Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

31 minutes ago, DameTime said:

Janis i Jokić su ne samo najbolji visoki trenutno, već najbolji igrači lige in general. Što je stvarno impresivno u eri bekova i niskih krila.

 

fakat danas plejmejkeri (pre svega od te ere bekova) imaju najveći uticaj i usage ikada, a opet, kada u smislu "najboljeg igrača" prođeš alltime listu mvp's i fmvp's, vidiš da čak i u aktuelne dve decenije plejevi tu budu više izuzetak nego pravilo: ludi kure i kobe na beku, 90ih i 80ih jordan, isiah i magik.

a kad smo već kod magika i nekolicina današnjih (ili jučerašnjih / sutrašnjih) top plejeva imaju gabarite krila.

 

mislim, ovo poslednje je samo usputna tangenta.

naravno, lebron i durant su najbolji u ligi u proteklih 15 godina, danas giannis i jokić. 

 

bez obzira na povremene upade niskih igrača, ovo je i dalje igra visokih ljudi, samo što se danas zahteva da budu brzi i spretnitj skillful kao bekovi.

 

http://www.espn.com/nba/history/awards/_/id/33

http://www.espn.com/nba/history/awards/_/id/43

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

fakat danas plejmejkeri (pre svega od te ere bekova) imaju najveći uticaj i usage ikada, a opet, kada u smislu "najboljeg igrača" prođeš alltime listu mvp's i fmvp's, vidiš da čak i u aktuelne dve decenije plejevi tu budu više izuzetak nego pravilo: ludi kure i kobe na beku, 90ih i 80ih jordan, isiah i magik.

a kad smo već kod magika i nekolicina današnjih (ili jučerašnjih / sutrašnjih) top plejeva imaju gabarite krila.

 

mislim, ovo poslednje je samo usputna tangenta.

naravno, lebron i durant su najbolji u ligi u proteklih 15 godina, danas giannis i jokić. 

 

bez obzira na povremene upade niskih igrača, ovo je i dalje igra visokih ljudi, samo što se danas zahteva da budu brzi i spretnitj skillful kao bekovi.

 

http://www.espn.com/nba/history/awards/_/id/33

http://www.espn.com/nba/history/awards/_/id/43

 

U pravu si. To je ogroman paradoks, kad pogledaš koliko se forsiraju plejmejkeri i bekovi generalno; kao kad imaš bilo koje takmičenje i neko dominira do finala, kad se pojavi treći i pokaže ko je glavni baja. Zbog toga baš poštujem visoke koji se prilagođavaju svemu tome i uspevaju da dominiraju u ligi.

Link to comment
Share on other sites

Pričao je ponovo Barkli o svojim Sansima i ponovio je ono što smo i znali: Kevin fucking Johnson danas da igra... Solidan trojkaš sa jednom sezonom i preko 40% za tri, automatski pullup i skočnost u rangu DRose-a / Ja Moranta (adjusted for supplements and modern training), uz neuporedivo bolji plejmejking i dokazanu inteligenciju... mila majko. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tačno je da je Embiid užasno odigrao game 6 ali ne bih ja svo drvlje i kamenje na njega. On je i razlog zašto su dobili te dve utakmice, bez njega ne bi uzeli ni toliko. Jeste cringelord i često patetičan ali nije mu ga bilo lako igrati ovde sa maskom i bez prsta. Neka su mu svi kamerunski bogovi u pomoći sa Hardenom koji je po svemu sudeći na nepovratnoj nizbrdici. Maxey je jedini Sixer koji je odigrao ovu seriju skroz pošteno.

 

Celtics - Bucks je za mene finale pre finala istoka i mislim da će ko god od njih da prođe biti favorit protiv Heata. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Kakav je ovo seljober, nula bodova za klasu u ponašanju. Realno 2nd tier superstar što će mu već objasniti Giannis ili Tatum, zavisno ko prođe u finale.

Objasnio je i on njima pre dve sezone. 

 

Ne znam po kom osnovu smatras da je Tatum veci tier u odnosu na Dzimija. Po tome kako igraju ovaj PO Butler>Tatum

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Objasnio je i on njima pre dve sezone. 

