Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

23 minutes ago, NikadProtivKaline said:

siguran sam da znas sta je jedan aleksandar cvetkovic radio u tom uzrastu

Samo mi navedi srpske mlade bekove ispod 25 godina koji uopste igraju kosarku(koga znas) 

Samo sam to pitao, bez ljutnje 

Link to comment
Share on other sites

iskreno mrzi pa da trazim

prvi mi na pamet pada vanja marinkovic, on je valjda tu negde

ali kapiram, nema ih puno

opet ne vidim kako/zasto je to jedino relevantno?

 

imali smo neke lose godine i tanke talente nakon generacije '95

mislim da je to normalno, i secam se i prica iz tog vremena, ima nesto talenata eventualno '98, ostalo tankoza

to se desava, nema svaka generacija talente koji dobace do igranja seniorke kosarke na visokom nivou

resenje svakako nije gurati nekoga na silu tamo gde kvalitetom/talentom ne pripada

 

ajde da kazes da su veciti optereceni rezultatom i da tu nema mesta za talentovane klince

mega sigurno nije opterecena rezultatom, tu je u nesto manjoj meri i fmp

dakle klinci imaju gde da igraju, i da kvalitetno treniraju

a to sto cak i misko sve cesce posegne za talentovanim mladim strancima nego domacim igracima, samo govori da domacih talenata jbg nema toliko

nece niko da me ubedi da eto extra talenata ima na svakom cosku a glupi misko nece da ih uzme, nego namerno bira ruse i francuze

vec talenata u tim generacijama jednostavno nema dovoljno

sto je negde i normalno, mala smo zemlja, nismo ono sto smo bili pre 15-20-30-40 godina

to je jedna strana medalje

 

druga strana je sto je danas sve mnogo dostupnije nego ikada

pre 15-20 god je bilo trening, skola, teretana i to je to

klinci danas zive neki drugi zivot jbg

na to dodamo i bedu u kojoj zivimo, pa i hijene koji se na svakog mladog talenta nakace...i tu se jednostavno izgubi fokus

eno borisa kao primer, imao je sve predispozicije...i corak

imas primer i onih koji su mislili da ih klubovi ovde koce, pa su otisli preko...gde je danas MVP juniorske EL voja stojanovic?

dalje imas ishajpovane klince, na osnovu fizicke dominacije u mladjim kategorijama, koji jednostavno udare u zid kad u seniorima vise nemaju tu prednost

dadoh gore i primer cvetkovica

 

poenta - nisu klubovi iskljucivi krivci zasto nemamo mladih talentovanih/dobrih igraca

vise je tu faktora

 

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sustina je prilicno jasna - uvek je vise do pojedinca nego do kluba ili bilo koga drugog do njega samog. Onaj ko ima karakter - izbori se sa svim izazovima, ko nema - skenja se jer ne moze da igra u Zvezdi i Partizanu. Tako da je taj karakter vazniji od talenta, a argument da nemamo bekove ispod 25 godina zapravo govori u prilog tezi da Zvezda i Partizan nisu pogresili nista i daleko vise ide u prilog djurasovoj tezi. 

 

Apropo Voje, meni on nikad nije bio top prospekt, a posle su ga i povrede masakrirale. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa nije, ali je bio ishajpovan na max

na kraju i on pomislio da vredi mnogo vise nego da igra u fmp ili ceka sansu u seniorskom timu kkcz...i eto gde je danas

pravilno ga je procenio onaj sportski sud koji je zvezdi dodelio obestecenje od, tada se mislilo samo, 30k evra.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Osim ako Zvezdan Mitrović nema neke veće planove zaista se samo po sebi crta da bi bio idealan za klupu Budućnosti i to kao duži projekat, ako Podgoričani uopšte imaju ikakve ambicije da mogu da skinu Beogradske blizance.

 

Mitrovic? Naravno da da, eventualno Perasovic ali on je bas nerealan.

 

Ostala imena koja se ovde spominju i prihvataju kao realna za KK Buducnost (najpre Dzikic, sada Jovanovic) - hajde probajte da zamislite da KKCZ/KKP objave vest da su angazovali ovakve gromade od trenera, pa onda zamislite kakve bi reakcije bile na temama.

 

Jednostavno, Buducnost ima dva puta - ili borba za EL i trofeje, a to podrazumeva neki pristojan budzet i jako trenersko ime ili drasticno rezanje budzeta, a moguce i povlacenje iz ABA lige. Sve drugo je bacanje para - angazovanje raznih Milojevica, Dzikica, Jovanovica da bi ovi izjavljivali kako je cij 1/2 finale ABA lige, pa to radi i Bajic sa mnogo manjim budzetom u Igokei.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

"razni milojevic" je toliki nemac pojma da eto njega u golden stateu 

 

megi trebaju treneri koji umeju da razvijaju talente i usade im neke neophodne rutine a ne strateski geniji koji ce da ih vode do trofeja, jer im to ne treba a nisu ni konkurentni. 

Link to comment
Share on other sites

Ali Budućnosti treba nešto drugo u odnosu na Megu. Koliko znam, Miloje je otišao u GSW kao jedan od trenera za razvoj igrača (i to pre svega visokih, najviše radi sa Looneyem), što su sasvim druge kompetencije u odnosu na head coacha koji treba da ima mnogo širi spektar veština. Miloje je sigurno dobar u tome što radi ali to je samo delić onoga što coaching staff treba da radi, a head coach da nadgleda i uklapa u celinu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je @Chaos Is Me rekao - jedno su treneri koji rade sa visokim igracima, drugo treneri za ekipu kojoj su ambicije osvajanje trofeja.

 

Milojevic je bukvalno poklonio Ivanovica i Mitrovica glavnom konkurentu tako sto je upropastio dve sanse da ode u EL. Imao je na tacni 1. mesto u ABA, imao je rivala koji se raspadao po svim savovima, imao je dve sanse da dobije Monaco (nakon poklon pobede u 1. mecu), sve je upropastio.

 

Na kraju krajeva, zbog nedostatka domace osnove je i sastavljen Dzikicev frankestajn tim sa tri stranca i dvojice veterana u prvoj petorci. Cak i sada bolje da se mole da Drobnjak procveta u sledecoj sezoni, inace su osudjeni na dva plejmejkera Amerikanca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...