Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

8 minutes ago, Clash said:

@bodosta ima u Rovinju da nije dobro?

Pitam za drugara.

Ozbiljno, imamo jednog drugara koji ce jos malo istetovirati Rovinj.

Kad se god povede prica o nekom odmoru, o nekom gradu, o dobroj klopi u restoranu eto ti njega sa Rovinjem, udavi nas sve.

Daj neke pkanterije da ga malo iscimam.

Nazalost, ja sam bio samo jedan dan u prolazu,restoran Maslina ja mislim, dobar rucak i ajmo dalje, nedovoljno za neki jaci utisak.

Kažeš pikanterije? Pa recimo muku muče gradski oci i posljedično sa njima komunalni redari sa velikom navalom swingeraja. Tu na jednom dijelu koji se zove Puntacroce iliti po naši Punta Križ ne zna se ko koga 😁😁😁. To je uzelo toliko maha da su se normalni ljudi koji su po tradiciji odlazili tamo jednostavno nestali i povukli se. A ima i puno voajera tamo.dolaze s barkama sa mora gledati. Ima i dosta opijata , blizina lučkih gradova jbg. E sad svatko ima svoje preferencije. Maslina, preko puta nogometnog igrališta. Poslije pizzerie Dario možda i najbolja u gradu. Inače je bio jedan od najpoznatijih zabavnih centara u bivšoj državi , Monvi , kojega nažalost nema više a gdje si se cijele sezone , bilo koji dan u sedmici mogao provesti ludo. Hoćeš koncerte, domaće ,strane , hoćeš tehno i rave partije , hoćeš narodnjake, šta ti srce poželi. Ako ikako uzmognes , minimum tri, četri dana da provedes. A i sam položaj je takav da si u 30-45' na bilo kojoj drugoj atraktivnoj lokaciji u Istri.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Clash said:

Pu pu, pomeri se sa mesta i odmakni se od tastature.

 

Pa kako onda mislis da ides u svingeraj?! Ili mozda sa svalerkom ides pa se tamo menjate? 

Ili ja gresim sta zapravo znaci "svingeraj". Ne znam, pitam za drugara i drugaricu 😄 

 

Auuu u kakav off odosmo sada... 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Pa kako onda mislis da ides u svingeraj?! Ili mozda sa svalerkom ides pa se tamo menjate? 

Ili ja gresim sta zapravo znaci "svingeraj". Ne znam, pitam za drugara i drugaricu 😄 

 

Auuu u kakav off odosmo sada... 

What have I started ...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bodo said:

Škaraba koja je bila okupljalište omladine iz cijele Evrope a u čijem vlasništvu je bio BG ne postoji više, ostala samo plaža ali u lošem stanju. Monvi je srušen 2013. i pretvoren u parkirališta za potrebe novih hotela. Kultni Rio bar je opstao ali se je sad pretvorio u Snack bar.

Osamdestih redovno letovanje je bio u Rovinju. Preko ferijalnog saveza avionom do Pule, pa na bus. Sjajno vreme, fantastican provod. Seam se da je u to vreme gradonacelnik bio neko iz Bg ili Panceva. Nakon 30 godina sam bio ponovio i uzaludno pogledom trazio Monvi. Vidim da se restoran (80 tih se tu baš dobro klopalo) kod Nislije vise ne zove tako nego Sidro.  

Rovinj sam ove godine posetio na pola dana, i zauvek će ostati u mom srcu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

A Jović u Budućnosti, ima li istine, to bi onda bila baš jaka ekipa

Ko zna. Misko ce da proba da ga uvali nedje ukoliko je ovaj iole spreman da potrci e sad koliko je isplativo za bilo koji tim potpisati igraca koji nije sastavio par mjeseci aktivne kosarke bez povrede...to bi jasan znak koliko smo neozbiljni i da volimo da se kockamo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zemljoradnik said:

Osamdestih redovno letovanje je bio u Rovinju. Preko ferijalnog saveza avionom do Pule, pa na bus. Sjajno vreme, fantastican provod. Seam se da je u to vreme gradonacelnik bio neko iz Bg ili Panceva. Nakon 30 godina sam bio ponovio i uzaludno pogledom trazio Monvi. Vidim da se restoran (80 tih se tu baš dobro klopalo) kod Nislije vise ne zove tako nego Sidro.  

