Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne verujem da je Miki bandwagoner, više mi deluje kao tip koji na starom Pes-u bira Brazil i stavlja Roberto Karlosa u napad. Ne možeš navijati za Junajted i Lejkerse istovremeno, prosto nije moralno. 😄 Gore bi bilo samo da navija za Real/Barsu i Lejkerse.

Sad treba slika Memedovica iz Potere kad mu lik kaze da u fuzbalu navija za KKCZ a u kosarci za KKP 😂😁

Link to comment
Share on other sites

Ja krenuo od Ronaldinjove Barse, Pistonse/Red Vingse zbog NBA i NHL igara, pa onda Nesov Finiks, neke 2006 dosao Junajted zato sto sam sa njima najvise igrao PES 6ici, 2007 New England iako sam gledao samo PO i kupio sam NE loptu u Merkatoru. Pored tih timova simpatisem u Nemackoj Verder i Dortmund (koji je btw u bratsko-sestrinskom odnosu sa NS) i Detroit Tajgerse. Za vecinu timova pogledam rezultate i to su uglavnom evropski timovi, dok americke gledam neredovno. Sad sam u blagom hajpu za Red Vingse zato sto konacno nisu najgora ekipa u ligi.😄 Ne interesuju me titule na godisnjoj bazi, ali ne bi bilo lose da dolaze povremeno.

 

Skoro nikada ne navijam za timove iz prestonica i neke svoje timove sam birao na osnovu toga sto dolaze iz drugog/manjeg grada.

 

Sreca pa nisam recimo izabrao samo timove iz Arizone(simpatisem i Kardinalse), dovoljan mi je ovaj jedan sport sto moram da trpim kalifornijske fagote.

 

Pre dva meseca sam naleteo na lika koji je bio razocaran navijac Borusije Dortmund vec neko vreme ih hejtuje( pratio Dortmund 80ih godina), ali zato aktivno prati ekipe iz Detroita.

 

Na kraju ispalo da vise od pola timova dolazi iz industrijskih sredina, a i ja dolazim iz jedne takve.😄

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

-Koliko Niksima malo treba, cela hala presrecna sto su malo bolji nego prosle sezone. Na kraju krajeva koga boli uvo ako nisu contenderi? Pikace dobar basket, bice konkurentni i svi srecni i zadovoljni.

 

ne znam šta bi trebalo da rade navijači na utakmici nego da su presrećni što su pobedili bostan u openeru, koji, osim što im je rival za poziciju, je i stari nemesis sa puno više uspeha u basketsportsu. sam si sebi odgovorio drugom rečenicom; kao da treba da uživaju i raduju se samo navijači contendera i to onda kada osvoje titulu. dotle samo gunđanje k'o realni na partizanovom topiku.

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne verujem da je Miki bandwagoner, više mi deluje kao tip koji na starom Pes-u bira Brazil i stavlja Roberto Karlosa u napad. Ne možeš navijati za Junajted i Lejkerse istovremeno, prosto nije moralno. 😄 Gore bi bilo samo da navija za Real/Barsu i Lejkerse.

 

Da ne ulazim u to koliko Miki ima godina, ali Mančester je u qrcu već jedno 8-9 godina, ako potraje još malo, navijanje za isti će postati alternativa 😄

  • Like 6
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Eto ti ga sad, znaci preko noci smo postali najjaca destinacija u univerzumu. 

 

Evo koristim priliku da pitam sinjor Jonesa da nam kaze ko je top FA kojeg je doveo od kako je dosao. Crowder? Da, stvarno, u pitanju je definitivno multiple all-star, all-nba kalibar. Potpuno je jasno da se najbolji igraci lige peglaju medjusobno ko ce prvi da dodje u PHX, zasto onda produziti nekog tamo lika koga smo sami draftovali ispred Doncica....

