Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

2 minutes ago, FrediB said:

 

Napoleon, Dzingis Kan,   a narocito budalas hitler su prevazidjeni. Treba to pritiskati sankcijama sto cvrsce i nemilosrdnije, dok se ne raspadne ko ogavan sssr! 

 

Jebiga sta ces, life is a bitch.

 

Bolje ti uci ruski :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni, Putin je odlucio da zrtvuje svog laufera (Medvedeva) zbog teske ekonomske situacije u zemlji , ne zeleci da prizna da je ona uslovljena pre svega medjunarodnim sankcijama. Pa sad hoce da narod poveruje da je ekonomska kriza posledica nesposobnosti Medvedeva.

Drugo, izgleda da ce pokusati da uvede vecu uravnilovku, jer je disparitet izmedju bogatih i siromasnih u Rusiji medju najvecim u svetu! Rusija, na papiru, ima GDP oko 2x veci od Srbije - a prosecne plate i penzije su manje nego u Srbiji!? Ogroman broj penzionera prima oko 150 evra mesecno, sto je manje nego sto prosecan penzioner prima u Srbiji. 

Ne znam koliko je jaka prava opozicija u Rusiji? Ovako sa strane izgleda kao da je i nema? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Amigo said:

 

Nije, iz knjige Istorija za 6/7/8 razred osnovne skole. Jebem ga zaboravio sam tacno u kom se razredu to uci.

 

 

Nisi opet shvatio .......... kakve veze imaju neke budale tipa Napoleon i Hitler sa 21. vekom i svetom u kom mi danas zivimo?

 

Hitler napao svog jarana Staljina. I kakve to veze sa mnom ima i uopste za zdravim razumom?

 

Sto mene boli moj Dzastin sto je jedan idiot napao drugog istog, a mozda i veceg idiota? Osim ako me pitas ko je od njih dvojice bio veci moron, sto ne bih mogao da se odlucim, tesno je.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

 

Slobodno.... provesce se ko i onaj crveni behemot 1991. Sto pre, to bolje. :kece:

Zato  i kazem: ovo je pocetak kraja- iako izgleda kao da je na vrhuncu moci!

Kazu eksperti da je upravo u tome i slabost svake  diktature: diktator ne sme da napravi gresku! Jedna greska i - pada! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nisi opet shvatio .......... kakve veze imaju neke budale tipa Napoleon i Hitler sa 21. vekom i svetom u kom mi danas zivimo?

 

 

Ima.

 

Ono botoksirano cudo na celu pomijare pati od Napoleonovog kompleksa (nisu ga slucajno u mladosti zvali ''pikavac'' :classic_biggrin: ) i hoce ponovo ''sve ruse u jednoj drzavi'' (sto mi zvuci nesto poznato, kao iz 30-ih godina proslog veka ili sa Gazimestana '89 :classic_biggrin: ) te da siri ''velikorusku pravoslavnu mesijansku'' bolestinu.

 

E pa, evo mu ga na:

 

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sad-priprema-nove-sankcije-za-rusiju

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Meni je Medvedev ipak relativno simpatican lik- pogotovo kad ga vidim da onako dzipa - uz pesmu "American Boy! 

Mislim da ima malo " materijala" za prodemokratski, liberalno orijentisanog politicara. Mislim da ga je Putin upravo zato i drzao - da pokaze Zapadu svoje "mekse lice" - te i njegovu smenu vidim kao Putinov zaokret ka tvrdjoj politici prema Zapadu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

 

Ima.

 

Ovo botoksirano cudo na celu pomijare pati od Napoleonovog kompleksa (nisu ga slucajno u mladosti zvali ''pikavac'' :classic_biggrin: ) i hoce ponovo ''sve ruse u jednoj drzavi'' (sto mi zvuci nesto poznato, kao iz 30-ih godina proslog veka ili sa Gazimestana '89 :classic_biggrin: ) te da siri ''velikorusku pravoslavnu mesijansku'' bolestinu.

 

E pa, evo ti ga na:

 

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sad-priprema-nove-sankcije-za-rusiju

 

 

Pa dobro, Ameri su napravili veliku gresku sto su im pomogli kada su se raspadali od komunistickog sifilisa i kada nisu imali sta da jedu 1991, sipali milijarde dolara u Rusiju u nadi da nesto od njih moze biti.

 

Sledeci put, a to ce biti uskoro ...... treba ih pustiti ........ dok se ne vrate u VI vek iz ovog XVII u kom trenutno zive.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

 

Mislim da ima malo " materijala" za prodemokratski, liberalno orijentisanog politicara.

 

Tako nesto u ruSSiji nema prodju, a bojim se ni u Vuciclendu....

Quote

Putinov zaokret ka tvrdjoj politici prema Zapadu. 

 

Super, taman da ga nafiluju sto jacim sankcijama. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nisi opet shvatio .......... kakve veze imaju neke budale tipa Napoleon i Hitler sa 21. vekom i svetom u kom mi danas zivimo?

 

Hitler napao svog jarana Staljina. I kakve to veze sa mnom ima i uopste za zdravim razumom?

 

Slabo ti kontas jarane, cuj Hitler napao SSSR jer se naljutio na svog pajdu Staljina, valjda Evu Braun lupio po dupetu :roflmao:

Nije bolan zato, to je bilo malo ozbiljnije...

