Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Prijatelj Mitar said:

 

Nije Kolumbija, prijatelju. Tamo se cela drzava godinama borila protiv jednog narkobosa, pa su na kraju dozvolili da se u to ukljuci i US Army, jer im je vise dopizdilo. U Meksiku je to vec bila prava i ozbiljna, organizovana sprega drzave i kriminala, pa je Feliks Galjardo imao mega Jovanjice usred pustinje.

 

Ne zaboravi Cali 🙂. Mislim da je jasno sta sam hteo da kazem

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, FrediB said:

Cak je i gnusni sns kudikamo manje ogavan od Zveri Srbskih, SS zavisnika, suterenista, kavcica i ostale menazerije. 

 

S tim što su svi pobrojani produkt Vučića, pa je shodno tome SNS ipak najogavniji od svih. 

Nažalost "Marinika" opcija nema dovoljno podrške među srbljem, ali kakva se svakodnevna kampanja vodi protiv nje, ni ovaj rejting nije loš.

Za bilo kakav preokret, neophodno je da i Evropa malo zavrne yayca Vučiću. Ako im nije valjao maneken, pa su mogli da pruže podršku Tomi i Aci, mogu da podrže i nekog drugog, ako hoće. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

Nažalost "Marinika" opcija nema dovoljno podrške među srbljem, ali kakva se svakodnevna kampanja vodi protiv nje, ni ovaj rejting nije loš.

Zato ce ovako i biti ko zna dokle.

 

Inace, po pitanju EU, vucic radi skoro sve sto ide u susret istoj toj EU, tako da od nekog rusenja nema nista. 

 

EU ima Srbiju na kratkom lancu, ali opet nikada nece hteti da je primi jer:

 

- Srbija bi samo predstavljala trosak za ionako nacetu postbregzitovsku EU

- Srbija bi u EU predstavljala rusko-kineskog trojanskog konja koji bi rovario iznutra , isto vazi i za NATO. 

- jednostavno ne zasluzuje da bude clanica EU, jer je mentalno na nivou Tadzikistana i Turkmenistana

 

Plus, EU nije vise ona iz neke tamo 2004. kada je bila u punoj snazi, pa da zavrce usi kome hoce. 

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Zato ce ovako i biti ko zna dokle.

 

Inace, po pitanju EU, vucic radi skoro sve sto ide u susret istoj toj EU, tako da od nekog rusenja nema nista. 

 

EU ima Srbiju na kratkom lancu, ali opet nikada nece hteti da je primi jer:

 

- Srbija bi samo predstavljala trosak za ionako nacetu postbregzitovsku EU

- Srbija bi u EU predstavljala rusko-kineskog trojanskog konja koji bi rovario iznutra , isto vazi i za NATO. 

 

Radi skoro sve što ide u susret EU, ali bi istovremeno bio rusko-sino trojanac, zanimljivo.

Upravo je u tome najveća moć Vučića, što je proevropljane ubedio da je za EU više od ostalih opcija, a nacional staljiniste da je za brata Sija i Putina. 😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Čekaj, čekaj, zaboravlja se nešto što se može porediti. Je li, a gde je bio "ekoloski svestan narod" da diže revolucije kad su de(be) esesovci poklanjali NIS Rusima?

 

I gde je kakav pop da povede antirudarsku litiju? Nemoj da se igramo, drugovi!

znas ti dobro da MI obozavamo ruse i kineze i da se bunimo samo protiv ovih tvojih gazdi! 😂😂😂  kad sutra litijum krenu da kopaju braca rusi i kinezi mi ima da povedemo kozaračko kolo u inat vama naprdnjacima.😁😁😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

 

Radi skoro sve što ide u susret EU

Jedino nije lupio sankcije rusiji, pre svega sto se 3,14kica plasi zbog svog rejtinga i birackog tela. 

Just now, AgroLaki said:

 

ali bi istovremeno bio rusko-sino trojanac, zanimljivo.

Ne vucic licno, nego Srbija kao takva. 

Surovanje sa rusijom i kinom je skoro neprekinuta istorijska tradicija u Srba i Srbije. Cak je i  Djindjicev ministar svilanovic pricao ''cuvacemo stare prijatelje ali i sticati nove''. 

