Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

3 hours ago, Kooineeperk said:

Da na to sam mislio, oni su prakticno u malenom luckom gradu van sezone.

 

Laktase sam pomenuo zato sto su verovatno najmanje mesto jednog ABA ligasa. Cacak sam smetnuo sa uma ali opet nekako mi deluje bolje od Laktasa, mada nije ni Banja Luka daleko. Podgorica - sta znam, bio sam par puta, nije da mi se nesto dojmi ali ipak ima neku velicinu, a bio sam i u Baru. Nisam bio u Sloveniji, ne znam kakvo je Novo Mesto 🙂 

Ja sam živio u Novom Mestu 8 godina. Nije poput Ljubljane gdje sam isto proveo godinu dana koja je meni osobno jedan od najljepših gradova ali ima svoje draži. A i istina je ovo za male gradiće na moru posto živim u jednom od njih , Rovinju. Po sezoni , predsezoni i postsezoni mi kažemo tu kažin ( metež, nered) a zimi nema žive duše vani već poslije 21h.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suska se da ce Alen Omic u Cedevitu Olimpiju. Ako dodje, to ce mu biti peti klub za koji je nastupao u ABA ligi, nakon Zlatoroga, Olimpije, Crvene zvezde i Buducnosti.

 

Dolaskom Omica pretpostavljam da je visak Carmichael, ali onda ostaje da se dovede jos plej koji je razlicit od Pullena (nesto kao CMM).

 

Dakle:

 

Pullen, Rupnik

Neki CMM tip igraca, Blazic

Ejim, Muric

Radovanovic

Omic, Auguste

 

Fali ovde i cetvorka koja moze sutem da siri igru, neki bolji igrac od Radovanovica.

Link to comment
Share on other sites

Vreme je za prvu dvonedeljnu pauzu i malu rekapitulaciju ucinjenog. Nakon toga ce se igrati svake nedelje sve do zavrsetka 20. kola i nove, malo duze, pauze koja ce trajati cak mesec dana.

 

Prvi utisak je da ovo svakako nece biti "nikad jaca ABA sezona". Vec sada se moze reci da su samo tri kluba ostala sa realisticnim sansama za plasman na prva dva mesta na kraju regularnog dela sezone.

 

Crvena zvezda je prva na tabeli sa skorom 8-1. Branioci titule imaju jedan poraz, onaj u Laktasima i ako izgube od sva tri najjaca rivala u gostima, to bi bilo 4 poraza na kraju sezone - sto ne mora da znaci da ce se i desiti. Sto se tice prvog dela sezone, crveno - beli docekuju Cibonu i Borac, a gostuju Krki i FMPu, to je 12 - 1 (uz Krku sa nekih 0,5% sanse da iznenade).

 

Partizan je drugi sa skorom 8-1 i losijom kos razlikom od vecitog rivala. Ako budu pobedjivali sve kod kuce i ako izgube od Cedevite Olimpije i Buducnosti to bi bilo "ocekivanih" 3 poraza za cetu Zeljka Obradovica (opet, realno je da ne moze sve tako da se predvidi). U prvom delu sezone crno - beli gostuju Igokei i Mornaru, a docekuju Cedevitu i Megu. Tezak raspored, pogotovo sto se svaki poraz pise kao kiks.

 

FMP Meridian (tako je, reklamirajmo kockarka preduzeca!) je najprijatnije iznenadjenje sa 7-2. Naravno, ovo nije legitiman klub sa ciljevima da dobije svaki klub u ABA ligi i pokusa da ponovi podvig Igokee ili Cibone vec B tim Crvene zvezde i zato njihovo mesto na tabeli predstavlja pokazatelj koliko je liga jadna. U TOP 2 svakako nece, u PO najverovatnije hoce, a do kraja im ostaju Krka i Crvena zvezda kod kuce i Borac i Split u gostima, sto je svakako 8-10 pobeda u prvoj polovini sezone.

