Jump to content

VN Turske 2021, Istanbul Park, 10.10.2021.


Radoye

Recommended Posts

Jbg koliko je tumbanje pravila moguce da ce se za titulu boriti Alfa Romeo i Vilijams. Zadnji put kad su bile radikalne promene aerodinamike sampionske titule je odneo poptuno novi tim nastao na temeljima ugasenog Hondinog. A sad je nivo promena jos veci.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako. Bukvalno bilo koji tim može da bude najbrži sledeće godine. Možda Rasel zažali što ide iz Vilijamsa. 😀

 

Kada razmislim verovatno je izvor nervoze kod Volfa i Hornera i njihovih saopštenja u medijima ala C. Zvezda i Partizan mogućnost da im je ovo poslednja sezona gde će se boriti za titulu. Ako izgube priključak sa vrhom ko zna koliko sezona će im trebati da se povrate (pogledaj pod Meklaren koji je u bunaru već deceniju).

Link to comment
Share on other sites

@RadoyeTo stoji, ali se i ne kosi sa onim što ja pričam.

Jedini način da se McL uđe u borbu za titulu dok je mečka tu su ili ono što sam naveo ili znak VW na haubi ili rendža pod haubom pošto su se pokazali kao jedini koji ne štroje svoje motore u bolidima mušterija.

Šta je od toga najverovatnije biraj, a videćemo šta će vreme pokazati.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, to se culo i u prenosu, cak se i Aston Martin na svom tviter profilu zezao na taj racun, jer su nakon pustenog tim radija Mercedesa napisali da ne pokusavaju sa slikovima jer govore iz iskustva. Nakon togaje neko rekao da ponovo pojacava kisa pa su odustali od te ideje, ali je vec bilo kasno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ferrari naravno da je uprospatio sve što je moglo. Sainz 8 sekundi u boxu, lec dva puta maši istu krivinu, jednom prži inter gume po kiši!
Jedino je dobro što su smanjili zaostatak jer je Ric bio ultra loš pa nije doneo ništa.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja bio na trci, moja treća posle dve u Austriji i sigurno najzabavniji vikend do sad a čak sam i sam bio za razliku od prošla 2 puta 😄

 

Dobre stvari:

- redari nisu gledali ništa u petak i subotu, bukvalno sam šetao između krivina naročito u petak i kvalifikacije sam presedeo na mestima jedno 5 puta skupljim od mojih 😄

- Turci su navijali bukvalno za svakog, mislim da je jedino Hamilton imao maaalo hejtera ali to je to

- tokom trke sam video 5 krivina, baš sam mogao dobro da ispratim kako ko vozi

 

Loše stvari:

- kiša

- izlazak posle trke je bio neorganizovan totalno, ali sam odustao od toga pa sam otišao do tribine preko puta boxa i gledao u formule

 

 

Utisci sa trke-  Red Bull je izgledao kao nije pushovao ni u jednom trenutku osim Pereza dok ga je Hamilton jurio, ubedljivo su najstabilnije izgledali i bukvalno imam utisak da su videli da je Mercedes brži za nijansu i samo gledali kako da završe na podijumu i to je to. Videla se razlika u klasi Hamiltona i svih ostalih ispred njega dok ih je jurio na početku (pored toga što Merdcedes izleti iz krivine kao iz topa), jedini je menjao stalno kako ide kroz krivine u zavisnosti od kruga i stanja staze i tražio nove načine kroz krivine. Kad je Fetel otišao u boks po suve gume, bukvalno nisam mogao da verujem 😄 Sve je bilo vlažno katastrofa, ne znam kako je mislio da ima i 1% šanse da uspe nešto da uradi. Has izgleda kao da ne može da se vozi, oni koče ranije, izgube kontrolu 3 puta u svakoj krivini i kako kad prednji ili zadnji kraj pobegnu pri izlazu, bukvalno svaka čast obojici rukija kako još nisu napravili neku katastrofu

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

https://www.formula1.com/en/latest/article.mercedes-predict-hamilton-would-have-finished-p8-without-late-tyre-stop-in.1UIlkbhVJ6Byp5aIvLjLvq.html

 

Quote

Finishing P5 and losing the lead of the championship to Max Verstappen – the Turkish Grand Prix could have gone better for Lewis Hamilton. But according to Mercedes, it could have gone a lot worse, with the team reckoning Hamilton could have finished as low as P8 had he run to the end without pitting.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...