Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, KudSimovicu said:

Molim te objasni mi ovu tezu bezvezan kosarkas i da li si ga uopste i koliko gledao.

Čist šalabajzer

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Gubi Bajern još jednu gustu završnicu, sve što su dobijali prošle sezone. 

Trinkijev trade mark je da gubi dosta tih gustih završnica. Još mi je u sećanju ona jedna sezona Brosea kada su imali super ekipu, igrali baš lep basket , a gubili gomilu tekmi na 1 loptu. Čini mi se da je igrao Meli, Miler , baš dobra ekipa Brosea

Link to comment
Share on other sites

Što se Hezonje tiče, definitivno nije igrač za velike rezultate. Celu karijeru igra "gubitničku košarku", veoma je neodgovoran igrač i nikakav lider. Svakako da su njegove fizikalije još uvek intrigantne, elitni je atleta za Evropu, fino izgleda i može da šutne preko većine EL defanzivaca, teško ga je braniti kad je u zoni, ali razmišljanje na terenu mu je uvek bilo kritično a deluje i kao ego manijak. Suštinski bio i ostao volume scorer bez ijedne specijalne veštine a sa prilično zakržljalim osećajem za timsku igru. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Što se Hezonje tiče, definitivno nije igrač za velike rezultate. Celu karijeru igra "gubitničku košarku", veoma je neodgovoran igrač i nikakav lider. Svakako da su njegove fizikalije još uvek intrigantne, elitni je atleta za Evropu, fino izgleda i može da šutne preko većine EL defanzivaca, teško ga je braniti kad je u zoni, ali razmišljanje na terenu mu je uvek bilo kritično a deluje i kao ego manijak. Suštinski bio i ostao volume scorer bez ijedne specijalne veštine a sa prilično zakržljalim osećajem za timsku igru. 

 

hezonja je uradio sve što je neophodno u karijeri jednog velikana

 

 

Spoiler


cfntalkfotoc553aa7b-48c2-4e86-94a5-1be2c

EMhJhQx.jpeg

 

 

new-york-knicks-mario-hezonja-dunks-the-

maxresdefault.jpg


 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, realno *w said:

 

Ozbiljan udarac, baš je dobro krenup u sezonu. Ostadoše sa Vojtmanom i Bolombajem, bar dok Ferid ne debituje...

 

Mozda ce i Clyburn sada malo vise da pokriva poziciju 4-ke.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam od svake 4 utakmice Efesa po malo, nedovoljno da steknem uvid u suštinu problema. Onako na oko, oni kubure sa pozicijom C, gde Pleiss u prva 4 kola ima oko 13 min/meču, 4.3 ppg i 3.5 rpg, bez i jedne blokade. Dunston na sličnim ciframa - 13.3 min/meču, 4.3 ppg, 2.3 rpg. Petrusev, za koga mi se učinilo da je prvi centar, bar po minutaži, je isto oko 13 min/meču, 8.5 ppg i 2.5 rpg. Dakle, kompletna centarska linija Efesa uhvati na obe strane parketa jedva nešto preko 8 skokova po meču. Ne znam da li je to bio neki faktor u njihovim porazima, ali da je malo, malo je. Lično, dao bih i Pleissa i Dunstona za Sertaca Sanlija, koji je tokom prethodne dve sezone mnogo napredovao i na putu je da postane jedan od boljih centara u EL. Poziv Barse i prelazak u taj tim govore o njegovom kvalitetu, mada vidim da je odigrao samo 1 meč za njih, protiv Albe.

Singleton je u kanalu sa procentima šuta, samo 33.3% za 2 i 30% za 3, uz samo 1 rpg za solidnih skoro 19 minuta/meču. Moerman i Larkin solidni, kao i Beaubois - neko bolje, neko malo lošije nego prošle sezone, ali u zbiru su tu negde. James Anderson očajan u procentima šuta, 28.6% za 2 i 0% za 3. Uz Moermana, doprinosi na skoku, njih dvojica imaju po 4 rpg, kao i cela centarska linija zajedno. Kruno povređen, a Vasa lider tima rano u sezoni - 20.5 ppg, dobri procenti za 3 i nešto lošiji za 2, ali sa malo asistencija (samo 3 po meču) i skoro 5 prodatih lopti u proseku.

Efes je imao prilično težak raspored na startu, gostovanja Realu i Armaniju, te meč kod kuće protiv CSKA. Definitivan kiks je poraz od Asvela na strani, ali i da imaju skor 1/3, pa i 2/2 pričalo bi se o nekoj vrsti krize kod aktuelnih šampiona. Skor 0/4 drastično naglašava rezultatski upset, ali ne vidim da postoji razlog za brigu. Uz minimalne promene rostera oni jednostavno ne mogu zaboraviti da igraju košarku, najbolju u Evropi u poslednje dve sezone. Opet naglašavam, mislim da su pretanki na centru, gde je Pleiss veliki rizik zbog povreda, a Dunston u poznim košarkaškim godinama. Neko osveženje na toj poziciji, uz Petruševa koji mora biti prva opcija, bi verovatno rešilo problem odbrane reketa i bolju kontrolu skoka, ali oni mogu i bez toga. Larkin još uvek hvata zalet, čeka se i Kruno, koji je bitan igrač rotacije, pa verujem da će Efes biti samo bolji kako sezona bude odmicala. Mislim, ništa pametno nisam ovim ni rekao, jer lošije od ovoga teško da može.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...