Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

"Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno."

Link to comment
Share on other sites

Niko nema nista protiv ako je neko nacionalista, nego ima protiv sto deo tih koji za sebe tvrde da su nacionalisti, veci deo, polazu neka posebna prava na tu zemlju, i traze da ona bude onakva kako samo njima odgovara, a to je palanačka, samoizolovana i ksenofobna, i tvrde kao svi sektaši da je samo to njihovo ispravno, a sve ostale proganjaju, i to neprekidno.

 

I jos malo o ovome sa kurvama. Bolje on neka vidi ko je kurva pa se krije i hvata veze i mucka da bi izbegao odgovornost za to sta je radio, kano soko. Psihopate kad ih uhvate da rade nesto lose oni se ne pokaju sto su to radili, nego im je krivo sto su ih uhvatili. A nema nikakve sumnje u to da je taj radio to za sta ga optuzuje ona zena, jer to da se bude napadan prema nekoj devojci tada nije bilo neuobicajeno, sad je neprihvatljivo, pa? Mozda je takvo ponasanje naucio od heroj mladica koji se isto godinama krio kao kurva, eto kao taj.

 

I šta kažu forumski nacionalisti, da li je takvo okruzenje ono koje bi oni da se "prirodno razvija", to da se razne kurve koje su umislile da su redak zver uvek izvuku, i nikad ni za sta ne odgovaraju, cak i kad ubiju nekoga, npr kolima, i jos takvi vređaju i napadaju ove izdajnike koji bi da se svi takvi nabiju u prdekanu, "ugledni građani" pre drugih, za primer, i koji bi neprestano gulili kožu sa leđa kaznama svima ostalima koji se ponašaju anticivilizacijski, sve dok se ne vrate u rupe u kojima su boravili ranije, i neprestano bi ih ugnjetavali tako sto bi ih terali da se ponasaju normalno. Da čujemo.

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Accuphase said:

"Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno."

Opet propagiraš komunističkog vođu!  To sto se nekad zvalo laž danas zovu pragmatičnost! Kao izraz starleta umesto .....

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

Da li vi stvarno mislite da ja kao pravi srpaki nacionalista( ne ovaj koji služba namece) nemam prijatelje među ostalim narodima na ovim prostorima? D

Svaki pravi nacionalista-šovinista "ima prijatelje među ostalim narodima" i rado će podeliti tu informaciju sa svima.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Svaki pravi nacionalista-šovinista "ima prijatelje među ostalim narodima" i rado će podeliti tu informaciju sa svima.

Baš,hebote, u 2021. se netko hvali da ima prijatelje čak i izvan svog plemena, kao neko civilizacijsko dostignuće.

 

Odmah me sjeti na ovu antologijsku sliku: 

300px-%C4%8Cetnici,_domobrani_i_usta%C5%

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, goldberg said:

Pa da, ali ti nemas predmete poput "ksenofobija", "nacionalizam" i slicno u skolama, nisi ih imao ni 90ih pa imas mladje generacije koje su ksenofobnog i nacionalistickog usmerenja, a pogotovo si ih imao tada.

Imas, imas itekako. Samo se ne zovu tako. Zovu se "istorija", "veronauka", "jezik i knjizevnost".

A što se tiče ksenofobnosti i nacionalizma mladih generacija moj je utisak da su do neke polovine 90-ih mlade generacije (generacije srednjoskolaca i studenata) bile manje nacionalistički i ksenofobno nastrojene nego generacije istog uzrasta sada. Razlika je što su oni ksenofobno nacionalistički nastrojeni imali mogućnost da zadovolje svoja stremljenja "u praksi" u ratovima 90-ih.

3 minutes ago, Hrvat iz Gospića said:

Baš,hebote, u 2021. se netko hvali da ima prijatelje čak i izvan svog plemena, kao neko civilizacijsko dostignuće.

 

Odmah me sjeti na ovu antologijsku sliku: 

300px-%C4%8Cetnici,_domobrani_i_usta%C5%

 

Tu se lepo vidi da četnici i ustaše nisu bili ksenofobni nacionalisti  pošto je očigledno sa svi oni imaju prijatelje na drugoj strani i da se lepo i prijateljski druže u jednoj atmosferi bratstva i jedinstva. I da nije bilo onih zlikovaca partizana sve bi bilo kako treba 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citirati Dobricu Cosica vadjenjem iz kontesta jednog malog odlomka iz jedne knjige i upotrebljava kao neki dokaz da su Srbi narod lazljivaca, mogu samo teski sovinisti.

