Jump to content

Homeopatija, kvantna medicina i ostala pseudonauka


Angelia

Recommended Posts

3 hours ago, Hugo Punch said:

 

Ko je ova? Ladno kaze da deca ne oboljevaju od virusa i da ne mogu da prenose virus. Jebote gomila dece je trenutno bolesno od ovog virusa. GOMILA. Ko je ovo?

 

EDIT: Nasao sam. Homeopata. Gospode boze. Jel moguce da oni jednog lekara stave u emisiju sa baba vangom homeopatom? Otisli smo u pizdu materinu, cela zemlja.

Interesatno, u US homeopate nisu sarlatani. Kazem to iz limitiranog iskustva. Potrefilo mi se pre vise godina da sam trazila specijalistu za neki problem (migrene koji nisu uspeli da mi rese), I lekar mi da preporuku, a na zidu iznad zene visi diploma homeopatije. Ja naravno pomislim sta cu ja ovde, sto me poslali kod vracare, kad ono legitimna diploma.

Pitala onako okolo I kazu mi da je to potpuno legitimna diploma. Meni nije pomogla, ali nije bila sarlatan. Videla zena da je gledam sumnjicavo I ja je pitala, ona kaze ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima, I da nemaju nista protiv lekova. Samo imaju ogranicen dijapazon stvari u kojima mogu da pomognu. Kad je izvan njihove struke salju te na regularne lekove kod lekara koji nisu homeopate.  

 

Problem sam uspela da resim pravom dijagnozom kasnije, ali to nije imalo veze s njom. Ona je rekla da ne moze da mi pomogne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Interesatno, u US homeopate nisu sarlatani. Kazem to iz limitiranog iskustva. Potrefilo mi se pre vise godina da sam trazila specijalistu za neki problem (migrene koji nisu uspeli da mi rese), I lekar mi da preporuku, a na zidu iznad zene visi diploma homeopatije. Ja naravno pomislim sta cu ja ovde, sto me poslali kod vracare, kad ono legitimna diploma.

Pitala onako okolo I kazu mi da je to potpuno legitimna diploma. Meni nije pomogla, ali nije bila sarlatan. Videla zena da je gledam sumnjicavo I ja je pitala, ona kaze ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima, I da nemaju nista protiv lekova. Samo imaju ogranicen dijapazon stvari u kojima mogu da pomognu. Kad je izvan njihove struke salju te na regularne lekove kod lekara koji nisu homeopate.  

 

Problem sam uspela da resim pravom dijagnozom kasnije, ali to nije imalo veze s njom. Ona je rekla da ne moze da mi pomogne.

A na kojoj se to akreditovanoj instituciji u USA stiču te legitimne diplome (mislim tu na legitimne i akreditovane univerzitete ne na samoproklamovane homeopathy boards i slično)?

 

Verovatno ovde: https://www.diplomaoutlet.com/

 

A ako ti je rekla da je to "ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima" slagala te je.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

Quote

All relevant scientific knowledge about physics, chemistry, biochemistry and biology gained since at least the mid-19th century contradicts homeopathy. Homeopathic remedies are biochemically inert, and have no effect on any known disease.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Interesatno, u US homeopate nisu sarlatani. .

 

Jesu. Svuda. To što im je zakonski omogućeno da rade, znači samo da je zakonska regulativa loša. A oni jesu, uvek bili i biće prodavci magle.

 

Btw, to što ti opisuješ nije klasična homeopatija.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Angelia Htedoh da odgovorim ali vidim i @Eddard ti napisao. Ti travari su legitimni, ali to nije homeopatija. Homeopatija je prevara, to je ubedjivanje ljudima da se bolest leci onim sto je dostupno u prirodi.

 

Travarstvo je korisno, ali ne u smislu lecenja bilo cega, vec kao dodatak normalnoj ishrani. Razni biljni preparati i cajevi su zdravi ako si zdrav, ali nisu nikakav lek. Evo necega da se nesto nauci a i malo se nasmejete.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c0Z7KeNCi7g

 

Mislim da mi je neko odavde dao ovaj video pre nekog vremena.

