Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Kako moze on da zaigra kad je pitanje bilo da li ce biti spreman za eventualno finale.

Morace da se skrpe s ovim sto imaju, da Hill prestane da ide unutra i bude banansko meso,

nego da sibne neku tricu, 2-3 pozeljno.

Zatim da onaj sifonjer Lopez izadje i pogodi par trica takodje, unutra se nije naigrao.

Da opet onaj Konaton odigra jako, mozda i jace. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

cekiraj pravila, youtube pojasnjenja, ovo se desava na svakoj tekmi xy puta, samo sto si sad video. 

 

To sto se desava ne znaci da je normalno. Pre neki mec sam video da lik izvodi loptu posle primljenog kosa pa barem metar u terenu ko na basketu. Samo nije bacio protivniku da mu cekira pa vrati. 

 

Sto se tice Karija mozes ti meni objasnjavas profesore do sutra lik je napravio 4 koraka unazad sa punom kontrolom lopte. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Appearing on SportsCenter with Scott Van Pelt, ESPN NBA insider Brian Windhorst reported that the Bucks are unlikely to get Khris Middleton back for Game 7 on Sunday.

"Earlier this week, the folks I was talking to were giving me some optimism about Middleton playing this weekend, but that has not happened. That has not developed.

"And now I would say there's pessimism about Sunday, and frankly, I have been told that even if the Bucks advance, the start of the conference finals, there'd be pessimism he'd be ready to start."

Middleton is dealing with a grade 2 MCL sprain in his left knee. It's impressive to see how well the Bucks are playing in his absence. As the defending NBA champions, what they can accomplish with him healthy is already understood.

 

izgleda ipak ne. ali nikad se ne zna...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tamburinjo said:

 

To sto se desava ne znaci da je normalno. Pre neki mec sam video da lik izvodi loptu posle primljenog kosa pa barem metar u terenu ko na basketu. Samo nije bacio protivniku da mu cekira pa vrati. 

 

Sto se tice Karija mozes ti meni objasnjavas profesore do sutra lik je napravio 4 koraka unazad sa punom kontrolom lopte. 

 

Harden's step-back jumper is an exception to the traveling rule. This is due to a section in the NBA rulebook that deals with traveling. In the Rule 10, Section XIII section, it explains why Harden can use his step-back jumper. According to the section, "A player who receives the ball while he is progressing or upon completion of a dribble, may take two steps in coming to a stop, passing or shooting the ball."

 

https://www.google.com/amp/s/www.sportskeeda.com/amp/basketball/james-harden-travel-or-not-why-the-james-harden-step-back-jumper-is-not-a-travel

 

 

plus nba sudija govori na temu 

 

https://www.google.com/amp/s/www.businessinsider.com/nba-referee-james-harden-step-back-jumper-travel-basketball-zach-zarba-2018-4%3famp

 

prva dva linka na guglu, al srbi narod najstariji zna bolje iz dvorista iza zgrade 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

prva dva linka na guglu, al srbi narod najstariji zna bolje iz dvorista iza zgrade 

 

Sa kim se svadjas brateu? Kakvi Srbi narod najstariji te spopali?

 

 

Bukvalno niti jedna situacija iz tvojih linkova nije slicna ovome sto je uradio Kari. Pod jedan. Pod dva sudija lepo objasni od kada se racunaju koraci i jasno se moze uvideti od kada Kari ima kontrolu i da bukvalno radi cetiri koraka unazad. Meni i ovom sudiji koraci tebi nisu i to je ok. Nema potrebe za svadjanjem sa Srbima, svetom, pasivnom agresijom i arogantnim nastupom alo apsolvirali smo da nisu koraci odavno sta se javljas da nas smaras. Sve kul tebrex 🙂

Link to comment
Share on other sites

I meni je ovo horor situacija. Ok, slažem se da nisu 4 koraka, nego dva, ali i to je previše za kretanje unazad :D

 

Uglavnom, taj prvi korak je nešto što smo oduvek zvali klasičnim stepback-om i to je to. I onda čovek jednostavno ponovi to.

Ajde da on uradi ono što smo pričali o podizanju stajne noge, pa produži još malo unazad da napravi mesto za šut, ali to bi mu donelo fadeaway šut sa jedno noge, strašno težak šut.

 

Ali ne, čovek jednostavno uradi još jedan najnormalniji naskok. Ludost. Gather step mi isto ne pije vodu, potpunu kontrolu nad loptom uspostavlja pre završetka prvog koraka unazad.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

pa to je suština: dva su koraka i propisana su nba pravilnikom

 

ni meni se to ne sviđa ali sve je lepo objašnjeno u pravilima. gather step kao nulti omogućava ovaj hop-cup na stepbacku, kao i one giannisove dvokorake od 7 milja

 

12 minutes ago, realno *w said:

Uglavnom, taj prvi korak je nešto što smo oduvek zvali klasičnim stepback-om i to je to. I onda čovek jednostavno ponovi to.

 

In the Rule 10, Section XIII section, it explains why Harden can use his step-back jumper. According to the section, "A player who receives the ball while he is progressing or upon completion of a dribble, may take two steps in coming to a stop, passing or shooting the ball."

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

every James Harden three right there.

Nije Kari nikad pre ovo radio, niti mu je padalo na pamet. Srećom, pošto je pametan i prilagodljiv igrač, naučio je modern shit koji btw jeste legalan i onda ga koristi... Nothing wrong with that.

 

Edit: Ovako je ranije šutirao trojke kada je hteo da se oslobodi igrača - namerno ne kažem stepback jer to nije stepback, stepback jesu koraci po SFRJ pravilima, a ovo je čisto i po pravilima iz 1987me:

 

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

A player who receives the ball while he is progressing or upon completion of a dribble, may take two steps in coming to a stop, passing or shooting the ball.

Kako može da bude legalno ako lepo kaže dva koraka a oni opušteno prave više od dva nakon hvatanja lopte sa obe ruke, tj. pune kontrole nad istom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što sam okačio je iz perioda u kojem je Kari namerno pravio te karikirane gather stepbackove kako bi pokazao sudijama da se to pušta Hardenu, tada na 30+ ppg zahvaljujuči ovoj alatki. I liga je videla i odlučila da je to ok. SLično je karikirao tada i Lilard. Da li je to meni super? Nije. Nisam navikao na to jer sam mator i gledam basket od 1985. Da li je legalno? Jeste. Jbg. Sada ga izvodi oko pola bekova i niskih krila lige. It is what it is.

Edited by freethrow
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu koraci, poslednji dribling ide uz desnu nogu koja se spušta na parket, a zatim ulazak u šut leva-desna-leva gde je leva nulti korak iliti gather step, idemo dalje

 

Fendere voleo bih nekad da vidim tvoj post i o najboljoj košarci na svetu ovde umesto što pokušavaš da vodiš narativ o 'nba cirkusu', pri tom često pogrešan kao u ovom primeru.

Edited by Manu
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, NikadProtivKaline said:

samo steph

a ovo ko jebe, ne svira se to 

 

 

 

To je nulti between step i ima ga u article 10 chapter III gde jasno piše da igrač sme da napravi nulti between step 😂😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...