 

valjda je bila i prica da mu su kao spremni da mu daju max na tri godine ali ne vise od toga. bas wtf 

imo ne zasluzuje max, ali ako si vec spreman dati max na tri sezone zasto ne bi dao i na pet sezona. u cemu je razlika xd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, realno *w said:

 

Da ne ulazim u to koliko Miki ima godina, ali Mančester je u qrcu već jedno 8-9 godina, ako potraje još malo, navijanje za isti će postati alternativa 😄

S obzirom da sam gledao duel '91 sa Zvezdom i od tad poceo navijati za njih, mislim da je to dovoljno kao odgovor. Za mjesec dana 30 godina od tog duela🤣🤣

A Lejkerse zbog Kobija.

 

I jedan i drugi klub su imali i dobih i losih izdanja. Lejkersi makar uzese titulu a vidjecemo sa Oleom dal cemo uzet neki makar cipiripi kup😀👍

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

 

Da ne ulazim u to koliko Miki ima godina, ali Mančester je u qrcu već jedno 8-9 godina, ako potraje još malo, navijanje za isti će postati alternativa 😄

 

Generalno je evropski sistem takmicenja krs, pogotovo nacionalna prvenstva jer nema PO i timovi ne osete jace trzavice i nakon nekog trenutka lakse disu jer znaju da najverovatnije osvajaju. Mnogo se sa tim klasicnim sistemom eliminisu potencijalna iznenadjenja. Ti timovi ne dotaknu dno i ne budu medju najgorima u ligi, pa se uzdizu i ponovo postanu konkurentni kao u americkim sportovima. Ceo proces rebildinga se skracuje, postane dosadno videti jedne te iste ekipe na vrhu gde drugi ne mogu da im pridju. Ono sto je zajednicko za sve sportove, vecina timova koji imaju plodne godine ili cak i deceniju postanu alternativa jer neko drugi dodje na red. U Americi pogotovo kada vidis koliko ima visemilionskih gradova i da se oni smenjuju na vrhu. Nije Amerika samo Kalifornija i drzava Njujork. Hocu da kazem, skoro sve fransize u americkim sportovima postanu alternative. Jebeno je tesko ostati mejnstrim u americkim sportovima, jer i ''manji'' dobijaju ne bas tako malo parce hleba.

 

Lejkersi, i ranije Boston su jedine fransize koje su uspele skroz da se povrate nakon plodne decenije. Izgleda da takva fransiza u kosarci koja ima takvu moc moze biti samo jedna. U drugim americkim sportovima je dosta teze napraviti povratak, tim pre sto obuhvataju vise igraca u ''polju'' gde mnogo vise dolazi do izrazaja drugi faktori i primeti se koliko je sam sport slozeniji sto moze u krajnjoj liniji da umanji uticaj glavne zvezde na rezultat i krajnje domete tima. Dovoljno je samo pogledati kako su titule prerasporedjene i hronologiju dogadjaja.

 

Shvatio sam ja tvoj post kao posalicu, ali imao sam potrebu da ovo napisem.😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poceo sam da razmisljam kao James Jones, a to nece da izadje na dobro. 😄

 

Mislim da razumem logiku sto je Ejtonu ponudjen trogodisnji ugovor i podrzavam ako je tako. Najveci problem kod Ejtona je sto je biran kao prvi pik i ako bi mu dao petogodisnji ugovor usao bi u zonu komfora sto bi moglo da znaci da ce njegov razvoj da tece kao sporije i jaz izmedju njega i Doncica/Janga bi bio znacajno veci u tom scenariju. Neretko ima takve nastupe kada mu je kosarka sporedna stvar i kada nije fokusiran toliko na desavanja na parketu. Ne znas kolika bi kod njega postojala zelja za narednim ugovorom i da li bi krenuo u nekom trenutku zeleo jos vise da zaradjuje. Moras to tele da izbacis iz zone komfora kako kroz 5-10 godina ne bi delovao da je toliko los pik u odnosu na Janga i da njegov razvoj kao centra ide brze. Njega treba tako iznervirati kako bi pokazao vise na terenu, tako da Jones i ekipa su trebali malo da ga nagaze. Ne ocekujem da zakucava kao Stodemajer, ali barem da na parketu ponekad ''oslobodi'' bes i da sa svojim pokretima kada primi loptu ne deluje kao usporeni film. Trogodisnji ugovor je prava mera, sve u nadi da ce da dobaci do AS statusa.

