Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

Nikakva povreda, igrao je danas u finalu protiv Podgorice, dao 8 poena. U 12 nije bio Bell-Haynes.

 

Sto se tice neuigranosti, to je posledica nedostatka zajednickih treninga sto se da ispraviti. Nema Buducnost teske meceve u prvih par nedelja pa to moze da se iskoristi za uigravanje ekipe - u BG protiv Crvene zvezde je ionako cilj samo izgubiti sto manjom razlikom (poraz nije kiks), protiv Splita i MZT su pobede 90% vec upisane, u EC nema teskih rivala bna pocetku.

Prvi bitan mec igra se u 4. kolu protiv Cedevite u Moraci i to je mec koji se mora dobiti. Nakon toga ide tezak mec sa FMPom u Zelezniku gde je takodje moguc kiks, pa serija laksih meceva uz gostovanja u Baru i protiv Partizana.

Od Zvezde izgubiti sto manjom razlikom :-))) pa nije boks mec Tajson i ja. Zvezda je bas dominantna xD

Link to comment
Share on other sites

Ma nije njihov problem prosle sezone bio u porazima u BG, problem je bio period kada su debelom Dzikicu otpale kocnice pocetkom 2020. godine pa je gubio od koga je stigao - Zadar, SC, Partizan kod kuce ("uplasili se navijaca" :ajme:).

Meni je ovaj tim sasvim OK, popunjeni su na svim pozicijama, ima tu i suta i odbrane, ocigledno je da je i budzet sasvim pristojan za ABA i EC standarde, sad je do trenera da li ce da pobedjuje kad je favorit (a to su svi mecevi u ABA ligi osim gostovanja u BG i Ljubljani i skoro svi mecevi u EC).

@Nemam_ti_kad Video sam sta mislis o timu. Moje pitanje tebi je koje bi ti igrace doveo da si se pitao? Kako bi po tebi izgledao tim ove sezone?

Link to comment
Share on other sites

Ma ok je tim, eventualno jedan-dva potpisa bodu oči. Zadnja dva. Lazic , White...narocito ovaj drugi. Lazica i mogu da razumijem. White je igrac do 4-8ppg i on se tu gasi. Bez ikakve kreativnosti. Atletika nije kao 3-4 god prije. 

 

Mada ostavljam prostora da me razuvjeri.

 

A koga bi ja, to je duga prica.

 

 

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam mec. Ekipa Splita je dosla sa 3-4 dobra igraca (Shorter pre svega, pa i Mavra, Nelson, Djogo, ali i sa bolnom losom klupom (izmene su redom bili Gizdavcic, Kalajzic, Saric, Runjic i Dubravcic koji su zeleni i bez kvaliteta za ovaj nivo). Rezultat je najubedljivija pobeda jedne ekipe u ovoj sezoni (cenim da ce taj rekord od +35 vrlo brzo biti oboren).

 

Dobre stvari:

- Reynolds je bas dobar spot-up suter, njegove trojke i duge dvojke imaju domet i preciznost, ume da pogodi i iz driblinga.

- Drobnjak je odlicno igrao u drugom poluvremenu.

- Sut za tri poena na mecu je bio za svaku pohvalu.

- Tim ima dosta igraca koji umeju da odigraju odbranu: Bell-Haynes, Lazic, Atic, Ilic, Popovic su sve jako dobri defanzivci, uz njih nisu losi ni Kaba, Booth i Reynolds.

- White ce dosta pomoci ako mu budu ulazili sutevi jer osim suteva ima i prodor.

- Popovic - Ilic kombinacija.

 

Lose stvari:

- Kriminalno izvodjenje slobodnih bacanja! 15/29 je znak za uzbunu i igraci ce morati da se uozbilje. To je i stvar kvaliteta, kojeg u ekipi Buducnosti vise nema, nisu tu vise Cobbs i Seeley koji mogu u serijama da budu nepogresivi.

- Bell-Haynes je previse orijentisan na razigravanje i ima bas los sut. Podatak da je ekipa pogodila 11 trojki, a da on nije ni pokusao da se oproba govori da ce lagano da ga skauitiraju i zatvore u bitnijim mecevima.