Spoiler

Operation Barbarossa (German: Unternehmen Barbarossa) was the code name for the Axis invasion of the Soviet Union, which started on Sunday, 22 June 1941, during World War II. The operation put into action Nazi Germany's ideological goal of conquering the western Soviet Union so as to repopulate it with Germans. The German Generalplan Ost aimed to use some of the conquered as slave labour for the Axis war effort, to acquire the oil reserves of the Caucasus and the agricultural resources of Soviet territories, and eventually to annihilate the Slavic peoples and create Lebensraum for Germany

 

28 minutes ago, Darth Bane said:

Uskoro ce Ameri da mu zviznu tvrde sankcije! Videcemo hoce li EU da ih prate. 

 

Mislim da su Nijemci naucili lekciju, ako hoce gas moraju da plate, ali nisu budale da kupuju skuplji gas koji se prevozi brodovima, pored gasovoda koji im je pred nosom, pa ga jos preprodaju drugima :writing:

Link to comment
Share on other sites

 
Mislim da su Nijemci naucili lekciju, ako hoce gas moraju da plate, ali nisu budale da kupuju skuplji gas koji se prevozi brodovima, pored gasovoda koji im je pred nosom, pa ga jos preprodaju drugima :writing:
Ma JOK, Hitlera su Srbi zeznuli, jer su rekli "Bolje grob, nego rob!" Zeznuo se i zakasnio, a zima ga stigla. Mokraća im se leDila dok su pipi.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Slabo ti kontas jarane, cuj Hitler napao SSSR jer se naljutio na svog pajdu Staljina, valjda Evu Braun lupio po dupetu :roflmao:

Nije bolan zato, to je bilo malo ozbiljnije...

  Reveal hidden contents

Operation Barbarossa (German: Unternehmen Barbarossa) was the code name for the Axis invasion of the Soviet Union, which started on Sunday, 22 June 1941, during World War II. The operation put into action Nazi Germany's ideological goal of conquering the western Soviet Union so as to repopulate it with Germans. The German Generalplan Ost aimed to use some of the conquered as slave labour for the Axis war effort, to acquire the oil reserves of the Caucasus and the agricultural resources of Soviet territories, and eventually to annihilate the Slavic peoples and create Lebensraum for Germany

 

 

Da probam jos jednom, na moj post koji kaze "Koga interesuje ruska vukoyebina" ti si odgovorio "Realno ko zna koliko je ljudi izgubilo zivote u pokusaju osvajanja iste."

 

Kao da je ta Boratija, blatnjava nedodjija sa komarcima k'o rode izmedju Mongolije i nekog Kurcistana nekome danas interesantna pa je napadaju. Ko je napada? Amerika? Kanada? Australija? Nigerija?

 

Napao ih jedan ludak pre 200 godina i jos jedan ludak pre 80 godina.

 

Ne moras kopati po Wikipedia, probaj da iz glave ..... ahem .... odgovoris kakve to veze ima sa mozgom? 

 

Ja se potpuno slazem da oni nisu bili normalni i da od toliko normalnih, lepih zemalja napadnu bas najruzniju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Kao da je ta Boratija, blatnjava nedodjija sa komarcima k'o rode izmedju Mongolije i nekog Kurcistana nekome danas interesantna pa je napadaju. Ko je napada? Amerika? Kanada? Australija? Nigerija?

 

Napao ih jedan ludak pre 200 godina i jos jedan ludak pre 80 godina.

 

Tih ludaka se uvijek nadje :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda i ta Nemačka ima uticaj na Rusiju zato što je veliki uvoznik ? Ako se ne varam pola Ruskog izvoza idu u EU. EU da želi mogla bi da rasturi Rusiju kako želi, ali očigledno EU ima svoju računicu i ne želi da uništi Rusiju jer ima i koristi od nje. Lako je SAD da uvede sankcije Rusiji kada su oni imali razmenu od jedva desetak milijardi dolara. Pri tome nisu uveli sankcije na raketne motore na primer ? Mogla bi i EU da postavi pitanje da li Rusija ima uticaja na SAD zbog toga ? Naravno to su sve budalaštine, suština je da se Tramp bori samo za svoju guzicu, inače slično je i Obama razmišljao ali on se bar nije posvađao sa EU zbog tog pitanja. Rusija može da utiče na politiku u Srbiji preko gasa i nafte jel mi nismo sposobni ni da dišemo ali uticaj na Nemačku je minimalan. Da imaju uticaj davno bi ukinuli sankcije koje EU ima prema njima. Sa druge strane ako bi EU odjebala Rusiju onda bi postala zavisna od SAD a na svojim granicama bi dobili ruševinu od države (Rusija) u kojoj ko zna kakva budala će doći na vlast. Ovako bar znaju da je trenutna budala pod kontrolom i da će i on radije biti diktator bedne države nego "ponosni" pokojnik koji je pokrenuo nuklearni rat.

 

Na kraju krajeva neka SAD snizi cene LNG i ne treba nikakav politički pritisak da ljudi prestanu da uvoze od Rusa, sami će da trče po njihov gas. Inače i na tržištu LNG Rusija je najpovljnija a na drugom mestu je Katar. Tako da imamo paradoksalnu situaciju da Nemačka koja je izgradila i sisteme za distribuciju LNG najveći deo iste uvozi iz Rusije.

 

Za EU je najbolje da ubuduće što više podeli svoj uvoz energenata. Čitao sam za Kineze da će oni ići na to da od nikog ne uvoze više od 20% čime praktično ubijaju bilo kakav uticaj na njih od strane tih izvoznika. To isto planiraju i ove veće zemlje u EU samo je pitanje da li će se to primenjivati na celu EU jel džaba takva sigurnost u recimo FRA ako pola EU bude uvozilo 100% od jednog izvora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...