 

Sansi su u velikom problemu sem ako ne odrade sign&trade sa Klivlendom, imaju dva centra za izvoz. 😄 

 

Do juce sam navijao za scenario da Ejton ode i da mu propadne karijera pa da obe strane budu u krivu, ali rekao bih da sada vidim deo sire slike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

 

ne znam šta bi trebalo da rade navijači na utakmici nego da su presrećni što su pobedili bostan u openeru, koji, osim što im je rival za poziciju, je i stari nemesis sa puno više uspeha u basketsportsu. sam si sebi odgovorio drugom rečenicom; kao da treba da uživaju i raduju se samo navijači contendera i to onda kada osvoje titulu. dotle samo gunđanje k'o realni na partizanovom topiku.

Atmosfera kao da je game 7 sto je meni super.

 

Jeste specificno trziste i ima dosta poznatih etc. ali mislim da bi Izrealski Celafuto trebao tome da tezi. 

 

Umesto sto se uvalaci svima u dupe i pola je covek pola floskula.

 

Ne vidim poentu ovoga sto radi Oklahoma. Primera primera radi oni bi mogli da imaju da imaju kosarkaski bolju ekipu od tih Niksa. Zasto glume ruglo i trose najbolje godine nekolicine igraca je skoroz bezezve i liga ako joj je u interesu sam proizvod mora tome da stane na put nekako.

Link to comment
Share on other sites

thundersi jesu ugasili horforda i sga prošle sezone ali su igrali baš onako iz sve snage ti koji su igrali. njihov trener crta akcije u crunchu i sve. na kraju krajeva, stigli su tek do 8. pozicije drafta zato što su se borili da pobede. meni oni uopšte nisu neka sramota. ja bih to tankovao očiglednije da uzmem cadea ali okej.

 

uglavnom, imaju sad neke omladince, grade sastav, kao uostalom i cavsi iako sve izgleda helter-skelter

 

knicksi su krenuli tim nekim srednjim putem koji se meni strateški ne sviđa (samo zbog krcatog drafta prošle sezone) ali kad je tako, sad teraj.

imaju gomilicu tih igrača koji će igrati po 10-15min ako uopšte uđu a koji bi možda mogli biti nešto u timu koji se razvija. nebitno, samo ne kontam koji će im svi ti omladinci - quickley, mcbride, grimes, toppin. još će obi i da zaradi 15ak minuta

 

ali niti možeš da ih razvijaš, niti da ih utopiš za neku povratnu vrednost

 

edit typos

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ali sta znaci osrednjost?

 

Valjda gradis tim i kulturu, evo Niksi pitanje da li su slabiji uopste od Bostona koji kao ima neka 2 kapitalna mlada talenta u vidu Tutuma i Browna.

 

Sutra da se lupam neki Durant odluci da menja sredinu i dodje u NY oni su prvi favoriti za titulu.

 

Dok recimo ta Oklahoma tera dobre igrace jer im se ne uklapa u cuveni time line, na draftu juri neki homerun sa  ojebinom koja je 3 years from 2 years i gradi taj luzerski mentalitet. Ja stvarno mislim da na igrace kao sto je SGA to ostavlja trajne posledice.

 

Imali su sasvim dovoljno pikova u steku, da je Presti vise mislio kako da obavlja svoj posao umesto sto ga osigurava za 10 narednih godina ocajnim kosarkaskim potezima oni bi imali ekipu vec za sredinu zapada.

 

Zadrzis par veterana, draftujes najbore igrace u tom trenutku koji su spremni da igraju kosarku, dovedes jos nekog solidnog FA i to je odlicna ekipa.

