Jump to content

Psiho kauč


Alen13ASC

Recommended Posts

Kada bi tvoje iskustvo moglo da pomogne ljudima koji imaju roditelje, braću i sestre da uvide koliko se sve to nažalost uzima zdravo za gotovo dok traje i koliko se premalo ceni. A kada jednom zauvek prođe biće kasno. No, ne vredi, velike životne škole se peku samo na vlastitom primeru.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Džudi said:

Vidim da nema novih postova vezanih za temu. Da li smo svi postali srećni jer nam dolazi leto?

Ne znam za vas, ali meni ovo vreme, ni fizički a ni psihički ne prija.

 

Postova najverovatnije nema jer smo se mi zainteresovani "izlajali" koliko smo hteli, u sitnije privatne detalje necemo.

 

Ovo sa vremenom je, barem kod mene, mozda vise vezano za starost.

Uvek sam vise voleo hladno. Rezon mi je bio, kako zahladi, uvek mogu da nabacim jos jedan sloj odece.  A u vrucini, nemam vise sta da skinem, vruce je i dalje.

Prosle zime mi je prvi put u zivotu bilo hladno, narocito za noge. A sva obuca i odeca od ranije, a ni klima se nije promenila. Pomislih, mozda su godine i cirkulacija, al' ajde OK, lakse cu podneti leto.

Nista od toga, grozno mi je vruce kad sam napolju.

Sad verujem da je psihicki, opet vezano za godine. Ulenjio sam se na nacin da nemam volje da se preterano prilagodjavam. Vise nije "daj sta das, ja cu se snaci" nego hocu da mi bude udobno, da se sve prilagodi meni jer sam, eto, nakon svih ovih godina valjda zasluzio... :classic_biggrin:

 

Srecom, nemam malecne ukucane da ih maltretiram, a u basti cackam u zoru i u sumrak...

Svako prema svojoj (ludoj) glavi... :classic_smile:

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Džudi said:

Vidim da nema novih postova vezanih za temu. Da li smo svi postali srećni jer nam dolazi leto?

 

Ne znam za vas, ali meni ovo vreme, ni fizički a ni psihički ne prija.

Meni u stvari ovo vreme prija, a realno sam izuzetno zauzeta ovih dana.

Mozda ja i nemam mnogo da dodam na ovoj temi, dok mi ne naidje neka zuta minuta :classic_smile: a i njima se nekako bavim sama. To sto ja zovem depresija, i prava depresija nemaju veze jedno s drugim.

 

Jedno dve nedelje sam bila bas gadno bolesna, nista ozbiljno samo neka gadna gripcina - pa sam i piskarala vise, nema sta da radis kad si u karantinu :classic_biggrin: pa sam vec nakon nedelju dana bila umorna od svega. A sad sunce sija, lije monsunska kisa, meni sve lepo kad mogu normalno da disem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volim leto, tj. sunce ali ne u Srbiji. Na odmor uglavnom odem van sezone.

 

Imacu sada zadnje vidjenje sa psihijatrom, pa letnja pauza. Ovako sam kao i pre, kada sam okupiran funkcionisem, kada ostanes sam sa mislima krecu depresivne epizode.

 

Zivot je cesto teska borba, od samog ustajanja iz kreveta, uopste pronalazenja volje da bilo sta uradis.

 

You can see people around you that love you and how much they love, but you can't feel any of that love.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/19/2019 at 2:49 PM, dude said:

Kada ste poslednji put plakali i zbog cega?

 

Pre neku noć...noć mi vraća sećanja..i plakala sam zbog svih onih kojih više nema.

Plakala sam skoro i zbog ljubavi koju moram da ugušim, da je ućutkam, moram da zaboravim...

 

*

 

Drago mi je što ovde gotovo da nema više postova. Možda je to znak da ste svi dobro. 

 

Postavila bih jedno pitanje- kako lečite nervozu i da li ste uopšte nervozni? 

 

Edited by Džudi
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Džudi said:

 

Pre neku noć...noć mi vraća sećanja..i plakala sam zbog svih onih kojih više nema.

Plakala sam skoro i zbog ljubavi koju moram da ugušim, da je ućutkam, moram da zaboravim...

 

*

 

Drago mi je što ovde gotovo da nema više postova. Možda je to znak da ste svi dobro. 

 

Postavila bih jedno pitanje- kako lečite nervozu i da li ste uopšte nervozni? 

 

lHavsMe.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Džudi said:

Možda je ovo dobra tema za link..

 

https://ddl.rs/zdravlje/psihologija/6-nacina-da-se-mentalno-zastitite-od-drustvene-mreze/

 

Uglavnom se pridržavam ovih saveta.:classic_smile:

 

 

Iskreno receno nikad se nisam zagrejala nesto za socijalne mreze.

FB sam otvorila verovatno kasnije od mnogih mojih ispisnika (ovo zvuci kao da sam nesto starija nego sto jesam :classic_smile:), i to je bilo na poziv prijatelja da mi posalje neke slike. Tako je i do dan danas ostalo da imam na FB samo porodicu i prijatelje (iako sam prihvatila zahtev nekih bivsih prijatelja i zazalila). Na FB postujem mozda 2-3 puta godisnje, iako proveravam svaki dan da neko od porodice ne ocekuje reakciju, onako kako citam vesti ujutru.

Linked-In imam, to mi je profesionalno bilo potrebno, i pokazalo se korisno u poslu.

Pa i na forum sam dosla na neciji poziv, i dopalo mi se da caskam sa ljudima.