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

znas ti dobro da MI obozavamo ruse i kineze i da se bunimo samo protiv ovih tvojih gazdi! 😂😂😂  kad sutra litijum krenu da kopaju braca rusi i kinezi mi ima da povedemo kozaračko kolo u inat vama naprdnjacima.😁😁😁

Ko prizna, pola mu se prasta. 

Barem si iskren. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

Radi skoro sve što ide u susret EU, ali bi istovremeno bio rusko-sino trojanac, zanimljivo.

Upravo je u tome najveća moć Vučića, što je proevropljane ubedio da je za EU više od ostalih opcija, a nacional staljiniste da je za brata Sija i Putina. 😄

To je ubedio tebe...Evropa mu daje koliko mora, odgovora i njima da smo radna snaga Evrope..

 

Jeste, av je prejebao celu Evropu,kao i Cova Djordija i slicne srpske doskocice:)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Ima li mazohista koji gledaju..sta god da je ovo u Areni?

Mene je sramota sto sam savremenik ovome...ovo je..zaumno..jer maloumno je ipak umno..sadrzi malo uma,a ovo je iza uma...sa druge strane..ovi koji busu vire iza Firera.. analni alpinizam at it's peak..no ima u danasnjim slikama i neceg lepog..ipak oni ubrzavaju ka svom kraju..ekceleracija je u toku..

Samo da kod Ludog kralja Ibija ostane mrva razuma..da ne uvede zemlju u gradjanski rat. 

 

Pa to nije nista novo, nije to prva skupstina SNS, a nece biti ni poslednja. Gledacemo mi to jos najmanje 5 godina, a mozda i celu deceniju.

 

Inace, moraju da se odvoje neke stvari - zavetnici, SRS, razni desnicari, Vacic sve je to zapravo SNS, odnosno ogranizacije koje su bliske SNS. Od ostalih, naravno da je SNS najvece zlo jer je SNS vladavina vladavina jednoumlja u kojoj svaki dan svedocimo sta se mota u glavi jednog coveka i raznim Potemkinovim selima od vesti - bukvalno svaki dan.

 

Alternativa je tu samo zato sto je na delu pranje mozgova da ona, kao postoji, a zapravo se radi o razbijenoj opoziciji i "opoziciji" kojoj je vladar dobar, ali dovoljno ulevo ili udesno, pro ovo ili ono.

 

Odmah da kazem da je koalicija skupljena sa koca i konopca u kojoj su kandidati za ministra Sasa Radulovic, Bosko Obradovic, Boris Tadic ili Vuk Jeremic mnogo manje zlo od koalicije svega i svacega koja se naziva "Aleksandar Vucic - Za nasu decu" jer ovi drugi, osim sto imaju nenormalnu moc u rukama, stvarno i predstavljaju boljitak samo za A. Vucica i njihovu "decu", odnosno razne Barbare, Langure, Nevene i ostali olos.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

znas ti dobro da MI obozavamo ruse i kineze i da se bunimo samo protiv ovih tvojih gazdi! 😂😂😂  kad sutra litijum krenu da kopaju braca rusi i kinezi mi ima da povedemo kozaračko kolo u inat vama naprdnjacima.😁😁😁

Ako ćete vala, samo nemojte mnogo žustro, da vam se ne pogorša artritis i reumatizam. Ipak vam je prosecna starost poprilična, treba se paziti u tim godinama. I obavezno da trazite u ugovoru kad radosno stavljate du..., ovaj, potpis, da se reaktivira proizvodnja litijum karbonata tu. Nije lepo da imate milion tona litijuma, a da vec 10 godina, ili vise, uvozite litijum karbonat zato sto ste upropastili fabriku koja ga je pravila, mislim da je bio srbolek. E, a da se drugacije zvala fabrika, mozda ne bi propala, a?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Upravo je u tome najveća moć Vučića, što je proevropljane ubedio da je za EU više od ostalih opcija, a nacional staljiniste da je za brata Sija i Putina. 😄

 

Pa taj koji je kupio tu priču nema veći IQ od jedne bukve... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

 

Radi skoro sve što ide u susret EU, ali bi istovremeno bio rusko-sino trojanac, zanimljivo.