Rovinj sam ove godine posetio na pola dana, i zauvek će ostati u mom srcu.

Morao sam konzultirati punca koji je bio u to vrijeme referent za regrutne poslove a poslije i zamjenik sekretara narodne obrane. Gradonalcnik je bio izvjesni Hrelja iz Rijeke ali direktor tog kompleksa Škaraba koji je bio u vlasništvu Beograda je bio čovjek iz BG. Nišlija je umro a sada vodi restoran njegov zet. E tu se je bogami dobro ' krkalo' , dok je kuhar bio otac od mog dobrog druga i bivšeg  radnog  kolega , isto teške Delije. Nikad ne zaboravim kad su  kod njih na večeri bio orkestar Bobana Markovića, a moja žena kao tajnik ustanove koja je bila zadužena za njihov smještaj i organizaciju te večere. Oni su napravili takav šou da su ljudi u restoranu plesali za stolovima i to se prenijelo na obližnje goste kafića i ljude koji su pasivali ulicom u tom trenutku. Ja nešto slično nisam doživio . Da se najeziš 🙂

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ko zna. Misko ce da proba da ga uvali nedje ukoliko je ovaj iole spreman da potrci e sad koliko je isplativo za bilo koji tim potpisati igraca koji nije sastavio par mjeseci aktivne kosarke bez povrede...to bi jasan znak koliko smo neozbiljni i da volimo da se kockamo

 

  Jovke je valjda Raškovićev ? Zapravo se nadam da neće kod vas 🙂

 

 

 @bodo MOC Škaraba  je bio u sastavu tadašnjeg  Geneksa pa su i direktori bili iz BG . Pamtim Brajovića i Sofijanića , koji je igrao vaterpolo u Partizanu .Domaćeg , koga pamtim je Cerin ...isto prezime kao i fantastični  fudbaler Dinama 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

 

  Jovke je valjda Raškovićev ? Zapravo se nadam da neće kod vas 🙂

 

 

 @bodo MOC Škaraba  je bio u sastavu tadašnjeg  Geneksa pa su i direktori bili iz BG . Pamtim Brajovića i Sofijanića , koji je igrao vaterpolo u Partizanu .Domaćeg , koga pamtim je Cerin ...isto prezime kao i fantastični  fudbaler Dinama 🙂

U pravu si. Potvrđuje mi punac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zemljoradnik said:

Osamdestih redovno letovanje je bio u Rovinju. Preko ferijalnog saveza avionom do Pule, pa na bus. Sjajno vreme, fantastican provod. Seam se da je u to vreme gradonacelnik bio neko iz Bg ili Panceva. Nakon 30 godina sam bio ponovio i uzaludno pogledom trazio Monvi. Vidim da se restoran (80 tih se tu baš dobro klopalo) kod Nislije vise ne zove tako nego Sidro.  

Rovinj sam ove godine posetio na pola dana, i zauvek će ostati u mom srcu.

U tvoje i moje doba u Rovinju bila su dva restorana koja su drzala braca, Nislije a to su Riva i Sidro. Sidro se tako zvalo i tih godina (1975-82)...restoran bese pored poste?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluecuracao2 said:

U tvoje i moje doba u Rovinju bila su dva restorana koja su drzala braca, Nislije a to su Riva i Sidro. Sidro se tako zvalo i tih godina (1975-82)...restoran bese pored poste?

Riva je sad u vlasništvu jednog Albanca. Pošte tu nema više. A Sidro drži zet od jednog od to dvoje braće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pantelia said:

Sta je sad na mestu nekadasnjeg hotela Avala (narandzasta slova)

 

Prvih 7 godina zivota sam isao u Rovinj na more, uvek u taj hotel. 

To je bio kamp Valdaliso sada je to pretvoreno u hotel Amarin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Decembarski said:

Bio i odusevio se.

Kao svemirski brod sa 3 kraka.

