Jump to content

Ciji su ovo biseri/brisevi?


Drug Crni

Recommended Posts

Uveliko se okasnilo sa ovakvim topikom,ali bolje ikad nego nikad,valjda. Tema su antivakseri svih generacija,zanimanja,obrazovanja,drustvenih statusa,politickih opredeljenja te njihovi antivax biseri. Lupetanja,teorije zavere,anticivilizacijski stavovi,ali i posledice koje kao drustvo zbog toga trpimo.

Za pocetak jedna mala klasifikacija ove velike grupe,da cisto vidimo sa cim ovde tacno imamo posla:

Militantni antivakser - skolovan na jutjubu;na nebu vidi tragove prskanja sarinom,a u maskama crvice;zna da ce svi cipovani pomreti vrlo brzo i gugla 'umro od vakcine' da moze da likuje i dokazuje da je u pravu;zna da virus sigurno ne postoji i ima potrebu da to svima objasni

Antivakser pripravnik - prethodne vakcine su bile u redu,ali ove su smuckane nesto na brzinu,pre mozes umreti od njih nego od virusa;za razliku od militantnog ovaj zna da virus postoji,ali i da nije opasan - lepo je objasnio Nestorovic,a on je ipak lekar,a ne sharlatan

Antivakser iz inata - ne udubljuje se u statistike obolelih niti u sastav vakcina,prosto uziva da se odupire svemu sto se masovno preporucuje i da se buni;sa nevidjenim ponosom krsi sve mere,na protestima uvek prvi uz borce za ljudska prava,samo iz drugacijih pobuda

Borac za ljudska prava - ne brinu ga ni virus,ni vakcine,ni nevakcinisani jer on ima krupnijih problema:kako odbraniti covecanstvo od novog svetskog poretka i oduzimanja sloboda,kako probuditi sve koji ne vide agendu;moze da se javi cak i u vakcinisanom obliku (ali ipak retko)

Dosledni prirodnjak - nit' je nekada isao kod lekara i uzimao te otrove farmaceutske mafije,nit' sad ima nameru;prikuplja recepte za prirodno jacanje imuniteta; u ordinarnijem obliku - drzi se slanine,rakije i belog luka;ne moze mu virus nista,jaci je...manje dosledni ce namazati "pavlovicevu" mast u nozdrve

Eto,to bi otprilike bila podela. Ako neko ima jos neku specificnu grupicu,neka slobodno (pri)doda.

Nadam se da topik nece dovesti do "razdvonjavanja" price sa glavne teme i ideja je da je on zapravo rastereti kako bi ona bila citljivija,a ova grupa avaxa,za koju neki smatraju da bi dobila izbore kada bi se samostalno kandidovala svojom listom,dobije svoje (ne)zasluzeno mesto na Forumu.

Takodje zelim da napomenem kako cilj topika nije SAMO ismejavanje njihovih stavova,niti zezancija o epidimiji (takav topik vec postoji) vec i ozbiljnija prica iza toga. Jer,njihove teorije mozda jesu kreativne,ideje sulude,ali drustvene konsekvence iza toga nisu smesne. 
Kao primer koliko to antivaksersko ludilo moze da ode,prilazem prigodan tvit,kojeg drzim vise nego neumesnim.

 Dakle,sta imate da kazete na ovu temu?
Citam. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nemam nameru da predlažem bolju kategorizaciju, ali, ne znam da li postoje podaci o procentu vakcinisanih zdravstvenih radnika, prosvetnih, zaposlenih u upravi.

Znam da ima mnogo onih, kako kažeš, školovanih na zutubeu i googleu, a šta je sa onima školavanim na medicinskom fakultetu medicinskim školama, šta je sa onima koji jesu za vakcinaciju ali ne za uvođenje obaveze, nego smatraju da je dovoljno reći ljudi vakcinišite se, dalje nema njegove odgovornosti. Kao da kažemo, ljudi, nemojte da kradete i ukinemo policiju, rekli smo kako treba, verujemo u naš narod i njegov razum i odgovornost.

