Jump to content

DUNE - Dina


Drug Crni

Recommended Posts

Mislim da si preostar. Da, ta iskra jeste falila, i sam sam komentarisao da prvi deo nije bas diliverovao onako kako smo svi zeleli, ali ipak je rec o nesumnjivo iznadprosecnom (za danasnje standarde pogotovo) blokbasteru. Gajim optimizam da ce nastavak biti kvalitetniji, mislim da su svi preduslovi tu. Chalamet? Moze se reci da nije bas oduvao, te da vrv ne bi nikome od nas ovde bio prvi izbor, ali sta znam, cudna je uloga... Ne znam ko bi to na njegovom mestu bas toliko bolje odigrao da podigne nivo filma za jos jedan stepenik...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Beonegro said:

Maluspojinc: pored previđenih i legitimnih sequela, već vidim čitav wanabe Star Wars univerzum u narednih 20 - 30 godina, sa između 14 i 160 prequela, spin-offa i reboota, a.k.a. iskopaće i zadnju paru iz ove teme, ne zvao se ja Bili.

nema sanse, nema dina ni blizu dovoljno veliki cult following za tako nesto
nije u tom smislu isti rang kao star wars/trek ili lotr i dobro je sto nije 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

ipak je rec o nesumnjivo iznadprosecnom (za danasnje standarde pogotovo) blokbasteru

Da, da, svakako iznadprosječnan film, ali mislim da očekivanja nisu bila na nivou prosjeka.

Ali kad uporedim Dune sa prethodnim filmom koji je uradio (Blade Runner 2049) vidim da može on i dosta bolje.

14 minutes ago, oko Ibada said:

nema sanse, nema dina ni blizu dovoljno veliki cult following za tako nesto
nije u tom smislu isti rang kao star wars/trek ili lotr i dobro je sto nije 

Zato su se i odlučili za trilogiju. Koja se ne mora zaustaviti na trilogiji, ako prva dva filma zarade dovoljno para, ima sigurno u sagi dovoljno filera da se po potrebi rastegne i na 4-5 nastavaka.

Sasvim dovoljno vremena ima da se napravi kult oko Dune.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 8:36 AM, Beonegro said:

Kakva podvala od naslova.

 

Zanatski odlično urađen film.

Bez ikakve iskre. Jedino gdje je ravna linija malo narušena je priča njegove majke i one babavještice.

Sa kukavnim Timotijem u ulozi ratnika i vođe je neće ni biti.

Maluspojinc: pored previđenih i legitimnih sequela, već vidim čitav wanabe Star Wars univerzum u narednih 20 - 30 godina, sa između 14 i 160 prequela, spin-offa i reboota, a.k.a. iskopaće i zadnju paru iz ove teme, ne zvao se ja Bili.

 

 

to je to, ide hejt, ide gas

 

Link to comment
Share on other sites

Apropo te iskre koja je falila...To zapravo tako i treba da bude.

 

Imajte u vidu o kome je rec u ovom filmu. Ti Atreidi i Harkoneni, to nisu obicni ljudi. U svetu Dine, pripadnici tih loza su u ocima obicnih smrtnika maltene bozanstva (kasnije, to zapravo i jesu). To su neki titani, jupiteri i ahura mazde tog doba. Oni su odgajani drugacije, svetonazor im je drugaciji, tu nema mesta ni za kakve trivijalnosti poput emocija. Ako tome dodamo i citav spektar ljudskih superkompjutera, uslovljenih birokrata i tajnih drustava koja stolecima strpljivo pletu svoju mrezu, jasno da je u pitanju svet u kome za emocije nema mesta.

 

No, cak i ako obrisemo sve gore napisano, u pitanju je svet desetinama hiljada godina daleko od naseg. Ko garantuje da evolucija za tako dugo vreme, posle svih ratova, Batlerijanskog dzihada i naseljavanja svemira, nije iskorenila ili barem promenila emocije u odnosu na to kako ih mi dozivljavamo i interpretiramo danas?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@Sreten Žujkić, penzioner

zajebancija s reddita na tu temu

Quote

If he got with Tim's girl on purpose to make her his "little pet", in an attempt to provoke Tim into a distracting rage - that's method acting on a whole new level.

 

I hear they're going to use real blades during their duel, with no cuts and only one take.

 

Oh, there will be cuts, but only one take.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...