Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Kroz pricu sa drustvom sam taman komentarisao da je ovo je jedino sto mozemo da uradimo da bi dobili, s obzirom da nema ljeba od spustanja lopte dolje u reket, a to je da nas usere sut. Bilo je stvarno dosta izgradjenih suteva, ali nisu usli. Svakako, tesko je ocekivati da u jednom mecu udje sve ono sto nisi igrao cijele sezone. U PG, dako ih okinemo bar jednom ove godine, pa onda u BG opet da probamo ovo pa ako ne bude islo, cestitke manje losijoj ekipi [emoji16]

 

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, StefanPG said:

Kroz pricu sa drustvom sam taman komentarisao da je ovo je jedino sto mozemo da uradimo da bi dobili, s obzirom da nema ljeba od spustanja lopte dolje u reket, a to je da nas usere sut. Bilo je stvarno dosta izgradjenih suteva, ali nisu usli. Svakako, tesko je ocekivati da u jednom mecu udje sve ono sto nisi igrao cijele sezone. U PG, dako ih okinemo bar jednom ove godine, pa onda u BG opet da probamo ovo pa ako ne bude islo, cestitke manje losijoj ekipi emoji16.png

 

Ma kakva pobeda u PG, pa Buducnost trenutno izgleda kao Zadar, a polufinale ABA lige kao neko peto kolo u Beogradu u kojem Partizan sa pola gasa i uz mrzovolju odradjuje mnogo slabijeg protivnika.

 

Mene je zaista sramota umesto Dzikica, jer njega ocigledno nije. Njemu su svi drugi krivi, cele sezone se on jadan muci, a cele sezone nema bukvalno nicega, ni odbrane, ni akcije, ni smislenih petorki. Samo obecanja velikog maestra da ce "sledeci put morati mnogo bolje". Znas sta, to moze i Bokan da kaze, eto stavite njega za trenera.

 

Jednostavno, Buducnost je jedini preostali tim koji ima pare, logistiku i ljude kojima je stalo do kluba u ABA ligi (ako ne racunamo dva najtrofejnija kluba). Nema vise ni Cibone, ni nezgodnog Zadra, da ne nabrajam dalje - samo je Buducnost krenula da ulaze neke pare i na kraju su dosli do toga da B tim Crvene zvezde njihov trener proglasava za "jako teskog rivala" iako je razlika u budzetima nemerljiva. Dzikic je bukvalno medju cetiri jer u ABA ligi i postoje samo 4 ekipe koje ulazu, sve ostalo su filijale, menadzerski klubovi, propali velikani i simpaticne price iz malih sredina.

 

Zato sad kad se Partizan opet podigao imamo ligu koja lici na KLS + Tedeschijev nikad uspesan projaket i zato imamo vec vidjeno finale kao da se igra KLS, a ne regionalno takmicenje. Podseticu, jedna Igokea je gazila ove sezone i Crvenu zvezdu i Partizan, prosle su bili skoro pa nepobedivi na svom terenu, jedna Igokea sa manje para. Pa onda Mijoviceva Buducnost, sa manjim budzetom, ali i ekipom koja je dobijala skupocen Tomicev sastav u gostima, Trinchierija kod kuce, sa domacim terenom kao neosvojivom tvrdjavom. I onda dodje veliki filozof, stavi Barovica na 5 (tip jedva da zna da hoda, a kamoli da igra kosarku), izgubi lagano pet puta od direktnih rivala i mrtav ladan kaze "e, ali videli ste kako smo ih stizali, tad smo dobro igrali". Pa igrao je i Zadar skoro pa egal, njegova filijala je vodila protiv Partizana, prica kao da vodi neku jadnu ekipu sa gomilom poluigraca pa je uspeh pripretiti mnogo skupljem protivniku. Covek samo poliva i po Bokanu i po Buducnosti, svakim svojim gestom daje do znanja koliko ga ne zanima da bilo sta radi sa igracima, ali ako i treba - luzere i amatere koji su uspeli da promene Milojevica, Repesu i Dzikica i sutnuli Mijovica i treba polivati, bolje nisu ni zasluzili.

