Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

1 minute ago, FrediB said:

 

Nemam ja sta koga da prosvetljujem, prosvetlice njih nevidljiva ruka gladi i side, pa ce im MOZDA tada uci iz Kaknja u Zenicu kuda vodi poltronska ljubav prema putinu i ostalim anticivilizacijskim despotima i ludacima.  :classic_wink:

Prozivi zivot u iscekivanju toga, umesto da radis na sebi i svom opstem obrazovanju. Mozda ti se i posreci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, FrediB - uzimanje AIDS kao ultimate argument je prilicno degutantno zbog sledecih ljudi:

- Freddie Mercury

- Magic Johnson

- Rock Hudson

- Ivica VD Vidovic

 i jos gomile drugih istaknutih umetnika u svojim profesijama zarazenih tom bolescu.

Zaista, prilicno bedno od tebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva rasprava na poslednjih par stranica :lol_2::Hail:

 

On 1/20/2020 at 8:30 PM, FrediB said:

 

To uletanje u rusiju i slicno je passé i demode.

 

Treba to drzati pod sankcijama, uz totalnu denuklearizaciju kao uslov. Posto rusija naravno nece pristati, onda ce polako ali sigurno propadati te zavrsiti ko ogavni sssr.  Molim lepo.

 

Postoji nekoliko stotinahiljada milijardi  € razloga zbog kojih Nemačka i Francuska ( izvoz & investicije) neće uvesti sankcije Rusiji ... Uostalom kao ni USA "ozbiljne" sankcije. Previše , ipak je interes ($) na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2020 at 9:01 PM, FrediB said:

 

Nemam ja sta koga da prosvetljujem, prosvetlice njih nevidljiva ruka gladi, ciroze i side, pa ce im MOZDA tada uci iz Kaknja u Zenicu kuda vodi poltronska ljubav prema putinu i ostalim anticivilizacijskim despotima i ludacima.  :classic_wink:

 

On 1/20/2020 at 8:54 PM, FrediB said:

 

Da nisu videli od Evrope knjige i klasicnu muziku kad je Petar Veliki (uzaludno) pokusao da evropeizuje rusiju, rusi nikad ne bi ni znali da postoji nesto poput knjige/romana ili klasicne muzike. 

 

Uostalom, 98% njih ni tad ni sad ne zna sta je to.... :lol_2::lol_2:

 

On 1/20/2020 at 8:42 PM, FrediB said:

 

To je intelektualna kradja i posledica ruske podlosti te visevekovnog kompleksa nize vrednosti u odnosu na Evropu.

Nista od toga nisu izmislili rusi, vec italijanski, svedski, holandski i nemacki majstori i arhitekte, koje je rusija uzgred tretirala kao potrosnu radnu snagu u ocajnickom pokusaju da postane ono sto nikad nece biti.

 

On 1/20/2020 at 7:25 PM, FrediB said:

 

Pare nisu sve, cak ni sada u 21. veku. Postoje i mnogo visi ciljevi - istiskivanje rusije iz Evrope i nabijanje iste u sibir gde joj je i mesto. 

 

Imala je citave 22 godine da se normalizuje, uredi, umije i okupa, ali ne, resila je da siri mesijansku ideologiju, ''sve ruse u jednoj drzavi'' (sto mi zvuci poznato :kece:), da drpa teritorije okolnim suverenim drzavama pod izgovorom nekakvog ''istorijskog prava'' itd.

 

E pa , evo joj ga na. :classic_wink:

 

Nikad mi nije bilo jasno sta to ima u rusiji za voleti.... :classic_wacko:

 

On 1/20/2020 at 8:19 PM, FrediB said:

 

Da je rekla da treba sibir podeliti ostatku covecanstva. A sto se tice spoljasnjeg izgleda, nije bogzna sta, ali opet izgleda bolje od 80% ruSSkinja. Narocito od marije zaharove i slicnih putlerovih podrepasica. 

 

Kritika svake vlasti, pa naravno i ruske - da, a jasno je da smo ovde prema Rusiji poprilično kritični (da se eufemistički izrazim). 

 

Ovakve generalizacije ipak ne. 

 

2 nedelje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2020 at 10:29 AM, Hamilton said:

Nekoliko stotina hiljada milijardi eura? 

