Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Dok Malone-u ozbiljne uloge imaju Rivers i Campazzo, nema ništa od Nuggets-a. Ubaci Bones-a da igra, on bar ima potencijala, da se navikne i postane koristan do playoff-a. Teško da bude lošiji od ove dvojice, pogotovo tatinog sina. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Radonja said:

Vidim Porter bas blista posle potpisivanja novog ugovora. :))

 

Dominira. I usput je (verovatno) nezadovoljan što ne dobija više šuteva u odnosu na Jokića.

 

Nema šta, mali može da bue ozbiljan trpač, ali u glavni ravna linija i tu se ništa neće promeniti. Tužna su vremena u kojima takvi likovi dobijaju max ugovore.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bih i ja bio frustriran da sam na njegovom mestu. Nije uopšte problem Jokić, već što se ne daje MPJ-u više prostora, kada će ako ne sad dok tu nije Džamal? Denver igra sa 10-11 igrača i uvek neki bezveznakovići dobiju šuteve, a ne dobije drugi igrač ekipe kome je upravo šut najbolji deo igre. On prosto mora da dobija više slobode, sa dvadesetak šuteva po meču. Evo MPJ do sada u ova tri meča je šutirao u prva dva po 10 puta i noćas 14 puta.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bih i ja bio frustriran da sam na njegovom mestu. Nije uopšte problem Jokić, već što se ne daje MPJ-u više prostora, kada će ako ne sad dok tu nije Džamal? Denver igra sa 10-11 igrača i uvek neki bezveznakovići dobiju šuteve, a ne dobije drugi igrač ekipe kome je upravo šut najbolji deo igre. On prosto mora da dobija više slobode, sa dvadesetak šuteva po meču. Evo MPJ do sada u ova tri meča je šutirao u prva dva po 10 puta i noćas 14 puta.
Jbg, ni njegova suterska forma mu ne ide u prilog... A i taj neimenovani igrac se zalio sto napadi stalno idu na Jokica, ne na Gordona ili Bartona. Naravno, prostom eliminacijom se lako stize do zakljucka da dijabola kojoj smeta da napadi idu na Jokica mora biti MPJ.

Jeste besmisleno da Gordon uzme isto suteva kao MPJ (po 14, Jokic 15), a da pritom pogodi samo 5. Al opet, MPJ je pogodio 4.

Nek trenira jako na suterskim treninzima i siguran sam da ce mu Meloun dati vise suteva
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Tužna su vremena u kojima takvi likovi dobijaju max ugovore.

 

gledam random sada najplaćenije igrače u ligi poslednjih 20ak godina, čisto da vidim kakve su vedete sve na toj top 10 listi

 

juwan howard, 5-6 godina (početkom 2iljaditih) top 4-6 najplaćenijih igrača lige. statsi tu negde kao maga porter jr

larry grandma johnson - 7. najplaćeniji igrač lige 99/00. obožavao sam baku ali da se ne zavitlavamo

veliki ilgauskas 11i, marbury 13i 2004-05

finley 10i 2005e. i njega sam obožavao ali da se opet ne zavitlavamo. opet marbury.

rudy gay 10i 2014-15

mike conley top 7-10 od 2016. do 2019e.

 

ovo su samo top 10 igrači, po sezonama; poređenja radi, novi ugovor MPJra, bi se na ovogodišnjim platama našao tek na 34. mestu, između haywarda i murraya

 

igrači se preplaćuju zbog upsidea, franšize koja ne može da privuče regularno zvezde, konteksta u kojem se tim nalazi ili nekoliko navedenih stavki istovremeno.

 

tako da ta tužna vremena postoje dugo dugo. možda i duže od toga.

Edited by oubrevo.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Porter se i u ruki sezoni zalio,valjda da ga nepostuju a kad ono ruki bivaju maltretirani u ligi godinama,bukvalno tradicija.

