Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Trener Dimitris Priftis, generalni menadzer Dimitris Diamantidis i tehnicki direktor Nikos Pappas su dobili otkaz u Panatinaikosu.
Fragiskos Alvertis je dobio ponudu da preuzme mesto generalnog menadzera ali je on to odbio i odlucio da napusti klub.
Panagiotis Triantopoulos je podneo ostavku na mesto predsednika kluba.

Link to comment
Share on other sites

Trener Dimitris Priftis, generalni menadzer Dimitris Diamantidis i tehnicki direktor Nikos Pappas su dobili otkaz u Panatinaikosu.
Fragiskos Alvertis je dobio ponudu da preuzme mesto generalnog menadzera ali je on to odbio i odlucio da napusti klub.
Panagiotis Triantopoulos je podneo ostavku na mesto predsednika kluba.
Ne zna lujka de bie...
Link to comment
Share on other sites

Makabi odigrao bez kalkulacija i izabrao Real, a ne Armani i stranu zreba gde je Barselona. Veoma posten odnos prema takmicenju mora se reci, mada deluje da je trenutno bolje sresti se sa Realom koji ne zna gde bije, nego sa tvrdim Armanijem, mada ni ovi potonji nisu bas u cvatu forme, a imaju i problema sa kovidom. Ipak cinjenica da su izabrali da igraju u eventualnom polufinalu sa prvim favoritem je za svako postovanje, koliko god ne voleo "ponos Izraela".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Makabi odigrao bez kalkulacija i izabrao Real, a ne Armani i stranu zreba gde je Barselona. Veoma posten odnos prema takmicenju mora se reci, mada deluje da je trenutno bolje sresti se sa Realom koji ne zna gde bije, nego sa tvrdim Armanijem, mada ni ovi potonji nisu bas u cvatu forme, a imaju i problema sa kovidom. Ipak cinjenica da su izabrali da igraju u eventualnom polufinalu sa prvim favoritem je za svako postovanje, koliko god ne voleo "ponos Izraela".

 

Pročitao sam negde da je Makabi već jednom ili dvaput tako kalkulisao oko plasmana u EL (sećam se samo one utakmice sa Darušafakom) i da im navijači to nisu oprostili tako da nije bilo šanse da to urade ponovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, necke said:

Videli su da mogu da igraju sa Barsom, u eventualnom F4 mecu, ne neutralnom terenu u BG-u je svasta moguce

 

A i svakako je bolje igrati protiv Reala koji je uzdrman nego protiv Milana koji ume brutalno da utegne odbranu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam da li su plate tačne ali dokaz da se mogu iskopati sjajni igrači za skroman novac. 

 

Baš sam hteo da prokomentarišem. Mislim da su u nekim slučajevima štunuli u prazno i što se tiče trenutne, a i buduče zarade.

 

Naravno, ne znači to da nemože dobar igrač da se iskopa za male pare. Može. Ali kapiram da postoji razlog zašto EL timovi u večini idu na sigurno. Ja bi reko da je procenat uspšenih priči sa tim neproverenim imenima nizak i da na svakog Nebo-a, idu tri Jahve Floyda. A kad omašiš tako sa dva stranca, sezona je za tebe završena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najava četvrtfinala - kao što sam 100 puta ponavljao PO EL je najbolja košarka koju Evropa ima da ponudi, na F4 je to po jedna utakmica, veliki broj utakmica razvodni sezonu malo, ali PO serija je ono pravo:

 

Barselona - Bajern: Bajern se na mala vrata uvukao u PO, imali su rollercoaster sezonu, izgubii dosta utakmica u clutchu ali su odlično finiširali. Zanimljivo je čak da im nije trebao Lučić u vanzemaljskoj formi, preuzeli su malo ostali, posebno Rubit koji igra odlično, a i Jaramaz je u poslednje vreme pokazao da ipak može da bude evroligaški igrač. Ipak, Barsa je ovde veliki favorit i na svim pozicijama osim na 3 imaju znatno bolje igrače. Nedostajaće Higgins, ali imaju dovoljno za Bajern. Bavarcima bi baš trebalo da cela ekipa uđe u trans, teška priča. Ranjiva je i Barsa, al opet nekako najstabilnija. Barsa u 4.

 

Real - Makabi: Real je u priličnom rasulu i mislim da u Madridu svi jedva čekaju da se sezona završi. Izrazita disproporcija u kvalitetu između unutrašnjih i bekovskih pozicija dolazi na naplatu. Home court advantage je lepa stvar, ali baš mi deluje da je ovog puta nemoguće da Laso preokrene sezonu, škripi na sve strane. Makabi je u odličnoj šuterskoj formi, kao da su kliknule malo i sporedne opcije uz udarni trio Wilbekin - Nunnally - Žižić, i trebalo bi da dobiju match upove na bekovima. Opet, Makabiju je teško verovati, svih ovih godina nemaju kontinuitet, teško je ovde bilo šta prognozirati ali Real je sad već neko vreme toliko očajan da ovde prednost dajem Makabiju koga će teško dobiti u Tel Avivu, pre mi deluje da žuti mogu do bar jednog brejka u Madridu - Makabi u 4.