A EU (čiji su ključni deo ta DE i FRA) nije uvela i u decembru još produžila sankcije toj istoj rusiji? :lol_2:

 

 

 

"Ovaj" jos uvek pise posle svega sto je napisao o Iranskom narodu?

 

Mslim, nije ni jasno cemu se "cerekas" (mozda svojoj neukosti i neznanju) , ali dovoljno je samo napisati imena dve kompanije: Total & Siemens . 

 

Problem predstavlja sto su poslovni ugovori sa ruskim kompanijama koje u drzavnom i  prodrzavnom vlasnistvu , cime se na direktan nacin omogucava nastavak bogacenja i ostanak na vlasti Putina&Co.

 

Ipak, ovo je isuvise kompleksna tema da se sve objasni u dve recenice.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Kritičar čečenske vlade Alijev pronađen mrtav u Francuskoj

Imran Alijev, bloger iz Čečenije koji je otvoreno kritikovao lidera zemlje Ramzana Kadirova, brutalno je ubijen u Francuskoj, saopštilo je nekoliko njegovih poznanika.

 

https://www.danas.rs/svet/kriticar-cecenske-vlade-alijev-pronadjen-mrtav-u-francuskoj/

 

Putin nastavlja po starom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Preselio Limonov, jos jedno komunisticko laprdalo koje je u iscekivanju svetske revolucije vreme prekracivalo - a kako bi drugacije? - pucajuci nasumicno po nevinim i nenaoruzanim ljudima:

 

Da se malo podsetimo:

 

 

https://www.latimes.com/obituaries/story/2020-03-18/eduard-limonov-russian-dissident-author-dead

 

 

 

Iskopah iz arhive tekst Branka Baletica koje su tada objavile e-novine i koji mi je se urezao u secanju, ali taj portal vise ne postoji pa je tekst nemoguce naci na internetu te ga kopiram:

 

Quote

KAKO JE LIMONOV UBIO MOJU TETKU U SARAJEVU - Branko Baletić

 

Da bi čovek zaključio postoji li u nekom društvu građanski otpor državi, morao bi prethodno da utvrdi postoji li država, zatim postoje li građani, pa tek onda ima li otpora državi, ako pogrešno funkcioniše.

 

Naš slučaj je vredan pažnje međunarodne zajednice. Vlast u začetku krši i pomisao na otpor, građansko čišćenje je ovde prethodilo etničkom, a da bi se sasvim obezbedila, vlast je za svaki slučaj uništila i državu. Ostala je sama na (s)ceni. Zato sam odlučio da promenim status podanika u status građanina makar i drugog reda, te da pružim otpor nasilju vlasti u okviru svojih skromnih mogućnosti, pa kud puklo da puklo po meni.

 

Po drugima, jasno je da će se ovaj sistem, ova vlast, urušiti sama od sebe, te da je i strpljenje oblik građanskog otpora. Mislim da greše, jer nije isto da li ćemo kasnije krenuti od obične nule ili od apsolutne nule, tj. od minus 273. Pokušavajući da detektujem glavne izvore državnog nasilja, dođoh do toga da ovde pisci kolo vode.

Pre nekoliko meseci stradala mi je rođaka u Sarajevu. Nesrećna tetka ubijena je na ognjištu, tj. na sedmom spratu oblakodera, dok je iz saksije sa simsa vadila neki koren za čaj. Komšije su, kasnije, javile da je to bio „relativno miran dan”, bez velike pucnjave. Neko je sa Pala iz čista rata i mira opalio rafal po oblakoderu, odnosno po tetki. Kažu, verovatno nenamerno, neki pijani četnik. To nas nije puno iznenadilo, jer su četnici pre mnogo godina ubili i tetkine roditelje. Prosto – familija navikla. Tako je nesrećna tetka pala sa simsa direktno u zaborav.


Mesec dana kasnije gledam TV-film, snimljen na Palama, kad u njemu – filmu, čuveni ruski pisac Limonov, okružen našim naoružanim piscima i pesnicima prilazi nasmejan puškomitraljezu i opauči jedan dug rafal, bez zareza, onako odozgo s brda, upravo na soliter.

