Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Bogami ja sam oduševljen ovim potezom iznad, mislim da mu je to potez karijere, bez zezanja. Desi se svakom profesionalnom košarkašu, možemo pronaći sigurno i neki klip gde Laza lomi driblingom. Desilo mu se još jednom u sezoni?! Mašala. To svakako dokazuje da ima dribling u arsenalu. Kakav bre Simon? Pa ako je za Borišu dobar scenario da bude ABA ligaški igrač onda ok, ja mislim da je on sa tim talentom trebalo da bude relevantan EL igrač ako ništa, dok sad NBA već izgleda kao naučna fantastika. I da se ne razumemo pogrešno, ne mislim ja da Boriša treba da bude point forward ili da kreira iz pika, nego treba da je sposoban da napadne jednostavnim driblingom kada se protivnik zaleti da mu brani šut za 3, a mora jer on jeste pretnja za 3. Tako dugačak igrač je sa dva driblinga već na obruču. Toga smo jako malo viđali u njegovoj karijeri do sada. Morao bi da bude bolji jer ne samo da je jako dugačak i atletičan nego je i vrlo lagan na nogama, ne znam šta bi mu to smetalo da bude dobar defanzivac, ne može on biti brz kao neko od 190 cm ali kombinacija dužine i pokretljivosti je intrigantna u njegovom slučaju, međutim on nije naučio da anticipira, ima loše defanzivne instinkte a ima fizički alat da bude vrhunski help defender. Voleo bih opet da vidim Borišu u nekom relevantnom klubu i u ozbiljnoj takmičarskoj košarci, jebeš Megu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borišu lopta dosta usporava, ima visok i nesiguran dribling, a i generalno bira loša rešenja kada mora da je spusti na parket i napadne postavljenu odbranu. On ofanzivno može biti dobar jedino ako mu se maksimalno pojednostavi uloga, znači striktno catch and shoot (pre svega spot up, mada može solidno i iz izlazne kretnje), tranzicija i poneki specijal za lob pas kao što se igralo za njega kod Tomića.

 

I to bi mu čak bilo sasvim dovoljno da napravi dobru karijeru, da defanzivno nema užasno nizak IQ i awareness, uz nepostojeći skok i fobiju od kontakta... Ovako je em ofanzivno ograničen, em defanzivno praktično neupotrebljiv u ozbiljnoj košarci i dok jednu od te dve stvari ne popravi ostaće igrač za osrednje ABA ligaše.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2022 at 11:15 AM, NikadProtivKaline said:

pa ako se borisa posmatra iz ugla karijere simona, onda je to to, nista mu ne fali

Zezaju se mozda neki sa deda Simketom ali on ima uspehe sa reprezentacijom, El sezone iza sebe,veliki ugovor sa Zenitom itd,mozda igrom slucaja ali se nekad zanemari koji je to nivo kosarke.Ipak treba doseci do tih nivoa,nije se vukljao po dnu ACB i sredini turske lige.Poredjenje sam dao jer ni Simon nema dribling i mucio se sa jacim cetvorkama dole a ima dobru karijeru,pa uz odredjene situacije slicno moze i Borisa,dribling mu nije nuzan.

 

On 4/11/2022 at 11:23 AM, Chaos Is Me said:

Bogami ja sam oduševljen ovim potezom iznad, mislim da mu je to potez karijere, bez zezanja. Desi se svakom profesionalnom košarkašu, možemo pronaći sigurno i neki klip gde Laza lomi driblingom. Desilo mu se još jednom u sezoni?! Mašala. To svakako dokazuje da ima dribling u arsenalu. Kakav bre Simon? Pa ako je za Borišu dobar scenario da bude ABA ligaški igrač onda ok, ja mislim da je on sa tim talentom trebalo da bude relevantan EL igrač ako ništa, dok sad NBA već izgleda kao naučna fantastika. I da se ne razumemo pogrešno, ne mislim ja da Boriša treba da bude point forward ili da kreira iz pika, nego treba da je sposoban da napadne jednostavnim driblingom kada se protivnik zaleti da mu brani šut za 3, a mora jer on jeste pretnja za 3. Tako dugačak igrač je sa dva driblinga već na obruču. Toga smo jako malo viđali u njegovoj karijeri do sada. Morao bi da bude bolji jer ne samo da je jako dugačak i atletičan nego je i vrlo lagan na nogama, ne znam šta bi mu to smetalo da bude dobar defanzivac, ne može on biti brz kao neko od 190 cm ali kombinacija dužine i pokretljivosti je intrigantna u njegovom slučaju, međutim on nije naučio da anticipira, ima loše defanzivne instinkte a ima fizički alat da bude vrhunski help defender. Voleo bih opet da vidim Borišu u nekom relevantnom klubu i u ozbiljnoj takmičarskoj košarci, jebeš Megu.

