Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, AgroLaki said:

Idu izbori u aprilu, narod voli duge cevi. 

Da se ja pitam, nama su trebali da zabrane bilo kakvu vojsku.

Just now, Amigo said:

 

Eto npr ti kazes, i opet ce ako bude srece biti bombardovanje.

Ako nisi znao mi imamo odvratnu pesmu prema kojoj se ljudi ophode kao svojvrsnoj nacionalnoj himni...

 

Ко то каже, ко то лаже, Србија је мала,
није мала, није мала, трипут ратовала

Дванаесте, дванаесте, Турке истерала,
тринаесте, тринаесте, пред Бугаре стала

Четрнаесте, четрнаесте, Шваба ударио,
осамнаесте, осамнаесте, Србин победио

Ко то каже, ко то лаже, Србија је мала,
није мала, није мала, увек ратовала,
и опет ће, и опет ће, робовати неће

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Accuphase said:

Čemu toliko ulaganje u vojsku, ko nas dira, ko nam preti???

Koliko znam sve zemlje sveta imaju vojsku i vojni budžet. Nisam baš primetio da si pacifista po prirodi, očigledno bi po tebi samo određene države sveta trebale ulagati u naoružanje (vidim da su ti fetiš strateški bombarderi).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Accuphase said:

Lapanje je u nas smisao postojanja.

😃

 

Moj bivši poslodavac, kontroverzni bizmismen je na izborima koje Boris Tadić izgubio imao kombinaciju da uđe u gradsku vladu. Izjalovila se zbog rezultata jer je bio u nekoj prišipetlja stranci vezanoj za DS. Na moje pitanje šta će mu to u životu odgovorio je bukvalno "Hoću i ja malo da lapam".

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Doc Holiday said:

Cena gasa ostaje ista narednih 6 meseci...  detalji nakon toga nepoznati....

 

podseca me na to kada odes u banku pa ti daju grejs period od 6 meseci....  a posle ti skinu gace i ....

 

.

 

Niko ne vuce za usi da se uzme grejs period..a mozes i banku da promenis...

 

Ipak sve to nema veze sa ovim oko gasa...nama je istekao ugovor, a cena gasa po ugovornoj formuli i ceni na trzistu je visoko poletela...nasa cena po ugovoru je bila 270, a naprimer Moldavija po njihovom ugovoru i formuli sad mora da placa 790... Kakav bi ti ugovor potpisao pri ovakvoj  trzisnoj ceni za gas?

 

Madjari su isto nedavno potpisali novi ugovor na 15 godina..Sijarto se nada da ce biti isplativ, ali kasnije...A najgore su prosli oni koji se cenu vezali za trzisnu cenu na habu u Holandiji...

 

Kreten je izgledao obecao svasta, i vojno tehnicku saradnju, i vagone za metro, i razgovore o nuklearki itd...Dobio je 6 meseci, ustedeo dobar novac, i sad moze da se nada da ce cena pasti posle sezone...mozda...

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

.

 

Ugovor koji istice do kraja godine potpisan je 2012, nema on veze s prodajom NISa..ako se ne varam on ima kombinovanu naftnu i trzisnu formulu 40%-60%...

 

Evropa je malo zasrala sa trzisnom cenom, gas nije nafta, cena moze da ima velike fluktuacije, i sad je sve doslo na naplatu...Ali po navici Gasprom i Rusija ce biti krivi kakav god da je ugovor.Opet da se vratim na Moldaviju, pocetkom godine po formuli koju su sami trazili ugovorom placali su gas 126 dolara, sad blizu 800..

I koliko god to cudno zvucalo Gaspromu ovako visoka cena ne odgovara...Zato se i trude raznim izjavama da je drze ispod 1000...a neka predvidjanja govore da moze da dodje do 3500$...

 

Mi cemo sa ovih 6 meseci imati prosecnu cenu za Evropu za ovu godinu...270$..Najeftiniji ruski gas placaju Belorusija 121 i Kina 170 dolara zbog ogromne kolicine gasa...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Uh sta napisa. Kad je krenuo u Moskvu, bilo je jasno da ima ugovor. Do izbora ce jos jednom tamo a za koji dan ce nas usreciti sa nekim ruskim naoruzanju i tako u krug. 

 

Prosto receno dobio je to na papiru da bi nas drko jos cetiri godine, a platice kroz razna sranja punu cenu gasa.

 

Kad su vec sad krenuli sa ovoliko obecanja, do izbora ima da nam obeca kuce na mesecu. Zaboravice se sve kao i kvadrati od 400/500e i milion drugih obecanja. Covek je lud, pa lud, a narod glup 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Uh sta napisa. Kad je krenuo u Moskvu, bilo je jasno da ima ugovor. Do izbora ce jos jednom tamo a za koji dan ce nas usreciti sa nekim ruskim naoruzanju i tako u krug. 

