Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

36 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Do kurca... Videlo se da nije dobro posle povrede na onom polaganju. Obzirom da kazu nerve issues, ovo moze biti i ozbiljnije od samo propustene sezone, ovo je nesto sto moze karijeru da ugrozi. Ne znam ni kako se to leci, da li operacijom, terapijom...  

 

Denver bas nema srece sa povredama ove sezone. Na ove ozbiljnije povrede, dosle su i Jokiceva desne ruke, Bones je zeznuo zglob... Poprilicno neprijatna situacija za Nagetse trenutno, ako je Jokic malo duze pauzira, moze se upasti u rupu iz koje ce se tesko vratiti. 

sve zavisi o tome u kojoj je fazi oštećenje diska. četri su 1. tzv buldging ( ispupčenje ) diska, 2. protruzija , 3. ekstruzija i zadnja sekvestracija kao najteža. Bulging ili ispupčenje spada pod prvi i najlakši, tj. početni stadij oštećenja diska. Najčešče nije potrebna operacija i moguće je vježbama riješiti problem. sve se svodi u osnovi na količinu i pomak jezgre među kralježničkog diska ( želatinasta tvar) iz svog ležišta, sredine u samom prstenu diska.  Nadalje sve ovisi o mjestu gdje je disk iskočio i obimu i dugotrajnosti problema koje pravi. ovo govorim zato što sam i sam prošao tri. odlazak na drugu mi je ujedno značio i kraj profesionalne karijere sa 30. godina. ovo Nerve issue upućuje na to da vjerovatno nije samo riječ o ispupčenju te da je živac ili pak više njih pod kompresijom i da ga(ih) je  potrebno osloboditi toga kao bi mogao normalno funkcionirati. problem mogu raditi u košarkaša i njihova visina i ne mala težina. sve u svemu nije sjajna situacija ali momku svakako želim da se što prije oporavi i osposobi za normalan život jer problem sa kralježnicom može biti pravi pakao.

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

sve zavisi o tome u kojoj je fazi oštećenje diska. četri su 1. tzv buldging ( ispupčenje ) diska, 2. protruzija , 3. ekstruzija i zadnja sekvestracija kao najteža. Bulging ili ispupčenje spada pod prvi i najlakši, tj. početni stadij oštećenja diska. Najčešče nije potrebna operacija i moguće je vježbama riješiti problem. sve se svodi u osnovi na količinu i pomak jezgre među kralježničkog diska ( želatinasta tvar) iz svog ležišta, sredine u samom prstenu diska.  Nadalje sve ovisi o mjestu gdje je disk iskočio i obimu i dugotrajnosti problema koje pravi. ovo govorim zato što sam i sam prošao tri. odlazak na drugu mi je ujedno značio i kraj profesionalne karijere sa 30. godina. ovo Nerve issue upućuje na to da vjerovatno nije samo riječ o ispupčenju te da je živac ili pak više njih pod kompresijom i da ga(ih) je  potrebno osloboditi toga kao bi mogao normalno funkcionirati. problem mogu raditi u košarkaša i njihova visina i ne mala težina. sve u svemu nije sjajna situacija ali momku svakako želim da se što prije oporavi i osposobi za normalan život jer problem sa kralježnicom može biti pravi pakao.

To pritiskanje živca je u stvari najgora stvar jer može ozbiljno da mu ošteti kontrolu stopala. Naravno, pričam o krajnjem stadijumu, pojma nemam koliko je opasno kod njega. Divac, Stojaković i Čavić su čak operisali i menjali te diskove, Čavić je pravio zapažene rezultate kasnije, ali nije lako profesionalno se baviti sportom nakon toga.

 

I ja se nadam da je samo početni stadijum i da će ga terapijama oporaviti. Ako ništa drugo, bar je pod kontrolom vrhunskih doktora i ima sve uslove da ga ''oprave''. Ostalo zavisi od njegovog tela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Barkley#34 said:

To pritiskanje živca je u stvari najgora stvar jer može ozbiljno da mu ošteti kontrolu stopala. Naravno, pričam o krajnjem stadijumu, pojma nemam koliko je opasno kod njega. Divac, Stojaković i Čavić su čak operisali i menjali te diskove, Čavić je pravio zapažene rezultate kasnije, ali nije lako profesionalno se baviti sportom nakon toga.

 

I ja se nadam da je samo početni stadijum i da će ga terapijama oporaviti. Ako ništa drugo, bar je pod kontrolom vrhunskih doktora i ima sve uslove da ga ''oprave''. Ostalo zavisi od njegovog tela.

 

Zar nije on vec imao to spusteno stopalo koje je karakteristicno kod osoba koje su dozivele slog?