Edited by Hugo Punch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Interesatno, u US homeopate nisu sarlatani. Kazem to iz limitiranog iskustva. Potrefilo mi se pre vise godina da sam trazila specijalistu za neki problem (migrene koji nisu uspeli da mi rese), I lekar mi da preporuku, a na zidu iznad zene visi diploma homeopatije. Ja naravno pomislim sta cu ja ovde, sto me poslali kod vracare, kad ono legitimna diploma.

Pitala onako okolo I kazu mi da je to potpuno legitimna diploma. Meni nije pomogla, ali nije bila sarlatan. Videla zena da je gledam sumnjicavo I ja je pitala, ona kaze ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima, I da nemaju nista protiv lekova. Samo imaju ogranicen dijapazon stvari u kojima mogu da pomognu. Kad je izvan njihove struke salju te na regularne lekove kod lekara koji nisu homeopate.  

 

Problem sam uspela da resim pravom dijagnozom kasnije, ali to nije imalo veze s njom. Ona je rekla da ne moze da mi pomogne.

 

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

A na kojoj se to akreditovanoj instituciji u USA stiču te legitimne diplome (mislim tu na legitimne i akreditovane univerzitete ne na samoproklamovane homeopathy boards i slično)?

 

Tako je isto i Pod mac bato sa legitimnom diplomom, ako se secam iz Amerike, stecenom preko interneta. 
Koliko je samo bitno, ili bolje receno merodavno, da diploma visi na zidu pokazuje ta budaletina i kriminalac

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

A na kojoj se to akreditovanoj instituciji u USA stiču te legitimne diplome (mislim tu na legitimne i akreditovane univerzitete ne na samoproklamovane homeopathy boards i slično)?

 

Verovatno ovde: https://www.diplomaoutlet.com/

 

A ako ti je rekla da je to "ogranak medicine koji se bazira na prirodnim (organskim) sastojcima" slagala te je.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

 

Ne secam se koji fakultet je bio, ima 10 godina od tada, I nisam nikad vise bila kod nekog sa tom diplomom. Iz nekog razloga mislim da je bio St Joe, ali mozda gresim.

Znam da joj je ordinacija bila u mrezi Jeffersona, a to def nisu sarlatani.

6 hours ago, Eddard said:

 

 

 

 

 

Jesu. Svuda. To što im je zakonski omogućeno da rade, znači samo da je zakonska regulativa loša. A oni jesu, uvek bili i biće prodavci magle.

 

Btw, to što ti opisuješ nije klasična homeopatija.

 

Samo sam navela licno iskustvo, zena je bila potpuno ok I nije pokusavala da me leci "prirodnim" lekovima. Cak joj je bilo jasno zasto sam ja sumnjicava prema njoj.

Znam da je meni bilo neobicno da ima diplomu medicinskog fakulteta na zidu koja kaze "homeopatija".

Ako neko zna vise o tome, mozda moze da ponudi detalje 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:

 

 

Tako je isto i Pod mac bato sa legitimnom diplomom, ako se secam iz Amerike, stecenom preko interneta. 
Koliko je samo bitno, ili bolje receno merodavno, da diploma visi na zidu pokazuje ta budaletina i kriminalac

U US je diploma na zidu lekara uobicajena stvar. Nista cudno u tome

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Ne secam se koji fakultet je bio, ima 10 godina od tada, I nisam nikad vise bila kod nekog sa tom diplomom. Iz nekog razloga mislim da je bio St Joe, ali mozda gresim.

Znam da joj je ordinacija bila u mrezi Jeffersona, a to def nisu sarlatani.

Samo sam navela licno iskustvo, zena je bila potpuno ok I nije pokusavala da me leci "prirodnim" lekovima. Cak joj je bilo jasno zasto sam ja sumnjicava prema njoj.