Drugo i da tim hoce da on vise sutiram nisam siguran koliko je to moguce,moze ali ne znatno.Na gruboj skali od KD do Kleja on je mnogo vise Klej,zna po nesto ali realno izrazen kvalitet mu je sut bez driblinga,kod nekih kretnji nema kefalo da izadje iz sablona i odradi neki cut i sl.Kad ne moze da sam iskreira ostaje mu madjija Jokica i akcije,a protivnici nisu cunjevi pa da nemo gledaju ovo.Da je tako dokazuje prosli plej of cini mi se serija protiv Sansa,usao u strasne brojke pre serije pa ga je ova ekipa skroz sasekla,nije mogao da dobije loptu.

Iz ovih razloga ja mislim da ne moze da bude lider ni jedne ozbiljne ekipe,mora da bude van fokusa odbrane koliko je to moguce i tada ce zablistati.

Konkretno za ovu situaciju,ovo za liderstvo nije dokazano pa je Demver morao da ga plati,narativ da moze da bude lider nike srusen pa su i to platili,a Denveru treba jos jedna ozbiljna opcija u napadu da bi ovaj prodisao,kad se vraca Dzamal?

Link to comment
Share on other sites

Ne tako davno, ovde smo čitali kako je Porterov ugovor super i, citiram, "da su morali da ga plate". Niti su morali da ga plate, niti je ugovor dobar (po franšizu), niti je dečko sposoban da bude lider. Prvenstveno po ponašanju i karakteru, a nije dovoljno igrački superioran da poništi prethodno navedene stavke. Drugi problem Denvera je što de facto nemaju igrača sa izraženim liderskim osobinama, samo je Nikola igrački superioran pa je valjda svima jasno da je on glavni. A ako nekom nije jasno, neko malo više liderski nastrojen i trener koji je manje u fazonu "izigravam tatu-drugara igračima" bi sasekli ovakvo ponašanje u korenu. Ovako, svedočićemo ovakvim situacijama u narednom periodu.

 

P.S. Da bih izbegla isto objašnjavanje po peti put: apsolutno razumem da Denver želi da zadrži svoje "mlado jezgro" Džamal-Jokić-MPJ, ali to što razumem ne znači da davanje ovakvog ugovora Porteru a istovremeno nesankcionisanje njegovog ponašanja smatram ispravnim.

Edited by DameTIme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo prosle su 3 utakmice u sezoni, polako sa osudom Portera. Za sada je usao losije u sezonu, ali doci ce to ubrzo na svoje. On u ovakvom timu Denvera mora da ima 20ak lopti po mecu, kao i Jokic.

 

Drugo, veci je problem, po meni rotacija koju Maloun koristi. Prva petorka nema smisla sa Morisom i Bartonom, obojica vole da igraju sa loptom, prosle sezone je PJ Dozier igrao posle povrede Mareja sa Batronom u 5 i izgledalo je dosta bolje. 

 

Onda zelja da igra sa 5 igraca sa klupe, iako se vec 3. put u sezoni pokazuje da je lose, protiv PHX su upali u minus skoro 20 poena, nocas opet. Ne razumem ni igranje Riversa, prosle sezone je silom prilika dobio sansu, sada stvarno nema potrebe za tim.  Barton je igrao u drugom protiv Finiksa sa 4 igraca klupe i ta petorka je funkcionisala odlicno..  Moris ili Barton kao vodje klupe i izgledace to dosta smislenije.

 

Nije ovo nista cudno za nekog ko prati rad Malouna. Uvek mu je potrebno malo vise da napravi ocigledne promene u rotaciji, plus ne veruje previse rookie igracima, zato ni Bones ne dobija minute.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTIme said:

 Niti su morali da ga plate, niti je ugovor dobar (po franšizu), niti je dečko sposoban da bude lider.

 

malo je timova koji nemaju igrača sa daleko većom platom nego što je trenutna vrednost.

u portlandu je to cj mccollum. za njega više i ne postoji nada da će dostići te novce za koje igra.

 

da izuzmemo igrače kao što su wall, wbrook, kemba walker koga su thundersi platili da ode..

tobias harris 76ers, ben simmons 76ers, pascal siakam raptors, porzingis mavs, wiggins dubs, love cavs, russell t'wolves, horford celtics ili ko god mu plaća, lowry heat, hield kings, hardaway jr mavs, gallinari hawks. 