Upravo je u tome najveća moć Vučića, što je proevropljane ubedio da je za EU više od ostalih opcija, a nacional staljiniste da je za brata Sija i Putina. 😄

 

To nije nikakva "moc" nego samo mogucnost da se samo on i banda oko njega cuju 24 sata dnevno na svim medijima.

 

Daj tu mogucnost DS i Borisu Tadicu i za godinu dana vise ne bi imao ni SPS ni SRS nego DS ili DOS koji bi bio i desno i levo i u centru, a politika stranke bi bila pro - EU rusofilna sa uvazavanjem nasih kineskih i americkih prijatelja.

 

Moze svako da prica o DS sta god hoce, ali njih su napadali i sa desna i sa leva i liberali (LDP) i nacionalisti (DSS i SRS). Cim je najveci sin Srbije najbolja opcija i Seselju i Oleniku i Comicki i Vacicu zna se da ovde od demokratije i slobodnih izbora nema ni traga ni glasa nego samo jednopartijsko jednoumlje maskirano kao visestranacje.

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

Ne generalizujem.

 

Jasno stavljam na jednu stranu Mariniku, Djilasa, Zelenovica, Cutu... a na drugu one spomenute spodobe. 

 

Cuta je ekstremista. Jednom sam ga slusao ( u onoj emisiji gde je gostovao zajedno sa pokojnim Zukorlicem i jos nekima...). Njegova agenda je ono sto neki nazivaju "zeleni fasizam" ili "eko-fasizam".

Ima nekih slicnosti kod npr Australian Greens koji bi 100% obnovljivu energiju do 2030??!!!?! Mislim, totalno nerealni zahtevi. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Darth Bane said:

Cuta je ekstremista. Jednom sam ga slusao ( u onoj emisiji gde je gostovao zajedno sa pokojnim Zukorlicem i jos nekima...). Njegova agenda je ono sto neki nazivaju "zeleni fasizam" ili "eko-fasizam".

Ima nekih slicnosti kod npr Australian Greens koji bi 100% obnovljivu energiju do 2030??!!!?! Mislim, totalno nerealni zahtevi. 

Tamo negde u avgustu 2022,niko se ovog nece secati. Standardna prica i bezanje od kriminalnih stvari koje su im na ledjima. RT i ne postoji i nece, ali Bor postoji godinama a prave i fabriku guma u Banatu..itd...

Link to comment
Share on other sites

Hajde da razbijemo iluzije o EU kao nekom vrhovnom autoritetu koji treba da podrži nekog ovdašnjeg politikanta, pri čemu ne okrivljujem EU, već pomenute politikante. EU generalno zabole uvo za ovdašnje unutrašnje probleme jer ih ionako ne tangiraju, a imali su sasvim dovoljno vremena da vide da su domaći opoziciJonari običan vrbov klin, koje takođe zabole uvo za EU. Oni koji su bili na vlasti su se već dokazali, a ovi novi zaobilaze ozbiljnije teme, kao što su EU, NATO, Kosovo ili bar ratni zločinci. Nijedna opoziciJona jajara se nije baš pretrgla ni da osudi murale posvećene ratnom zločincu, nisu se čak ni pojavili da kažu za fašističko govno da je fašističko govno, a tu se ne razlikuju od SNS-a. Niko od njih nikada nije jasno rekao da je protiv uticaja Kine ili Rusije, već samo kmeče za izborne uslove. Zašto bi EU trošila energiju da ispiše bar jedan papir u kome podržava nekoga ko bi vodio istu politiku – sedenje na više stolica, koje podrazumeva arčenje para EU za kojekakve gluposti, ali i ljubljenje pozadine drugi Siju i drugu Putku?

 

Što se tiče svih frakcija DS-a i ostale ekipe koja je bila na vlasti – mogu oni da skaču po TV ekranima koliko hoće, ali sve im je uzalud. Politika im je identična kao SNS-ova (malo $$$ od EU, malo ljubljenja pozadine Kini i Rusiji, malo kosovarenja, malo prećutne podrške ratnim zločincima), a to baš i nije nešto čime bi se preporučili biračima. Njima izgleda nije jasno da su obične ispišene muštikle, skup nula čija vrednost je jednaka nuli, a to ne shvataju. Podsetio bih da su ih pre nekoliko godina sahranili idioti kao onaj Beli, ludi Radule ili seronja Janković. Ove današnje proteste su vodili totalni anonimusi, a okupili su više ljudi nego svi opoziciJonari, koji su se setili da ujedine navodno proevropski nastrorene stranke i one otvoreno desničarske. Kretenima nije palo ni na pamet da su odsvirali svoje, ali OK, njihova stvar.

