Jump to content

Psiho kauč


Alen13ASC

Recommended Posts

13 hours ago, ras kass said:

Da I sad u stranom gradu setam nekom palatom I razmisljam o time. I opet mi je delovalo na Novi napad panike. Srecom izasao sam napolje pa se smirilo.

Postoji okidac napada i bitno je da se utvrdi sta je to, kod mene je to bilo mnostvo ljudi, nisam mogla da izdrzim bioskopsku, pozorisnu opretstavu, gradski prevoz, seminare, bilo sta sto lici na masovnije okupljanje dovodilo je do napada gusenja. Nije rsenje u izbegavanju okidaca vec u svesti o tome da moja reakcija nije prirodna u okolnostima koje provociraju napad, kad se to prepozna, lakse se sa tim izlazi na kraj i moze da se savlada. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ras kass said:

Da I sad u stranom gradu setam nekom palatom I razmisljam o time. I opet mi je delovalo na Novi napad panike. Srecom izasao sam napolje pa se smirilo.

Idi kod psihijatra i nek ti da neke antidepresive i resices problem napada panike za godinu dana..a oni ti ne stvaraju probleme u motorici ili bilo cemu drugom.

Link to comment
Share on other sites

Odavno sam vec na terapiji.

 

Vise govorimo o cinjenici da je tek u 2021.  u Srbiji pokrenuta prva ozbiljnija akcija o mentalnom zdravlju.

 

Svako od Nas ima u svom blizem okruzenju nekoga sa problemima, samo toga nije svestan.

 

Jedna devojka je ustala, ponela kameru u obliznji park I pitala ljude kako su stvarno:

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 1:07 PM, Cyber said:

 

Ti pre svega moras sebe da zastitis i mislim da ti je u datom kontekstu reakcija sasvim na mestu. Tim pre sto je u pitanju prijateljica a ne neko periferan. Istina, mnogi ljudi ne znaju kako da reaguju ali … jedno je neznanje a drugo je nezainteresovanost, na sta svako ima pravo. Isto kao sto ti imas pravo da ne dozvolis da ti necija uskogrudost krnji dostojanstvo i da ga pustis da se surva niz liticu sopstvenog neznanja. Ne ide da vuces nekog nespremnog za rukav da bi nesto naucio; nema ucenja bez radoznalosti i motivacije. Nalazite u razlicitim fazama. Vreme ce pokazati. Kad i ako bude spremna da nauci ona ce sigurno znati da nadje put. Nema ljutis. Procitao si ti  nju a ne ona tebe (kome tu zapravo treba pomoc?). Barem znas sta (ne) mozes da ocekujes od doticne, a to je odlican recept za redefinisanje odnosa medju ljudima. Gledaj na to kao vazan iskorak i rewarding experience. 

 

Pricao sam na terapiji o ovome, ljudima koji se samo sklanjaju, jer bolje da se ne mesaju jelte. Koliko puts sam to cuo, umesto da pita zasto si ljut, skloni se sa strange, da se ne Mesa naravno. 

 

Cuvena iz Jokera "Hardest part about having a mental illness is that people expect you to behave as if you don't". Znaci da nekako sklonim Taj deo sebe pa da pricamo o drugim stvarima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ras kass Onda bolje da ne gledam. :classic_sad:

 

Usput da obavestim društvo da mi je otac danima na respiratoru i da, posle brata, mogu vrlo lako i njega da izgubim. I sve to se dešava u nepuna dva meseca. Napamet sam naučio gde su svi šalteri, parcele po groblju, kamenoresci. O bolnicama i jebenom DZ Vračar da ne govorim. 

 

 

  • Tuzno 15
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 7:22 PM, Neme said:

@ras kass Onda bolje da ne gledam. :classic_sad:

 

Usput da obavestim društvo da mi je otac danima na respiratoru i da, posle brata, mogu vrlo lako i njega da izgubim. I sve to se dešava u nepuna dva meseca. Napamet sam naučio gde su svi šalteri, parcele po groblju, kamenoresci. O bolnicama i jebenom DZ Vračar da ne govorim. 

 

 

 

Kako jbt, od čega? Jebem ti život. Jel ti beše keva u CG?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 7:22 PM, Neme said:

@ras kass Onda bolje da ne gledam. :classic_sad:

 

Usput da obavestim društvo da mi je otac danima na respiratoru i da, posle brata, mogu vrlo lako i njega da izgubim. I sve to se dešava u nepuna dva meseca. Napamet sam naučio gde su svi šalteri, parcele po groblju, kamenoresci. O bolnicama i jebenom DZ Vračar da ne govorim. 