 

Buducnost je na cetvrtom mestu sa skorom 6-3. Porazi od Partizana i Crvene zvezde su ocekivani, ali poraz od Mege je kiks i to bas veliki. Zato imaju pobedu u Ljubljani i uz sve pobede tamo gde su favoriti trebalo bi da ostanu na 3 poraza, ali to se nece desiti. Do kraja polusezone ugostice svoju filijalu i Krku, a gostovace Ciboni i Borcu i ako zele da zadrze sanse za TOP 2, skor 10-3 na kraju se podrazumeva.

 

Cedevita Olimpija je na petom mestu sa skorom 5-4. Imaju vec 3 kiksa (FMP, Buducnost, Mega) i uz ocekivane poraze u PG i BG to je 6 poraza na kraju sezone. Tim im je trenutno u fazi raspada i deluje da je i PO upitan. U svakom slucaju, vec im se drma 4. mesto sa pojavom FMP, za prva 3 bi morali da dobiju i u PG i u BG. Docekuju Zadar i SC Derby, a gostuju Partizanu i Ciboni, sto znaci nekih 8-5 u prvih 13 kola.

 

Cibona je neocekivano na sestom mestu sa skorom 5-4. Nakon odlicnih igara na pripremama i 3-0 uz dve pobede u gostima usledio je povratak u sumornu realnost. Prvo ih je Partizan pregazio, pa nakon toga i SC Derby, pa su bledo odigrali u Splitu koji ih pobedjuje gde ih stigne. I gostovanje u Cacku i mec protiv FMP su bili ocajni, a Krka i nije dosla da igra u Zagrebu, pa to i ne mozemo racunati kao pokazatelj bilo cega. Gostuju Crvenoj zvezdi i Igokei, docekuju Buducnost i Cedevitu Olimpiju - najverovatnije zavrsavaju prvi deo sezone sa ucinkom od ispod 50% pobeda.

 

Igokea ima 5-4 i zbog kos - razlike se nalazi na 7. mestu. Mozda i najbolja ekipa za gledanje, moze da izgubi od svakog, ali i da pobedi svakog. Dobili su Crvenu zvezdu na svom terenu, ali su i pregazeni od Cedevite i izgubili od FMP i Mornara u gostima. Do kraja sezone igraju protiv Partizana i Cibone kod kuce, a gostuju filijali Buducnosti i idu u Novo Mesto, sto znaci da bi mogli da se popnu u PO zonu.

 

Ovo su bili PO kandidati iz prve polovine tabele, sutra o borbi za opstanak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2021 at 2:09 PM, bodo said:

A i istina je ovo za male gradiće na moru posto živim u jednom od njih , Rovinju

Izvini za off-topic, ali Rovinj mi je jedno od omiljenih mesta, baš je neki chill gradić i nisam osetio nacionalizam kakvog ima na jugu. Je si li ikad bio na onom ogromnom salsa festivalu? Ako nisi, obavezno idi. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Izvini za off-topic, ali Rovinj mi je jedno od omiljenih mesta, baš je neki chill gradić i nisam osetio nacionalizam kakvog ima na jugu. Je si li ikad bio na onom ogromnom salsa festivalu? Ako nisi, obavezno idi. 
Još jedan zaljubljenik u Rovinj i Istru[emoji3531] Dugo nisam bio u Rovinju ,ali sam 80-ih , nekoliko godina , bio od maja do oktobra...Škaraba , Monvi , Rio bar... izvinjenje za off-topic

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Izvini za off-topic, ali Rovinj mi je jedno od omiljenih mesta, baš je neki chill gradić i nisam osetio nacionalizam kakvog ima na jugu. Je si li ikad bio na onom ogromnom salsa festivalu? Ako nisi, obavezno idi. 