 

Što se tiče pristupa televiziji, ni to im baš nije toliko bitno. Vidim da avaxi sasvim dobro funkcionišu i bez toga. Evo i danas su imali prilike da pokupe glasače tako što bi bili u prvim redovima blokade, jurišali na policiju i razgonili SNS-ovce na buljuke, kad ono – šipak. Sedeli su u svojim kafičima i ispijali prvu jutarnju kafu u podne, ali ruku na srce, čak su se potrudili da izdaju i nekolicinu oštrih saopštenja kada je sve prošlo. Nema šta, pravi junaci koji samo čekaju da im neko na tacni preda vlast. AV ne bi mogao da poželi bolju opoziciju jer tako debilni i puni sebe mogu samo da se još više zakopaju.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2021 at 3:57 PM, Bejbl said:

 

Ja ne verujem da rudnik može ubiti neki kraj. 

Dapače, neki krajevi, naselja i gradovi se ubiju kad rudnik bude zatvoren. 

Pogledati samo Aleksinac i naselje Aleksinački rudnici. 

To je danas mrtvilo, horor. Čitam reportaže kako retki stanovnici pričaju o životu koji je tamo bujao dok je rudnik radio. 

A ovde pričamo kako će rudnik ubiti neki kraj. 

Ili fabrika guma. 

 

Mi svi doživljavamo te pasivne krajeve i sela kao neka vikend naselja gde ćemo mi doći na par dana kad je lepo vreme, da odmorimo živce, okrenemo roštilj ili kotlić. 

Pa nije to tako. 

Ostani zemljače da živiš tamo, ako toliko voliš prirodu

Pa ćeš videti kako je zajebano kad nemaš šta raditi, od čega živeti, kad nemaš normalne puteve, kad nemaš ni autobusku liniju, kad nemaš dom zdravlja, apoteku, školu , poštu... 

 

Treba malo gledati i sa te strane. 

Obići malo istočnu Srbiju, pa da se vidi kako izgledaju krajevi sa fantastičnom prirodom... Bez ljudi. 

Dragi prijatelju forumski ti ocigledno nemas pojma o cemu pricas. Daleko je bolje bez posla  sa pticama ,zelenilom i ovcama okolo nego sta ce biti sa Rio Tintom.Jbte koji ste vi neznalice (ovo je najblaze u mom rijecniku). Vi uopste niste svjesni sta vas ceka. Ako ima negdje snimak Mjeseca ili tako nesto, vidjeces nenormaknu pustinju. Inace Rio Tinto je poznat po tome sto proba da odradi poslove sa nedemokratskim rezimima.Kako vam nije jasno da je rijeka Jadar veoma mala rijeka.  Ali ima ono malo jebeno "ali" . Kad se zagadi ta mala rjecica,koga je to briga. Kao da je bitna neka rjecica u zapadnoj Srbiji. Ali vidi jada ta rjecica ide u Drinu. A onda vidi jada ta Drina ide u rijeku Savu. A onda na veliko cudo Sava je u Beoggradu.. Jbte kakva su vremena dosla, da se pomolis bogu ( ja sam ateista) da ti se ne pronadje nesto u tvom kraju. Pu, pu ,pu daleko bilo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Prvi put pišem na političkoj temi ako ima neko dobronameran da mi pojasni par stvari, uglavnom se smucam po košarkaškom pdf-u.

Dakle ja sam od onih što smatraju da su svi  političari govna , glasao sam jednom u životu 24/9/2000 , od političkih dešavanja znam samo ono što ne mogu da izbegnem .

Dakle pitanje bi bilo je li morao ekološki protest istovremeno sa skupom koji organizuje SNS bagra? Je li moglo to neki drugi dan, moramo li još da se bijemo međusobno, nije li ovom narodu dosta ratova, agresije i sličnih sranja?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...