Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Kyle Hines mi je ostavio najjači utisak ove sezone u EL,a posebno u PO seriji sa Efesom. Ubedljivo najbolji defanzivac u Euroligi i kada se setim kako je izgledao u Cska u sezoni 2019/2020 mislio sam da mu je to kraj što se tiče ozbiljne košarke. 

Mesina je napravio defanzivnu zver od ekipe i šteta što se Meli povredio inače bi bilo baš čupavo za Efes.

 

Slaba karika Milana su definitivno Serhio i Dilejni koji su skroz nestabilni i igraju toplo hladno cele sezone. Sjajan potez je dovođenje Pengosa i sa još jednim ozbiljnim igračem spolja biće mi jedni od favorita za osvajanje,a verujem da bi Zo Braun bio taj šraf koji bi se fantastično uklopio u Mesininu defanzivnu mašinu.

Naravno Zo je ove godine pokazao da može biti i floor general što se tiče  ofanzive tako da bi Milano dobio fantastičnog two way igrača kakvih danas ima malo na free agency.

 

Možda umesto Troj Danijelsa da pokupe i JP Macuru, fantastičan šuter koga bi voleo da vidim kao back up opciju na velikoj sceni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@propolis Potpisujem za Hajnsa. Mesina drugu godinu za redom igra plej of sa centarskom linijom veteranom Hajnsom i Tarzuskim sa svoja 2 poena prosecno. Hrabro, s obzirom da nisu mi i da imaju novca.

 

Dilejni ide sigurno a Rodrigez je pod upitnikom. Verovatno ce odluka zavisiti i u partijama protiv eventualnog Virtusa u finalu u njihovoj ligi.

 

Lorenco Braun je i kod nas bio floor general i pruzao odlicne partije slicne brojke je imao pre 2 godine kao sad u Uniksu, nesto nize procente, s tim da je vamo igrao jos 4 minuta vise prosecno. Jako mnogo bi voleo da vidim tog igraca opet kod nas. On zahteva minute i veliku ulogu nigde nije bio bek ap osim u Nba, s obzirom da ce Pengos igrati po 30 minuta, ne vidim tamo njega da mu bude bek ap sa 10-15 minuta. Pre ga vidim u Realu kao zamenu za Ertela a ako postoji ikakva mogucnost sigurno bi ga doveo kod nas.

 

Armani se interesovao za Tonuta iz Venecije(i Partizan takodje) koji nesto bolji skorer od JP Macure a i iskusniji. Mesina bas voli iskusne igrace. Hajns 35 godina, Rodrigez 35, Datome 34, Dilejni 32, Meli-Moraschini-Daniels-Ricci po 30, Biligha 31, Grant 29, Tarzuski 28, Silds 27, Hal 26. Nisam proveravao ostale al ovo je vrlo verovatno najstariji tim u El.

Link to comment
Share on other sites

Pengos,Serhio

Pojačanje,Hall

Šilds, Datome

Meli, pojačanje

Hajns, pojacanje

 

Priča se i za Voightmana da bi mogao u Milano,ali očekujem pojačanja na ovim pozicijama.

Pengos,Šilds, Meli i Hajns su kostur ekipe oko koje će graditi konkurentnu ekipu. Ukoliko ode Serhio može lagano Zo tu da upadne i da ima 25mpg.

Inače Zo kod nas i u Fener nije bio stabilan i igra mu je bila toplo hladno dok je u Uniksu bio konstantan.

Zo i Pengos mogu lagano u paru jer Pengos može lagano da uzme ulogu beka šutera.

Link to comment
Share on other sites

Lorenzo će verovatno biti jedan od 3 najmasnija transfera naredne sezone na toj poziciji. Konkurencija su mu sem odličnog Boldvina...fejk Ertel, labavi Dilejni, pročitani W. Gos... smoreni Ćaća Rodrigez od 36 leta i jedino se Pangos tu izdvaja rejtingom ali je i propustio celu sezonu i smorio se storijom preko bare. Zo je najmanje rizičan i jedini od pobrojanih donosi ful pakovanje. U ozbiljnom je usponu od kako je iz Kine došao u Evropu kao iskusni kombo upitnog šuta. Za te tri sezone je na 10-12-13 ppg uz šut za tri 31-35-42%. Ima ga u svim rubrikama i igrao je ovu sezonu bez problema skoro 30 mpg, uz 6 apg i 17 prosečni PIR index ( imao je tekme u EL i sa 29,30,31 i 33 PIR). Ima jačih skorera, trenutno nešto manje jačih asistenta, ali jako su retki two-ways prodorni bekovi dvometraši sa takvim fizikalijama, sigurni na lopti, odlični u odbrani i presudni za dobru igru tima.