 

 

 

čitam,i sve ne verujem šta čitam!

pa dokle više... razumela sam da si otišao gledati bolesnu majku,a sad i otac.

tuga zbog brata je prevelika i slomi čoveka...

nadam se da će se otac izvići, al ćeš se ti dobro slomiti.

prošla sam sličnu priču u šest meseci, i razumem kroz čega prolaziš. 

 

 

 

 

  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 7:22 PM, Neme said:

@ras kass Onda bolje da ne gledam. :classic_sad:

 

Usput da obavestim društvo da mi je otac danima na respiratoru i da, posle brata, mogu vrlo lako i njega da izgubim. I sve to se dešava u nepuna dva meseca. Napamet sam naučio gde su svi šalteri, parcele po groblju, kamenoresci. O bolnicama i jebenom DZ Vračar da ne govorim. 

 

 

 

Ne znam šta pametno da napišem..Poznato mi je kako to izgleda kada gubiš one koje mnogo voliš. 

 

Jako mi je žao što se to i tebi dešava. 

 

Jaka si ličnost, ali i najjači se slome. 

 

Ako možeš, idi bar kod psihologa da te on sasluša jer psihijatri odmah daju medikamente a čini mi se da ti to ne voliš...mada, ti lekovi se ne piju dugo ukoliko imaš ove prave, životne probleme. I dobijaš najniže doze, da te malo smire.. 

 

Budi jak, molim te.. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne znam šta pametno da napišem..Poznato mi je kako to izgleda kada gubiš one koje mnogo voliš. 

 

Jako mi je žao što se to i tebi dešava. 

 

Jaka si ličnost, ali i najjači se slome. 

 

Ako možeš, idi bar kod psihologa da te on sasluša jer psihijatri odmah daju medikamente a čini mi se da ti to ne voliš...mada, ti lekovi se ne piju dugo ukoliko imaš ove prave, životne probleme. I dobijaš najniže doze, da te malo smire.. 

 

Budi jak, molim te.. 

 

Nadam se da @Neme nije sam, i da ima sa kime deliti i tugu, i sve drugo što ga je snašlo. 

podrške i pomoći, u takvim prilikama nikad dosta,ali one prave, od ljudi koji su istu borbu prolazili. 

jedino oni mogu razumeti... svi drugi samo slegnu ramenima, žao im je,još ako smaraju sa niškorisnim 

savetima, pa to ja za poludeti. 

preteško je kad se sve odjednom sjurca na pleća,uh 

 

meni lilulice nisu bile na korist. imala sam lekovitu od brata snahu. znala je da ćuti i govori kad i šta treba,

a i da uskoči kad treba, i to  je bilo  neprocenjivo... 

 

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, svetasaveta said:

od ljudi koji su istu borbu prolazili. 

jedino oni mogu razumeti... svi drugi samo slegnu ramenima, žao im je,još ako smaraju sa niškorisnim 

savetima, pa to ja za poludeti. 

 

Da,  samo ljudi koji su doživeli bol mogu da shvate one koji sada preživljavaju bol.  Ovi drugi teško...i nepotrebno daju savete tipa "Drži se".

 

I ja se nadam i verujem da Neme ima u pravom životu podršku i razumevanje.

 

Ali, može da se da podrška i na forumu, na Fejsu..Zaista znači i takva vrsta podrške..meni je pomogla takva podrška kada sam preživljavala tragedju za tragedijom. 😞     

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da,  samo ljudi koji su doživeli bol mogu da shvate one koji sada preživljavaju bol.  Ovi drugi teško...i nepotrebno daju savete tipa "Drži se".

 

I ja se nadam i verujem da Neme ima u pravom životu podršku i razumevanje.