Znam da je meni bilo neobicno da ima diplomu medicinskog fakulteta na zidu koja kaze "homeopatija".

Ako neko zna vise o tome, mozda moze da ponudi detalje 

Koliko je meni poznato ne postoji nijedan legitiman fakultet nigde koji izdaje diplome iz "homeopatije", "kiropraktike" i sličnih kvazimedicinskih "nauka".

 

Sa druge strane postoje institucije koje izdaju razne diplome  iz najrazličitijih oblasti poput tih ali i iz astrologije, hiromantije. Te diplome imaju jednaku vrednost poput ovih homeopatskih.

 

Ako se dobro sećam bila je nekada na blogu b92 osoba koja je tvrdila da ima diplomu iz astrologije "iz Engleske" za koju je insistirala da "legitimna univerzitetska diploma" 🙂🤪

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

U US je diploma na zidu lekara uobicajena stvar. Nista cudno u tome

Mislim da poenta nije u samom činu držanja diplome na zidu, već u bezvrednosti diplome koju "pod mač bato" drži na zidu, najverovatnije izdate od institucije koja ima i smerove za homeopatiju, hiromantiju i bacanje kletvi. Možda i minor u sečenju glave mačem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Mislim da poenta nije u samom činu držanja diplome na zidu, već u bezvrednosti diplome koju "pod mač bato" drži na zidu, najverovatnije izdate od institucije koja ima i smerove za homeopatiju, hiromantiju i bacanje kletvi. Možda i minor u sečenju glave mačem.

 

Postoje i u Nemackoj lekari, koji su u zdravstvenom sistemu osiguranja, a bave se tim nekim "Natürlich, Ganzheitsmedizin" - neka Eddard potvrdi, ne znam da li ti lekari moraju da imaju i redovnu diplomu medicinskog fakulteta (nadam se da moraju).

 

Secam se 2009. kad sam zapatila neki ozbiljan bronhitis, dosla u office i kad su culi moj kasalj, poteraju me kod lekara; posto mi office nije u mom gradu, tu nisam imala lekara i pitam gde da idem - kazu, moze kod Dr XXXX.... odem, lepo pise Ärtzin für Allgemeinmedizin - Lekar opste prakse.

 

Kad sam sela, pocela prica, vidim da vuce na neke alternativne, prirodne metode - dala mi neke biljne kapi, tablete.... nist' mi nije pomoglo, morala na kraju antibiotik kod pravog lekara.

 

Posle proverila njenu praksu:

"Nakon studija medicine u Frankfurtu i nekoliko godina na klinici, osnovala sam Dr. XXXX. Dolazeći iz konvencionalne medicine, 1981. godine osetila sam potrebu da proširim svoje znanje kako bih mogla još bolje da podržim pacijente. Ovaj proces se nastavio od tada i doveo me do onoga što ja razumem pod holističkom medicinom: prvo da vidim simptome bolesti u vezi sa uzročno -posledičnim odnosom u načinu života, patogene emocije, a zatim - ako je moguće - da postepeno dovede do izlečenja blagim metodama."

 

Znaci, pravi lekar, koji se dalje posvetio nekim "blagim metodama"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Postoje i u Nemackoj lekari, koji su u zdravstvenom sistemu osiguranja, a bave se tim nekim "Natürlich, Ganzheitsmedizin" - neka Eddard potvrdi, ne znam da li ti lekari moraju da imaju i redovnu diplomu medicinskog fakulteta (nadam se da moraju).

Homeopatija i Kiropraktika ne spadaju ni u "prirodnu medicinu". Pomenute "struke" nisu ni alternativna ni prirodna ni komplementarna medicina, već potpuno nenaučne oblasti koje nemaju nikakvo utemeljenje u nauci.

 

Mogu se na više mesta u svetu kupiti biljni preparati koji se prodaju kao "homeopatski" ali isti koriste uglavnom homeopatski u nazivu radi bolje prodaje a sa homeopatijom (srećom) veze nemaju. 

