Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Korupcija, kradja u firmama u kojima rade i Rusi... Ma nema sanse:s_w:

 

Od cistacice, kuvarica preko magacionera  do direktora , ne zna se ko vise "krade" , sve u skladu sa koje pozicije deluje 😄

 

8 hours ago, Klotzen said:

Evo ima ovde o tome :

 

https://www.themoscowtimes.com/2019/01/16/official-data-vastly-underestimates-russian-emigration-report-a64158

 

Doduše tekst ne tereti Ruse da lažu nego objašnjava da oni u statistici vode kao iseljenike samo one koji se registruju da su se odselili. A to iz naših primera znamo da radi vrlo mali procenat ljudi koji odu napolje. Ali da se u Rusiji živi loše izvan tih najvećih gradova to nije tajna. Ako nekog zanima ima na YT ljudi koji špartaju po Rusiji pa možete videti kako se živi u unutrašnosti.

 

Pisao sam na bivsem na forumu. Ukratko, neverovatne su razlike izmedju gradova koji se nalaze u istim republikama, koji su udaljeni cca100-150km.

 

Poseban problem, po stanovnistvo, i nagli pad zivotnog standarda i povecanje siromastva se desio kada je rublja devarvirala i maltene duplo izgubila na vrednosti u odnosu na dolar.

 

Drugo, ima dosta i do mentaliteta, posebno u azijskom delu, gde ne zele da se menjaju ( bez radnih navika, znanja bez i zelje za ucenjem/licnim napretkom ), menjaju sredinu u kojoj zive... itd. Jednostavno, to je zivot za koji oni znaju (vecina) kojim su ziveli njihovim roditelji, roditelji njihovih roditelja 😄 ...  itd

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Jonnhy Clash said:

 

Daj neki podatak, neku statistiku. Nemoj tako pausalno. 

 

nema nista pausalno ni izmastano, koga interesuje moze lako da pronadje,

konkretno sam videla ovo:

Путин плодит эмигрантов: за 6 лет из РФ уехало 2 млн образованных россиян

https://rusmonitor.com/putin-plodit-ehmigrantov-za-6-let-iz-rf-uekhalo-2-mln-obrazovannykh-rossiyan.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

nema nista pausalno ni izmastano, koga interesuje moze lako da pronadje,

konkretno sam videla ovo:

Путин плодит эмигрантов: за 6 лет из РФ уехало 2 млн образованных россиян

https://rusmonitor.com/putin-plodit-ehmigrantov-za-6-let-iz-rf-uekhalo-2-mln-obrazovannykh-rossiyan.html

 

 

 

Peta kolona i zapadni agenti. 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

trebalo bi uciti ruski zato taj link,

 

a ne samo eng eng eng...

 

Nazalost ruski nisam nikad do kraja naucio a zelja mi je. Ruski ili makar kineski da naucim u nekom periodu. Ipak znam malo ruskoga pa cu pokusati forumu da prevedem tekst. Mozda bude poneka greskica.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jonnhy Clash said:

 

Nazalost ruski nisam nikad do kraja naucio a zelja mi je. Ruski ili makar kineski da naucim u nekom periodu. Ipak znam malo ruskoga pa cu pokusati forumu da prevedem tekst. Mozda bude poneka greskica.

 

ruski je cudan jezik, ako znas srpski cini ti se da automatski znas i ruski, ali to uopste nije tacno

 

...moze kinik da drzi techaj ako ga zamolimo...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

 

nema nista pausalno ni izmastano, koga interesuje moze lako da pronadje,

konkretno sam videla ovo:

Путин плодит эмигрантов: за 6 лет из РФ уехало 2 млн образованных россиян

https://rusmonitor.com/putin-plodit-ehmigrantov-za-6-let-iz-rf-uekhalo-2-mln-obrazovannykh-rossiyan.html

 

 

Ovo bi trebalo biti lagano ( bar naslov):

Za 6 godina 2 miliona obrazovanih Rusa je napustilo Rusku Federaciju! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2019 at 9:18 PM, Klotzen said:

Evo ima ovde o tome :

 

https://www.themoscowtimes.com/2019/01/16/official-data-vastly-underestimates-russian-emigration-report-a64158

 

Ali da se u Rusiji živi loše izvan tih najvećih gradova to nije tajna. Ako nekog zanima ima na YT ljudi koji špartaju po Rusiji pa možete videti kako se živi u unutrašnosti.

 

Murmansk, Omsk, Saratov, Mahackala, Irkutsk, Arhangeljsk, Novosibirsk van centra, Vladivostok van centralnih delova .... pakao zivi. Ne mora se ici tamo da bi se videlo, dovoljno je posetiti Instant Street View i uveriti se. Ili sajt Varlamov.ru. Manja mesta su tek sacuvaj Boze. I da, snimci nisu iz neke 2009. vec relativno novi, 2015-2016 pa navise. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Putin potpisao zakon o stranim agentima: Meta novinari i blogeri

Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je danas kontroverzni zakon kojim se omogućava proglašavanje novinara i korisnika interneta „stranim agentima“, a koji su osudile nevladine organizacije za zaštitu ljudskih prava.