 

Ali, može da se da podrška i na forumu, na Fejsu..Zaista znači i takva vrsta podrške..meni je pomogla takva podrška kada sam preživljavala tragedju za tragedijom. 😞     

 

mogu ti reći da mi je podrška forumaša, sa sve savetima, bila neprocenjiva. 

za vreme bolesti,a i posle.

svi iz iste ili slične priče. pa kad je naša priča završila  ostala sam i dalje aktivna, i, nekako, bilo mi je lekovito. 

vidiš da nisi jedina, da i drugi prolaze slićno, možda i gore, da je i to deo života, ali, trebaš vremena da sve to svariš, a da te puno ne pomeri iz redovnog koloseka, a pomeri.

prijatelji u RL nekako blokirali... ne znaju, postavljaju tupava pitanja,predlažu neka čudesa,a čuli su od tetkine tetke, i pm., ali bilo je i onih od akcije. svega tu bude i sve se perživi,život ide dalje,i sreća da je tako....

kad se priča rđavo završi nema tu neke utehe. trebaš samo vreme da ožališ ,pa koliko god...

osipala sam se na pitanje "kako si" yebote, pa očajno, što pitaš,a već sam proključala od besa. 

ja ne umem da se pravim da sam kao ok, a nisam. ako me pitaš, ima da te udavim kako sam.

elem, nisu ti ljudi bili krivi,jer ne znaju kako  da se postave. 

e,onda me je jedna gospođa malo prizvala pameti,a izgubila je dva sina u kratkom vremenskom periodu. 

ej,ženo, dato ti je da živiš, i prestani da pizzdiš,a tako i jeste... 

 

@Neme  znaš, od svih lekića koje sam isprobala ništa nije bilo na korist. 

pijem iz navike lexsilijum, ili lexaurin. xanax me obori... noge i glave nisu na istim talasima,ali opet ne spavam. 

na Ksalol sam i zaboravila,ali i to je ništa. 

fizički rad je lekovit. jedino što nisam od onih vrednih, pa... ali kad se zaletim, pa dobro spavam. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Red je da napišem nešto ali mi slabo ide u poslednje vreme. Verujem da razumete moju jebenu situaciju i zahvaljujem svima na podršci, savetima i lepim rečima. 

 

Nažalost, epilog drame koju sam prošao je takav da mi je i otac preminuo u KBC Bežanijska Kosa. Zvanični uzrok je bila sepsa (klostridija, iliti bolnička bakterija), iako su me zavlačili sa raznim pričama u poslednjih mesec i po dana. Da ne bih ulazio u detalje od kojih mi je muka pri pomisli (kad budem imao živaca, napisaću od A do Ž šta se izdešavalo a ima dosta toga), imam praktično "slučaj" koji bi mogao otići na sud. No, u ovoj i ovakvoj državi, ostaje da se tešim da mi nikakav "slučaj" neće vratiti oca. Odlučio sam da idem dalje i spasavam ono što mi je preostalo.

 

On 7/4/2021 at 6:20 PM, AgroLaki said:

 

Kako jbt, od čega? Jebem ti život. Jel ti beše keva u CG?

 

Idem do kraja nedelje i ostajem do daljeg tamo.

 

edit: Hvala svima još jednom. :classic_smile: 

Edited by Neme
  • Love 3
  • Tuzno 10
Link to comment
Share on other sites

Neme, moje najiskrenije saucesce - znam kako je gledati nekoga ko ti toliko znaci, kako se iz dana u dan  gasi.

I onda se ugasi

I onda dodju svi sa: e, voleo je ovo, voleo je ono..... a tebi dodje da ih oteras sve u 3 lepe PM.

Drzi se, druze - sam si sebi najbolji oslonac!

  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neme said:

Red je da napišem nešto ali mi slabo ide u poslednje vreme. Verujem da razumete moju jebenu situaciju i zahvaljujem svima na podršci, savetima i lepim rečima. 

 

Nažalost, epilog drame koju sam prošao je takav da mi je i otac preminuo u KBC Bežanijska Kosa. Zvanični uzrok je bila sepsa (klostridija, iliti bolnička bakterija), iako su me zavlačili sa raznim pričama u poslednjih mesec i po dana. Da ne bih ulazio u detalje od kojih mi je muka pri pomisli (kad budem imao živaca, napisaću od A do Ž šta se izdešavalo a ima dosta toga), imam praktično "slučaj" koji bi mogao otići na sud. No, u ovoj i ovakvoj državi, ostaje da se tešim da mi nikakav "slučaj" neće vratiti oca. Odlučio sam da idem dalje i spasavam ono što mi je preostalo.

 

 

Idem do kraja nedelje i ostajem do daljeg tamo.

 

edit: Hvala svima još jednom. :classic_smile: 

 

biće da je istinita ona poslovica da jedno zlo nikad ne dolazi samo. 