Jedini homeopatski preparat je destilovana voda 😉

8 minutes ago, Sunshine State said:

holističkom medicinom: prvo da vidim simptome bolesti u vezi sa uzročno -posledičnim odnosom u načinu života, patogene emocije, a zatim - ako je moguće - da postepeno dovede do izlečenja blagim metodama."

 

Znaci, pravi lekar, koji se dalje posvetio nekim "blagim metodama"

Možda je pravi lekar po obrazovanju, ali meni bi bilo dovoljno ovo "patogenim emocijama" da je zaobiđem u širokom krugu. To što ima diplomu ne znači automatski da je njena praksa utemeljena.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice homeopata, njihovih diploma i zavrsenih fakulteta ne bih ja to bas toliko omalovazavala. Ruku na srce koliko lekara ima diplomu drzavnog medicinskog fakulteta u Beogradu, a ne bih im dala ni lutku da mi lece. 

U Italiji je jako prisutna homeopatija, posebno u pedijatriji i veterini, tako da prica o placebo efektu u eve dve kategorije ne pije vodu. 

Nije pokrivena osiguranjem, ali zato, recimo u Nemackoj jeste, znaci rame uz rame sa klasicnom medicinom. Tamo je niko ne omalovazava i ne stavlja u isti kos sa hiromantijom i bacanjem kletvi. 

Licno sam imala vrlo pozitivno iskustvo sa homeopatijom u trenutku kad vise nisam znala kud, nakon bezbroj terapija klasicne medicine, privatnih pregleda i misljenja strucnjaka ovde i u Srbiji resenja ni na vidiku, a onda jedna apotekarka (do neba joj hvala) me uputi kod homeopate i nakon mesec dana trazenja pravog leka (malo je drugacije sve to nego u klasicnoj medicini) ugledasmo svetlo na kraju tunela. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Homeopatija i Kiropraktika ne spadaju ni u "prirodnu medicinu". Pomenute "struke" nisu ni alternativna ni prirodna ni komplementarna medicina, već potpuno nenaučne oblasti koje nemaju nikakvo utemeljenje u nauci.

 

Mogu se na više mesta u svetu kupiti biljni preparati koji se prodaju kao "homeopatski" ali isti koriste uglavnom homeopatski u nazivu radi bolje prodaje a sa homeopatijom (srećom) veze nemaju. 

Jedini homeopatski preparat je destilovana voda 😉

 

Ne pricam iskljucivo o homeopatiji (nisam je cak ni pomenula) - pricam o tim nekim "cudnim lekarima" u nemackom sistemu, kod koji mozes lepo da odes sa zdravstvenom knjizicom, bice naplaceno osiguranju, a oni rade na prinicipu "Natürlich, Ganzheitsmedizin"

 

Pitam @Eddard-a zna li on da li takvi mogu da rade i te "natürlich" metode u okviru zdravstvenog sistema, samo ako imaju i diplomu medicinskog fakulteta

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milica said:

Sto se tice homeopata, njihovih diploma i zavrsenih fakulteta ne bih ja to bas toliko omalovazavala. Ruku na srce koliko lekara ima diplomu drzavnog medicinskog fakulteta u Beogradu, a ne bih im dala ni lutku da mi lece. 

U Italiji je jako prisutna homeopatija, posebno u pedijatriji i veterini, tako da prica o placebo efektu u eve dve kategorije ne pije vodu. 

Nije pokrivena osiguranjem, ali zato, recimo u Nemackoj jeste, znaci rame uz rame sa klasicnom medicinom. Tamo je niko ne omalovazava i ne stavlja u isti kos sa hiromantijom i bacanjem kletvi. 

Licno sam imala vrlo pozitivno iskustvo sa homeopatijom u trenutku kad vise nisam znala kud, nakon bezbroj terapija klasicne medicine, privatnih pregleda i misljenja strucnjaka ovde i u Srbiji resenja ni na vidiku, a onda jedna apotekarka (do neba joj hvala) me uputi kod homeopate i nakon mesec dana trazenja pravog leka (malo je drugacije sve to nego u klasicnoj medicini) ugledasmo svetlo na kraju tunela. 