 

eto to je npr 12 timova & top 60 plata. plus porter. plus johnatan isac koji dobija 17ipo miliona da bude povređen godinama, priča o religiji i nevakcinisanju.

 

ako ćemo nitpickom da se bavimo, da li jrue zaslužuje preko 30 miliona? sada kada su uzeli titulu, svi će reći naravno. on je sjajan igrač, sekundarni lider, bitna spona između đane i middletona. da su ispali od duranta & jadnih averidžara (a mogli su), bio bi prvi na internet-top-listi-za-odstrel.

 

ne možemo gledati plate u laboratorijskim uslovima, već isključivo u kontekstu xy franšize.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

gledam random sada najplaćenije igrače u ligi poslednjih 20ak godina, čisto da vidim kakve su vedete sve na toj top 10 listi

 

juwan howard, 5-6 godina (početkom 2iljaditih) top 4-6 najplaćenijih igrača lige. statsi tu negde kao maga porter jr

larry grandma johnson - 7. najplaćeniji igrač lige 99/00. obožavao sam baku ali da se ne zavitlavamo

veliki ilgauskas 11i, marbury 13i 2004-05

finley 10i 2005e. i njega sam obožavao ali da se opet ne zavitlavamo. opet marbury.

rudy gay 10i 2014-15

mike conley top 7-10 od 2016. do 2019e.

 

ovo su samo top 10 igrači, po sezonama; poređenja radi, novi ugovor MPJra, bi se na ovogodišnjim platama našao tek na 34. mestu, između haywarda i murraya

 

igrači se preplaćuju zbog upsidea, franšize koja ne može da privuče regularno zvezde, konteksta u kojem se tim nalazi ili nekoliko navedenih stavki istovremeno.

 

tako da ta tužna vremena postoje dugo dugo. možda i duže od toga.

 

To je samo dokaz da je promašaja uvek bilo. I debila je bilo i biće. Ali nisu poenta samo pare.

 

Ovo je za meni novi nivo, dobio je max ugovor, ima krizu šuta koji mu je jedini aspekt igre, na to sve nakon 3 tekme u sezoni ide kod trenera da kuka da ne dobija dovoljno šuteva. Kakva mala pizda, da ne poveruje čovek. 

 

Sve u svemu, igrači su (uglavnom) govna i to sve veća. Ok, prihvatam trendove sa velikim ugovorima i preplaćivanjem, ali kad već dobiješ 200 miliona, pa makar igraj i ćuti.

 

Edited by realno *w
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@realno *w, ja sam naveo samo top 10 igraca iz nekih od 20 sezona. kada bi pogledali listu top 50 plata i pokusali objektivno da se prisetimo ucinka tih igraca i njihovog uticaja na igru. dosao bi do manje-vise iste situacije. ti si u fazonu da su sada neka cudna ili bedna vremena. moja opaska je bila samo da ugovori koji ne odrazavaju realnu vrednost igraca postoje od uvek i ne postoje zato sto su svi budale, nego zato sto sticaj okolnosti diktira takve poteze.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

To je samo dokaz da je promašaja uvek bilo. I debila je bilo i biće.

 

Ali ovo je za meni novi nivo, dobio je max ugovor, ima krizu šuta koji mu je jedini aspekt igre, na to sve nakon 3 tekme u sezoni ide kod trenera da kuka da ne dobija dovoljno šuteva. Kakva mala pizda, da ne poveruje čovek. 

 

Sve u svemu, igrači su (uglavnom) govna i to sve veća. Ok, prihvatam trendove sa velikim ugovorima i preplaćivanjem, ali barem kad dobiješ 200 miliona, pa makar igraj i ćuti.

 

 

bold: Nije mi jasan rezon Malouna, da razgovore iz svlacionice prenosi medijima?! Koja je poenta, sta Porter ili ko se vec zalio, ce postati zadovoljniji ako kaze medijima da ce i dalje zvati napade za Jokica? Kako bi se on osecao da ga starteri prozovu zbog rotacija i sto se iz egal tekme kad izadju iz igre,  vracaju na -15 vec treci put u sezoni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...