 

Milano - Efes: Meni lično najzanimljiviji četvrfinalni par, Milano koji je dosta stabilan pod Mesinom ali opet ne mogu da stavim Milano i neku šampionsku košarku u isti koš, Efes je definitivno izmoren i istrošen, ova njihova šampionska ekipa će se izvesno rasuti na leto, al opet mogu lako da imaju 2 najbolja igrača u seriji. Voleo bih da ovde gledamo svih 5 utakmica. Milano igra odličnu odbranu ali Efes kad klikne u napadu - najpotentniji su i dalje u EL. Verujem ipak da je ostalo još malo šampionskog začina kod Efesa pa tipujem na njih - u 5 utakmica.

 

Olimpijakos - Monako: Prštaće i ovde, Olimpijakos je def favorit ali mislim da im Monako kao rival baš i ne odgovara - mogu da odgovore fizički itekako a nekako slobodnije igraju u napadu. Za Oly je bitno da im budu spremni svi udarni igrači jer oni suštinski i nemaju neku dubinu. Veoma važan igrač je Fall, da preko njega nekako ostvare prednost u reketu, takav je tip centra da ne verujem da može mnogo laganiji Hall da ga poništi, a Motijunasu ne verujem ništa. Uzeće Monako sigurno neku utakmicu ovde, ali mislim da je Oly iskusnija, namazanija i pametnija ekipa. Oly u 4.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kankkunen said:

Kad bi nabrajao te "proverene" koji su samo igrali u Zvezdi kao promašaji ... dugačak bi to spisak bio.

Niko se nije rodio u EL, svi su oni prošli kroz neke manje klubove, zato je dobar skautig jako važan.

 

Istina. Samo što se ne slažem da bi samo na zvezdinom slučaju trebali praviti liste, nego svih EL klubova.

 

Da se razumemo, ja ne branim taj ziheraški pristup samo kažem da ga u jednu ruku razumem. I ja bi iskreno volijo da je Zvezda hrabrija u tom smislu i da je spremna više da rizikuje. A imaš i takve koji navodno isto to žele, pa onda kad dovedemo Langstona Halla i Emanuella Terrya, nazivaju ih svakakvim imenima i nadimcima...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, slazem se sa imperatoreom.

 

Okacio sam u onom velikom tekstu par stranica unazad na kkcz ko je dovodio i koliko igraca ispod radara ove sezone i kako je to rezulitiralo.

 

Mislim da je po meri dovesti jednog igraca te vrste svake sezone maksimum dvojicu ako si u jednog 100% siguran u smislu da je to u par najboljih igraca iz G lige ili izraelskog prvenstva u ovim slucajevima.

 

Nije mi samo jasno kako su Kris Dzounsa bek apa Makabija platili 230 000k al aj. Rekose litvanci da su proveravali za sve i naglasili su da za Dzon Brauna nisu dobili info pa su napisali otprilike.

Link to comment
Share on other sites

Marial Shayok i Fenerbahce sporazumno raskinuli saradnju.

 

Bivsi trener kluba Martin Schiller i Zalgiris zbog nesuglasica idu na BAT za razresenje potrazivanja. 
Klub je spreman da plati 80% plate koju je Schiller trebao da ima u sezoni 2021-2022 ali Schiller ne odstupa i trazi da plata bude isplacena u celosti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Borca said:

Marial Shayok i Fenerbahce sporazumno raskinuli saradnju.

 

Bivsi trener kluba Martin Schiller i Zalgiris zbog nesuglasica idu na BAT za razresenje potrazivanja. 
Klub je spreman da plati 80% plate koju je Schiller trebao da ima u sezoni 2021-2022 ali Schiller ne odstupa i trazi da plata bude isplacena u celosti.

 

 

Kosmata prevara!!!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2022 at 10:48 AM, pendulum said:

 

Pročitao sam negde da je Makabi već jednom ili dvaput tako kalkulisao oko plasmana u EL (sećam se samo one utakmice sa Darušafakom) i da im navijači to nisu oprostili tako da nije bilo šanse da to urade ponovo.

 

Nije to bila kalkulacija nego su se borili za 4. mesto u grupi (stari sistem), izgubili su prvi mec 5-10 razlike (ne secam se koliko tacno) i onda su na komicne nacine pokusavali da dodju do produzetka ne bi li stigli razliku iz prvog meca. Nisu uspeli i otisli su u EC, EL je promenila sistem i pravilo oko razlike u produzecima (racuna se kao da je remi) i to je manje vise to.

Link to comment
Share on other sites

Znalo se i ranije da je Ivanovic u najmanju ruku tezak covek sa saradnju, ali ovakve optuzbe Kasuna su bas ozbiljne i jezive. Mislim ne izgleda i on kao neka cvecka, ali ja mu verujem u vecini ovog izrecenog, sta bi imao od toga da preuvelicava ili jos izmislja nesto ovako okrutno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...