Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Nista mi nije jasno sad. Sve moje "znanje" o kosarci pada u vodu. Mislio sam da je sad najmanja kvota na kkcz. Hvala na informacijama. Van svijeta kladionice sam pa sam iznenadjen.

Imaju zeljka,imaju kvalitetniji roster, pre svega sposobniji i jos uvek se ne zna ko ce biti prvi na tabeli pa nemaju neke razloge da menjaju prvobitne prognoze.

Ovaj potop njihovih zvezda u derbiju racunaju kao anomaliju verovatno,ne veruju da mozemo da zaustavljamo pantera na 6p, ledeja na nikakvom ucinku.

Iako sve to stoji po mom licnom misljenju mi njima nikako ne lezimo a za promenu toga treba da menjaju nacin igre,uloge ili same igrace.

 

Kod njih se cudne stvari desavaju kuruc se javno zali i to rekao bih smisleno,ne znam sta on igra tamo i ima jos upitnih uloga ali ko sam ja da dovodim u pitanje njihovog trenera.

Takodje ocekujem pad kad krenu da gube,ocekivao sam pre sezone da to bude posle derbija ali eto izvukli se protiv buducnosti sto je kljucno.Jednostavno su ubedjeni da su najbolji,vec najavljuju el a kad krene brod da se ljulja nece biti zabavno,pogotovo sa zeljkom.

Ja ne znam koliko je tesko trpeti njega,ono sto se vidi na utakmicama je katastrofa.Onaj karaicic(pomocni trener) se trese pred njim kao malo dete,kako onda da radi i nauci nesto,dobijaju svi turu osim ledeja i pantera naravno.Kazem,videcemo koliko je to odrzivo ako krenu da gube.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ja ne znam koliko je tesko trpeti njega,ono sto se vidi na utakmicama je katastrofa.Onaj karaicic(pomocni trener) se trese pred njim kao malo dete,kako onda da radi i nauci nesto,dobijaju svi turu osim ledeja i pantera naravno.Kazem,videcemo koliko je to odrzivo ako krenu da gube.

On je kroz celu trenersku karijeru uglavnom takav. Mada, sada i zbog godina je malo živčaniji. Ono što znam da niko od košarkaša koje je trenirao se nije žalio na njega, a sada posle svega što je osvojio ako nekome i smeta, ne verujem da će reći zbog poštvoanja prema njemu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je mnogo zanimljiviji njegov "dobar" odnos sa igračima. S vremena na vreme pogledam snimke KKP TV, a sećam se još sa početka sezone kada je dočekivao igrače, kako je uvek bio srdačan sa svakim, bukvalno se izgrle i izljube. Od najmlađih do najstarijih i iskusnijih. Pa takođe i ovi snimci što sad iskoče kako nabode Avramovića na zagrevanju ili kako ga Panter lupi po gujci.

 

Njegove dreke i crvenila smo se naslušali i nagledali, pa mi sad ovo više zapada za oko.

Link to comment
Share on other sites

Imao je on i ranije takav odnos sa igračima. Ima onaj snimak kad ga Judo gađa grudvom snega i kada Željko uzima grudvu da mu vrati. A ume i u toku utakmice da se našali sa igračima i sudijama. Jednostavno temperamentan je, a pošto je iz Čačka onda i ne čudi što je tako. 😃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

10 hours ago, propolis said:

 

Bukmejkeri gledaju mnogo drugačije košarku od nas, a meni deluje da su gledali osvojene titule u Euroligi 

Žoc-Radonja 9:0 i da su zbog toga dali prednost Partizanu.

 

Gleda se više faktora. Nije samo odnos moči i predviđanja ko ima realno više šansi da osvoji na kraju. Več i kako tržište/kladioničari gledaju na iste.

 

Recimo u ovoj situaciji su kladionice znale da masa kladioničara jedva čeka da odigra na Partizan zbog svih pozitivnih stvari za njih pre početka sezone. I sad, iako oni misle da je realna kvota na njih (lupam) 2,50 , oni jendostavno neče staviti 2,5 jer če ih ljudi zakopati sa uplatama i kreairati jako nezgodnu situaciju za kladionice, gde imajo preveliki liability na jednoj ekipi i neizbalansiranu situaciju za taj market. Takve situacije kladionice izbegavaju (zato se uostalom i menjaju kvote), zato če u startu ponuditi nižu kvotu od realne na izhod koji je jako popularan. Tako ostvare više dobrih stvari odjednom. 1. Kladioničari koji če svejedno igrati na taj tim su svoj novac investirali slabo (-EV). 2. Jedan dio kladioničara če odustati od partizana znog preniske kvote. 3. Pošto je kvota na Partizan niža nego što treba, na njihove konkurente je - logično, veča. Zbog toga če se privuči nešto dodatnog novca i na konkurente i solidno izbalansirati market, i ne imati preveliki liability na jednom od izhoda.