- Booth bi trebalo da bude nekakav suter?! Jedva da je dobacio u par navrata, ima isti izbacaj kao i White.

- Petorka sa Lazicem na 3, MJK na 4, Ilicem na 5 i Bell - Haynesom na 1 je bezopasna u napadu.

- Ne znam da li je Kamenjas bio bolestan, ali je na terenu izgledao bas lose.

 

Utisak je da ce ova ekipa igrati daleko drugacije od proslosezonske. Bice tu jake odbrane, trcanja, kontri, ali ce zato pozicioni napad da bude pravo mucenje jer nema sigurne opcije kada ne ide.

Link to comment
Share on other sites

Pa u pravu si za dosta toga. Tako je nekako za sad na malom uzorku sa slabijim protivnicima. I neka moja razmisljanja su slicna ali ne mogu da imam zakljucke jer su stvarno previse kratko zajedno a i jos ova stvar sa Kabom sad. Ono sto mislim da moze biti problem je taj neki potencijal u sutu. To ce se vidjeti protiv jakih odbrana ,evo vec sledece nedelje. 

Link to comment
Share on other sites

Sjutra protiv cz u bg, bez kabe, ocekujem lagan poraz jer sam gledajuci zvezdine i nase pripremne i zvanicne utakmice za sada zakljucio da smo pretanki za kvalitet koji posjeduje cz. Sve drugo pa cak i egal mec do kraja bi bilo iznenadjenje za mene. Kad bi krenuli od svake pozicije jasno je koliko je protivnik kvalitetniji. Sa paznjom cu ispratiti koliko mogu nasi nedokazani plejmejkeri protiv nikole, adamsa i markovica. Takodje ono sto je ogromna razlika je da ce kamenjas kao jedini pravi centar imati zadatak protiv martina, petruseva,mitrovica i ostalih u zavisnosti za koga se trener cz odluci. Tu ocekujem 4 licne do poluvremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj mec cu bar uc rasterecen jer necu gledat one dvije sisice Nikolica. Ocekujem propuste u odbrani, jer je ocigledno da jos nismo uigrani, al prizeljkujem musku kosarku, pa ako ne bude Rejnoldsa i Buta isao sut, da fino priznamo poraz. Nadam se da ce Kamenjas uspjeti koliko toliko da se izbori sa Hasijem pod kosem.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mec cu bar uc rasterecen jer necu gledat one dvije sisice Nikolica. Ocekujem propuste u odbrani, jer je ocigledno da jos nismo uigrani, al prizeljkujem musku kosarku, pa ako ne bude Rejnoldsa i Buta isao sut, da fino priznamo poraz. Nadam se da ce Kamenjas uspjeti koliko toliko da se izbori sa Hasijem pod kosem.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока


I bi tako [emoji16]

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Naoko dobar rezultat koji bi mogao da zavara slucajne prolaznike (ono, imate isto kikseva kao i KKCZ, jedna laganica pobeda od +5 u PG i ispunjen plan). Medjutim:

 

1. Ne znam kada sam gledao nemocnije bekove od ove dvojice. Trude se oni u odbrani, sve je to u redu, ali jedan uopste nema sut, a drugi se krije od lopte i ne deluje da uopste ima poene u rukama.

2. Gospodina Aarona isutirati koliko sutra iz tima jer je onakva kolicina mlohavosti i imitiranja zombija na parketu previse cak i za njegove standarde. Vrhunac je bio kad je napravio onako los faul na -4. Treba reci i da onaj Bell Haynes takodje igra bez mozga, sreca njegova i vasa pa mu nisu svirali faul na 9 sekundi do kraja i time dali priliku KKCZ da poveca razliku.

3. Domace jezgro je fenomenalno na regionalnom nivou, niko nema bolje u ligi! Lazic je sila u odbrani, Popovic radi posao, Drobnjak je pokazao da ima hrabrosti i da sutne i da napadne prodorom, MJK je sasvim solidan kao druga cetvorka, Kamenjas ce biti samo jos bolji, Atic defanzivno odlican. Samo, najmanje dva stranca treba menjati.

