin" samo da bi ih nervirao? Sigurno ga na suđenju i u medijima nisu zvali "hej ti". Pa i da jesu, sto posto sam siguran da tamo gde mene jedino zanima su o njemu pisali kao o Mr Breivik-u, ili o drugom slicnom liku kao o Mr Bandiju (Tedu) itd, pa?

 

Nigde ih nema kad treba na tako nesto da se ugledaju, ali su zato prvi da urlaju bilo kakvu ludost koju im podmetne prvi žvalavi bukač koji naiđe. Opet dobro. Zasto bi takvi uopste trebalo da imaju "ocuvanu prirodu", to je bolje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Pa baš i nisu za upoređenje nafta i litijum.

 

Mada moram, na žalost, da se složim sa Milenkom, izgleda da ovaj narod ništa bolje od Rio Tinta nije ni zaslužio, sa sve, lako i jeftino potkupljivim legalno izabranim rukovodstvom koje će bukvalno da proda zemlju za poneki stan ili nova kola, a možda je cena podmićivanja i mnogo manja.

 

Takođe, na žalost (videćemo, možda se to nešto i omasovi), mnogo je jadno mali broj ljudi koji su se skupili juče, u subotu, da se buni protiv, što znači da većina ljudi i ne vidi razlog što bi se bunio, a ako je većini nešto potaman, to bi trebalo da se zove demokratija.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ja samo kazem da ako progresivnom svetu taj litijum treba biće odatle iskopan, i to je to, sa ovima što pište ili bez njih.

 

Jedno je kad neke strateske rude iskopava demokratska drzava, ( koja ce postovati prostorni plan i 

bespogovorno kontrolisati da li je sve u skladu sa studijama zastite, a zatim da deo novca ulozi u dugorocno

odrzavanje zemljista, nakon sto se rudnik zatvori )

A drugo kad to radi neki Lukasenko, koji ce dilovima da zanemari svaki aspekt projekta, a novac ulozi u 

dalje ucvrscivanje diktature i represiju.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

finska i nemacka imaju vece zalihe litijuma od nas, da li rio tinto tamo kopa i radi po svom oprobanom receptu? puzigaca namerno menja suštinu protesta pričom da su ljudi protiv razvoja i da zele ruse i kineze. protesti su zbog opravdanog straha na koji način bi  radili, sigurno ne pi standardima iz nemačke i finske.treba da se protestvuje još zešce.

Edited by Perkos2
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Kladionice i kockarnice postoje u većini zemalja EU, kakvo usklađivanje. Albanija nije mogla da kontroliše to tržiste i zato su zajedno sa Kosovom zvanično to ukinuli ali zato cveta onlajn klađenje i ilegalne kockarnice

Postoje, ali su značajno bolje regulisane. Dobijanje odgovarajućih dozvola i lokacija nije tako jednostavno kao u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Biti protiv Rio Tinto-a nema veze sa tim ko je Proruski a ko Prozapadno orijentisan. Ja sam prozapadno orijentisan a spreman sam i na ekstremne proteste protiv te kompanije. Pa imate internet pogledajte šta su radili svuda gde su bili. Katastrofa za katastrofom. U Australiji uništili pećinu u kojoj su ljudi živeli pre 50k godina. Znali su za nju i imali obavezu da zaobiđu taj deo ali ne zanima ih ništa i rasturili su je u param parčad. U Papui izazvali građanski rat, ej pa zamislite šta će ovde da rade gde ako AV-u tutnu par miliona dolara ovaj će da im dozvoli da nas u kućama zakopavaju.

 

Protiv toga se treba boriti svim sredstvima. Videviši šta se događalo juče na protestima sledeći put definitivno više neću sedeti kući nego idem i ja na te proteste.

 

Srbija neće zaraditi ništa od toga. Taj posao ne zapošljava velik broj ljudi, naša rudna renta je smešna, par procenata. A većina rude će da se izvozi u već postojeće fabrike baterija. Mi nemamo ni jedan ugovor da će se kod nas otvarati fabrike, to je samo šarena laža AV-a da narod lakše legne na rudu. Imali smo već te fore sa prozivodnjom aviona i mercedesa i znamo kako diktator sipa laži brzinom munje.

 

Edited by Klotzen
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Postoje, ali su značajno bolje regulisane. Dobijanje odgovarajućih dozvola i lokacija nije tako jednostavno kao u Srbiji.

to je verovatno tačno ali je lik tvrdio da je Albanija zatvorila kladionice u skladu sa EU zakonima pa sam morao da pojasnim malo.😀

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ovo što se desilo u Šapcu je nešto što će izazvati velike probleme na budućim protestima. Sada je jasno da se Vučić odlučio da na silu sprečava proteste i protestanti moraju biti spremni da se brane sledeći put. I ono probijanje blokade u NS je takođe jedan perfidan pokušaj da se izazove incident samo što je to radila policija "po zakonu". Jasno je bilo da su probijali blokadu samo zbog toga jer na kraju kada su je probili ljudi su ih samo okružili i blokada je nastavljena a da policija više ništa nije pokušavala.