 

Po mom skromnom mišljenju, moguče je da se ovde desilo nešto slično.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

 

 

Gleda se više faktora. Nije samo odnos moči i predviđanja ko ima realno više šansi da osvoji na kraju. Več i kako tržište/kladioničari gledaju na iste.

 

Recimo u ovoj situaciji su kladionice znale da masa kladioničara jedva čeka da odigra na Partizan zbog svih pozitivnih stvari za njih pre početka sezone. I sad, iako oni misle da je realna kvota na njih (lupam) 2,50 , oni jendostavno neče staviti 2,5 jer če ih ljudi zakopati sa uplatama i kreairati jako nezgodnu situaciju za kladionice, gde imajo preveliki liability na jednoj ekipi i neizbalansiranu situaciju za taj market. Takve situacije kladionice izbegavaju (zato se uostalom i menjaju kvote), zato če u startu ponuditi nižu kvotu od realne na izhod koji je jako popularan. Tako ostvare više dobrih stvari odjednom. 1. Kladioničari koji če svejedno igrati na taj tim su svoj novac investirali slabo (-EV). 2. Jedan dio kladioničara če odustati od partizana znog preniske kvote. 3. Pošto je kvota na Partizan niža nego što treba, na njihove konkurente je - logično, veča. Zbog toga če se privuči nešto dodatnog novca i na konkurente i solidno izbalansirati market, i ne imati preveliki liability na jednom od izhoda.

 

Po mom skromnom mišljenju, moguče je da se ovde desilo nešto slično.

 

Kapiram, kladionica ne želi preveliki rizik tj. prepušta igračima da se klade,a oni da pokupe svojih 10posto ili koliko već imaju razlike u kvotama. 

Onda bih rekao po kvotama da se mnogo igrali da Partizan osvaja.

Admiralbet kaze 1.8 prema 2.5 na KKP

Mozzart kaže 1.8 prema 2.4 na KKCZ

 

Ovo se čini kao win win ako odigras na obe ekipe 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, propolis said:

 

Kapiram, kladionica ne želi preveliki rizik tj. prepušta igračima da se klade,a oni da pokupe svojih 10posto ili koliko već imaju razlike u kvotama. 

Onda bih rekao po kvotama da se mnogo igrali da Partizan osvaja.

Admiralbet kaze 1.8 prema 2.5 na KKP

Mozzart kaže 1.8 prema 2.4 na KKCZ

 

Ovo se čini kao win win ako odigras na obe ekipe 🙂

 

To bi bio idealni scenario ili takozvani greenbook. Profit za kladionicu, šta god da se desi.

 

Kad god postoji šansa da se opklada izgubi, nemože da bude win-win 😁

 

Znači za ove dve situacije bi bilo preciznije reči, da igraš kvotu 1.047(Admiral), ili 1.028 (mozzart) da ABA ligu osvajaju Partizan ili Zvezda. Gubiš ako osvoji neko drugi. A ti sad vidi dali se isplati 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

To bi bio idealni scenario ili takozvani greenbook. Profit za kladionicu, šta god da se desi.

 

Kad god postoji šansa da se opklada izgubi, nemože da bude win-win 😁

 

Znači za ove dve situacije bi bilo preciznije reči, da igraš kvotu 1.047(Admiral), ili 1.028 (mozzart) da ABA ligu osvajaju Partizan ili Zvezda. Gubiš ako osvoji neko drugi. A ti sad vidi dali se isplati 😅

 

Uf ne verujem da bilo ko drugi ima više od 10 posto šanse da osvoji. Čuda se desavaju,a pogotovo u košarci medjutim ovaj put su šanse minimalne za to.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

Uf ne verujem da bilo ko drugi ima više od 10 posto šanse da osvoji. Čuda se desavaju,a pogotovo u košarci medjutim ovaj put su šanse minimalne za to.

 

Smorih malo sa ovom matematikom, ali recimo ako uzmemo ovaj admiralbet slučaj. 1.047 kvota je ekvivalent 95.5%. Znači morao bi da svim ostalim ekipama zajedno daješ manje od 4.5% šansi, da bi opklada na Zvezdu i Partizan (kod te kvote) predstavljala +EV

 

Kod mozzarta je to još drastičnije: 97.28% vs 2.72%

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Smorih malo sa ovom matematikom, ali recimo ako uzmemo ovaj admiralbet slučaj. 1.047 kvota je ekvivalent 95.5%. Znači morao bi da svim ostalim ekipama zajedno daješ manje od 4.5% šansi, da bi opklada na Zvezdu i Partizan (kod te kvote) predstavljala +EV

 

Kod mozzarta je to još drastičnije: 97.28% vs 2.72%

 

Znači manje od 10 posto su šanse ostalih 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, L' Imperatore said:

 

To bi bio idealni scenario ili takozvani greenbook. Profit za kladionicu, šta god da se desi.

