Jump to content

Homeopatija, kvantna medicina i ostala pseudonauka


Angelia

Recommended Posts

18 minutes ago, Tomiprunet said:

Veovatno da je to to, ali ovo stvarno sta je covek uradio i rekao a nisam mu pokazao ni snimak, ni nista sta mi je doktor rekao. To je meni bas onako neverovatno. 

 

Moj komentar se odnosio na lezanje sa savijenim kolenima.  To je dobro za ledja i to bi ti rekao svaki fizioterapeut.

Imam ja klupu za lezanje u radnoj sobi i redovno u pauzama savijam kolena i slicne stvari. Ali sve to nema veze sa alternativnom medicinom. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fancy said:

Sa srećnim završetkom? emoji41.png
 

 

To mi lici na ono na ono sto je rekla Andja. 😎

 

On 10/2/2021 at 7:33 PM, Angelia said:

To je isto kao kad tvrdimo da svi izrazi I definicije ostaju samo u svom originalnom znacenju a da im se smisao ne menja pod uticajem drustvene percepcije. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cyber said:

 

Moj komentar se odnosio na lezanje sa savijenim kolenima.  To je dobro za ledja i to bi ti rekao svaki fizioterapeut.

Imam ja klupu za lezanje u radnoj sobi i redovno u pauzama savijam kolena i slicne stvari. Ali sve to nema veze sa alternativnom medicinom. 

Pa ni ne kazem da to ima veze sa alternativnom medicinom, mozda ni oni dodiri tacki na telu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa ni ne kazem da to ima veze sa alternativnom medicinom

 

Ne kažeš, pišeš

 

11 hours ago, Tomiprunet said:

ali je neka alternativna medicina jer uz dodir odredjenih tacki na telu otkljanjaju probleme. 

 

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cyber said:

 

To mi lici na ono na ono sto je rekla Andja. 😎

 

 

Meni ni iz dzepa ni u dzep, samo nema logike tvrditi kad nam odgovara da se neke definicije menjaju sa drustvenom percepcijom, a kad nam ne odgovara da se drzimo originalne definicije kao pijan plota. i ne prihvatamo drustvenu percepciju.

Tako i happy ending ne znaci ono sto je znacio u originalu.

 

Sve sto sam videla u US, a priznajem da je ograniceno, ne govori da ljudi homeopatiju vide kao neku religiju ili ucenje, vec da misle da su to preparati na bazi prirodnih sastojaka (iz prirode, iliti travarastvo).

 

Ali nesto me zainteresovalo, jel neko radio istrazivanja akupunkture uopste u modernoj medicini? To je pitanje na @Eddardo evidence based medicini.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fancy said:

 

Ne kažeš, pišeš

 

 

:ajme:

Koji je tebi ? 

 

Mozes se ti smejat, covek me izlecio sa pritiscima na odredjene tacke na telu. Ko ti je kriv kad imas zatucan pogled na svet pa ne znas nista a mislis da znas.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

Ali nesto me zainteresovalo, jel neko radio istrazivanja akupunkture uopste u modernoj medicini? To je pitanje na @Eddardo evidence based medicini.


Naravno. Puna je Cochrane Library takvih review-a

 

https://www.cochranelibrary.com/search?p_p_id=scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults&p_p_lifecycle=0&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchType=basic&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchBy=2&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchText=Acupuncture

 

Recimo, za low back pain, postoji i članak u NEJM, rezultati kažu da nije bolje od placeba (sham), ali je bolje od ničega, što će reći - placebo efekat.

 

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmct0806114

A number of clinical trials have evaluated the efficacy of acupuncture for chronic low back pain. A meta-analysis in 2008, which involved a total of 6359 patients,44 showed that real acupuncture treatments were no more effective than sham acupuncture treatments. There was nevertheless evidence that both real acupuncture and sham acupuncture were more effective than no treatment and that acupuncture can be a useful supplement to other forms of conventional therapy for low back pain. These conclusions were supported by a subsequent meta-analysis from the Cochrane Back Review Group.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tomiprunet said:

Mozes se ti smejat, covek me izlecio sa pritiscima na odredjene tacke na telu. Ko ti je kriv kad imas zatucan pogled na svet pa ne znas nista a mislis da znas.

 

Nije mogao da te izleci jer ti nisi bio bolestan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2021 at 3:06 AM, Eddard said:


Naravno. Puna je Cochrane Library takvih review-a

 

https://www.cochranelibrary.com/search?p_p_id=scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults&p_p_lifecycle=0&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchType=basic&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchBy=2&_scolarissearchresultsportlet_WAR_scolarissearchresults_searchText=Acupuncture

 

Recimo, za low back pain, postoji i članak u NEJM, rezultati kažu da nije bolje od placeba (sham), ali je bolje od ničega, što će reći - placebo efekat.

 

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmct0806114

A number of clinical trials have evaluated the efficacy of acupuncture for chronic low back pain. A meta-analysis in 2008, which involved a total of 6359 patients,44 showed that real acupuncture treatments were no more effective than sham acupuncture treatments. There was nevertheless evidence that both real acupuncture and sham acupuncture were more effective than no treatment and that acupuncture can be a useful supplement to other forms of conventional therapy for low back pain. These conclusions were supported by a subsequent meta-analysis from the Cochrane Back Review Group.

 

Ima neke stvari na ovoj listi za koje mi ne bi palo na pamet da probam akupunkturu, prosto zvuci glupavo.

Mene su poslali za hronicnu migrenu, mislim da nije isto kao "episodic migrene" koje sam videla u jednom naslovu (nisam procitala). Meni je pomoglo bukvalno sa prvim tretmanom. Nema sanse da je bio placebo, jer sam bila izuzetno skepticna. Em sam skepticna prema "alternativnoj medicini" em sto mrzim igle totalno, nisam bila sigurna ni da mogu da istrpim bockanje. Mozda je slucajnost, a ako je bio placebo, I za to sam zahvalna. 

 

U svakom slucaju, pomoc sam nasla u modernoj medicini na kraju, off label ali radi. Da li bi proslo istrazivanje...neznam. radi za mene. 

 

Mozda kad neke stvari istraze ne rade bas za svakog.

 

Tako sam imala situaciju sa ocem, kome moderna medicina nije uspela da pomogne dugo vremena. Isli smo trial and error svakakvih lekova. I nasli proizvodjaca koji nema bas FDA, ima CE, ali radi. Ne pise nista o homeopatiji na proizvodima, ali meni deluje kao neko ko nije imao para za istrazivanje, ali ima dobru hemiju.

 

 Nakon skoro 30 godina, dobio je malo pomoci. Mozda moderna medicina ima resenje za njega, ali nismo nikad stigli do toga. Znam da u US postoje lekovi ali do njih nije mogao da dodje da probamo. Pa se ovako krpimo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...