Odosmo u off topik ali nema veze. U Rovinj sam se doselio prije točno 20 godina nakon što sam živio uglavnom u velikim gradovima, ZG , Ljubljana, Beč, Minhen. Novo Mesto je mali grad ali onako , simpa. I toliko sam ga zavolio da mi je sad naprosto nezamislivo da ne živim u njemu. Postao je u Hrvatskoj najpoželjnija destinacija i šampion turizma u zadnje dvije, tri godine. Iznajmljivač sam tako da ti to ne govorim napamet nego to su činjenice. U špici sezone u gradiću od oko 15000 ljudi se nalazi 45-50 tisuća ljudi, znači 2/3 čine gosti. Što se tiče nacionalizma malo je vjerojatno da ćeš naleti na isti. Možda i isključivo ako se naleti na nekog zatucanog i pijanog izbjeglicu koji toliko seru po Istri ali nikako da krenu iz nje. Ovdje centar grada i dalje nosi ima Maršala Tita i čuvaju se i njeguju tekovine NOB-. Ovo ti pak govorim i između ostalog kao član gradskog odbora i stranke SDP.  Kod mene u pikado klubu se pjeva himna Zvezde i otvoreno se navija i za Srbiju i  Đokovića. Pjevalo bi se i za Partizan vjerojatno ali ja ne poznam skoro nijednog navijaca u gradu ( pa onda moram bockati sina ili brata 😁), što ne znači da ih nema. Ali zato znam dosta navijača Zvezde. Kod mene ljetuju godinama ljudi iz Srbije a i inače kod drugih je jako puno naših. Tipsarevic i Biković su česti gosti tu.  u jako puno restorana rade ljudi iz Srbije. Ja sam imao i 7 godina na stanu kuhara iz Sombora. Festival salse kad je tu je ludnica. Tisuće ljudi pleše po ulicama satima. Tu su bil redovito i techno partiji ali su sa time prestali jer se grad orijentirao na elitni turizam. Malo, malo pa dođe Avramovic i sad nedavno je bila ona najpoznatija jahta na svijetu koja je bila u vlasništvu Paula Allana i tako sve te poznate face. Ali zimi zna biti pusto i mi kažemo tu brižno( jadno, siroto). Ali to je tipično za mala primorska mjesta.

Edited by bodo
  • Like 6
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Setite se 2011 said:

Još jedan zaljubljenik u Rovinj i Istruemoji3531.png Dugo nisam bio u Rovinju ,ali sam 80-ih , nekoliko godina , bio od maja do oktobra...Škaraba , Monvi , Rio bar... izvinjenje za off-topic

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Škaraba koja je bila okupljalište omladine iz cijele Evrope a u čijem vlasništvu je bio BG ne postoji više, ostala samo plaža ali u lošem stanju. Monvi je srušen 2013. i pretvoren u parkirališta za potrebe novih hotela. Kultni Rio bar je opstao ali se je sad pretvorio u Snack bar.

Edited by bodo
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Ja sam zavoleo Rovinj zbog Mihiza (btw čitajte njegovu Autobiografiju o drugima, nećete se pokajati) iako nikada nisam bio...

Kad je već tako onda ga slobodno uvrsti pod "Must see". Nećeš se pokajati 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad je vec ovaj "lagani utorak" da i ja offtopikujem - bio sam na Istri, u Motovunu, nije seaside ali baca se lep i dug pogled. Generalno svidela mi se cela Istra, bio sam kratko samo pa bih mogao da isplaniram nesto bolje, treba se tu vratiti 🙂

 

 

@Manilla dobro ti nama dosao, slobodno nam predstavi svoju profilnu sliku 🙂 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se toliko offtopici o Istri, kud svi Turci tu i mali Mujo.

 

Bio sam u Istri ove godine u avgustu sa drustvom da posetimo drugara koji je radio ovu sezonu u nekom rezortu tamo, i imam pomesana osecanja.

 

Rovinj mi se poprilicno dopao, i sam grad i ljudi u njemu, dok Fazana (gde sam vecinski odseo) i nije nesto.

 

Zapravo, mestasce ko mestasce, onaj stari deo kod obale je dosta simpatican, ruku na srcu ljudi su mi zapravo tu najproblematicniji, bilo je par ruznih komentara i ponasanja od lokalaca koje ne bih ocekivao da se dese u Istri.

 

More (a narocito plaze) su vecinski bezveze, ali je zato vegetacija vrlo lepa, a vrtovi koje sam video naprosto su prelepi i pazljivo uredjeni.

 

Zapravo, suvise sam strog za more. Kad kazem bezbeze, mislim za kupanje, za gledanje je top.

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

Kad se toliko offtopici o Istri, kud svi Turci tu i mali Mujo.

 

Bio sam u Istri ove godine u avgustu sa drustvom da posetimo drugara koji je radio ovu sezonu u nekom rezortu tamo, i imam pomesana osecanja.