A da ipak pročitaš osnovne postavke homeopatske "medicine' pre nego što je počneš da braniš?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Homeopatija i Kiropraktika ne spadaju ni u "prirodnu medicinu". Pomenute "struke" nisu ni alternativna ni prirodna ni komplementarna medicina, već potpuno nenaučne oblasti koje nemaju nikakvo utemeljenje u nauci.

 

Mogu se na više mesta u svetu kupiti biljni preparati koji se prodaju kao "homeopatski" ali isti koriste uglavnom homeopatski u nazivu radi bolje prodaje a sa homeopatijom (srećom) veze nemaju. 

Jedini homeopatski preparat je destilovana voda 😉

 

 

.

 

Cekaj, Homeopatija je ono kuglice, u kojima je  pitaj paju sta, razredjeno 1 000 000 puta? Dijagnostika isto cudna s nekim aparatima sumnjive prirode)))... Bio jednom u Beogradu, na Cvetnom trgu, po nagovoru, nisam mogao da se resim neke bakterije...Dan danas se smejem kad se setim...

 

Kiropraktika , sasvim drugacije iskustvo...zbog sporta cesto sam imao susrete s kiropraktikom, i to su sve bili lekari sa diplomom medicinskog fakulteta u Beogradu, koji su znanje pokupili , ne znam gde, usput...Dakle nije to deda iz Mostanice ili Steva kostolomac...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Mislim da poenta nije u samom činu držanja diplome na zidu, već u bezvrednosti diplome koju "pod mač bato" drži na zidu, najverovatnije izdate od institucije koja ima i smerove za homeopatiju, hiromantiju i bacanje kletvi. Možda i minor u sečenju glave mačem.

 

https://www.standard.co.uk/hp/front/university-calls-halt-to-degree-in-homeopathy-6760031.html

 

Izgleda da je nekim fakultetima vise bilo bitno da dovuku studenta, a posle on neka gleda sam gde ce da okaci diplomu. 

 

Mislim da se ova praksa prekinula, ali postoje "diplome" na raznim samozvanim univerzitetima koji su dobili dozvolu za rad zbog korumpiranosti... 

Sve je za prodaju, ne postoji vise to sto ne moze novac da kupi. 

 


 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Cekaj, Homeopatija je ono kuglice, u kojima je  pitaj paju sta, razredjeno 1 000 000 puta? Dijagnostika isto cudna s nekim aparatima sumnjive prirode)))... Bio jednom u Beogradu, na Cvetnom trgu, po nagovoru, nisam mogao da se resim neke bakterije...Dan danas se smejem kad se setim...

 

Kiropraktika , sasvim drugacije iskustvo...zbog sporta cesto sam imao susrete s kiropraktikom, i to su sve bili lekari sa diplomom medicinskog fakulteta u Beogradu, koji su znanje pokupili , ne znam gde, usput...Dakle nije to deda iz Mostanice ili Steva 

Mnogi mešaju kiropraktičare sa fizioptetapeutima i sličnim legitimnim zanimanjima. Često se isti predstavljaju kao kiropraktičari pošto privlače više mušterija tako a rade sve što inače rade u svojoj struci normalno.

 

Kiropraktika se zasniva na ideji da SVE  bolesti od prehlade, preko migrene do kancera nastaju kao posledica "neporavnatih  kičmenih pršljenova" i da se sve leči njihovim podešavanjima.

 

Kiropraktičarska sesija ("pravog", ne sirotog fizioterapeuta koji se tako predstavlja da poveća promet):

1. Rendgen kičmenog stuba (obavezno da stvori privid "naučne utemeljenosti")

2. Masaža kičme

3. Naplata računa za "izlečenu bolest".

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Koliko je meni poznato ne postoji nijedan legitiman fakultet nigde koji izdaje diplome iz "homeopatije", "kiropraktike" i sličnih kvazimedicinskih "nauka".