 

Još jedan "hrabar" pandur koji će posle pričati da je morao :

 

 

 

A onda posle par momenata :

 

 

Ovakve treba momentalno najuriti iz policije sutra kada ovo zlo prođe.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Ovo što se desilo u Šapcu je nešto što će izazvati velike probleme na budućim protestima. Sada je jasno da se Vučić odlučio da na silu sprečava proteste i protestanti moraju biti spremni da se brane sledeći put. I ono probijanje blokade u NS je takođe jedan perfidan pokušaj da se izazove incident samo što je to radila policija "po zakonu". Jasno je bilo da su probijali blokadu samo zbog toga jer na kraju kada su je probili ljudi su ih samo okružili i blokada je nastavljena a da policija više ništa nije pokušavala.

 

Još jedan "hrabar" pandur koji će posle pričati da je morao :

 

 

 

A onda posle par momenata :

 

 

Ovakve treba momentalno najuriti iz policije sutra kada ovo zlo prođe.

 

 

Treba ali neće naravno.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Simpatizeri stranke Dragana Đilasa hteli da zaustave i sruše Srbiju?
Rokfelerov fond stoji iza pokušaja da se zaustavi i destabilizuje Srbija.

 

"Kreni-Promeni" je organizacija koju finansira Rokfelerov fond, očigledno sa jasnim ciljem, da naudi Srbiji i pokuša da je destabilizuje tako što će udariti na Aleksandra Vučića.

Podsetimo, pristalice stranke Dragana Đilasa širom Srbije, navodno zbog ekologije, blokirali su gradove i ključne saobraćajnice, pri tome ne biravši sredstva.

 

Građani Srbije su im svojim ponašanjem pokazali šta znače ponos i dostojanstvo.

 

 

Rokfelerov fond finansira rusofile i kinezofile, protivnike napretka i civilizacije. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

finska i nemacka imaju vece zalihe litijuma od nas, da li rio tinto tamo kopa i radi po svom oprobanom receptu? puzigaca namerno menja suštinu protesta pričom da su ljudi protiv razvoja i da zele ruse i kineze. protesti su zbog opravdanog straha na koji način bi  radili, sigurno ne pi standardima iz nemačke i finske.treba da se protestvuje još zešce.

Ovde se Rio Tinto demonizuje i prikazuje kao nekakav parija iako se radi o renomiranoj kompaniji trecoj po velicini u svetu (u rudarskoj industriji).

Drugo, u opstini Loznica ima oko 35 000 hektara obradivih oranica a industrijski kompleks Rio Tinta zahvatice nesto oko 300 hektara! Ovde se predstavlja kao da ce ceo prostor od Loznice do Sapca biti devastiran??? 

Toliko o tome. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Ovde se Rio Tinto demonizuje i prikazuje kao nekakav parija iako se radi o renomiranoj kompaniji trecoj po velicini u svetu (u rudarskoj industriji).

Drugo, u opstini Loznica ima oko 35 000 hektara obradivih oranica a industrijski kompleks Rio Tinta zahvatice nesto oko 300 hektara! Ovde se predstavlja kao da ce ceo prostor od Loznice do Sapca biti devastiran??? 

Toliko o tome. 

E Bane....vidiš da ima mesta i da se skladišti nekakav nuklearni otpad....i tu može da se zaradi dobro.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Darth Bane Nemoj braniti neodbranjivo, ispitivali su i našli da ima litijuma sve do Zaječara. Samo jednom kad krenu, sve će da se raskopa, Srbija će biti jedan veliki rudnik. Još jednom da naglasim, mada i ja živim ovde, populacija i ne zaslužuje ništa bolje (s obzirom kol'ko je boli klinac za sopstvenu državu).

 

U vezi siromašnih seljaka kojima Kinezi daju 80k dinara da budu rudari, to ti je isto ko kad Koka kola pokupuje sve izvore pijaće vode, al' nema veze, dobre plate u Koka koli.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Bane said:

Ovde se Rio Tinto demonizuje i prikazuje kao nekakav parija iako se radi o renomiranoj kompaniji trecoj po velicini u svetu (u rudarskoj industriji).

Drugo, u opstini Loznica ima oko 35 000 hektara obradivih oranica a industrijski kompleks Rio Tinta zahvatice nesto oko 300 hektara! Ovde se predstavlja kao da ce ceo prostor od Loznice do Sapca biti devastiran??? 

Toliko o tome. 

Siguran sam da ne bi pisao ništa drugačije da je nalazište litijuma u nekom delu Beograda, ne mora uzi centar da je u pitanju. Lako je zajebavati se tuđom mukom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus, niko vam nista ne nudi. Slučajno se desilo da tu ima litijuma, i da je potreban savremenoj civilizaciji. To vam deka bog pruža priliku da se za razliku bar jednom ponašate normalno. Mada je verovatno i njemu strepnja veća od nade. Ali i to je više nego ovo što pojedini uopšte ne sumnjaju u vas i da ćete uraditi pravu stvar, isto kao i do sada što ste, više puta.

Ima u Nemackoj duplo vise istog.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...