 

Secam sam da sam se svojevremeno zgranuo citajuci sa koliko se povreda vec susreo i generalno koliko mu je osakaceno celo porodicno stablo. On meni nije delovao zdravo ni u PO prosle godine, moguce da je malo stegao zube da potpise ovaj albatros ugovor i sad ide na veliki servis jedno par godina...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Barkley#34 said:

To pritiskanje živca je u stvari najgora stvar jer može ozbiljno da mu ošteti kontrolu stopala. Naravno, pričam o krajnjem stadijumu, pojma nemam koliko je opasno kod njega. Divac, Stojaković i Čavić su čak operisali i menjali te diskove, Čavić je pravio zapažene rezultate kasnije, ali nije lako profesionalno se baviti sportom nakon toga.

 

I ja se nadam da je samo početni stadijum i da će ga terapijama oporaviti. Ako ništa drugo, bar je pod kontrolom vrhunskih doktora i ima sve uslove da ga ''oprave''. Ostalo zavisi od njegovog tela.

Iskreno da moli boga on i svi njegovi da je ovo prvo ili bar ne ovo 3. ili 4. Ja sam imao kod treće operacije sekvestraciju a to je kad iscuri dio diska u spinalni kanal i tu može nastati veliki problem jer taj fragment ti može precvikati živac i postaneš invalid. Srećom operirao me je u tom trenutku jedan od najboljih neurokirurga u državi i spasio me daljnje mizerije .ostala je pareza peroneusa i oštećenje od 80%. Ali to je sve zanemarivo sa količinom boli koju čovjek mora pretrpjeti. Ja uvijek kažem , niti najvećem neprijatelju ne bih to priuštio.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jako volim što su mnogi drugi igrači obeleženi kao prljavi i neki bad boysi koje treba najuriti iz lige, dok je igrač koji je zaštitno lice NBA 10 godina unazad među najljigavijima. I uvek se posle incidenta pravi nevin, u fazonu nije mu krivo što je ukrao udario, nego što je uhvaćen. Fun, fun. 

 

 

2:03 effortless 🖤🌹

 

 

 

Edited by DameTIme
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne volim Lebrona, ali nista epohalno se nije desilo, jeste bilo namere u afektu, ali je bukvalno posle dve skunde shvatio da je pogresio. Stvara se bzvze pompa..

Šta Stjuart ima od toga što je ovaj shvatio da je pogrešio? Nameran udarac, jako blizu oka, mora minimum jedna utakmica suspenzije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bodo said:

Jest. Ono nisu nikad dobili Dallas sa Lukom i Denver sa Jokićem. A kad je Ayton propustio ove sezone 6 utakmica već do sada nešto nisi pisao o prednosti drugih u odnosu na njih. Plus toga ne vidim kako je to njihova krivica. A da možda koriste Vudu lutkice 😱

 

izvinjavam se sto sam nesto negativno napisao o sunsima. 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Iskreno da moli boga on i svi njegovi da je ovo prvo ili bar ne ovo 3. ili 4. Ja sam imao kod treće operacije sekvestraciju a to je kad iscuri dio diska u spinalni kanal i tu može nastati veliki problem jer taj fragment ti može precvikati živac i postaneš invalid. Srećom operirao me je u tom trenutku jedan od najboljih neurokirurga u državi i spasio me daljnje mizerije .ostala je pareza peroneusa i oštećenje od 80%. Ali to je sve zanemarivo sa količinom boli koju čovjek mora pretrpjeti. Ja uvijek kažem , niti najvećem neprijatelju ne bih to priuštio.

Užasna stvar. Moja draga je godinu dana pokušavala terapijama da sredi stvar a na kraju je morala operacija kada se bukvalno uplašila za stopalo. Na snimku se lepo videlo kako je iscurio deo diska i kao špicem pritiskao nerv. Srećom, sad je sve ok ali mora da se čuva. Još su joj rekli da je fenomen jer ima visok prag bola (a bolelo ju je kao đavo) jer bi trebalo još triput gore da bude po nalazima i snimcima. Mogu samo da zamislim kroz šta si prošao.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

izvinjavam se sto sam nesto negativno napisao o sunsima. 

ma ja se nisam uvredio ali oprosti na takav upis sam jednostavno morao biti ironičan. ništa lično. čak su mi tvoji postovi interesantni i rado ih pročitam.

Link to comment
Share on other sites

Pokidao ga je Bron, da je stigao u onom naletu do Brona, samo bi dobio još jednom po drugom oku. Ovo je samo dokaz šta bi Bron radio 90-ih, gde se igrala jaka odbrana, kada mu je ovako malim zamahom dobro udesio.

 

Što se tiče MPJ-a užasna situacija za Denver. Ja mislim da bi za njih bilo dobro da se bore za lutrijski pik, nego što pokušavaju da uđu u plej in, gde će biti lagano počišćeni. Ova sezona je gotova za Denver, što znači da se polako otvara za Brona. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bodo said:

ma ja se nisam uvredio ali oprosti na takav upis sam jednostavno morao biti ironičan. ništa lično. čak su mi tvoji postovi interesantni i rado ih pročitam.

 

cela poenta je da bi nba malo drugacije trebao da napravi raspored jer se situacije kao ove sa doncicem desavaju cesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...