Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 minutes ago, Miki28 said:

Mozda bi bilo "prihvatljiviji" kosarkas da nije toliko naelektrisan na terenu gdje to njegovo djeluje cesto i kontraproduktivno ali kao sto sam vec pisao, manjak zelje mu se nikad ne moze osporiti. 

 

Unosim ih jer ti pricas da djela govore vise od rijeci pa te ja pitam, koji je to timski i individualni uspjeh da bi smatrao da je Russ produktivan clan ekipe?

Russ je plaćen 40+ miliona godišnje. Da li misliš da doprinosi onoliko koliko bi trebao?

 

Za drugi deo, dao sam ti odgovor - smislena košarka. Russ ima želju da bude Russ a ne igrač koji se stavlja u funkciju tima. Dok to ne dokaže zaslužuje svaku kritiku. 

Link to comment
Share on other sites

ma jasno ali 5-6 milki je sitan novac, taman da ga otpuste nakon ove sezone, nece ni osetiti a moze i da se ubaci u neki trejd kao filler

 

@gggggggg & @Miki28

 

edit a zamena za brunsona je dinwiddie, to je valjda jasno jos od trejda porzingisa

on i THJ su bekovi koji cepaju ozbiljnije minute uz luku

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Russ je plaćen 40+ miliona godišnje. Da li misliš da doprinosi onoliko koliko bi trebao?

 

Za drugi deo, dao sam ti odgovor - smislena košarka. Russ ima želju da bude Russ a ne igrač koji se stavlja u funkciju tima. Dok to ne dokaže zaslužuje svaku kritiku. 

Kad cete shvatit da se ugovor za veteranene daje za unaprijed vec za oroslost i sadasnjost? Russ jeovaj ugovor potpisao 2018 godine tj tacnije2017 produzenje koje je aktivno od 2018. 

 

Smislena kosarka moze biti da ima TD i da Lejlersi dobijaju a moze biti da igra ulogu napada u tranziciji, katuje u napadu, igra ozbiljnu odbranu i bude Beverley. U orvom slucaju Lejlersi dobijaju, u drugom slucaju Lejkersi gube. Da li je Russ krivac i tada?

2 minutes ago, uini said:

ma jasno ali 5-6 milki je sitan novac, taman da ga otpuste nakon ove sezone, nece ni osetiti a moze i da se ubaci u neki trejd kao filler

 

@gggggggg & @Miki28

Kako nece osjetiti? Oni su doboki preko salary capa i da ga otpuste. Nemaju full MLE, u slucaju da ga otpuste ne bi imali ni mid MLE. Samo veteranske ugovore

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Kako nece osjetiti? Oni su doboki preko salary capa i da ga otpuste. Nemaju full MLE, u slucaju da ga otpuste ne bi imali ni mid MLE. Samo veteranske ugovore

 

otkud znam, ne radim im ja finansije. bice nekog trejda, sigurno je da im ne trebaju i dzava i pauel i kleber i krshcansko drvo

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

otkud znam, ne radim im ja finansije. bice nekog trejda, sigurno je da im ne trebaju i dzava i pauel i kleber i krshcansko drvo

 

Pa nije svejedno kad si 40+ miliona preko salary capa i kada si ponavljac u luxury taxu. Opcije ti se smanjuju a Luki treba pomoc. 

Powell i McGee rade slican posao. Kleber je drugaciji tip igraca i odlicno saradjune sa Lukom. Wood je odlicna ta 4-5 i ove sezoneima sjajan ugovor i doveli su ga za okej cijenu ali taj Wood ce traziti 30+ miliona po sezoni. 

 

McGee nece niko uzeti za par mieseci a kamoli kasnije. Otpustis ga, racuna ti se u salary cap kao dead cap

Link to comment
Share on other sites

@Miki28, nemam nameru niti volje da menjam tvoje mišljenje. Htedoh da ukažem na Russ-ovu štetnu košarku koja je bila problem i mnogo pre nego što je i on došao u Lejkerse. Zato sam i ja i mnoštvo drugih na ovom topiku bili zbunjeni dovođenjem Russ-a u Lejkerse, nismo videli kako to može da funkcioniše i ispostavilo se da smo bili u pravu. 