4. Ove sezone cete igrati na poen manje, Radonji bi se ovaj tim jako dopao. A ono, kazu da odbrana osvaja trofeje.

 

Zakljucak, Crvena zvezda je odigrala katastrofalan mec, ali jednostavno nije imao ko osim Drobnjaka da to iskoristi. Rad Jovanovica ce moci da se oceni kada se prikljuci Kaba i kad dodju mecevi koji su potencijalni kiksevi - u EC i ABA. Recimo, u ABA bi pre pauze moralo da se ide na 5-1, a u EC na 4-0.

Link to comment
Share on other sites

Ja sad tek odgledah mec. S mirom. Nisam nezadovoljan sa onim sto sam vidio. Ali mislim da mozemo i bolje od ovoga ali i gore.

 

VJ je na egalu , 4,5min do kraja izbacio Dzigija i Atica i mislim da je to mozda i odlucilo jer je ta petorka imala neki dobar vajb. To mi nije bilo jasno. Ima tu prostora za napredak . Rejnolds i Booth ne snadjeni tako da kazem, pogubljeni. Kameni je bio dobar s obzirom na njegovo iskustvo i minutazu. Vajt najveci promasaj. Lik me ubija. 

 

Zvezda je bila bas dosta oslabljena. Njima je Dobric po mom misljenju glavni aba igrac. Realno je bolja od nas i zasluzeno je slavila.

Sudjenje nije bilo dobro, mislim da su nas sjekli mnogo, da je svaki pokusaj zastite obruca sviran kao faul, sto u nasim napadima nije bio slucaj ali sta da se radi, to je aba. 

Link to comment
Share on other sites

Drobnjak je dosta napredovao i za razliku od prošle sezone kad nije mogao pošteno da odmeni Cobbsa ni na 10 minuta sada je to daleko bolje. Prijalo mu je očigledno leto za CG reprezentacijom i korektna uloga koju je imao.

 

Sa Kabom će biti to ok ekipica koju neće moći da maltretiraju gabaritniji centri kao sinoć.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Drobnjak je dosta napredovao i za razliku od prošle sezone kad nije mogao pošteno da odmeni Cobbsa ni na 10 minuta sada je to daleko bolje. Prijalo mu je očigledno leto za CG reprezentacijom i korektna uloga koju je imao.

Dobio sansu sticajem okolnosti,nesto slicno je bilo sa Guduricem u Zvezdi

Jako je tesko postati igrac,kad sada u nasim klubovima na svakoj poziciji dovodi se barem 3 igraca,mladi tu ispastaju 

Tad su svi bekovi raspadali,

Drobnjak je bio u Megi nije ulazio,na pocetku u SC Centru,

ali kljucno je da je napredovao zato sto trenira leti sa Dzonijem Ivanovicem

(koji mu je rod,imaju slicnu mehaniku suta)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vlaDixXx said:

kljucno je da je napredovao zato sto trenira leti sa Dzonijem Ivanovicem

(koji mu je rod,imaju slicnu mehaniku suta)

Rod mu je, pa zato imaju sličnu mehaniku šuta, ili imaju sličnu mehaniku šuta, pa su zato rod? 🤔

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Drobnjak je dosta napredovao i za razliku od prošle sezone kad nije mogao pošteno da odmeni Cobbsa ni na 10 minuta sada je to daleko bolje. Prijalo mu je očigledno leto za CG reprezentacijom i korektna uloga koju je imao.

 

Sa Kabom će biti to ok ekipica koju neće moći da maltretiraju gabaritniji centri kao sinoć.

 

Nije juce bila problem odbrana nego napad.

 

Buducnost ce ili morati da dobija mnogo bolje partije od ove dvojice bekova koji su potpisali ili da se spreme za jedno "Vaughnovanje" jer sa njima takvima nece ostvariti nista - cak ni nadu da je nesto dobro moguce ove sezone sa Drobnjakom i Popovicem kao starterima na 1 i 2.

 

Tu tesko da je izgovor da nema para kad se Studentski centar finansira iz istih izvora, dakle ima para za placanje dodatnih 5-6 seniora i 6-7 jeftinih igraca. Meni bi prva dvojica na otkaz listi bili Booth i White jer prvi ne pravi nikakvu razliku, dok drugi igra kao penzioner. Domace (u regionalnom smislu) igrace vredi trpeti jer ih ozbiljan ABA klub mora imati, stranci su tu da naprave razliku.