 

 

Nastavlja putevima Kim Džong Una :) . Znači sada će i youtube-re da hapsi. Skontao da i na taj način curi mnogo informacija pa da i to saseče u korenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, FrediB said:

 

Murmansk, Omsk, Saratov, Mahackala, Irkutsk, Arhangeljsk, Novosibirsk van centra, Vladivostok van centralnih delova .... pakao zivi. Ne mora se ici tamo da bi se videlo, dovoljno je posetiti Instant Street View i uveriti se. Ili sajt Varlamov.ru. Manja mesta su tek sacuvaj Boze. I da, snimci nisu iz neke 2009. vec relativno novi, 2015-2016 pa navise. 

Ja sam proletos razgovarao sa jednim nasim covekom, koji zivi i radi u Irkutsk oko 20 godina. On se nije mnogo zalio ... dapace. Delovao je zadovoljan tamosnjim zivotom. Jedino sto su tamo ostre zime - ali kaze da se covek na sve privikne. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2019 at 11:43 PM, John Dies at the End said:

Korupcija, kradja u firmama u kojima rade i Rusi... Ma nema sanse:s_w:

 

Od cistacice, kuvarica preko magacionera  do direktora , ne zna se ko vise "krade" , sve u skladu sa koje pozicije deluje 

 

U Rusiju je dosao kapitalizam koliko sam upoznat.

Ne znam ja mnogo o Rusiju, ne kontaktiram ni sa jednim Rusom, niti sa nasim covjekom koji tamo zivi, mada imam jednog rodjaka, gradjevinca koji tamo radi vec 20 godina, ali nismo u kontaktu, ne citam ruske novine, itd moje jedine informacije su novinski natpisi u nasoj stampi i bacim oko na ovu temu, ali duge copy/paste carsafe preskacem, tako da bi po pisanju forumasa to trebao da bude neki kapitalizam koji nije kao ovaj americki po mjeri covjeka, nego onaj surovi, najsuroviji, tako da ne vjerujem bas da vlasnici u takvom kapitalizmu tolerisu da im svi redom kradu posteno stecenu imovinu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

 

 

Nastavlja putevima Kim Džong Una :) . Znači sada će i youtube-re da hapsi. Skontao da i na taj način curi mnogo informacija pa da i to saseče u korenu.

 

Varlamov bolje da se pazi... Pre dve godine su ga gadjali farbom u lice, sad mogu i necim mnogo gorim....

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2019 at 5:41 PM, attolini said:

 

Ako ce zbog ovog linka da uci ruski , ne mora...

 

 

pa upravo obratno je bilo to sa linkom, nisi razumeo - ne ucis ruski zbog kakvog linka

vec postavljas link na ruskom zbog ucenja/vezbanja

 

a plus bese i ironicno, ocigledno bezuspesno

lol

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A odmah na b92 izjava onog Gubavca grbica koja veze sa mozgom nema...kako USA sportisti ni ne idu na doping kontrole i kako ‘state department’ garantuje da su cisti. 
 

kakve nebuloze ovog gubavca rusofila. 
 

edit: nista ovaj retard medvedev nije proznao vec je samo ublazio ocigledno rekavsi kako ‘postoje problemi sa dobingom’. Alo some, vi, drzava direktno stojite iza te muljacine..organizovano i sistematski. 
a onda dalje staro dobro rusko naricanje - antiruska histerija kme kme. More mrs u 3pm!

Edited by Hamilton
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

A odmah na b92 izjava onog Gubavca grbica koja veze sa mozgom nema...kako USA sportisti ni ne idu na doping kontrole i kako ‘state department’ garantuje da su cisti. 
 

kakve nebuloze ovog gubavca rusofila. 
 

edit: nista ovaj retard medvedev nije proznao vec je samo ublazio ocigledno rekavsi kako ‘postoje problemi sa dobingom’. Alo some, vi, drzava direktno stojite iza te muljacine..organizovano i sistematski. 
a onda dalje staro dobro rusko naricanje - antiruska histerija kme kme. More mrs u 3pm!

Grbic je ili glup ko noc ili samo rusofilicarsko pokvaren ovo izjavljujuci! Pa barem on kao profi sportista zna kako ide doping test! Prvo i prvo Wada NEMA laboratoriju! Ona samo akredituje laboratorije po drzavama a plus svaka drzava ima svoju antidoping agenciju, rusada ili usada itd... wada samo pravi listu nedozvoljenih sredstava! Uvek se antidoping test vrsi u drzavama gde se takmicenja odrzavaju. Pa rusi su u sociju menjali uzorke bogtehebo!!! Pa to jos nikad niko nije radio! A apropo lensa i marion, pa njih je uhvatila americka agencija! Lensa nisu uhvatili u francuskoj iako je bio testiran x puta! 
Kako vanju nije sramota!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...