 

I jeste, Russ je postao žrtveno jare neuspeha Lejkersa a daleko od toga da je jedini krivac. Ali definitivno je onaj koji najviše strči i bode oči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

@Miki28, nemam nameru niti volje da menjam tvoje mišljenje. Htedoh da ukažem na Russ-ovu štetnu košarku koja je bila problem i mnogo pre nego što je i on došao u Lejkerse. Zato sam i ja i mnoštvo drugih na ovom topiku bili zbunjeni dovođenjem Russ-a u Lejkerse, nismo videli kako to može da funkcioniše i ispostavilo se da smo bili u pravu. 

 

I jeste, Russ je postao žrtveno jare neuspeha Lejkersa a daleko od toga da je jedini krivac. Ali definitivno je onaj koji najviše strči i bode oči.

Pa ovo je forum, diskutujemo normalno. 

 

Za Russa i njegovu stetnu kosarku sam cuo kad je draftovan i to se inteziviralo 2012 u finalu ali da li je posteno? Njega su za sve krivili tada i od tada jos vise jer smeta KD, KD je lider, KD je buduci GOAT a KD je sisa. Sta je KD uradio kad nije bio orkuzen sa 3 Allstara i fenomenalnim supporting castom i trenerom? Uvijek je neko drugi kriv.prvo su bili Brooks i Russ pa Russ pa onda uze titulu okruzen svim onim u GS gdje je on bio slag na torti. Vidjelo se iove sezone kad su ova 3 zdravi uz Kerra da je to titula.

Sad su krivi ravnozemljas Irving, Harden debeli, Nash itd itd. Nikada Kevin Durant a Russ i dan danas nosi to breme od tada. 

 

Joj gubio je u plejofu kad je bio TD masina i MVP, kao da je OKC imao brutalan tim a ne neke osrednjake kojima je upravo Russ obezbijedio ugovore i opstanak u NBA. 

 

Nije bezgrijesan. Ima ugovor na koliko ima ali kao sto rekoh, nije on tjerao Lejkerse da rasparcaju ekipu koja je bila sasvim ok ali povrede ih ujistile da bi doveli Russ-a. On je ovaj ugovor koji je dobio, dobio davne 2017 godine kada je zario i palio ligom. I treba da se naplati.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

ma jasno ali 5-6 milki je sitan novac, taman da ga otpuste nakon ove sezone, nece ni osetiti a moze i da se ubaci u neki trejd kao filler

 

@gggggggg & @Miki28

 

edit a zamena za brunsona je dinwiddie, to je valjda jasno jos od trejda porzingisa

on i THJ su bekovi koji cepaju ozbiljnije minute uz luku

 

dinwiddie nije nivo brunsona a i povredjuje se cesto, kao i doncic. thj je bio los do povrede. nesto nisam uveren da ce biti dobri kao i prosle sezone, mozda dorsey, green budu bolji nego sto se ocekuje.

 

powell ce verovatno biti trejdovan i bio bi u svakom slucaju. anywayz mcgeeja nisu trebali dovoditi.

 

prosli playoff su dfs i bullock igrali 40 minuta po utakmici u playoffu. wood na petici bi bio dovoljan da se popuni playoff rotacija i minuti. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Pa nije svejedno kad si 40+ miliona preko salary capa i kada si ponavljac u luxury taxu. Opcije ti se smanjuju a Luki treba pomoc. 

Powell i McGee rade slican posao. Kleber je drugaciji tip igraca i odlicno saradjune sa Lukom. Wood je odlicna ta 4-5 i ove sezoneima sjajan ugovor i doveli su ga za okej cijenu ali taj Wood ce traziti 30+ miliona po sezoni. 

 

McGee nece niko uzeti za par mieseci a kamoli kasnije. Otpustis ga, racuna ti se u salary cap kao dead cap

 

opet kazem, mozda njihove finansije kazu da su dobri i sa tih 5-6 milki

powell i mcgee nemaju bas neke slicnosti, powell je da se odrola 3x tokom tekme i hustleuje neke ofanzivne skokove, dok je javale pre svega tu da pokupi defanzivne skokove i pomalo da cvrstine u odbrani ako moze jos uvek

 

razliciti igraci i slicno nepotrebni, mada mozda treneri mavsa nesto znaju oko akvizicije javalea

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Pa ovo je forum, diskutujemo normalno. 