Ne znam mozda sam mu ja potcenio rad nogu ali ne izgleda mi to nesto lagano.Mada eto dao sam primer da je ok cuvao Mura i Pantera a prvi nema problema da izlomi i bekove.

Pa kazem neretko on prenese loptu u Megi i to na cak neki mini pritisak cuvara,nije setnjica.Da li ce uvek napraviti visak u tranziciji pa nece ali bilo je slucajeva,bilo je i od kosa do kosa situacija gde pobedi cuvara na sredini terena.

 

 

Ali to je irelevantno u odnosu na dribling za kreiranje boljih situacija za svoj ubojit sut,to je imao u mladjim kategorijama a nikada nije preneo na seniorski nivo.Ja trvdim da je to zato jer nije ni probao,niti je imao kada i gde,to mi je zal.

0:25 saljem samo zbog tog poteza.Vecinu poena u mladjim kategorijama gde je bio dominantan je postigao kreirajuci sebi sut(vrlo cesto igrajuci licem)ili spot up a zakucavanja su bila sporedna iako atraktivna,u tom periodu je mozda manje bio u reketu nego sad.Dakle sut mu je kompletan,iz kretnji,iz naskoka,iz trka,iz driblinga i spot up,veliki talenat jos u kombinaciji sa ovom visinom/pozicijom..

NIkada necemo znati da li su probali ovako da se koristi na treningu pa se mozda raspadao ali opet je imao manje od 20 godina pa su verovatno prerano odustali.A meni je tragicno da klub a i reprezentacija ne pokusa da isloristi ovakav genetski dzek pot.

22 hours ago, Guru said:

Borišu lopta dosta usporava, ima visok i nesiguran dribling, a i generalno bira loša rešenja kada mora da je spusti na parket i napadne postavljenu odbranu. On ofanzivno može biti dobar jedino ako mu se maksimalno pojednostavi uloga, znači striktno catch and shoot (pre svega spot up, mada može solidno i iz izlazne kretnje), tranzicija i poneki specijal za lob pas kao što se igralo za njega kod Tomića.

 

I to bi mu čak bilo sasvim dovoljno da napravi dobru karijeru, da defanzivno nema užasno nizak IQ i awareness, uz nepostojeći skok i fobiju od kontakta... Ovako je em ofanzivno ograničen, em defanzivno praktično neupotrebljiv u ozbiljnoj košarci i dok jednu od te dve stvari ne popravi ostaće igrač za osrednje ABA ligaše.

Glava glava,steta.I to se mozda moglo promeniti jer je dosao u Zvezdu kao dete ali ajde.Ali sve si napisao,svakako Tomic mu i jeste dao pravu ulogu kosarkaski i stalno bodrio,imao neke posebne mentalne metode sa njim o kojim je pricao u intervjuu za koje misli da su bile kljucne,tako je trebalo od starta.

 

 

Svakako u ulozi skroz zanimljiv igrac sa (verovatno bivsim) velikim potencijalom.Sada bi mu legla neka Valensija npr,brza kosarka sa puno suteva za tri,da odmeni Laberija recimo.

 

A repka da se nada da ce Poku isplivati kao "unicorn".

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Pobedom Zlatibora i plasmanom u ABA2 lige automatski će pobednik sa meča MZT-Široki biti novi član ABA lige za narednu sezonu. 