99%, ako ne i 100% takvih niti zna koja je knjiga u pitanju, a nema teorije da je bilo ko procitao tu knjigu.

 

Na ovoj temi je rijetka neka smislena rasprava, narocito od kada se pojavio ovaj @Accuphase koji neumorna zatrpava temu sa linkovima koje prati pola recenice, kao da niko ne otvara portale, pa eto treba neko da bombarduje forumase sa linkovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tomas.hokenberi said:

A što se tiče ksenofobnosti i nacionalizma mladih generacija moj je utisak da su do neke polovine 90-ih mlade generacije (generacije srednjoskolaca i studenata) bile manje nacionalistički i ksenofobno nastrojene nego generacije istog uzrasta sada. Razlika je što su oni ksenofobno nacionalistički nastrojeni imali mogućnost da zadovolje svoja stremljenja "u praksi" u ratovima 90-ih.

 

Tačno, a evo i još jedne ilustracije koja ima veze i sa generalnom zatucanošću:

873x400-e1629921725771.jpg

 

Izvor je članak iz Danasa pod naslovom Jugoslavija je 1972. u rekordnom roku vakcinisala 18 miliona ljudi

 

Pola veka kasnije:

256716059_3075266372730327_4218087554890

 

Izvor za ovo drugo je Svinjformer.

 

Ksenofobija i zatucanost idu ruku pod ruku, pa sam zato i dao primer koji ne govori toliko o ksenofobiji, već o mentalnom sklopu koji se promenio dolaskom nacionalističkog talasa. Osim ovih primera i onoga što navodiš, dodao bih da se to videlo i u svemu onome što je bilo mainstream tada i onim što to sada predstavlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da se redovno spominje ksenofobija, ali mi nije jasno sta se tacno pod tim podrazumeva.

Zatucanost je prisutna u svim ex-jugo drzavama (nije ni cudo kroz sta je sve prosao taj narod), kao i nacionalizam, ali ne znam zasto se pominje ksenofobija?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

Vidim da se redovno spominje ksenofobija, ali mi nije jasno sta se tacno pod tim podrazumeva.

 

Npr. ovo: Srbi najviše vole Grke, najmanje Hrvate, a koliko su im dragi Crnogorci?

 

Ima toga i za ostale susedne narode, pa su na tapetu i Srbi, tako da pervertirana verzija bratstva i jedinstva cveta. Ima i drugih sličnih anketa sa malo različitim rezultatima, al' generalno nema omraženijeg naroda od suseda. Koji crni narod? Ljudi se mogu deliti na dobre ili loše prema ličnim kvalitetima, ali ne prema genetici.

 

Pre nekoliko godina mi je jedan prijatelj iz Zagreba rekao da mu je mentalno mnogo bliža beogradska urbana ekipa od primitivaca koji žive na samo nekoliko desetina kilometara od Zagreba ili u njegovoj zgradi, na poslu i slično. Ja to isto mogu da kažem, samo da zamenim imena gradova. Ako je neko negativac samo zato što se izjašnjava kao Srbin, Hrvat, Makedonac, Japanac, Španac, Amerikanac, Nemac, Francuz ili neko deseti, onda je to ksenofobija.

 

21 minutes ago, Amigo said:

Zatucanost je prisutna u svim ex-jugo drzavama (nije ni cudo kroz sta je sve prosao taj narod), kao i nacionalizam, ali ne znam zasto se pominje ksenofobija?

Tačno je da je zatucanost svuda prisutna i da je porasla u poslednjih trideset godina. Prošli su i mnogi drugi narodi kroz razne nedaće, ali neki su rešili da prave EU, letuju po nekim tamo Havajima i voze tamo neke Mercedese, a neki su rešili da nacionalno poreklo mažu na 'lebac i od toga žive.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa zato sto neprestano drobe o zlim drugima, agresivno i na svakom mestu. Eno ih na primer oni sa tekstom o halloween, a sve je preplavljeno takvim stvarima. Čak i korišćenje termina "zapad" što je sinonim za evropsku civilizaciju, je isto širenje ksenofobije, jer implicira da ovi nisu taj "zapad". Pa onda ono sto sam napisao "sve ce kupiti neki stranci" i to izjavljuju doktori nauka. Milion je tih primera, i svi su maloumni. Pravi palančani su postali, samodovoljni, kockastoglavi (ograničeni), ne zanima ih nista van njihove palanke, i ne treba im nista što nema u palanci, niti hoće da znaju za drugo.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Citirati Dobricu Cosica vadjenjem iz kontesta jednog malog odlomka iz jedne knjige i upotrebljava kao neki dokaz da su Srbi narod lazljivaca, mogu samo teski sovinisti.