 

Za Russa i njegovu stetnu kosarku sam cuo kad je draftovan i to se inteziviralo 2012 u finalu ali da li je posteno? Njega su za sve krivili tada i od tada jos vise jer smeta KD, KD je lider, KD je buduci GOAT a KD je sisa. Sta je KD uradio kad nije bio orkuzen sa 3 Allstara i fenomenalnim supporting castom i trenerom? Uvijek je neko drugi kriv.prvo su bili Brooks i Russ pa Russ pa onda uze titulu okruzen svim onim u GS gdje je on bio slag na torti. Vidjelo se iove sezone kad su ova 3 zdravi uz Kerra da je to titula.

Sad su krivi ravnozemljas Irving, Harden debeli, Nash itd itd. Nikada Kevin Durant a Russ i dan danas nosi to breme od tada. 

 

Joj gubio je u plejofu kad je bio TD masina i MVP, kao da je OKC imao brutalan tim a ne neke osrednjake kojima je upravo Russ obezbijedio ugovore i opstanak u NBA. 

 

Nije bezgrijesan. Ima ugovor na koliko ima ali kao sto rekoh, nije on tjerao Lejkerse da rasparcaju ekipu koja je bila sasvim ok ali povrede ih ujistile da bi doveli Russ-a. On je ovaj ugovor koji je dobio, dobio davne 2017 godine kada je zario i palio ligom. I treba da se naplati.

Zar ne vidiš da i ti daješ slične izgovore za Russ-a? Kada su svi timovi za koje si igrao under-achievers, onda je valjda nešto i do tebe? 

 

Pelinka je krivac što je razbucao dobar tim da bi doveo Westbrook-a. Mada ne isključujem mogućnost da je to maslo LeBron-a, iako bi mi bilo čudno da tako inteligentan igrač ne bi video ono što je dobar deo foruma uočio. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

opet kazem, mozda njihove finansije kazu da su dobri i sa tih 5-6 milki

powell i mcgee nemaju bas neke slicnosti, powell je da se odrola 3x tokom tekme i hustleuje neke ofanzivne skokove, dok je javale pre svega tu da pokupi defanzivne skokove i pomalo da cvrstine u odbrani ako moze jos uvek

 

razliciti igraci i slicno nepotrebni, mada mozda treneri mavsa nesto znaju oko akvizicije javalea

Bukvalno obojica zavise od p&r i ofanzivnog skoka s tim da je Javale prisutniji u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Action speaks louder than words.

 

Slažem se, Rasovi postupci i te kako govore u prilog onome što je izjavio. 🙂 Nije čovek sebe nazvao najboljim, najnesebičnijim igračem i sl, samo je rekao da profesionalno obavlja svoj posao i da daje sve od sebe za pobedu. Da li imate neki argument da to pobijete? Nemate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Zar ne vidiš da i ti daješ slične izgovore za Russ-a? Kada su svi timovi za koje si igrao under-achievers, onda je valjda nešto i do tebe? 

 

Pelinka je krivac što je razbucao dobar tim da bi doveo Westbrook-a. Mada ne isključujem mogućnost da je to maslo LeBron-a, iako bi mi bilo čudno da tako inteligentan igrač ne bi video ono što je dobar deo foruma uočio. 

Ne dajem ja izgovore za njega. Svi znamo kako igra Russ i sta donosi i odnosi. Ja sam vjerovao u kosarkasi IQ Lebrona i AD da to nadomjeste i da se njih trojica prilagode ali dali su mozda 20% prosle sezone. 

 

Ako si ga vec doveo onda moras da mu das akcije i da radi ono sto najbolje zna. Sigurno da to nije da Russ prevodi loptu i coskari i da Russigra p&r sa Lebronom dok Lebron tapka loptu 20 sekundi i stepback za 3 poena.  