Cak iako znam da te socijalne mreze sluze nekim ciljevima, uglavnom nisam zainteresovana. Ne interesuje me cemu sluzi Instagram, ili Twiter.

Nemam neku specijalnu potrebu da delim svako svoje misljenje, ili situaciju u zivotu sa publikom.

Zato me verovatno i socijalne mreze psihicki ne doticu.

 

PS na pitanje o plakanju, ponekad mi se desi da su dogadjaji u zivotu previse. Zadnji put sam plakala kad mi je jedno kupatilo poplavilo :classic_smile: Te nedelje sam imala dosta stresa i to je bila kap koja je prelila casu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Plakala sam pre 3 dana, gledala sam snimak koncerta u Parizu povodom Dana Bastilje, 2018.....divan koncert na čijem su kraju svi učesnici i hor otpevali Marseljezu....na prvi takt sam počela da plačem. 

Redovno plačem na venčanjima, kako se pojavi mlada, ja se rasplačem.....

  I to je apsurd: da me vidite, rekli bi da sam jaka, dobro organizovana, sva racionalna, analitična a ja sam - plačljivica. Plačem od sreće (mlada u venčanici?) plaćem od besa i nemoći (Marseljeza i iznevereni ideali?) Nikad ne  plačem kad sam tužna, u bolovima i uplašena. 

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kvalitetno je otici kod psihotarapeuta. Po meni jedina osoba kojoj mozes reci sve i treba da joj kazes sve iz petnih zila. Tu stoje maramice i dobro se isplaces i tako svake nedelje. Mnogo bolje cete ziveti i bice vam kvalitetna nedelja. Isto ne bi bilo lose da u Srbiji postoji neka kuca gde mozes da vristis, lomis sta ti stigne pred tebe i da izbacis maksimalno negativnu energiju, naravno to moze i uz trcanje, brzo hodanje 🙂

 

Ljudi slabo idu kod psiha, a resenje za zdraviji zivot je jako blizu, uglavnom ljudi misle da ono sto cuju, da to oni vec znaju. Sto verovatno u vecini slucajeva i jeste istina, samo oni su tu da ti predoce da to jeste tako i korake kako da savladas neke stvari ili da se bar naucis da se  boris sa tim. Meni ide odlicno i sve se bolje osecam.Jedno vreme nisam isao, sad sam se vratio i osecaj je fenomenalan. Ubacio sam i 1h-1,5h sat brzog hodanja i dobro se osecam za sad, fenomenalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao mlada zena, znala sam da u besu nemoci jednim potezom ruke zbrisem sve sa neke komode, stola, police.......pri tome, svesna da vidim predmete koje volim.....kao da sam kaznjavala sebe zbog te nemoci......posle sam naucila da odem u kupatilo, smotam najdeblji i najveci peskir i vristim u njega dok ne promuknem....mladost ludost,  Kad sam dovela sebe u red, bilo mi je dovoljno pranje prozora.....😄Odoh da sredim spajz, treba da donesem jednu odluku a tako najbolje sredjujem misli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Kvalitetno je otici kod psihotarapeuta

 

Najveći problem u Srbiji je što su privatni psihoterapeuti skupi, jedan razgovor je često nedovoljan a za više odlazaka mnogi od nas nemaju novca.

 

U državnim ustanovama po šest i više meseci čeka se na psihoterapiju..

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Džudi said:

 

Najveći problem u Srbiji je što su privatni psihoterapeuti skupi, jedan razgovor je često nedovoljan a za više odlazaka mnogi od nas nemaju novca.

 

U državnim ustanovama po šest i više meseci čeka se na psihoterapiju..

 

  

Ja moju placam 2500, idem svake nedelje. Sada ne znam da li je to skuplje, cena ili jeftinije od nekog average. Mada jeste skupo, 10k mesecno ode na to. Slazem se Dzudi,a toliko je potrebno vecini od nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kukam, 2500 dinara je ok i nije mnogo..ali meni za ovaj grozni PTSP treba dosta terapija...Da moja prva psih radi privatno psihoterapiju, išla bih kod nje..i moglo bi da se plaća na rate jer se znamo i mimo te ustanove ( prijateljica je sa jednom mojom sestrom)....ali žena ne radi privatno.

 

Psihoterapija i psihijatar su potrebni mnogima, sve više u svom okruženju vidim ljude koji su nervozni, ljuti, tužni...a plaše se psih...Predrasude..tabu teme..to je razlog izbegavanja psih.. 

 

 

Edited by Džudi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

Ja placam 3500 hiljade, u principu trazio sam na internetu specijalistu za OKP, otisao kod prvog. Mada idem 1-2 mesecno, po njenoj preporuci, nema potrebe da idem svake nedelje.

 

 

Ja ne mogu da nađem psih specijalizovanog za PTSP..

Link to comment
Share on other sites

Potegnuti statistiku porodicnog, vrsnjackog, komsijskog, ulicnog nasilja, dobro osmisliti kampanju i zahtevati od drzave da psihoterapija bude na listi Fonda za zdravstveno osiguranje, u potpunosti ili uz participaciju. Zanemarivanje psihickog stanja ove nacije je genocid. Ne salim se i sigurna sam  da ne preterujem.Gledam petogodisnjake u parku i pitam se da l ce iko da pretekne za 22 vek, i tako mala deca imaju neadekvatan odgovor na situaciju, medjusobne odnose. Zato sto ih vaspitavaju frustrirani roditelji. A ni bake i deke nisu bez greha.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...