Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

On 11/17/2021 at 11:31 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Nadam se da cu zapoceti jednu zanimljivu diskusiju.Koliko vi razlikujete rad Itudisa i Sarasa od recimo Sferopulosovog i Trinkijevog?Da li prva dvojica zaista odskacu ili je to sve manje vise isto.

 

Ja nisam uveren da bi Trinkijeri imao razlicite rezultate od Sarasa u Barsi recimo.

Malo cu se osvrnuti generalno a i na ovu danasnju utakmicu.

Generalno ne vidim neki pecat trenera u obe ekipe,u Barsi kao odbrana ali nista specijalno.Ne vidim da imaju neke strasne specijale i lagane poeni na trenera,ne vidim neka iznenadjenja u rotaciji za ove derbije i sl.Ni kod jednog igraca ne vidim da igra bolje od mogucnosti, stavise vidim neiskoriscen talenat pogotovo u CSKA.Ali dobro,mnogo kvaliteta pa ni ne mogu svi da se istaknu ali ima upitnih uloga.

Npr Atamanov sistem je lako prepoznatljiv,Saras je u Zalgirisu ipak ili bas dobro pogadjao na pijaci tokom leta ili dizao plafon igracima.To sada ne vidim,delimicno jer nemaju ni potrebe za tim verovatno.

 

Na vecerasnjem mecu treca cetvrtina 13:33 a cetvrta 30:13...Nit se kriterijum i tok drasticno promenio niti su bas igraci pod opijatima.

Na kraju Saras igrao skoro iskljucivo izolacije za Mirotu i Dejvisa(mada shvatljivo jer je cska brzo ispunio bonus),CSKA nosio Fojtman sa 6 trojki.Sta hocu da kazem, sa ovoliko kvaliteta u timu za el trenere i nije tako tesko da se beleze dobri rezultati.Poslednja trojka Fojtmana je isla posle tajma Itudisa,napad propao a lopta se odbila do njega od 211-pogadja sestu trojku na mecu a on je neka treca napadacka opcija,mozda.Nije lose kad te suvi kvalitet ekipe tako izvlaci zar ne?

Poslednji napad CSKA-nista,Sved koji je hladan sutnuo preko dva igraca.

 

Na kraju sam se dosta bazirao na ovaj mec koji ne mora biti parametar ali mislim da mi neke poente sigurno stoje.

 

Malo losije srocen upis jer sam stedeo slova ali poentu drzim i posle 6,7 meseci.

 

Sarunas  sigurno ne odskace od ostalih trenera i Trinki sigurno radi bolji posao od njega.

Ne menjam misljenje sve i da Barsa osvoji,mnogo mucenja tokom sezone protiv "losih" ekipa pa se izvuku na sudjenje i/ili individualni kvalitet.Sve to sa mogucnostima iz snova,bukvalno dovode koga zele.Losa selekcija kada se gledaju mogucnosti.

 

Ono u cemu je Trinki jasno dobar je bas ta selekcija,zna se da trazi cvrstu ekipu,atletsku,takvi su cak i plejevi i svi bekovi.Zna se ko sta radi,ko uzima suteve ko radi prljav posao.Trenerska filozofija je izrazena i prepoznatljiva kao kod Atamana takodje.Neki treneri su se pogubili u pruzenim kombinacijama sa igracima(hint sada ne pricam samo o EL trenerima).

 

 

 

Zanimljiv F4 nas ceka,fino ujednacen.Za Real sam znao da se oporavljaju cim su ih svi otpisali nakon serije poraza i otkaza/suspenzija igraca takvi su,iskustva na pretek.Iako milsim da su bas lose sastavljeni ove sezone i uopste mi se ne svidja kako imaju hrpu pomocnog osoblja bez lidera.Tacnije lideri su stari spanci za koje treba gledati u zvezde da li ce igrati kao mladi ili sutirati 3/10 iz igre.Zato mi  Barsa i nije izrazit favorit,ako ih je Bajern namucio onda raspolozen Real ih moze sigurno izbaciti.

Efesu kao i celu sezonu kladionice dosta veruju mozda i sa pravom,nisam pametan.Naravno ako izvuku pravu igru oni su sampioni ali koja je verovatnoca za tako nesto?Oli bas fina ekipa,zvezda na steroidima,slicna filozofija sa vise talenta i duzom klupom.Napadacki na visokom nivou protiv Monaka,najvisem,odbrambenom dobro-ne moze se puno kad Monako udje u seriju.