Zlatibor da bi došao do ABA lige mora biti bolji u baraž duelima od Splita i najlošije srpske ekipe...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bekrinjo said:

Pobedom Zlatibora i plasmanom u ABA2 lige automatski će pobednik sa meča MZT-Široki biti novi član ABA lige za narednu sezonu. 

Zlatibor da bi došao do ABA lige mora biti bolji u baraž duelima od Splita i najlošije srpske ekipe...

 

Znaci, konacno smo dosli do one situacije o kojoj smo pisali prosle sezone.

 

Hajde ponovo, Krka ispada, MZT ulazi. Kako onda Split igra baraz ako je jasno da Zlatibor moze samo preko Borca u ABA ligu? Kako je moguce da ispadnu i Split i Borac, a da udje samo Zlatibor? Ili Split igra revijalno baraz sto je tek suluda ideja?

 

Kako god, uzasan sistem u ABA2 ligi - Borac je dominirao u prvom delu sezone, Helios u drugom i onda dodje neki Zlatibor koji je bio sedmi i na neutralnom terenu ih dobije jer im je bio dan.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao,ali ako Split pobedi Zlatibor onda ostaju u ligi Split i Borac jer kapiram da bi Zlatibor igrao sa Borcem kao najboljom srpskom ekipom samo ako pobedi Split?

 

Mzt i Široki su baš tanke ekipe koje igraju sa isluzenim igračima koji su jedva na granici da mogu da igraju Aba ligu.

Trebaće im bar još 5 igrača da bi bili blizu opstanka.

Link to comment
Share on other sites

Gledajte Zlatibor, trenutno dominira nad MZT-om, predhodno je glatko pobedio Borac iz Banja Luke i zaista je steta da ne udju u ABA ligu.

Uzivanje je gledati ovu ekipu, evo ja gledam taj mec, umesto Atlantu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2022 at 11:02 PM, goldberg said:

 

Znaci, konacno smo dosli do one situacije o kojoj smo pisali prosle sezone.

 

Hajde ponovo, Krka ispada, MZT ulazi. Kako onda Split igra baraz ako je jasno da Zlatibor moze samo preko Borca u ABA ligu? Kako je moguce da ispadnu i Split i Borac, a da udje samo Zlatibor? Ili Split igra revijalno baraz sto je tek suluda ideja?

 

Kako god, uzasan sistem u ABA2 ligi - Borac je dominirao u prvom delu sezone, Helios u drugom i onda dodje neki Zlatibor koji je bio sedmi i na neutralnom terenu ih dobije jer im je bio dan.

 

Uvek, uvek sam protiv sistema na 1 dobijenu, tu se slažemo. Kao i za komplikacije oko ulaska.

 

Ali sad da je postojala ne znam kakva razlika između Borca i Zlatibora, baš i nije. Borca završio regularni deo sa 9-4, Zlatibor sa 8-5.

 

Drugo, nimalo naivno nije to što su u plejofu pobedili sve tri prvopolasirane ekipe, od toga dve ubedljivo. Polufinale 15 razlike sa skoro 100 datih poena, finale protiv MZTa vodili 20 razlike već posle 15 minuta i lagano dali 50 poena u prvom poluvremenu.

 

Na kraju na produžetke, ali ipak osvojili.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Uzivanje je gledati ovu ekipu, evo ja gledam taj mec, umesto Atlantu.

 

I dalje je nekako prijemčivije gledati Jangovih i Bogdanovih trenutnih 1 od 20 iz igre, nego Protićevih 3 od 19 😄

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, medobrundo said:

 

I dalje je nekako prijemčivije gledati Jangovih i Bogdanovih trenutnih 1 od 20 iz igre, nego Protićevih 3 od 19 😄

Ocekivano ih rasturio Majami...tako da nisam pogresio u izboru.

Zlatibor je sjajan tim👌

Link to comment
Share on other sites

Znaci imamo situaciju da je Krka ispala jer je poslednjeplasirana u ABA1, a da Split (kao pretposlednji u ABA1) "mora" da igra baraz. To je kao jasno, ali ovi znaci navoda na "mora" su bitni. 

 

 

U nekom prostom slucaju, pobednik ABA2 direktno ulazi u ABA1, dok finalista ABA2 igra taj baraz sa Splitom. 