Daj malo Russa na C sa rezervama, da se ubrza tempo. Daj malo p&r i p&p sa AD. Russ je njemu masu akcija spustao na niski post i onda bjezao na skroz drugi cosak. Naravno da ce odbrana skupiti sa Russa.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ras je profesionalac do srži u smislu fizičke pripreme i odnosa prema utakmici i to niko ne spori.

Ako odluke u toku igre ostavimo po strani odlika pravog mindseta je i da shvatiš kad je tvoje vreme prošlo i kada treba da se prilagodiš na neku novu ulogu i da to tako prihvatiš. Kad je vreme da probaš da nađeš neki novi način da doprineseš.

Da je Ras razuman po tom pitanju ne bi na svakoj konferenciji bilo pitanje za trenera hoće li wbook da počinje ili neće koja mu je uloga itd.

D-Rose je lep primer igrača koji je shvatio šta sad može i kako da bude koristan 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

D-Rose je lep primer igrača koji je shvatio šta sad može i kako da bude koristan 

 

rose je takodje nabacio opasan sut za tri. njega je muka naterala ali recimo vozd je mnogo pre nego sto su ga izdale fizikalije izgradio oybiljan sut i za tri i onaj turnaround-J sa midrangea. 

nije samo shvatiti gde si u ovom trenutku karijere, vec treba i raditi da mozes da odgovoris novoj ulozi.

edit

sto nas vraca na njegov nesumnjivi profesionalizam i pripremu u kojoj nekako ne uspeva da porazmisli u nekom spotup sutu iz ugla, pj tucker stila

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno, jedan Lebron je prošle godine šutnuo više trojki nego ikad i to samo zato jer više nije toliko fizički dominantan. Ali on je to shvatio i natrenirao šut.

49 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se, Rasovi postupci i te kako govore u prilog onome što je izjavio. 🙂 Nije čovek sebe nazvao najboljim, najnesebičnijim igračem i sl, samo je rekao da profesionalno obavlja svoj posao i da daje sve od sebe za pobedu. Da li imate neki argument da to pobijete? Nemate.

Imamo

Neće da počne sa klupe, to je bio jedan od problema prošle godine, videćemo ove. Po meni on i Šruder ne mogu zajedno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marvin said:

Ali navijaci Lejkersa 😄

 

- Necemo Peltla i Jricha za igraca koji ima najgori ugovor u ligi

- Boyan moze ali kao najvise treci igrac (jok, uzece vise lopti od Vozda i Day-to-Dayvisa)

 

Hocemo Pltla i Jricha! 😄  

 

@Miki28 Neverovatno je da smo dozvolili da nam Monk izvisi zbog ovog indijanca. Nije ga se dzabe Majami tako olako resio i Spo ga je vec u PO klupirao posle sjajne ruki sezone, nesto definitivno ne stima kod njega. Sa Monkom bi vec imali sasvim pristojan backcourt cak i sa Russom-> Russ,Schroder, Beverley i Monkic, imas tu svega a Monk ti dodaje sut. Nunn u teoriji treba da moze da odigra ovo sto je Malik odigrao, ali teska prica, ko zna kad ce videti teren...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ras je profesionalac do srži u smislu fizičke pripreme i odnosa prema utakmici i to niko ne spori.

Ako odluke u toku igre ostavimo po strani odlika pravog mindseta je i da shvatiš kad je tvoje vreme prošlo i kada treba da se prilagodiš na neku novu ulogu i da to tako prihvatiš. Kad je vreme da probaš da nađeš neki novi način da doprineseš.

Da je Ras razuman po tom pitanju ne bi na svakoj konferenciji bilo pitanje za trenera hoće li wbook da počinje ili neće koja mu je uloga itd.

D-Rose je lep primer igrača koji je shvatio šta sad može i kako da bude koristan 

Poredjenje je katastrofa. Rose koliko god ga volio je totalno nebitan igrac vec 6-7 godina u ligi.  Russ je u Wash sa svojom igrom sezone prije prethodne izborio PO upravo sa svojom igrom, stavio ih na ledja i uveo uih u plejof.

23 minutes ago, Milos 3.14 said:

Naravno, jedan Lebron je prošle godine šutnuo više trojki nego ikad i to samo zato jer više nije toliko fizički dominantan. Ali on je to shvatio i natrenirao šut.