 

Ljudi moji, prepoznah tetkin soliter. Uzbuđen, posle projekcije potražih ekipu koja je radila taj TV-film. Datum kada je sniman poklapa se sa danom tetkine smrti, baš negde oko sedamnaest časova, u vreme za čaj. Obavestih rođake o svemu. Neki su bili ushićeni. Tetka nije pala uzalud! Drugi misle da će biti posmrtno rehabilitovana, a možda čak i odlikovana, što bi naslednicima donelo bolju penziju, jer nije umrla kao tetka, nego kao heroj u borbi za pravoslavlje i ostale naše svetinje. Meni je bilo nelagodno što sam nevino optužio neznanog četnika, a kasnije pobesneh, jer... što stranci da nas ubijaju, kao da mi ne možemo sami sebi presuditi. Štaviše, saznao sam da se i neki turski novinar, takođe profesionalni pisac, hvali kako je likvidirao nekog Srbina. Među onima koji odlučuju o našoj sudbini nema gotovo nijednog koji nije pisac. Okrutni i tiražni pisci vladaju polupismenom zemljom. Tetka nije žudela za vlašću tj. pisanjem, samo je želela da popije čaj sa Limonovim. Kako da se oduprem tom pesničkom, nadahnutom nasilju. Za početak skupio sam njihova sabrana (ne)dela. Čitam ih!

 

Sigurno je greška na našoj strani čim nam oni ovako vraćaju. Možda ih nismo dovoljno nagrađivali, zašto ih nismo više tapšali po disidentskom nego po pravovernom ramenu? Zar nam nisu bili obavezna lektira i onda i sada? Bili smo vernici tim grešnicima, ali, slutim, kad prođu godine raspleta, odgovaraće pred sudom međunarodnog Pen kluba. Sud vremena i sud istorije ovde retko zakazuju ročišta. Nama je bliži preki sud, a to je onaj koji prvo donese presude, a onda pronađe odgovarajuće krivce.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovo je moglo i na korona temu ali mislim da će ovde biti interesantnije :

 

Quote

Rusija kaznila opozicioni radio Eho Moskve zbog lažnih vesti

Ruska opoziciona radio stanica „Eho Moskve“ i urednik njenog veb sajta kažnjeni su novčano u provivrednosti 3.745 američkih dolara zbog objavljivanja komentara političkog analitičara koji je doveo u pitanje rusku statistiku o korona virusu.

https://www.danas.rs/svet/rusija-kaznila-opozicioni-radio-eho-moskve-zbog-laznih-vesti/

 

Ovako nešto čeka i nas ako Faraon dočeka 20 godina na vlasti.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 hours ago, Klotzen said:

Posebna je komedija na koji način je referendum sproveden. Tragedija od države 🙂 . Nažalost očekuje da to ovaj naš preslika u budućnosti.

 

 

nema sanse da mu to uspe jer i opozicija zeli to isto

 

hocu da kazem da kod svih tih tragikomedijantstih drzava i vlast i opozicija zeli isto i samo to je razlog sto ni jednima ni drugima ne uspeva nista

 

sada vidim da sam napisala dvosmislen post, moze da se razume i tako da vlast i opozicija u obe tragedije

zeli istog coveka doveka na vlasti

 

sto nije uopste iskljuceno obzirom kako se postavljaju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaštitnici prvoslavlja se izgleda odlučili da zažmure :

 

Quote

Ruska diplomatija: Aja Sofija je unutrašnje pitanje Turske

Ruska diplomatija ocenila je danas da je prenamena Aja Sofije u Istanbulu iz muzeja u džamiju „unutrašnje pitanje“ te zemlje. 

https://www.danas.rs/svet/ruska-diplomatija-aja-sofija-je-unutrasnje-pitanje-turske/

 

Čisto za ove što misle kako samo zapad ima dvostruke standarde da vide malo kako to Rusi rade. Što bi reko naš narod "Na finjaka".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Zaštitnici prvoslavlja se izgleda odlučili da zažmure :

 

 

Čisto za ove što misle kako samo zapad ima dvostruke standarde da vide malo kako to Rusi rade. Što bi reko naš narod "Na finjaka".