 

Prosto receno dobio je to na papiru da bi nas drko jos cetiri godine, a platice kroz razna sranja punu cenu gasa.

 

Kad su vec sad krenuli sa ovoliko obecanja, do izbora ima da nam obeca kuce na mesecu. Zaboravice se sve kao i kvadrati od 400/500e i milion drugih obecanja. Covek je lud, pa lud, a narod glup 🙂

 

.

 

Pretpostavljam da se ovo u boldu ne odnosi na mene , jer se na kraju moje misljenje ne razlikuje previse od ovog sto si napisao...

 

 

On je imao ugovor koji istice sledeceg meseca...i ono sto je dobio, mogao je da dobije samo od Putina jer je to politika 100%, od Gasproma je mogao da dobije samo kitu...Usteda uopste nije mala, i kreten ima pravo da upise to kao svoje zasluge, druga je stvar sto izjave srpskih politicara posle dogovora, kad ih citas u ruskim medijima zvuce kao tesko bezkicmenjastvo, iako su one namenjene pre svega srpskom birackom telu..Lukasenko se ovako nikad ne ponizava..

Mozda je umislio da je Obrenovic , nemam pojma, ali ovo sto je dobio je dobio zbog odnosa s Rusijom, i to je ono sto je Putin bio voljan da plati...Korneti pa cak i sve ostalo nisu razlog..Putin je platio pokaznu vezbu za druge drzave gde on ima svoje interese kako odnosi mogu da se razvijaju u energetskoj sferi, koja je prakticno kljucna tacka svake politike na planeti...

 

Zato je gas za Rusiju na prvom mestu politika, ..za razliku od nafte koja u stvari puni budzet...Gas putem cevi moze da izvozi samo Gasprom, cak ni njegov skolski drug Sechin direktor Rosnefti ne moze to da dobije iako godinama pokusava...

 

Energetsko pitanje, sa otkazom od fosilnih goriva,  narednih 30-50 godina bice mesto gde ce se menjati konstelacija odnosa na planeti, pojava nove svetske elite i sasvim nova preraspodela bogatsva ... i cini se da kreten to odlicno razume...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Pretpostavljam da se ovo u boldu ne odnosi na mene , jer se na kraju moje misljenje ne razlikuje previse od ovog sto si napisao...

 

 

On je imao ugovor koji istice sledeceg meseca...i ono sto je dobio, mogao je da dobije samo od Putina jer je to politika 100%, od Gasproma je mogao da dobije samo kitu...Usteda uopste nije mala, i kreten ima pravo da upise to kao svoje zasluge, druga je stvar sto izjave srpskih politicara posle dogovora, kad ih citas u ruskim medijima zvuce kao tesko bezkicmenjastvo, iako su one namenjene pre svega srpskom birackom telu..Lukasenko se ovako nikad ne ponizava..

Mozda je umislio da je Obrenovic , nemam pojma, ali ovo sto je dobio je dobio zbog odnosa s Rusijom, i to je ono sto je Putin bio voljan da plati...Korneti pa cak i sve ostalo nisu razlog..Putin je platio pokaznu vezbu za druge drzave gde on ima svoje interese kako odnosi mogu da se razvijaju u energetskoj sferi, koja je prakticno kljucna tacka svake politike na planeti...

 

Zato je gas za Rusiju na prvom mestu politika, ..za razliku od nafte koja u stvari puni budzet...Gas putem cevi moze da izvozi samo Gasprom, cak ni njegov skolski drug Sechin direktor Rosnefti ne moze to da dobije iako godinama pokusava...

 

Energetsko pitanje, sa otkazom od fosilnih goriva,  narednih 30-50 godina bice mesto gde ce se menjati konstelacija odnosa na planeti, pojava nove svetske elite i sasvim nova preraspodela bogatsva ... i cini se da kreten to odlicno razume...

 

.

Da, tebi sam napisao

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=24&nav_id=336032

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-59401402

 

Sve st treba da znas o politici Tadica nekad i politici psihopate sad. 14 godina naspram 6meseci..

 

Bukvalno smo najebali do izbora. Ljudi se ne pitaju zasto pruga BG-NS se gradi 5godina, zasto bazen na SPENS-u u NS se gradi 2godine i zasto imamo i dalje najskuplje i najgore gorivo u regionu i ko zna gde. Danas ako imas ispod 100k platu, pripadas siromasnom delu stanovnistva, sve ispod 500e je duboko siromastvo.

 

Opet prave metro, zaboli asove, sve zivo obecavaju, ali vec tamo u junu dolazi otreznjenje kao i uvek.