Amarin je bruka dobar,ali nije za naš džep,skup je ko sam djavo.

Svi su oni skupi. Najluksuzniji su novi hotel Park, i Monte Mulini, zatim Lone i Amarin. Tu ćeš teško naći noćenje u špici sezone ispod 600-800 eura posto imaju smart price i to varira od dana do dana . U Parku gdje noče same face ide cijena noćenja i do 1500eura i stari hotel Eden , svojevremeno jedan od najboljih hotela u bivšoj državi on je relativno pristupačan a naročito zimi i van sezone , kad se može naći noćenje i za manje od 100 eura.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bodo said:

Svi su oni skupi. Najluksuzniji su novi hotel Park, i Monte Mulini, zatim Lone i Amarin. Tu ćeš teško naći noćenje u špici sezone ispod 600-800 eura posto imaju smart price i to varira od dana do dana . U Parku gdje noče same face ide cijena noćenja i do 1500eura i stari hotel Eden , svojevremeno jedan od najboljih hotela u bivšoj državi on je relativno pristupačan a naročito zimi i van sezone , kad se može naći noćenje i za manje od 100 eura.

Tad je bilo 300 e,al da je dobar,alal im patka

Link to comment
Share on other sites

Znam da su pred pocetak Abe kladionice nesto vise sanse za osvajanje davale Partizanu od Zvijezde, da su CedOli i Buducnost bile dosta iza sa nekom 10 kvotom cini mi se. Kako sada stvari stoje posle skoro gotovog prvog kruga? Znam da mi je tada bilo prilicno nejasno zasto je kvota manja na Partizan ali ono kladionice znaju sve pa bolje da ucutim...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Znam da su pred pocetak Abe kladionice nesto vise sanse za osvajanje davale Partizanu od Zvijezde, da su CedOli i Buducnost bile dosta iza sa nekom 10 kvotom cini mi se. Kako sada stvari stoje posle skoro gotovog prvog kruga? Znam da mi je tada bilo prilicno nejasno zasto je kvota manja na Partizan ali ono kladionice znaju sve pa bolje da ucutim...

Zanimljiva je situacija sada.

Par ovih tu domacih daju jednake sanse beogradskim vecitim,Mocart Zvezdi vece.Zatim vi oko 10 pa Ced 16 otprilike.

Strane malo cute sad,  1xbet 1.5 na partizan i 3.2 na Zvezdu,ne znam cija je ona unibet tako nesto, isto partizan favorit ali ne ovako izrazen.

Ono sto podrzava ovo misljenje su strucnjaci koji su se dotakli  partizana,tipa Pesic ocekuje da oni rastu itd itd,mnogi bivsi igraci isto.

Mada bookmaker-i/kladionice su tu glavni i najrealniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Zanimljiva je situacija sada.

Par ovih tu domacih daju jednake sanse beogradskim vecitim,Mocart Zvezdi vece.Zatim vi oko 10 pa Ced 16 otprilike.

Strane malo cute sad,  1xbet 1.5 na partizan i 3.2 na Zvezdu,ne znam cija je ona unibet tako nesto, isto partizan favorit ali ne ovako izrazen.

Ono sto podrzava ovo misljenje su strucnjaci koji su se dotakli  partizana,tipa Pesic ocekuje da oni rastu itd itd,mnogi bivsi igraci isto.

Mada bookmaker-i/kladionice su tu glavni i najrealniji.

Nista mi nije jasno sad. Sve moje "znanje" o kosarci pada u vodu. Mislio sam da je sad najmanja kvota na kkcz. Hvala na informacijama. Van svijeta kladionice sam pa sam iznenadjen.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Nista mi nije jasno sad. Sve moje "znanje" o kosarci pada u vodu. Mislio sam da je sad najmanja kvota na kkcz. Hvala na informacijama. Van svijeta kladionice sam pa sam iznenadjen.

 

Bukmejkeri gledaju mnogo drugačije košarku od nas, a meni deluje da su gledali osvojene titule u Euroligi 

Žoc-Radonja 9:0 i da su zbog toga dali prednost Partizanu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...