Imamo

Neće da počne sa klupe, to je bio jedan od problema prošle godine, videćemo ove. Po meni on i Šruder ne mogu zajedno 

Lebron James taj sut trenira od 2007 godina kad su ga Spursi ubili u pojam pa onda narednih jos sezona i sezonasve do 2012 kad je pomislio da je sve provalio ali opet Pop ga ubio u pojam 2014. 

Uostalom to je Lebron a ne Russ.

 

Ovaj jos zivi u 2020 godini.

 

 

Nazalost mindest mu je otisao u k.... nakon titule. Ovo je katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milos 3.14 said:

Imamo

Neće da počne sa klupe, to je bio jedan od problema prošle godine, videćemo ove. Po meni on i Šruder ne mogu zajedno 

 

Na koji način je to argument kojim pobijaš ovu tvrdnju? Pošto kao što je Miki već spomenuo, reč je o čoveku koji je upravo svojim stilom igre ugurao Vašington u PO, ima najveći % pobeda ekipe u svojim TD partijama i sl. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

 

Na koji način je to argument kojim pobijaš ovu tvrdnju? Pošto kao što je Miki već spomenuo, reč je o čoveku koji je upravo svojim stilom igre ugurao Vašington u PO, ima najveći % pobeda ekipe u svojim TD partijama i sl. 

Pa ako trener smatra da treba da počne sa klupe i da će tim tako imati više pobeda, a on to odbije onda je to pogrešan mindset. 

@Miki28 uporedio sam ga sa D Roseom jer su obojica dosta toga zasnivali na fizikalijama, obojica imaju loš šut. Ok prime Rose je mnogo bolji igrač i on je ovo što je shvatio shvatio posle gomile povreda i dugogodišnjeg smucanja po ligi.

Još jedan sličan primer velikog imena koje ne može da prihvati trenutno stanje je Melo i njemu je dugo trebalo da shvati i onda dođe Ras koji ima takvog saigrača i ne kopča.

Videćemo sl.godine ko će da potpiše vestbruka , pa kad krenu žalopojke kao za Mela 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa ako trener smatra da treba da počne sa klupe i da će tim tako imati više pobeda, a on to odbije onda je to pogrešan mindset. 

@Miki28 uporedio sam ga sa D Roseom jer su obojica dosta toga zasnivali na fizikalijama, obojica imaju loš šut. Ok prime Rose je mnogo bolji igrač i on je ovo što je shvatio shvatio posle gomile povreda i dugogodišnjeg smucanja po ligi.

Još jedan sličan primer velikog imena koje ne može da prihvati trenutno stanje je Melo i njemu je dugo trebalo da shvati i onda dođe Ras koji ima takvog saigrača i ne kopča.

Videćemo sl.godine ko će da potpiše vestbruka , pa kad krenu žalopojke kao za Mela 

Uporedio si i promasio totalno. Rose je mozda i to mozda u prajmu bolji igrac od Russ u prajmu ali Rose je nazalost trajao 3 sezone. On je svoje zavrsio prije 10 godina. Russ za razliku od njega je cepao ozb basket skoro 10 godina. On je u Hjustonu i Wash bio produktivan clan ekipe i bio u plejofu. Prosle sezone u Lejkersima nije islo ali nisu pomogle povrede Lebrona i AD, nije se zbalo ko poje a ko placa a da ne pricam da je Vogel ocajan. Covjek nije imao pojma da vodi ekipu. 

 

Melo je takodje teski promasaj od poredjenja. Melo je bas za ovu sanasnju kosarku, sut mu je forte i prosle sezone u Lejkersima svijetla tacka.

A zalopojke vezane za Russa su vezane za ugovor jer da Russ ima ugovor na 10-15 miliona po sezoni, ne bi cuo jednu jedinu rijec za njega ali to je normalno. Jednostavno nema i nit se ocekuje produkcija od njega kao za igr za te pare ali to nije Russov problem. Kao sto sam pisao, taj ugovor je potpisao prije 5 godina. Nije ga potpisao proslo ljeto ili ovo pa da Lejkersi kukaju kako je propao odmah. 

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...