Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Cestitke navijacima Partizana. Malo sam ljut sto nismo prelomili ovaj mec u 4/4 pri 58:56. Ali ne mogu biti nezadovoljan. Bilo je perioda kada smo igrali vrhunsku odbranu, cistu. Pri navedenom rezultatu napravili smo xxx gresaka koje su nas normalno odvele u siguran poraz. Sve su to bile pocetnicke greske ali prouzrokovane strasnom energijom koju igraci partizana dobijaju sa tribina. Milo mi je da smo opet napunili Areni do vrha, nema puno timova koji redovno to rade. Mislim da smo tu negdje sa KKP po ukupnom kvalitetu. Smatram da su ovaj mec rijesile samo nase greske. Sve je pocelo od brzopletog napada x 3, nastavilo sa Wileyevim greksama, zatim Cobs, svi po nekoliko. Mnogo na fali Dačo Nikolic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Milo mi je da smo opet napunili Areni do vrha, nema puno timova koji redovno to rade. 

 

Quote

Bilo je oko 7.000 gledalaca koji su napravili sjajnu atmosferu i nosili svoje ljubimce do još jedne pobede za koju je zaslužena bila defanzivna klinika, jer je Partizan imao čak 12 ukradenih, a Budućnost 19 izgubljenih lopti. (Sauce.)

 

Link to comment
Share on other sites

Kako progovorih da sam zadovoljan sto god da se desi zbog dobro odigranog poluvremena, krenu onaj uzas. Prosuse momci sve u 2 minuta.
Steta za 3 napada za vodjstvo, imali smo dobru sansu, al dobro idemo dalje.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Cestitke navijacima Partizana. Malo sam ljut sto nismo prelomili ovaj mec u 4/4 pri 58:56. Ali ne mogu biti nezadovoljan. Bilo je perioda kada smo igrali vrhunsku odbranu, cistu. Pri navedenom rezultatu napravili smo xxx gresaka koje su nas normalno odvele u siguran poraz. Sve su to bile pocetnicke greske ali prouzrokovane strasnom energijom koju igraci partizana dobijaju sa tribina. Milo mi je da smo opet napunili Areni do vrha, nema puno timova koji redovno to rade. Mislim da smo tu negdje sa KKP po ukupnom kvalitetu. Smatram da su ovaj mec rijesile samo nase greske. Sve je pocelo od brzopletog napada x 3, nastavilo sa Wileyevim greksama, zatim Cobs, svi po nekoliko. Mnogo na fali Dačo Nikolic.

 

Prelomili mec na +2 za njih?

 

Pa ne ide to kako ti zamisljas, pogodis jos dve trojke i kraj. Partizan je bukvalno odigrao mnogo lose, u uzasnoj su formi, ali Buducnost prosto nije imala nikakvu opciju u napadu jer je Cobbs bio ugusen.

 

Od Nikolica mnogo vise fale Reed i jos jedan bek, ne mogu samo Cobbs i Seeley da rade nesto sa loptom od svih igraca u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta si ti gledao, ali nigde kosarka ne funkcionise onako kao sto si ti zamislio "pogodio sam trojku za 58:59 pet minuta pre kraja, gotovo je, pobeda".

 

Joventut je imao +10 9 minuta pre kraja pa su izgubili taj mec. Joventut, ekipa koja je do tada rutinirala Partizan. Buducnost bukvalno nije imala nikakvo resenje u pozicionom napadu, sve je to islo na silu, dok je Partizan promasivao brdo otvorenih suteva. Cak i da ste otisli na +4 to bi samo pomoglo da bude manja razlika, nije bilo nikakve sanse da vi taj mec dobijete.

Link to comment
Share on other sites

Kako smo lijepu ekipu sklopili za ovaj turnir Aba U19. Pod imenom SC derby. Naravno da nema Ivisica koji visinom ,kvalitetom i iskustvom prave razliku bilo bi sve drugacije. I pored njih ima makar dvoje vrhunskih talenata a sto je jos bolje skoro pola ekipe '05-'06 godiste. Juce dobijen partizan 30+ razlike. Cak vidim i nesebicnost , timski duh sto je u zadnje vrijeme rijetkost u mladjim uzrastima jer svi pod pritiskom menadzera, velikih ocekivanja roditelja itd itd sve vise igraju za sebe i statistiku. Volio bih da se vecina od ovih par generacija isprati do kraja i kroz prvi tim ako sve bude kako treba.