 

Iskreno  meni zvone jaja, stavise nek ih keca jer nisam bas nicim vezan poslom sa ovom zemljom, samo me iritira koliko smo neuk narod koji uvek padne na istu foru. Pljuni me po sred cela ako posle izbora budes jos jednom cuo za Rio Tinto i Cutu..bukvalno sve vec vidjeno i sve vec dozivljeno u ovih deset godina.

 

Mene  vise brine sto postajemo sve gluplji, sto se ljudi iseljavaju cak i za vreme korone preko. Evo i 300k za prvo dete, pre je govorio i  nekom silnom nvcu za 3-4-5 dete, mislim jbte ima lazi bukvalno knjigu da napises. 

 

Kad budu knjige besplatne,kad bude obavezna srednja skola i kad fakulteti ne budu ''pustali'' studente da samo zavrse fakultte, onda cu verovati u nesto, naravno i uz obavezni racunar i internet za svakog ucenika srednje skole ili bar neki veliki popusti.

 

Nikakve nove podele moci nema, sve je isto kao sto je i bilo uvek i tu se nazalost nista necepromeniti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da, tebi sam napisao

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=24&nav_id=336032

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-59401402

 

Sve st treba da znas o politici Tadica nekad i politici psihopate sad. 14 godina naspram 6meseci..

 

Bukvalno smo najebali do izbora. Ljudi se ne pitaju zasto pruga BG-NS se gradi 5godina, zasto bazen na SPENS-u u NS se gradi 2godine i zasto imamo i dalje najskuplje i najgore gorivo u regionu i ko zna gde. Danas ako imas ispod 100k platu, pripadas siromasnom delu stanovnistva, sve ispod 500e je duboko siromastvo.

 

Opet prave metro, zaboli asove, sve zivo obecavaju, ali vec tamo u junu dolazi otreznjenje kao i uvek.

 

Iskreno  meni zvone jaja, stavise nek ih keca jer nisam bas nicim vezan poslom sa ovom zemljom, samo me iritira koliko smo neuk narod koji uvek padne na istu foru. Pljuni me po sred cela ako posle izbora budes jos jednom cuo za Rio Tinto i Cutu..bukvalno sve vec vidjeno i sve vec dozivljeno u ovih deset godina.

 

Mene  vise brine sto postajemo sve gluplji, sto se ljudi iseljavaju cak i za vreme korone preko. Evo i 300k za prvo dete, pre je govorio i  nekom silnom nvcu za 3-4-5 dete, mislim jbte ima lazi bukvalno knjigu da napises. 

 

Kad budu knjige besplatne,kad bude obavezna srednja skola i kad fakulteti ne budu ''pustali'' studente da samo zavrse fakultte, onda cu verovati u nesto, naravno i uz obavezni racunar i internet za svakog ucenika srednje skole ili bar neki veliki popusti.

 

Nikakve nove podele moci nema, sve je isto kao sto je i bilo uvek i tu se nazalost nista necepromeniti.

 

.

 

Meni stvarno nije jasno u vezi cega i zasto sporis sa mnom... uz sve to, sve vreme mesas toplo i mekano, ja govorim o medjunardnim odnosima i biznisu...a ti stavljas to u kontekst njegovih predizbornih kretenskih obecanja koja me ni najmanje ne interesuju...

 

Link na b92 zasto, k cemu...Prodali smo NIS za "obecanje" o juznom toku, i da je izgradjen bilo bi bi dobro..ali nije, i nije ni zbog Rusije ni zbog Srbije vec zbog pokojnog senatora Mekejna, koji je dosao u Bugarsku, i ljubazno im saopstio da oni upravo otkazuju od juznog toka na svoju stetu...

Mekejn umro, Bugarska izgradila turski tok...u svoju korist...

 

Clanak BBC kao i uvek ima nepravilnosti i netacnosti...Likova kao Pravosudov ima na stotine, i svi oni mogu da imaju svoje misljenje zasto smo dobili poklon od sest meseci, ...ostaje cinjenica da mi stedimo veliki novac ...da li ce on posle izbora da objavi da je duzan da sisa kitu Putinu, i da mu za to jos doplati 500 miliona nemam pojma...ja sam rekao svoje misljenje, gas je za Rusiju politika, proizvod kojim oni  ne ucenjuju, vec imaju adut u kreiranju medjunarodnih odnosa ...

 

Njegova predizborna obecanja podsecaju na Putinovu politiku...za prvo drugo i trece dete u Rusiji se davno dobijaju novci , negde oko 10000 evra, sad je manje zbog kursa, i knjige su besplatne..ali ipak pritisak koji Vucic pravi na gradjene u Srbiji je neizdrziv, ja izbegavam i turisticki da dodjem, a pazi, zivim u Moskvi, ))

 

Podela moci - ne bih ja to tako nazvao...vise je to preraspodela bogatsva odlazak jednih elita i dolazak drugih..ako se to ne vidi jos uvek, videce se...

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...