Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

On 4/19/2022 at 2:13 AM, 1945 said:

..

Aba liga zaista nikad jaca.

 

sto bi rekao ajnstajn sve je to relativno..

sta znaci aba liga jaca, prva cetri tima su jaca nego sto su bila prosle godine, preostalih 10 su slabiji nego sto su bili prosle..

bez da se diskredituju rezultati fmp-a, dapache, ali po njhovom sastavu pre pocetka sezona, ja sam ih video u borbi za opstanak, a oni su i nakon povrede jednog od 2 najbitnija igraca, uspeli lagano da izbore mesto u plej in-u da kazemo..

i oni su samo potvrda onoga, koliko su debilne price da treba fmp izbaciti, kad oni i sa 2,5 prosek igraca, uspeju da prave ove rezultate i igraju bolje od onih koji ulazu po 2,3 i 10 puta vise para od njih..:default_coffee:

4 minutes ago, propolis said:

Partizan i Mega su bili protiv 6 klubova iz Srbije?! WTF???

a sta je tu cudno, partizan je bio i protiv ulaska borca u aba ligu na skupstini pre 2 godine, pa kad su usli onda im je prvi cestitao..:default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites



 
Pre prvog tajma je igra Fmpa bila slabija i zatražio je prvi tajm aut. Nakon tog tajma igra i dalje ne izgleda dobro i kao da im klizi tekma lagano.
Sa Muricevom trojkom 40sek do kraja COL pravi mini seriji od 5:0 i prelazi u vođstvo,a u tom trenutku FMP je dao samo trojku (Tasić) od 03:04 do 00:40 minuta do kraja. 
 
 
Jeste bilo rano za drugi tajm aut,ali je zbog igre morao da ga traži.
Da je utakmica bila bitnija moguće da ga ne bi zvao tako rano...
 


Pa nije morao da ga traži jer je taj TO na 1:32 pre kraja tražio nakon samo jednog koša CedOli (dvojka za 72:70 za FMP)...
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, n4l1m said:

sto bi rekao ajnstajn sve je to relativno..

sta znaci aba liga jaca, prva cetri tima su jaca nego sto su bila prosle godine, preostalih 10 su slabiji nego sto su bili prosle..

Znaci da ta 4 tima daju najvecu notu ligi.

 

Zvezda je duplo jaca kao i Buducnost, Cedevita je jedno 3 puta jaca, Partizan je jedno 4 puta jaci. Pricam igracki na papiru nevezano od rezultata, to sam i pisao u upisu da ima vise kvalitetnijih igraca odnosno iz liga koji su dolazili. 

 

Mozemo i o rezultatima.

Fmp znacajno veci rezultat i 4 pobede vise u kvalitetnijoj ligi i ti sa manjim budzetom.

Ispala je Primorska upao je SC Derbi sa skorom 12-14.

Cibona jednu pobedu vise al izgleda dosta bolje nego prosle sezone.

Igokea je tu negde ista po jacini sastava al s obzirom da je vise timova jace nego prosle godine to je razlog par poraza vise.

 

To ti je prvih 7. Ostali manje vise isto. Samo su Krka i Mornar slabiji.

 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nlavrnja said:

Covek koji obicno ima dobre info. I meni bilo cudno da se organizovalo ikakvo glasanje tako na brzinu, ove glavne kreature ne mogu ni oko organizovanja regularnih skupstina da se usaglase

 

Glasanje je bilo u junu prošle godine, uopšte nije vezano za Zlatibor jer se tada nije ni znalo ko će izboriti plasman u ABA ligu, nego uopšteno za ukidanje ograničenja.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je za suditi jacinu Abe medju evropskim ligama po ucinku timova u Evroligi i Evrokupu to bi trebalo da izgleda ovako ove godine. Bez timova koji su ispali u grupnoj fazi Ek.

 

1. spanska liga

 

2 tima u igri za fajnal for. 1 koji je zavrsio deveti u regularnom delu El.

3 tima koja su i dalje u igri trenutno u top8 fazi Ek i jedan koji je ispao u top16 fazi.

 

 

2. ruska liga

 

Do izbacivanja imali 3 tima u top8 El.

1 tim na deobi drugog mesta u grupnoj fazi Ek.

 

 

3. turska liga

 

1 tim koji ce po svemu sudeci otici na fajnal for El, 1 tim koji je zavrsio dvanaestom mestu u regularnon delu. 

1 tim top 16 Ek i 1 i dalje u igri trenutno top8.

 

3. nemacka liga

 

1 tim i dalje u igri za fajnal for, 1 tim zavrsio na devetoj poziciji u El.

1 tim i dalje u igri u Ek trenutno u top8, 1 tim ispao u top16 fazi.

 

4. francuska liga

 

1 tim i dalje u igri za fajnal for, 1 tim zavrsio na cetrneastoj poziciji u El.

1 tim i dalje u igri u Ek trenutno top8.