99%, ako ne i 100% takvih niti zna koja je knjiga u pitanju, a nema teorije da je bilo ko procitao tu knjigu.

 

Na ovoj temi je rijetka neka smislena rasprava, narocito od kada se pojavio ovaj @Accuphase koji neumorna zatrpava temu sa linkovima koje prati pola recenice, kao da niko ne otvara portale, pa eto treba neko da bombarduje forumase sa linkovima.

Linkovi koje postavljam su više nego u skladu s temom a komentare koje ostavljam gledam da budu kratki i jezgroviti.

Ako toliko voliš da čitaš nije mi problem da iskuckam čitavu rolnu, no sumnjam da ćeš čak i tada naći nešto što želiš, budi siguran u to.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa zato sto neprestano drobe o zlim drugima, agresivno i na svakom mestu. Eno ih na primer oni sa tekstom o halloween, a sve je preplavljeno takvim stvarima. Čak i korišćenje termina "zapad" što je sinonim za evropsku civilizaciju, je isto širenje ksenofobije, jer implicira da ovi nisu taj "zapad". Pa onda ono sto sam napisao "sve ce kupiti neki stranci" i to izjavljuju doktori nauka. Milion je tih primera, i svi su maloumni. Pravi palančani su postali, samodovoljni, kockastoglavi (ograničeni), ne zanima ih nista van njihove palanke, i ne treba im nista što nema u palanci, niti hoće da znaju za drugo.

 

Meni je pričala koleginica koja je ostala u prosveti, a predaje engleski, da skoro svake godine kada organizuje nešto za Halloween, bude bar neki roditelj koji to smatra satanističkim i ne želi da mu dete u tome učestvuje jer je to protiv pravoslavlja, srpskih vrednosti i ostalih sranja. Jednom takvom pametnjakoviću je postavila sledeće pitanje: „Vidim da nosite farmerke i Nike. Kako to da niste postali Amerikanac? Ne vidim da nosite šajkaču i opanke, a znamo da je ovo prvo skroz američki, a ovo drugo skroz srpski.” Odgovora nije bilo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa zato sto neprestano drobe o zlim drugima, agresivno i na svakom mestu. Eno ih na primer oni sa tekstom o halloween, a sve je preplavljeno takvim stvarima. Čak i korišćenje termina "zapad" što je sinonim za evropsku civilizaciju, je isto širenje ksenofobije, jer implicira da ovi nisu taj "zapad". Pa onda ono sto sam napisao "sve ce kupiti neki stranci" i to izjavljuju doktori nauka. Milion je tih primera, i svi su maloumni. Pravi palančani su postali, samodovoljni, kockastoglavi (ograničeni), ne zanima ih nista van njihove palanke, i ne treba im nista što nema u palanci, niti hoće da znaju za drugo.


General-pukovnik JNA Koča Popović, napisao 1992.
 

Quote

"Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji", 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Accuphase said:


Ok, dosta sa ovakvim postovima. Ovo nije oglasni pano, već diskusioni forum. U redu je ponekad ostaviti neki link, ali ovo što ti radiš ubija svaku temu na kojoj si se pojavio, prekida nit bilo koje rasprave i ne služi ama baš ničemu. Diskutuj koliko hoćeš, niko ti ne brani, ali ovo što ti radiš nije diskusija, ovo je i forumskim pravilima kažnjivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Svaki pravi nacionalista-šovinista "ima prijatelje među ostalim narodima" i rado će podeliti tu informaciju sa svima.

Trebao si i zoranov post da kvotuješ, ili kad se jugosloveni hvale koliko imaju prijatelja to ne vazi😜

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Trebao si i zoranov post da kvotuješ, ili kad se jugosloveni hvale koliko imaju prijatelja to ne vazi😜

Ne nije nimalo pogrešio iz prostog razloga zato što su Jugosloveni anacionalni, njima su svi isti kao što zapravo i jesu.

Kada oni nabrajaju prijatelje navode im imena ne nacionalnost...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Floskula "Samo kod nas u ________________ (ubaci bivsu jugoslavensku republiku) postoji taj neki zal i nostalgija za bivsom drzavom i bratstvom i jedinstvom dok u ostalim novoformiranim drzavama to vec odavno ne postoji." je karakteristicna za skoro sve nacionaliste i soviniste svih naroda i narodnosti. Ovih par sto je ovdje tu pricu provlacilo je samo po ko zna koji put potvrdilo ono sto je svim ostalim forumasima vec odavno jasno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Vox Populi - Vox Dei
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...