 

I bilo bi sve prosto i jednostavno da srpski klubovi nisu tako uspesni (svih 5 u ABA1 nisu brinuli za ispadanje, dok u ABA2 umalo sva tri kluba nisu usla u Final Eight i na kraju Zlatibor uzeo titulu).

 

 

Zato sada imamo sledecu zanimljivost - kako u jednoj sezoni ABA1 ne moze biti vise od 5 klubova iz iste drzave (citaj: Srbije), Zlatibor i Borac/Mega (jos uvek se ne zna ko ce biti 5. tim iz Srbije u ABA1, da li Borac ili Mega) ce, prema propozicijama ABA lige, morati medjusobnim duelom da odluce ko ce igrati ABA1 sledece sezone. Igra se na dve dobijene a Borac ima prvo domacinstvo. 

 

S obzirom da to znaci da Zlatibor nece zauzeti ni mesto Krke (jer ne moze direktno u ABA2), a ni Splita koji "mora" u baraz, vec eventualno mesto Borca/Mege, a Krka svakako mora ispasti i Split "mora" igrati taj baraz, to po mom tumacenju pravilnika koji nije dovoljno jasan (u tom delu oko baraza) znaci da ce MZT (kao finalista Final Eight-a, a ne kao najbolje plasirani ABA2 tim u ligaskom delu sezone) uzeti onda prvo sledece dostupno mesto a to je Krkino mesto (iako je zapravo MZT morao igrati baraz sa Splitom da pobednik ABA2 nije bio iz Srbije), te da bi onda Helios trebao igrati baraz sa Splitom (kao najbolje plasirani tim iza Zlatibora i MZTa i kao tim koji nije iz drzave koja vec ima 5 ucesnika ABA1). Ali izgleda da ovoga nema, odnosno da ako je pobednik ABA2 lige tim iz Srbije, Split ce ni kriv ni duzan ostati u ABA1 ligi.

 

 

yTxaNt.gif

 

Po mom misljenju ovo nije fer, Split je morao igrati baraz sa... nekim 🙂 Iako bi verovatno izasao kao pobednik iz toga.

 

Drugo, koliko su nakaradna pravila, vidim da pominju slucaju u kome bi i treceplasirani tim ABA2 igrao neko doigravanje (u slucaju da su oba finalista bili iz Srbije) i tamo pise da se treceplasirani odredjuje na osnovu play off utakmice za 3. i 4. mesto koja se igra pre finala (a ja koliko vidim to se nije igralo - zasto - mozda zato sto nije bilo potrebe?), a ne prema konacnom plasmanu (koji je definisan pravilinikom kao lista na kojoj je prvi sampion, drugi je porazeni u finalu a onda slede ostali klubovi prema plasmanu u ligaskom delu). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Uvek, uvek sam protiv sistema na 1 dobijenu, tu se slažemo. Kao i za komplikacije oko ulaska.

 

Ali sad da je postojala ne znam kakva razlika između Borca i Zlatibora, baš i nije. Borca završio regularni deo sa 9-4, Zlatibor sa 8-5.

 

Drugo, nimalo naivno nije to što su u plejofu pobedili sve tri prvopolasirane ekipe, od toga dve ubedljivo. Polufinale 15 razlike sa skoro 100 datih poena, finale protiv MZTa vodili 20 razlike već posle 15 minuta i lagano dali 50 poena u prvom poluvremenu.

 

Na kraju na produžetke, ali ipak osvojili.

 

Meni je zao Heliosa - sastavili su dobru ekipu, igrali odlicno drugi deo sezone, realno bi i bilo dobro da oni udju umesto Krke da se odrzi taj neki balans i raznovrsnost.

 

Borac je potpuno propao i zasluzeno ubedljivo izgubio, a realno je stvarno dosta filijala u ABA ligi.

 

Sto je rekao @Kooineeperk najpostenije bi bilo da je Split odigrao taj baraz mec sa nekom ekipom iz ABA2 lige, ali sta reci o takmicenju koje se prosirilo na 14 ekipa (iako ni 12 ne moze da ispuni neke jednostavne uslove) nakon kovida i to i dalje ostaje tako jer su tako svi namireni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...