Mislim da je nezaobilazno, da nije trolovanje teme ako se u priču uvedu i druge zavere, hoće da pobiju trećinu stanovništva na zemlji, ne postoji globalno zagrevanje, lažu da je zemlja ugrožena...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto me svrbi, pa da ispričam...

kad je politika opozicija, vlast - kuku jao, nema nacionalnih frekvencija samo Vučić i SNS na tv eto otud toliki broj glasova internet je nebitan.
kad je vakcina - na mainstream medijima, stalno vakciniši se, Kon, Kisić, Tiosav, Đerlek iz frižidera iskaču ali... internet youtube facebook postaju relevantni, narod samo gleda u tubove odatle se informiše

Kako to?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Poštovaoci konjskih tableta i dečjih pomada u borbi sa koronom došli su pred Konova vrata u Beogradu i Tiodorovićeva u Nišu" rekla je Jelena Obućina u uvodu emisije "Pregled dana" Newsmax Adria.

„I ne, nije problem što odgovorne za jalove propusnice traže na pogrešnoj adresi, problem je što su Avaksi krenuli po kućama, a policijsku pratnju daruje im država. Da li bi ih tako mirno obezbeđivala da su kojim slučajem krenuli na Dedinje? Zamislite kakve bismo specijale danas gledali, duševne boli i suze ugroženosti. Ovako taman, da se malo zgražavamo. Okupljeni stavljaju sebi žute trake pa pod prozorom jednog Jevrejina viču Mengele. Može li devijantnije? I može i mora. Iz memorijanog centra Aušvic još su u aprilu kazali da je izjednačavanje holokausta i propusnica tužan simptom moralnog i intelektualnog pada. A naš je takav da radikalka Vjerica Radeta tvrdi da su oni koji to rade za ludnicu. Sad zna da to nije normalno, onomad je podržavala jer nije bila korona, nego još gore, Hrvati. Lončar ih poziva – ‘dođite na moja vrata’. Nemojte ministre normalizovati nenormalnosti vidite da se baš oni ni vašeg nadimka ne plaše… ili lukav je ministar zove, a niko ne zna je ‘l još živi u stanu kupljenom od Zemunskog klana ili je promenio adresu…“ završila je Obućina.

Izdvojio sam deo koji mi je ovde najzanimljiviji..vaistinu potpuni moralni i intelektualni sunovrat jednog drustva..

Edited by Crni Bombarder
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, urosg3 said:

Nešto me svrbi, pa da ispričam...

kad je politika opozicija, vlast - kuku jao, nema nacionalnih frekvencija samo Vučić i SNS na tv eto otud toliki broj glasova internet je nebitan.
kad je vakcina - na mainstream medijima, stalno vakciniši se, Kon, Kisić, Tiosav, Đerlek iz frižidera iskaču ali... internet youtube facebook postaju relevantni, narod samo gleda u tubove odatle se informiše

Kako to?

 

Dobro si ovo primetio i imaš poentu.

 

Mada problem je što je tim istim mainstream medijima, minus rts, od pocetka paneldemije mesetare razni debili koji pricaju svakakve gluposti o koroni.

 

Sad deluje kao da su stvarno krenuli all in na vakcinaciju, ali dzabe, steta je vec napravljena i treba vise vremena da se reprogramiraju.

 

A i realno o cemu pricamo kad je vec toliko ljudi umrlo od kovida, toliko poznatih, svako isto sigurno poznaje sad vec bar po nekog ko je preminuo zbog kovida, a veliki broj ljudi i dalje misli da je to grip. 

 

To nam je sto nam je,  cekamo mart i lepse vreme...

Edited by nemanjaol
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nemanjaol said:

 

Dobro si ovo primetio i imaš poentu.

 

Mada problem je što je tim istim mainstream medijima, minus rts, od pocetka paneldemije mesetare razni debili koji pricaju svakakve gluposti o koroni.

 

Sad deluje kao da su stvarno krenuli all in na vakcinaciju, ali dzabe, steta je vec napravljena i treba vise vremena da se reprogramiraju.