 

Uopste me ne interesuje Buducnost niti sam njihov potajni fan, isto bih pisao i da se Cibona raspada nakon dobrog pocetka ili bilo koji klub koji daje naznake da moze da se bori za titulu. Jednostavno, kao sto KLS nema ni razloga da se igra sa Partizanom bez para i tima, tako ni ABA nema razloga da se igra ako ce tu ligu ciniti Partizan, Crvena zvezda, Tedeschi i gomila ekipa koje pas nema za sta da ujede. To je KLS na steroidima i nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Cim je Buducnost izgubila od umorom masakrirane Zvezde i to u Podgorici i to u mecu gde je Zvezda igrala uzasno slabo, meni je sve bilo jasno.

 

Sinoc Partizanova igra nista posebno, organizacija napada losa. Razlika u energiji Lesora i Ledeja i u dosta boljoj odbrani Partizana. Da ne zaboravim, u Buducnosti pohvale za trud Kuridzi i Petru Popovicu. Ostalo cemer.

 

Jos nece ni biti krvnicke atmosfere kao kad Zvezda igra. Ocekujem laku pobedu Partizana iako je i on, jasno, veoma ranjiv.

5 hours ago, goldberg said:

Uopste me ne interesuje Buducnost niti sam njihov potajni fan, isto bih pisao i da se Cibona raspada nakon dobrog pocetka ili bilo koji klub koji daje naznake da moze da se bori za titulu. Jednostavno, kao sto KLS nema ni razloga da se igra sa Partizanom bez para i tima, tako ni ABA nema razloga da se igra ako ce tu ligu ciniti Partizan, Crvena zvezda, Tedeschi i gomila ekipa koje pas nema za sta da ujede. To je KLS na steroidima vitaminima i nista vise.

 

Ispravio sam ti. Ostalo se manje vise slazem.

 

Elem, ima i objektivnih okolnosti kod Buducnosti. Jacob Wiley koji je otisao AWOL, Willy Reed kao jedini kvalitetan centar na duze povredjen. Daca Nikolic prakticno najbolji sesti igrac lige, desilo mu se sta se desilo. Ali da izgledaju lose, to je skroz tacno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za Budućnost je ova serija završena prije nego što je i počela. Očigledno je da tamo već duže vrijeme stvari ne funkcionišu.

 

Igrom slučaja su završili ispred Cedevite koja je trenutno puno ozbiljnija ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 8:03 AM, Edward Louis Severson III said:

Elem, ima i objektivnih okolnosti kod Buducnosti. Jacob Wiley koji je otisao AWOL, Willy Reed kao jedini kvalitetan centar na duze povredjen. Daca Nikolic prakticno najbolji sesti igrac lige, desilo mu se sta se desilo. Ali da izgledaju lose, to je skroz tacno.

 

Oni su i sa njima izgledali lose. Reed je bukvalno spavao u odbrani, takav igrac prosto nije smeo da bude potpisan. Wiley je otisao jer moze da igra samo 5 i to je trebalo da igra, ali je mag imao drugacije vidjenje uloga u timu.

 

Prosto, Buducnost nije uspela prvo da dobije Crvenu zvezdu (nisu igrali Lazic, Hollins, Zirbes, White, Markovic... Dobric i Davidovac su se tek vratili) - nesto sto je Mijovic uspevao kad god je naletao na vecite u njihovim losim trenucima. Hajde ono za Partizan i moze da se razume, ali to ni u EC nije bilo nesto mnogo dobro - prosto je Cobbs igrao kao u transu i zato su imali 7-2 i u tome je problem, to je sav Dzikicev plan, daj jednom igracu loptu i ubedi ga da je Magic Johnson.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...