 

Naravno igraci ce se boriti da se pokazu na velikoj sceni pa uz malo srece u partizan sledece godine.😎

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, strah od vozova said:

Jesu to cene za sve 4 tekme ili po utakmici?

Mislim, svakako sam u soku...

 

za sve 4...

 

Inače, proverih, ove cene nemaju veze sa mozgom. Recimo komplet za gore ali po sredini je bio oko 200e.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cene su za EL fanove/fanatike, ili za one kojima generalno pare nisu neki problem u životu. Ne znam koliko su bile ranije, ali ovo sad je smehotres. Tj, tako ja zamišljam, da treba da koštaju karte za bilo šta, ako je globalni tier 1 takmičenja datog sporta u pitanju, a ovo to nije... Whatever, drugar mi je ponudio da idemo, kaže dobra mesta za 40-50k, to bilo pre mesec dana 😁 Ono, odmahnuo sam glavom tako brzo da nisam ni stigao da nešto ironično kažem

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre 4 godine kupio za 120e na viagogu za sva 4 meca.

Mislim da ove cene diktiraju navijaci Olija koji su masovno pokupovali verujem i povukli potraznju.

Pre 4 godine su jedino fenerovi navijaci bili nesto brojniji i bila je manja potraznja.

Svakako je nenormalna cena od 500+ evra, koliko god to bio krem EL i zavrsnica. Pritom pricamo o golubarnik mestima.

Verujem da ce ti oportunisti sa viagoga prodati lagano sve karte Grcima ili Turcima.

Link to comment
Share on other sites

Pa i ove godine su najeftinije bile 120 evra. Normalno je da u proseku bude skuplje jer je sve otišlo gore u ove 4 godine.

Verujem da je 99% ljudi kupilo karte preko EL sajta, do pre 2 dana su se tamo mogle uzeti karte.

 

Ovo sa vigaoga ne vredi komentarisati, klasično tapkarenje.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je taj viagogo odavno ugasen, jer u pitanju mafijaska kompanija. 

 

Sestra od strica koja je radila kod njih u Zenevi pre jedno 4, 5 godina mi je pricala da su im jedan jedan dan upali poreska i buljuk policije i da su pohapsili sve od kafe kuvarica do glavnih sefova. :lol_2:

 

U principu indirektno mi je potvrdila da je rec o klasicnom pranju novca u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Martin Mystere said:

Ali mukice iz Izraela kupile 6% karata - koji optimisti...

 

Baš htedoh da napišem ovo što je i Obi komentarisao - to je sigurica, ako slučajno odu, imaju karte, ako ne, prodaju ih po verovatno duplo većoj ceni.

 

Plus što tu verovatno ima i neki deo entuzijasta kojima pare nisu problem i koji će svejedno doći da pogledaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 3:49 PM, realno *w said:

Da, poznato je da se timovi ne cimaju previše u 1/4finalu Evrolige, kao i da vole da igraju 5. tekme, čisto da ispoštuju publiku.

 

Nisu svakako jedinstven primer, ima primera u NBA gde porazena ekipa dva puta razbije na svom terenu protivnika za utesnih 2:4 ili serija izmedju Crvene zvezde i Igokee - Igokea je ubedljivo dobila drugi mec, ali to nije pokazatelj da je u tom mecu Crvena zvezda dala svoj maksimum, ni blizu.

 

Ukratko, mec u kojem autsajder dobije favorita nekih 15-20 razlike ne moze biti pokazatelj da je autsajder odigrao odlicno i da ima neke sanse u majstorici zbog toga - naprotiv, to znaci da se zavrsilo 20 razlike jer se favorit nije mnogo potresao oko moguceg poraza.

Link to comment
Share on other sites

EL objavila imena 8 sudija za utakmice predstojeceg F4 u Beogradu, to su
Ilija Belosevic, 
Mehdi Difallah, 
Tomislav Hordov, 
Damir Javor, 
Luigi Lamonica, 
Olegs Latisevs, 
Boris Ryzhyk,
Gytis Vilius.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...