žao mi je,saučešće, a ti, pa  guraj dan po dan ... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, Neme said:

. Odlučio sam da idem dalje i spasavam ono što mi je preostalo.

Dobra odluka Neme....i jedino moguca za casnog coveka.

Iskreno mi je zao zbog nesrece koja je zadesila porodicu.

Ima mnogo istine u recenici da je noc najtamnija pred svitanje, proveravala sam, ne jednom. Zastrasujuci trenutak kada sve stane i zavlada tisina i kada osecas da ce se u jednom otkucaju srca resiti sudbna poznatog sveta i da si ti taj koji snagom svoje volje i nade odlucujes o "to be or not to be". I zato, neka bude, dragi moj beogradski prinche.....

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, svetasaveta said:

 

elem, nisu ti ljudi bili krivi,jer ne znaju kako  da se postave. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ljudi imaju prirodnu potrebu da pomognu, pa i da budu percipirani kao bitni drugoj osobi u kriznim trenucima. Imaju potrebu da kazu nesto jako i pametno u trenucima kada ustvari nema sta da se kaze. Najteze je u takvim trenucima cutati u prisustvu osobe kojoj je tesko, a to je tada jedino ispravno, biti tu za nju/njega i cutati. Ali mi svi imamo urodjen odbrambeni mehanizam koji kaze ”fly or fight”, znaci ili bezi od tog kome je tesko, ko je ocajan i vristi za utehom koju mu ne mozes pruziti, ili pokusaj da uradis nesto za njega. A onda obicno blebnes nesto glupo.

Ti pominjes zenu koja ti je pomogla da ucinis iskorak iz ogromne tuge i ocajanja. Ja ne mislim da ti je ona rekla nesto sto drugi vec nisu. Samo ti je to rekla u pravom trenutku, kad si i sama bila spremna na to. Iste te reci, dok je bilo prerano za njih, dozivela bi kao noz u srce. To sam naucila iz sopstvenih gresaka i citajuci velikog Sorena Kjerjegora - sresti osobu tamo gde se ona sama nalazi, biti uz nju u trenucima bola i pokusati osetiti isto sto i ona, onoliko koliko je to moguce. Biti tu i znati cutati, ne pokusavati je izvuci pre vremena, jer potonuti u bol je ponekad lekovito. Samo niko u tim trenucima ne treba da bude sam.

 

Nama ljudima je lakse i udobnije pomagati, ali i prihvatiti pomoc online, fejs, forum, sta god. Nije tesko napisati dve reci ili ostaviti srce/tuzni smajli, a lako je i prihvatiti da eto neko misli na tebe. Tesko je ne moci posle toga pobeci, ne moci nestati u sopstvenom ili cyber svetu, nego umesto toga sedeti tamo zajedno i cutati. Ali je ovo potonje i najlekovitije (bez namere da nipodostavam internet podrsku!). Zato ne znam koliko ce sve ovo sto pisemo pomoci nasem Neme kad posle svega sedne tamo s majkom i oboje potonu u tisinu. Jedino znam sigurno da ce prvi dan biti najtezi, a svaki sledeci sve laksi. Ako i ovo nase mudrovanje bar malo pridonese tome, onda nismo dzabe trosili tastature.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ovih dana sam pod stresom. Opravdanim. Normalnim. 

 

Prvo sam saznala da brat od rođene tetke mora da operiše "neke polipe". Zatim su se "polipi" pretvorili u tumor. Morao je hitno da se operiše. 

Operisan prošlog petka. U ponedeljak pušten kući. Pitao je lekara kakav tumor su izvadili..lekar je rekao da ne zna. Tkivo poslato na histopatologiju. 

Oko 20.09. znaćemo da li je tumor beningni ili maligni.

 

Sestrić pre neki dan imao visoku temperaturu, bolelo ga grlo. Iz kovid ambulante ga vratili i rekli mu da dođe sutra. Sutradan su i on i sestra radili test. Negativni su. 

Te noći sam loše spavala. 

 

Ove nedelje saznala da bratu od jednog ujaka srce radi samo 40 %. Tvrdoglav je, ne miruje..

 

Od svega me boli glava...ne mogu da dočekam taj 20.09. a razmišljam i kako i šta da kažem bratu od ujaka koji je mlađi od mene godinu dana..Pored ovog problema sa srcem ima i lupus 😞 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...