 

Tzar-despot iz pozlacene kremaljske klonjare ima naftno-gasni aranzman sa psiho-sultanom erDOGanom, a Grci i Grcka mu ne trebaju ni za potapanje kupusa. Odatle ta precutna podrska skrnavljenju Aja Sofije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

 

Tzar-despot iz pozlacene kremaljske klonjare ima naftno-gasni aranzman sa psiho-sultanom erDOGanom, a Grci i Grcka mu ne trebaju ni za potapanje kupusa. Odatle ta precutna podrska skrnavljenju Aja Sofije. 

Aja Sofija vekovima nije hriscanska bogomolja, kao sto je i dzamija u Kordobi pretvorena u katedralu.:default_coffee:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Aja Sofija vekovima nije hriscanska bogomolja, kao sto je i dzamija u Kordobi pretvorena u katedralu.:default_coffee:

 

 

.

 

Pa to je u to vreme bilo normalno... i Aya Sofija je dvadesetak godina ranije pretvorena u katolicku katedralu, kada su krstasi i Dandolo na putu u svetu zemlju  zauzeli Konstantinopolj i naneli  udar od koga se Rimska Imperija nije oporavila sve do konacnog pada 1453... Tada je  unisten   srebrni ikonostas i ikone,  spaljene knjige a pijana kurva posadjena na patrijarhov tron..  usput pokrali sve sto su mogli, sto mozda i nije ispalo lose, jer ne moras do Istanbula da bi uzivao u  remek delima konstantinopoljskih majstora...

 

Venecija je bliza...Konji Svetog Marka su samo jedan od primera, iz dugackog spiska..

 

Historic Four Horses Standing On West Stock Photo (Edit Now) 37545181

 

 

I u pravu si , nije hriscanska bogomolja...ali verujem da pravim vernicima , iako ja to nisam , nikakvo preimenovanje ne moze oduzeti skoro citav milenijum Aya Sofije kao najveceg hriscanskog hrama...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Aja Sofija vekovima nije hriscanska bogomolja, kao sto je i dzamija u Kordobi pretvorena u katedralu.:default_coffee:

 

 

Aja Sofija je starija od celog Islama,a dzamija u Kordobi nije pretvorena u katedralu - vec je vracena u Katedralu .

 

Reci da je ovo samo unutrasnje pitanje Turske je  poprilicno glupa politicka korektnost .

 

I Koloseum je u Rimu,pa opet ako hoce da naprave Diznilend tamo,to ne bi bilo samo unutrasnje pitanje Italije ,valjda postoje neke civilizacijske vrednosti .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FrediB said:

 

Tzar-despot iz pozlacene kremaljske klonjare ima naftno-gasni aranzman sa psiho-sultanom erDOGanom, a Grci i Grcka mu ne trebaju ni za potapanje kupusa. Odatle ta precutna podrska skrnavljenju Aja Sofije. 

Bez uvrede, ali prisecajuci se tvojih prethodnih komentara koji se ticu Rusije, prilicno sam siguran da bi nasao nacin da ih isto ovako opljunes i da su, pozivajuci se na pravosljavlje npr, zauzeli suprotan stav od ovog koji su zauzeli. "Politicka elita u moskovskoj septickoj jami u 21-om veku jos uvek robuje vizantizmu i vodi se arhaicnim srednjovekovnim ucenjima i religijama"

Aja Sofija jeste unutrasnje pitanje Turske i oni imaju legalno i legitimno pravo da je urede po svom nahodjenju. Druga stvar je postovanje civilizacijskih normi, a verujem da niko realan nije ocekivao od Erdogana da pretvara Tursku u most koji spaja razlicite kulture, narode, obicaje i sl. Iako Turska ima lepu priliku i polozaj da to i bude, ali odavno su skrenuli sa tog kursa.

 

Inace, on topic, u Aprilu i Maju je izvoz zlata iz Rusije premasio vrednost izvezenog gasa. Sta ono rece Denis? "Koga je ikada (i zasto) zanimala sibirska vukojebina osim dva pomahnitala i umobolna idiota"? 😄

 

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Tačnije izvoz zlata u inostranstvo tokom aprila i maja je veći od PROFITA Gazproma u istom periodu. Inače izvezli su 3,5 milijarde dolara zlata za dva meseca a toliko dobiju od gasa svaki mesec. Jedino što Gazprom ima ulogu i u kupovini socijalnog mira pa je njihov profit dosta manji nego što bi trebalo da bude.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...