 

Rovinj mi se poprilicno dopao, i sam grad i ljudi u njemu, dok Fazana (gde sam vecinski odseo) i nije nesto.

 

Zapravo, mestasce ko mestasce, onaj stari deo kod obale je dosta simpatican, ruku na srcu ljudi su mi zapravo tu najproblematicniji, bilo je par ruznih komentara i ponasanja od lokalaca koje ne bih ocekivao da se dese u Istri.

 

More (a narocito plaze) su vecinski bezveze, ali je je zato vegetacija vrlo lepa, a vrtovi koje sam video naprosto prelepi.

žena i ja najradije pobjegnemo upravo u Fažanu van sezone ili pak prije, Rado popijemo kafe tamo u Brionki ako ti je poznato i zatim se šetamo obalom sve do Valbandona, tamo preko onog mostića. Žao mi je da si imao jedno takvo ružno iskustvo. E sad pitanje je da li su to stvarno loklaci, pošto se tamo kao i kod nas u Rovinju a i mene doma jako i večinski priča talijanski u dijalektu ili su to bile neke pridošlice kojih je sve više. Fažana se posebno ponosi svojom partizanskom ostavštinom i tamo djeluje aktivno i dugo godina klub Maršala Tita. @Kooineeperk Motovun je lijep, vrlo pitoreskni kraj poznat po filmskom festivalu i nezaobilaznim tartufima i tartufijadama ( Livade ) i malo dalje kestenima ( Oprtalj). @Nemam_ti_kad Vrsar,  nudistički kamp Coversada sa možda najdužom evropskom tradicijom. Blizina Poreča sa jedne strane i Limskog kanala kao velike atrakcije sa druge strane. Sve su to lijepa mjesta ali Rovinj sa razlogom nazivaju ' Biser Istre'

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

žena i ja najradije pobjegnemo upravo u Fažanu van sezone ili pak prije, Rado popijemo kafe tamo u Brionki ako ti je poznato i zatim se šetamo obalom sve do Valbandona, tamo preko onog mostića. Žao mi je da si imao jedno takvo ružno iskustvo. E sad pitanje je da li su to stvarno loklaci, pošto se tamo kao i kod nas u Rovinju a i mene doma jako i večinski priča talijanski u dijalektu ili su to bile neke pridošlice kojih je sve više. Fažana se posebno ponosi svojom partizanskom ostavštinom i tamo djeluje aktivno i dugo godina klub Maršala Tita. [mention=1552]Kooineeperk[/mention] Motovun je lijep, vrlo pitoreskni kraj poznat po filmskom festivalu i nezaobilaznim tartufima i tartufijadama ( Livade ) i malo dalje kestenima ( Oprtalj). [mention=1841]Nemam_ti_kad[/mention] Vrsar,  nudistički kamp Coversada sa možda najdužom evropskom tradicijom. Blizina Poreča sa jedne strane i Limskog kanala kao velike atrakcije sa druge strane. Sve su to lijepa mjesta ali Rovinj sa razlogom nazivaju ' Biser Istre'

Limski kanal pamtim po ostrigama i domaćoj Malvaziji [emoji57]

Inače sam imao sreću da je tadašnji šef pizzerije na Škarabi , (najbolja pizza ikada) poznavao rovinjske ribare , pa je često spremao razna čuda od morske hrane ...škampe , brodet od Ugora ,salatu od sipe...

 

 

Ipak su to bile 80-te a većina nas kontinentalaca nije dobacila dalje od Eva sardine ili girica u Poletu

 

 

 

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@bodosta ima u Rovinju da nije dobro?

Pitam za drugara.

Ozbiljno, imamo jednog drugara koji ce jos malo istetovirati Rovinj.

Kad se god povede prica o nekom odmoru, o nekom gradu, o dobroj klopi u restoranu eto ti njega sa Rovinjem, udavi nas sve.

Daj neke pkanterije da ga malo iscimam.

Nazalost, ja sam bio samo jedan dan u prolazu,restoran Maslina ja mislim, dobar rucak i ajmo dalje, nedovoljno za neki jaci utisak.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...