 

Kad god postoji šansa da se opklada izgubi, nemože da bude win-win 😁

 

Znači za ove dve situacije bi bilo preciznije reči, da igraš kvotu 1.047(Admiral), ili 1.028 (mozzart) da ABA ligu osvajaju Partizan ili Zvezda. Gubiš ako osvoji neko drugi. A ti sad vidi dali se isplati 😅

Osvojice neko drugi definitivno...tako to biva obicno 😂

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, L' Imperatore said:

 

To bi bio idealni scenario ili takozvani greenbook. Profit za kladionicu, šta god da se desi.

 

Kad god postoji šansa da se opklada izgubi, nemože da bude win-win 😁

 

Znači za ove dve situacije bi bilo preciznije reči, da igraš kvotu 1.047(Admiral), ili 1.028 (mozzart) da ABA ligu osvajaju Partizan ili Zvezda. Gubiš ako osvoji neko drugi. A ti sad vidi dali se isplati 😅

 

Mislim da je poenta gornjih kvota igrati na Zvezdu u Admiralu a Partizan u Mocartu, tad je to ekvivalent kvote da osvajaju Zvezda ili Partizan čini mi se 1.225 što itekako ima vrednost na veći ulog, samo je pitanje da li naše kladionice hoće da prime veći ulog, a pogotovo da ga prime bez umanjenja kvote.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Romantik said:

 

Mislim da je poenta gornjih kvota igrati na Zvezdu u Admiralu a Partizan u Mocartu, tad je to ekvivalent kvote da osvajaju Zvezda ili Partizan čini mi se 1.225 što itekako ima vrednost na veći ulog, samo je pitanje da li naše kladionice hoće da prime veći ulog, a pogotovo da ga prime bez umanjenja kvote.

 

Po mom izračunu, dođe ova 1.047 kvota. Pošto bi na 100 eura uloga, profitirao 4.65.

Na Partizan 1.8 x ulog 58,14 = 104,65

 

Na Zvezdu 2.5 x  ulog 41,86 = 104,65

 

Može biti i da sam se ja nešto zaračunao, ali eto na ovaj način gore sam ja došao do tog rezultata

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Nastavljamo sa ekipama iz donjeg doma:

 

Mega je trenutno na 8. mestu sa skorom od 4 pobede i 5 poraza. Za njih se vec sezonama zna da su sigurni oko opstanka u ligi, a da nemaju ambicije za PO (jer ce zameriti nekom potencijalnom Miskovom klijentu). Kroz svoju istoriju su imali samo jedan plasman u PO, ali tada se potrefilo da imaju gomilu igraca sa drugom ili trecom seniorskom sezonom iza sebe. Do kraja sezone gostuju Mornaru i Partizanu, a docekuju Split i Zadar, to bi trebalo da bude nekih 6-7 nakon prvog dela sezone.

 

SC Derby (puno ime Studentski centar Derby) je na 9. mestu sa 4 pobede i 5 poraza, ali i losijom kos razlikom od Mege. Jos jedna filijala neke od vodecih ekipa u ligi i kao takva pokazetelj da KK Buducnost ima novca da finansira jos jedan klub u ligi koji ce imati veci budzet od, na primer, klubova iz Hrvatske ili Krke. Upravo zbog hrvatskih velikana SC Derby ima toliko pobeda (3 pobede nad njima i jedna protiv Borca). Do kraja sezone gostuju svom maticnom klubu i Cedeviti Olimpiji, a docekuju Igokeu i Mornar, nije bas lagan zreb i svaka pobeda bi ovde bila veliko iznenadjenje.

 

Borac je na 10. mestu sa skorom od 3-6. Ekipa je uglavnom igrala promenljivo i ne poseduje neki preteran kvalitet da bi se borila za ista vise od opstanka u ligi. Dozvolili su sebi poraz od Cibone u Cacku, ali su dobili Krku i Mornar u gostima. Realnost je da ce sa Krkom, Zadrom i Splitom da se bore za opstanak. U poslednja 4 kola prvog dela sezone gostuju Splitu i Crvenoj zvezdi, a docekuju Buducnost i FMP - veoma vazan mec ih ocekuje u narednom kolu u Splitu, a ne bi bilo lose i da dobiju FMP jer je svaka pobeda zlatna vredna za njih.