 

Ne znam po kom osnovu smatras da je Tatum veci tier u odnosu na Dzimija. Po tome kako igraju ovaj PO Butler>Tatum

 

Pre dve sezone je pre dve sezone, prošle sezone je počišćen lagano. Pa složićeš se da nije isto igrati protiv Hawksa i ranjenih Sixersa i igrati protiv Netsa i Bucksa. Čujemo se kad se završi ECF.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tačno je da je Embiid užasno odigrao game 6 ali ne bih ja svo drvlje i kamenje na njega. On je i razlog zašto su dobili te dve utakmice, bez njega ne bi uzeli ni toliko. Jeste cringelord i često patetičan ali nije mu ga bilo lako igrati ovde sa maskom i bez prsta. Neka su mu svi kamerunski bogovi u pomoći sa Hardenom koji je po svemu sudeći na nepovratnoj nizbrdici. Maxey je jedini Sixer koji je odigrao ovu seriju skroz pošteno.

 

Celtics - Bucks je za mene finale pre finala istoka i mislim da će ko god od njih da prođe biti favorit protiv Heata. 

 

i slo mo harden je odvalio tu drugu pobedu, tj direktno je i resio, tako da tom logikom mozemo reci da i bez njega ne bi dobili te dve 

 

embiid definitivno nije problem u celoj prici ili je najmanji ali mora da razmisli kako da modifikuje svoju igru u plejofu ubuduce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da je tatum nastavio partije iz prve runde pa da i ima smisla da je iznad butlera, ali ovako nema sanse. njega su vadili i brown i horford u ovom playoffu. butler nakon antetokounmpa najbolji igrac playoffa. 

 

sunsi bas razocaranje. pricalo se da su bolji nego prosle sezone, nisam bas siguran... 

navijam ipak za dubs - suns finale. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čitam sada komentare Embida posle završetka serije. Zvuči kao ona klasična džukela koja postoji u svakoj firmi i firmici, koja jedva čeka da namesti nekog mlađeg ili starijeg kolegu i predstavi sebe kao kolovođu OOURa i SOURa. Nekako se baš zaslužuju Biid i Dok. Ne mogu da zamislim da neki ozbiljni, zreli igrač koji ima već neku zarađenu kintu i ostvarene osnovne ambicije u ligi poželi da dođe da sarađuje sa njima. Bukvalno su obojica kao SPS ili SNS da us ih postavili u klub. Šteta jer je stvarno neverovatan talenat, ali jbg, bio je i Drexler ali je imao nesreću da živi u eri Majkla. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nije bilo ni realno da se sa Doc Riversom ode daleko pa je sad ova povreda Danny Greena savršen izgovor. Čuh ga kako reče da su oni zapravo overachieveri nakon svega ovog i da ne smatra ovo neuspjehom. Ka da su trejdovali za CJ Milesa na deadlineu a ne za Hardena. Majami jednostavno bolje vodjena ekipa sa Jimmyem, Bamom i brdom specijalaca. Lowry tu dodje ko neki sidekick da flopne par puta na sutu za 3 i iznudi faul u napadu al kako je izgledao u ovoj seriji bolje je kad igra Strus nego on.

Sunsi i Mavsi dobijaju isključivo kući a u gostima izgledaju kao da im je neko ukrao talenat. Samo čekam da se objavi Scott Foster za G7 da napravi stvari zanimljivijim jer je to jedina serija u kojoj dosad nije sudio. Luka lose sutira za 3 u zadnjih nekoliko al je x faktor obično ili Bullock ili Frenchie koji kako je upao u rotaciju umjesto Greena djeluje masu korisnije od njega. Dinwiddie je vjerovatno čuo za ovaj krah kriptovaluta pa se sjetio da bi mogao odigrati nešto u ovoj seriji obzirom da je htio ugovor vezan za to. Paul zadnjih par igra na auto pilotu i Booker je definitivno ključ kod Sunsa , kad on igra i djeluje ko najbolji igrač na terenu i Sunsi igraju bolje. Meni je malo razočarenje Mikal koji ne uzima suteve koje bi trebalo da uzima već pokušava neke fadeaways i defanzivno dje ima težak zadatak da brani Luku jer Dallas pravi masu screenova za njega a Sunsi iz nekog razloga vrlo rijetko idu preko bloka vec uglavnom ispod vs ekipe koja je jedan od lidera u 3PA, dok on sam propusta corner trice da bi uzeo neki glupi fade.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Majami - 76ers i Mavs - Suns 12 utakmica ukupno i nijedna neizvesna zavrsnica. 

 

Dalas ako hoce nesto u sedmoj moraju ovi sidekickovi da odigraju bas dobru utakmicu, na nivou onoga sto igraju kod kuce. Ne moze Luka to sam da dobije tamo, jedino ako se Sunsi ne raspadnu pod pritiskom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...