Link to comment
Share on other sites

slažem se ja sa tobom. 

ja sam samo zagovarao full-on tank za prošli draft, jer se iz aviona videlo da ima opasnog talenta.

i to talenta koji može odmah da isporučuje.

 

ali naravno da to nije jedini put. 

 

što se celticsa i knicksa tiče, ja sam i smatrao da su oni uz bullse tu neka slična klasa, pogotovo što celticsi imaju puno noviteta u organizaciji

videćemo, biće zanimljiva sezona na istoku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gggggggg said:

 

valjda je bila i prica da mu su kao spremni da mu daju max na tri godine ali ne vise od toga. bas wtf 

imo ne zasluzuje max, ali ako si vec spreman dati max na tri sezone zasto ne bi dao i na pet sezona. u cemu je razlika xd

 

Dubiozno je jesu li mu uopste nudili max novac, nevezano za to na koliko godina. 

 

Nije igrac za max u ovom trenutku, to zna svaka dalabu, but context. Ako je u tom fazonu, onda nek dovede tog boljeg igraca, superstara. Aj bas da vidim tu madjiju koze medju EOTY-ima.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

pet utakmica pod billupsum, blazersi primaju 121, 119, 119, 107 i 124 poena. 0-5 skor.

 

Logično, s obzirom na to da Dame i Bilups gledaju isto na košarku. Dakle nema odbrane 🤣

 

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Naravno, navija za Zvezdu, Mancester U, Noloa i LA... meni to deluje da je bandwagon.. Sta kao voli LA stil kosarke ili Mancester kao industrijski grad pa nije bandwagon..jes ostao privrzen u losim vremenima,ali kad si na forumu i nemas neki drugi izbor sem da se drizs toga sto si ispricao.

 

Uini je pravi navijac, navijati za Nikse je naprimer suicid za psihu, mada i on se vraca, malo se ogrebao za PO..

 

Npr ja sam navijao uvek za Sijetl, od pocetka do kraja..nazalost i to je to...cekam da se vrate..

 

Miki je klasican primer bandwagon fana jer sve nabrojano je uvek u modi i navija bukvalno kad se skupe navijace par miljiardi za nabrojane klubove ili igrace. Oni su uvek hit i nikad nece biti nista drugo...znao je Miki da pocasti i Rukavicu kad se setimo itd...nije imun na to. U fuzbalu USA mu je verovatno Brejdi najbolji itd...ne menja, ali sta koji qrac ima da menja kad uzima najbolje :))) i samim tim je lisen da mora da trazi samo se prebaci sa sporta na sport jer je tu uvek neko dobar.

 

Zavisno od kvaliteta tu se i raspise, ne znam ga dugo, ali to je to...epicentar epicentra..

 

Retko glup komentar. @oubrevo.je sjajan lik, kao i njegova istorija navijanja za Nikse, ali odakle potreba da se smatra "pravim" navijačem samo neko ko navija za totalnog autsajdera ili na bilo koji način neuspešnu ekipu? A svi ostali nisu pravi navijači jelte. Sve i da neko navija za neki klub dva dana, dve godine ili 20 godina, to je samo njegova stvar. Bitno je da se uživa u sportu, ako još i zna nešto o njemu - super!

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, DameTIme said:

 

Logično, s obzirom na to da Dame i Bilups gledaju isto na košarku. Dakle nema odbrane 🤣

 

 

Retko glup komentar. @oubrevo.je sjajan lik, kao i njegova istorija navijanja za Nikse, ali odakle potreba da se smatra "pravim" navijačem samo neko ko navija za totalnog autsajdera ili na bilo koji način neuspešnu ekipu? A svi ostali nisu pravi navijači jelte. Sve i da neko navija za neki klub dva dana, dve godine ili 20 godina, to je samo njegova stvar. Bitno je da se uživa u sportu, ako još i zna nešto o njemu - super!

A i da se uziva u zivotu. Zezamo se malo, opusti se :-))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...