 

Takodje, ovaj Bell Haynes je bas tezak kamenjar - to ce odbrane da zaustavljaju tako sto ce da mu se odmicu, pa osim ako nema brzinu i snagu kao McCallebb ili osecaj za pas kao Marcus Williams (neka varijanta za siromasne) i on je jedan igrac manje u bitnim mecevima.

 

Za Cedevitu i Buducnost ove sezone vazi ista prica - sve ispod njih u ABA ligi ima drasticno manje budzete (Mornar koji ima tog Russella, FMP kao filijala/frendli klub KKCZ, Igokea sa nekim prosekom od budzeta, Mega kao mlada ekipa), dok se u EC otvara sansa za lagano 1/4 finale. Tu onda nema smisla bacati milione u klub da bude ispred losijih ekipa, samo ulaganje da bi ti klubovi ostvarili minimum 1/2 EC ili finale ABA lige (dakle, uspeh na jednom od frontova).

Link to comment
Share on other sites

On valjda nije ni hteo da potpise ugovor, ali slazem se da je greska sto ga nisu forsirali jer je pozicija 3 kao nacrtana za forsiranje domacih (CG ili regionalnih) igraca.

 

To se vidi i po izboru stranaca - Buducnost je uvek igrala dobro kada je imala strance koji su davali sve od sebe na mecu (Cobbs, Martin, pa opet Cobbs do NG, Della Valle), a raspadali su se kad su imali strance koji su dosli da odrade ugovor (Reed prosle sezone, ove recimo deluje da ce to biti White, bilo je jos primera).

 

Buducnost ima i problem sto su oba beka jako losi u napadu i sto se ispostavilo da im je najbolji stranac Reynolds kao igrac iz EC (ko bi rekao? :classic_ohmy:). Igrali su se skautinga ove sezone i ne deluje da su dobro prosli.

Link to comment
Share on other sites

Buducnost se najblaze receno muci protiv Hamburga, u polupraznoj Moraci. Sta reci kad Vajt deluje ponajbolje od stranaca.

 

Cini mi se da je za Buta neko ovde pisao da je evroligaski igrac, cak i da je bolji od Nedovica, za sad izgleda kao rendom Amer iz bugarske lige. Prvi kandidat za sut kartu.

Link to comment
Share on other sites

Pisali su i drugi da su ovo dobri igraci, meni su oni bili krajnja nepoznanica pa rekoh, mozda to i ispadne dobro.

 

Kad ono, dva lika zalutala u EC, a EL bi mogli da gledaju samo na televiziji. Navijaci opet sa pravom besne jer ovo sto im uprava radi se granici sa umobolnoscu - trose se pare na prosecne ABA trenere bez ikakvih ambicija (samo slezu ramenima, nismo se skupili, pa prozor, pa povreda, pa neuigranost), godinama ne umeju da dovedu krstenog stranca (a da nije neki iz EL), uopste poslednji put da je ista valjalo kod njih bilo je za vreme Mijovica kad je dobio i Partizan i Crvenu zvezdu u gostima.

 

Ako se vec nema para, ja bih rasterao ove strance, preselio sve iz SC sto je talentovano u prvi tim i cekao trenutak kad ce neko da se otvori za EK pojacanja ili da neki ambiciozni trener bude slobodan. Jer, koja je razlika ispasti od Crvene zvezde u 1/4 finalu ili 1/2 finalu ABA lige pa se za ovo drugo bacaju milioni? Ili EC, 8 od 10 ekipa prolazi grupu, kao da je to bilo kakav uspeh. Bukvalno bi svi iz ABA osim Cibone, Splita i MZT imali sanse da prodju tu grupu.

Link to comment
Share on other sites

Za sada to nije to. Booth katastrofa u oba pravca...kod nas su se ranije dovodili stranci da budu bolji od domacih igraca , da budu nosioci, sad nam je glavni bek suter pop, sto dovoljno govori o suterskom pragu ekipe i koliko igraci mogu da iskreiraju za sebe a kamoli za druge. 

 

Gledacu na to pozitivnije i biti strpljiv ...đhahhahhahh

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...