 

5. italijanska liga

 

1 tim i dalje u igri za fajnal for.

1 tim i dalje u igri u Ek trenutno top8. 1 tim ispao u top16 fazi Ek.

 

6. aba liga

 

1 tim zavrsio na jedanaestoj poziciji u El.

1 tim i dalje u igri u Ek trenutno top8.

2 tima ispala u top16 dazi Ek.

 

7. grcka liga

 

1 tim u igri za fajnal for El, 1 tim zavrsio trinaesti.

 

8. izraelska liga

 

1 tim u igri za fajnal for El.

 

9. litvanska liga

 

1 tim zavrsio poslednji u El.

1tim ispao u top16 fazi Ek.

 

10. po izboru

 

Sudeci po ovome misljenja sam da se moze i prestici italijanska liga ukoliko Armani ispadne u top8 fazi El a to je izvesno, Virtus pre finala a Cedevita nekako dogura do finala.

 

Grke sam stavio iza Abe jer Promiteas je bio najgori u Ek, Pao maltene najgori u El a Olimpijakos vrlo moguce ne dobaci dalje od top8. Mi ipak smo imali Zvezdu nadomak top8, 2 tima do top16 Ek faze i jos jedan u igri.

 

Francuzi bi mogli prestici Nemce ukoliko se Monako plasira na f4 a Bajern ne, plus u Ek Metropolitan prodje dalje a Ulm ispadne.

 

Za sada mislim da je ovako stanje iako su razlike male u nekim ligama, a i nije ovo jedini segment naravno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Knipex said:

Glasanje je bilo u junu prošle godine, uopšte nije vezano za Zlatibor jer se tada nije ni znalo ko će izboriti plasman u ABA ligu, nego uopšteno za ukidanje ograničenja.

 

https://www.instagram.com/p/Ccp-ClCs_rS/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Imas u komentarima miskov komentar i reakciju, meni stvarno ova prica deluje van bilo kakve aba logike, oni se ljudi svadjaju oko pravne forme lige, a do sustinskih stvari ni ne dodju 😁

 

Odakle uopste taj info o glasanju u junu? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Kevin Panter plej?? Smejurija, nisu smeli da izostave nekog od Zocove ekipe

Imas ih dvojicu u prvih 5

Realno Cobbs unesto Puntera, dobar deo sezone je nosio sam Buducnost, a mnogo je blizi cistom PG nego Punter, koji tu poziciju ni na igrici ne moze da igra

3 hours ago, Урош19 said:

покрали холинса

Drugi je po glasanju, ali po meni ispred Laze po kvalitetu

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jones na 1 i Karter na 3 iz Zadra su imali vrhunske sezone.

Tejlor Smit je možda bolji defanzivac od Holinsa i verujem da je zaslužio dpoy.

 

Ovi što su birali kao da su uzeli u obzir evropska takmičenja,a ne Aba. Kamenjasa su morali da ubace jer je MVP po indexu.

 

Link to comment
Share on other sites

Zeljko Obradovic izabran za trenera sezone. Verujem da ni on sam nije preterano zadovoljan sto mu je klub zavrsio na drugom mestu u regularnom delu, jer je to bio neki minimum ocekivanja kada se pogledaju rosteri timova. Dakle, napravio je neki realan rezultat i pritom je imao losiji medjusobni skor od dva glavna konkurenta za titulu (Zvezda i Cedevita) tako da mi je potpuno neshvatljiv ovaj izbor pogotovo sto je imao 41.5, a sledeci trener posle njega (Radonjic) 19.5 posto glasova. U odnosu na Radonjica je sigurno imao i vise vremena i prostora za pripremu meceva u Aba ligi jer su utakmice u EK bile mnogo manje zahtevne od onih koje je Radonjic vodio u EL (uz nekoliko duplih kola) koji je uprkos tome uspeo da zavrsi sezonu sa samo dva poraza. Zanimljlivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali bukvalno, Lazic nije najbolji defanzivac u Zvezdi ove sezone, a ne u Aba. 

 

Isto vazi i za Zeljka, jeste on najtrofejniji trener i po znanju najbolji, ali po prikazanom ove sezone, Stefanovic je najvise zasluzio nagradu.

 

Mada opet, Partizan sa pozicije 7 na poziciju 2, retko vidimo takav skok kod ekipa iz sredine tabele. 😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nerealno je da Panter ide pre Dzonsa iz FMP-a, bas bas nerealno. Mada i ovo za trenera godine, nidje veze. Nema poente generalno da iko drugi bude trener godine, sem trenera cija je ekipa prva u regularnom delu, eventualno ako je neko bas bas iznenadjenje, tipa da je neka Igokea zavrsila druga i slicno. 

 

Takodje ni Lazic nidje veze pre Holinsa da bude defanzivac godine. 

 

Jel ima i dalje ono za mladog igraca? Iako je Ilic zasluzio, ne sumnjam da ce neko iz Mege da bude. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...