 

Sa druge strane postoje institucije koje izdaju razne diplome  iz najrazličitijih oblasti poput tih ali i iz astrologije, hiromantije. Te diplome imaju jednaku vrednost poput ovih homeopatskih.

 

Ako se dobro sećam bila je nekada na blogu b92 osoba koja je tvrdila da ima diplomu iz astrologije "iz Engleske" za koju je insistirala da "legitimna univerzitetska diploma" 🙂🤪

Pa dobro, ti ces mene sad uvedjivati da nisam videla to sto sam videla. Malo je bezveze

 

https://hospitals.jefferson.edu/tests-and-treatments/homeopathic-medicine.html

 

https://www.inquirer.com/health/hahnemann-university-hospital-timeline-history-20190821.html

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

A da pročitaš tekstove na tim linkovima ore nego što ih iskoristiš kao "argument" ?

Quote

The hospital got its name from Samuel Hahnemann, a German doctor who created homeopathy. He concluded that diseases could best be treated with extremely diluted drugs that caused the same symptoms. Over the ensuing years, science has not been kind to Hahnemann’s principles, but homeopathy had clear value in the days before the germ therapy was widely accepted, a time when bloodletting, purging, and heavy medication use were common,

 

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

A da pročitaš tekstove na tim linkovima ore nego što ih iskoristiš kao "argument" ?

 

A da iskoristis Google posto sam ti dala link bolnice umesto koledza? Ili I dalje da me ubedjujes da sam corava?

https://study.com/articles/How_to_Become_a_Homeopathic_Doctor_Education_and_Career_Roadmap.html

 

https://www.webmd.com/balance/what-is-homeopathy

 

Mozes I da izguglas da ti lekari imaju titule MD. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

A da iskoristis Google posto sam ti dala link bolnice umesto koledza? Ili I dalje da me ubedjujes da sam corava?

https://study.com/articles/How_to_Become_a_Homeopathic_Doctor_Education_and_Career_Roadmap.html

 

https://www.webmd.com/balance/what-is-homeopathy

 

Mozes I da izguglas da ti lekari imaju titule MD. 

 

 

 

 

Aman bre, principi na kojima se bazira homeopatija su nenaučni i protivni svim poznatim fizičkim/hemijskim zakonima. Ne postoji američka homeopatija koja se razlikuje od drugih.  Nije apsolutno bitno da li su pre toga stekli "medical degree".

 

Btw, sa linka koji si dala: "According to the National Institutes of Health, there is no uniform licensing or certification standard for homeopathic doctors". 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Aman bre, principi na kojima se bazira homeopatija su nenaučni i protivni svim poznatim fizičkim/hemijskim zakonima. Ne postoji američka homeopatija koja se razlikuje od drugih.  Nije apsolutno bitno da li su pre toga stekli "medical degree".

 

Btw, sa linka koji si dala: "According to the National Institutes of Health, there is no uniform licensing or certification standard for homeopathic doctors". 

 

 

Tako je, nema standard ali ima diploma. Ja nisam pricala o principima homeopatije, koju smatram za budalastinu, nego samo da se homeopati u US ne tretiraju kao sarlatani, nego legitimni medicinski radnici. Mozda zato sto moraju da imaju medical degree I ne odbacuju medicinu

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Angelia said:

Tako je, nema standard ali ima diploma. Ja nisam pricala o principima homeopatije, koju smatram za budalastinu, nego samo da se homeopati u US ne tretiraju kao sarlatani, nego legitimni medicinski radnici. Mozda zato sto moraju da imaju medical degree I ne odbacuju medicinu

Kako možeš biti istovremeno homeopata i ne odbacivati medicinu?

Inače to što neki od njih imaju diplome medicine ne znači da je zvanje homeopate izdalo bilo kakvo legitimno telo.

 

 

 

 

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...