 

 

Uz sve pobrojano Lorenzo je uvek na terenu i van njega ladniji od leda. Pre svake izjave na kraju tekme samo su njemu usta zatvorena dok sluša prvo pitanje a puls fakirski...četres do četres-pet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Wingwalker said:

Lorenzo će verovatno biti jedan od 3 najjača transfera naredne sezone na toj poziciji. Konkurencija su mu... fejk Ertel, labavi Dilejni, pročitani W. Gos... smoreni Ćaća Rodrigez od 36 leta jedino se Pangos izdvaja ali je i propustio celu sezonu. Zo je najmanje rizičan i top pakovanje. U ozbiljnom je usponu od kako je u evropu došao kao iskusni kombo upitnog šuta. Za te tri sezone je na 10-12-13 ppg uz šut za tri 31-35-42%. Ima ga u svim rubrikama i igrao je ovu sezonu bez problema skoro 30 mpg, uz 6 apg i 17 PIR index. Ima jačih skorera, trenutno nešto manje jačih asistenta, ali jako su retki two-ways iskusni bekovi dvometraši, sa takvim fizikalijama, tako sigurni na lopti, odlični u odbrani i presudni za dobru igru tima.

 

Plus ladan kao Sjenica.

 

Ali, ali, ali Plavsic kaze da je on 'ocajan igrac'...

 

Salu na stranu, potpisujem post.

Imajuci u vidu trziste bekova, mislim da ce i Boldvin (slobodan?) i Lekavicius (iako ima visegodisnji promeniti klubove, te da ce i Dzons (slobodan?) biti trazena roba... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Ali, ali, ali Plavsic kaze da je on 'ocajan igrac'...

 

Salu na stranu, potpisujem post.

Imajuci u vidu trziste bekova, mislim da ce i Boldvin (slobodan?) i Lekavicius (iako ima visegodisnji promeniti klubove, te da ce i Dzons (slobodan?) biti trazena roba... 

Konkretno plejmejkeri: Lorenco Braun, Boldvin, Dilejni, Rodrigez, Ertel, Volters, Vilijams Gos i Lundberg mada oni su vise 2/1 po meni, Jovic, Frenkamp, Spisu, Sajok, Kris Dzouns njega sam zaboravio tj. sad video da ce biti slobodan al kapiram da ga produzuje Asvel, kao i Dante Exuma Barsa, Pjera Henri je potpisao na pocetku sezone 1+1 sa Fenerom. Vesterman i Pariz Li iz Monaka takodje ce biti slobodni i Zan Sisko. Pise ti na prethodnoj strani prvi upis mada sam sad dodao jos par njih kad sam proverio. Moguce da negde dodje i do raskida ugovora

 

Lekavicius sigurno ostaje u Zalgirisu jer je potpisao do 2025 i bio je prva zelja novog trenera da se on produzi.

 

Realno solidan izbor u El, mada verujem da ce se suziti krug vec do kraja Juna. Svakako tu su i ostale lige.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1945 said:

Spanska Marka pise da je Real zainteresovan za Hezonju.

 

Zanimljivo. Oni su obično uvek uzimali totalno drugačiji tip krila. Jeff Taylor, Gabriel Deck, Adam Hanga, Maciulis, Nocioni... Samo Rudy da je bio više skorerski tip. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTripleDouble said:

Barca vs Bayern i Andorra vs Bursa u istom terminu, bravo imbecili! 

 

Pa kad već nema drugog meča u EL, onda daj da ga poklope sa EC. 

 

Neozbiljna organizacija totalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, propolis said:

Sjajan početak Bajerna.

Trinikjeri je možda i najbolji trener menadžer, za lovu sa kojom raspolaže dovede najbolje igrače.

Ima tu i do Danielea Bajezija, majstora u svom poslu, ali da je i sam Trinki majstor za iskopine - jeste.

 

Mnogo muke u defanzivnom skoku zbog odabranog tipa odbrane Bajerna... Moraju trojke da vise skupljaju lopte. S druge strane bas lepo otvaraju kontre za lake poene.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Geronimo said:

Ima tu i do Danielea Bajezija, majstora u svom poslu, ali da je i sam Trinki majstor za iskopine - jeste.

 

Mnogo muke u defanzivnom skoku zbog odabranog tipa odbrane Bajerna... Moraju trojke da vise skupljaju lopte. S druge strane bas lepo otvaraju kontre za lake poene.

 

 

Odlična je odbrana Bajerna i Barsa baš teško dolazi do poena.

 

Edit,

Kalates samo 1 asistencija za poluvreme.

 

Nik Viler Beb je Bajernov MVP i igra bukvalno sve ove sezone,a u seriji je odličan u ulozi organizatora igre.

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...