Link to comment
Share on other sites

https://kkbuducnost.me/vijesti/kk-buducnost-voli-suspendovala-dzejkob-vajlija/ 

 

KK Budućnost Voli obavještava javnost da se Džejkob Vajli, nakon nastupa za reprezentaciju Sjeverne Makedonije, nije pojavio na treningu i samoinicijativno je napustio Podgoricu. 
Agent igrača je obavijestio klub da je razlog napuštanja rešavanje ličnog/porodičnog problema. Klub je suspendovao igrača i javnost će biti blagovremeno obaviještena o daljim koracima.

Link to comment
Share on other sites

Tako nam i treba kad nam Misko vedri i oblaci. Zaigrali su se sa SC, bolje da su Kamenjasa, Megija i Tismu sproveli kod nas, nego sto se razbacujemo na 100 strana, a navodno je slavina presusila.
Sta sad, odjednom nemamo koga da dovedemo? Jedino da rasformiraju SC Derby, da ih ocerupamo, pa da se ovi nadaju opstanku.
Uzasna situacija, bas smo se zafrknuli.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, StefanPG said:

Tako nam i treba kad nam Misko vedri i oblaci. Zaigrali su se sa SC, bolje da su Kamenjasa, Megija i Tismu sproveli kod nas, nego sto se razbacujemo na 100 strana, a navodno je slavina presusila.
Sta sad, odjednom nemamo koga da dovedemo? Jedino da rasformiraju SC Derby, da ih ocerupamo, pa da se ovi nadaju opstanku.
Uzasna situacija, bas smo se zafrknuli.

 

Pa nema bas mnogo kvalitetnih igraca na trzistu, to jeste zalosna cinjenica. Tu je u pravu @Nemam_ti_kad da problem nisu pare nego niz nesretnih okolnosti.

 

Inace, kad smo nastavka ABA lige - hoce li uspeti Buducnost da skupi 10 igraca protiv SC Derbija? Cobbs, Seeley, Micov, MJK, Nikolic je neka prva petorka, a sa klupe su tu Atic, Sehovic i Barovic - to je 6 igraca + 2 rekreativca.

Link to comment
Share on other sites

Buducnost sa samo 8 igraca protiv svoje filijale.

 

Na 1 i 2 su tu samo Cobbs i DJ Seeley, na 4 i 5 samo MJK i Nikolic, na 3 Micov i Atic + Barovic i Sehovic koji skoro da nisu ni igrali. Kao u onoj pesmi "10 ljutih gusara", ako se ovako nastavi, Buducnost vise nece moci petorku da skupi za utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivana pobeda, mec je podsecao na trening.

 

Sut je i dalje katastrofalan, a umesto da se Reed vrati sad je i Wiley van tima.

 

Slede dva mozda i kljucna meca koja moraju da se prezive - Prometheas i Cibona u gostima. Bez Reeda i Popovica to su sigurni porazi, a onda i sezona moze polako da se otpisuje.

 

Mislim da Buducnosti treba jedan kombo i jedna cetvorka sa sutem, da se Wiley jednostavno ne uklapa u ovaj sastav. Na 5 ima ko da igra, Reed, MJK, Nikolic, cak i Barovic u ovim laganijim mecevima, na 4 samo MJK.

 

Evo rekao Dzikic da ne zna kad se Reed vraca - stvarno neozbiljno. Doduse, za trziste igraca je u pravu, stvarno nema ozbiljnih opcija.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa kljucni jer svaki poraz udaljuje od prve dve pozicije u EC i ABA, a bez toga ostaje samo promil promila sansi da se udje u polufinale EC ili finale ABA.

 

Naravno, mozemo mi pisati kao Milojevic, da je uspeh uci u 1/4 finale EC ili 1/2 finale ABA, ali bih ja pre rekao da je sve ispod toga epska blamaza i da svaki klub koji ulaze milione u EC ili ABA ima ambiciju da dogura do samog kraja.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...