 

A i realno o cemu pricamo kad je vec toliko ljudi umrlo od kovida, toliko poznatih, svako isto sigurno poznaje sad vec bar po nekog ko je preminuo zbog kovida, a veliki broj ljudi i dalje misli da je to grip. 

 

To nam je sto nam je,  cekamo mart i lepse vreme...

 

Meni se čini da su zapravo krenuli tehnikom plašenja jer ne žele da priznaju da su se zeznuli. Na drugoj temi već piše da sve više ljudi prima prvu dozu, a verujem da su vesti o smrti trudnica, poznatih ličnosti i mlađih tome doprinele.

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da je decko pre Francuz. Njemu treba pomoc u vidu nekog ispiranja zeluca..ko zna na cemu je zaista jer ne deluje ni da zna kako se zove ni gde je..
 

..ostalima treba pomoc u vidu hospitalizacije u adekvatnoj ustanovi. 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2021 at 9:05 PM, Prijatelj Mitar said:

BRKA JE SPREMAN ZA "PE*ERSKA SREDSTVA" Stigao je novi video sa protesta antivaksera: Da nije tužno, bilo bi smešno

 

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/brka-je-spreman-za-peerska-sredstva-stigao-je-novi-video-sa-protesta-antivaksera-da/bz6rsx2

 

Inace, Brka iz naslova:

 

rd6k9kpTURBXy9iM2EyODgyZjdmOTQ3ZjFhMDYxZ

 

 

Znao sam da mi je od negde poznat:

 

 

a2ef39affa30a8a669d9e68dccc5a31b.png

Mene podseti na ovo:

 

 

Edited by Darko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Javio mi se danas jedan poznanik posle duzeg vremena. Namerno kazem da je poznanik,jer realno i nije vise od toga. Nije drugar,prijatelj..a i da jeste,napisao bih da je tako. Uostalom - i medju najboljim ortacima (nazalost) imam antivaksere..

Decko,malo preko 30.godina,zivi u Norveskoj vec nekih 7,8 godina. Kazem,retko se kontaktiramo i kad se to desi uvek je u formi poruka preko neke od soc.mreza. Obicno su to kurtoazne poruke (kako si,sta ima) ili neka pricica o sportu ("zakleti" Zvezdas). Danas se dopis malo otrgao od uobicajenog konteksta i krene prica o pandemiji i vakcinama.

I krece niz:
- kod mene u gradu 8 od 10 zarazenih su full vakcinisani
- korona,korona plus,korona delta,delta plus,indijska korona..
- mislim da ne smeju da kazu koliko je "skroz vakcinisanih" vec umrlo
- nisam ni pristalica ni protivnik vakcinacije
- ni ja ni iko moj se nije vakcinisao
- svako ima pravo na svoje misljenje
- neki od kolega su imali vrlo tesku kl.sliku,nisu dolazili na posao po 3-4 meseca..

Preseo mi dopis. 
 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude da samo prijavljujem domace budale,evo malo zdrave konkurencije iz susjedstva.
U Osijeku juce odrzan protest protiv kovid-mera,propusnica i vakcinacije.
 


Pojedini od prisutnih na jaknama ili reverima nosili zute zvezde. Koji je to nivo znanja,svesti i humanosti koji tako izjednaci vakcinu kao civilizacijsko dostignuce covecanstva koje spasava zivote,s' holokaustom,dakle istrebljenjem?
Zasto se ovo dozvoljava,igde?

Link to comment
Share on other sites

Zato što su u demokratskim i onim koje bi tako volele da se zovu državama na vlasti pičkice i hohštapleri.
Ne kažem da i u onim drugim državama nisu debili na vlasti nego tamo ne sme da se protestvuje, uopšte.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovi "naši" bar svesni da su nesposobni da sprovedu bilo kakve mere osim posle 8 u kafanama i kladionicama. Zapadni susedi, vrlo ambiciozno, od 15. novembra 'oće da zabrane ulaz u bilo šta državno (pa i skupštinu) bez sveže vakcine, preležanog kovida ili testa. 

 

Tkd, biće tu svašta.

 

Edited by stray_cat
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...