 

Krka se trenutno nalazi na 11. mestu sa skorom od 3-6. Ovo je uglavnom domacinska ekipa, sa samo jednim kiksem na domacem terenu, protiv Borca i 5 uglavnom ubedljivih poraza u gostima. Imaju ogromnih problema sa povredama, mozda i najvise problema u ligi. Stavrov, Span, Stergar, French, Arapovic, svi su oni propustili veliki broj meceva, pa se igra uglavnom svodi na sut Roka Stipcevica sa distance. Raspored im je uzasno tezak - gostuju FMP i Buducnosti i docekuju Crvenu zvezdu i Igokeu.

 

Mornar se sokantno nasao na dnu tabele sa skorom od 2-7, gori su samo Split i Zadar. Trenerski mag Mihajlo Pavicevic je ocigledno izgubio svaku volju za kosarkom, sto se vidi iz nekih od sramotnih poraza, ali i iz obicne statistike - Mornar je, naime, ubedljivo najgori kad se gledaju uhvacene lopte pod oba kosa. Naravno, sa budzetom koji je nekoliko puta veci od Zadra ili Splita nema govora o borbi za opstanak, ali zato nista ni od PO, pa makar to bilo i 6. mesto. U naredna cetiri kola docekuju Megu i Partizan i gostuju Zadru i SC Derbiju, eto prilike da se pobegne sa dna tabele.

 

Split (doveli Maja Kovacevica da malo poboljsa sut) je uglavnom tu gde i treba da jeste, na 13. mestu sa skorom od 2 pobede i 7 poraza. Ocekivalo se da Split zavrsi na poslednjem mestu, ali, komsije iz Zadra su uspele da budu gore cak i od njih. Zuti su po navici isprasili Cibonu, dobili su i Krku i mnogo zadovoljniji ulaze u dalje bitke. U naredna cetiri kola docekuju Borac i FMP, a idu u goste Megi i Zadru i eto prilike za Split da vec sada stekne znacajnu zalihu, pogotovo ako trijumfuju u Zadru.

 

Zadar se nalazi na poslednjem mestu sa samo jednom pobedom iz devet meceva. Hronicno kratak roster, nedostatak ozbiljnijih stranaca umesto domacih Lukovica i Marcinkovica (uzasna pojacanja!) i samo jedan igrac koji se nalazi u formi (veteran Carter) - sve je to doprinelo da se klub nalazi na ivici katastrofe i ispadanja iz ABA lige. Kad se na to doda mali broj navijaca na tribinama i problem sa finansijama, stvarno ne vidim kako ce se to Zadar izvuci. Cak i raspored do kraja prvog dela sezone im ne ide na ruku - gostuju Cedeviti Olimpiji i Megi, a docekuju Mornar i Split u mecu prvog dela sezone za oba dalmatinska velikana.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2021 at 8:20 PM, Romantik said:

Ali ti igraš oba uloga u istoj kladionici, ako igraš u različitim imaš 2.5 na Zvezdu i 2.4 na Partizan, što je onaj dobitak gore koji sam naveo.

Upravo tako.

Na po 1000 rsd uloženih, tj 4.000 ukupno, dobiješ minimum 4.250 rsd

Na 2.000 dobiješ 2.400rsd ako igraš samo veće kvote... još bolja varijanta.

Malo mi to sumnjivo da su takve kvote jer je to onda easy money na veći ulog

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Nikola Đurisic (2004) - 33Pts, 6 Reb, 3 Ast, 5 Stl, 2 3PT

https://www.youtube.com/watch?v=-_ZTXEMnqiE

 

Nikola Đurisić(204) - 30 Pts, 11 Reb, 9 Ast, 1 Stl, 2 Blk, 2 3PT vs Cedevita

 

https://www.youtube.com/watch?v=XDN8ZjSaCpI

 

Nikola Đurišić(2004) - 33 Pts, 7 Reb, 5 Ast, 1 Stl, 1 Blk, 2 3PT vs Spars

 

https://www.youtube.com/watch?v=bdH07V5j1ic

 

Trebi zabiljeziti ove MVP dominatne partije Đurišića koji je ulazno godiste.

 

Čini se da bismo mogli izbaziti ponovo ozbiljnu klasu spoljnog igrača od dva metra, koji voli da igra sa loptom, a može da i kreira.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bojdo said:

Ognjen Radosic (2006) - 14 pts, 6 rb, 15 Index VS DRBY

https://www.youtube.com/watch?v=P_-PFgfxK0o

Ognjen Radosić(2006) - 18 pts vs ZADAR

https://www.youtube.com/watch?v=Fgjw96pig2M

Takođe, top prospect koji je 3 godine maladji od generacije imao je vrlo upadljive partije za svoje godine. Bek suter.

Kada je igrao protiv svog godista dao je 59p.

Kako se zove onaj sto je nedavno presao u Real,isto 2006 zaboravio sam ime.

 

Ali doobro,bice opet "nema vise kome ni da se pruzi sansa,nema takvih talenata"   "misko pokupi sve"-misko pokupi tek kad buknu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...