Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2021/2022


Magia

IR mesta  

25 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta:

  2. 2. Ratzenova ekipa:

    • Ostaje u A ligi
    • Kreće ponovo iz C lige
  3. 3. Broj nedelja regularne sezone:



Recommended Posts

Koje rezonovanje, ovih desetak utakmica što je odigrao ne može biti reper kada se računaju njegovi statsi. Džru je prošle sezone imao 50% iz igre plus dosta bolje ostale statse i samo je pitanje vremena kada će da digne nivo. Prošle sezone je isto ovako traljavo ušao u sezonu, sećam se i da sam jedno vreme mislio da on možda i ne vredi više ovako visoko i da mu nije odgovarala ova promena kluba, dok nije počeo polako da pojačava sve više brojeve. Šreder ako bude imao više od 15 ppg da skače od sreće, a inače mislim da će imati 13-14. 

 

Videli smo i njihove poslednje utakmice, Bledso 2-4-2, lol, i Šreder strpao 18, neka ga, ali je imao 0 skoka i 1 asist, a pazite, Braun je imao limite u minutima. Uzmite statse kada je Braun bio na terenu početkom sezone kada je bio zdrav, nego zna Uchiha, neće ponavljati ovakve statse, pa da gaj da ga nekome privalim.

 

Kada se radi 2 za 1 trejd, onaj koji daje dva, mora mnogo više da da. Ja bih to i ukinuo, igram u nekoj od liga gde su trejdovi 1 za 1 ili 2 za 2 i to je po meni fer i najpoštenije. Zar nije takav isti tretman bio i za LeBrona prošle sezone? Ona ponuda što je bila za Brona je bila visoooka, čak je i smešno upoređivati sa današnjim trejdom, pa je smatrano da je malo. Kada se izvrši komparacija ova dva trejda je smehotres.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dracarys said:

Koje rezonovanje, ovih desetak utakmica što je odigrao ne može biti reper kada se računaju njegovi statsi. Džru je prošle sezone imao 50% iz igre plus dosta bolje ostale statse i samo je pitanje vremena kada će da digne nivo.

 

pa ako ne podigne značajno nivo igre, onda ih je dovla opljačkao.

pri tome i bledsoe i schroder imaju relativno zagarantovane minute, minus neki epski raspad da dožive. nisu oni sad na ovim učincima zbof nekog naročitog sticaja okolnosti

Link to comment
Share on other sites

Kolika je verovatnoća da neće podignuta, on nije odigrao 40, već desetak utakmica? To je premali uzorak. Ja ne mogu da zamislim da Džru ostane na ovih 13-14 ppg, a vi kako hoćete. Onda je Uchiha ovde veliki pljačkaroš. A šanse da Džru ne podigne svoje statse su 1 prema 10.

 

Plus ovo je godina, nakon što su osvojili titulu, došlo je i do opuštanja pojedinih igrača, ali ja definitvno nemam dilemu da će doći svoje januara/februara meseca.

 

Sećate se i kako je Majl Bridžis krenuo u sezonu, čak je bio u prvih 10 utakmica u TOP10 MVP i da ga je recimo tada Manu trejdovao za Sabonisa, da li je to fer? Ne može se uzimati za reper ova sezona, kada još uvek nije prošlo dovoljno vremena.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Kolika je verovatnoća da neće podignuta, on nije odigrao 40, već desetak utakmica? To je premali uzorak. Ja ne mogu da zamislim da Džru ostane na ovih 13-14 ppg, a vi kako hoćete. Onda je Uchiha ovde veliki pljačkaroš. A šanse da Džru ne podigne svoje statse su 1 prema 10.

 

o tome se i radi. jrue mora značajno da podigne svoju produkciju da bi trejd bio egal. kako sada stvari stoje (a verovatno neće tako stajati), trejd zapravo preteže puno na dovlinu stranu. zato i jeste okej, jer jrue mora da dođe na svoj nivo (što mu valjda nije problem, pre ili kasnije) da bi trejd bio realan

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

o tome se i radi. jrue mora značajno da podigne svoju produkciju da bi trejd bio egal. kako sada stvari stoje (a verovatno neće tako stajati), trejd zapravo preteže puno na dovlinu stranu. zato i jeste okej, jer jrue mora da dođe na svoj nivo (što mu valjda nije problem, pre ili kasnije) da bi trejd bio realan

Šta je po tebi egal trejd? 

 

I po brojevima koliko jače statse moraju imati dvojica kada idu za jednog?

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

U trenutnom kontekstu - ok je trejd. Na duže staze, videćemo...

 

Elem, sa zakašnjenjem da pozdravim tim Pakleni Disko, nisam zaslužio X u prošlom kolu.
Mnogo loša nedelja bila, najgori bio gde sam bio najbolji (fg, ppm itd.) i ne znam kako sam izvukao nerešeno.

Slično me očekuje i ove nedelje, tim je u slumpu, ali nema panike... ✌️

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Šta je po tebi egal trejd? 

 

ovaj trejd npr.

 

dovla daje jruea koji je trenutno u banani jer mu treba sigurna produkcija & kvantitet. ne može da čeka jrueov upside jer će tako ispasti iz lige.

jrue tek treba da dođe do svojih brojki (vidimo valjda u mom prvom postu na temu, u koliko kolona su pojedinačno šreder i bledso trenutno bolji a kamo kao kombo)

- i to sve đuture ovaj trejd čini više nego poštenim.

 

da sam na uchihinom mestu, ja ga ne bih pravio ali to je već stvar afiniteta i strategije. da jrue od starta razvaljuje (igra na nivou prošle sezone ili premašuje te brojke), mogli bi da diskutujemo da li trejd ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Kažem, ne može se uzimati ova sezona za upoređivanje u konačnici, jer je odigrao samo desetak utakmica, tu se razilazimo, jer ja ovu sezonu ne mogu uzimati za još uvek za ozbiljno.. Da li je Dovla trejdovao za igrača koji njemu odgovara, mene to mnogo ne zanima, jer u teoriji, njemu može odgovarati i da da Jokića za Edvardsa, jer ovaj puca više trojki, niti to da li se uspaničio zbog ispadanja (treba biti ogroman luzer ispasti sa Jokićem), mene samo interesuje sam trejd koji se radi, a utiče i na mene.

 

To što je Šreder sad malo napumpao brojke i generalno što se tiče ovog trejda, ja bih to uporedio sa trejdom Farid-Redik ko se seća iz B lige. Na početku sezone je Farid uredno brojao DNP-ove, nakon povrede jednog od startera, Farid je počeo da brije svaku utakmicu jak DD, dok se uskoro taj povređeni igrač ne vrati. Vlasnik je to znao i trejdovao ga je za Redika dok je još uvek bio Fili i imao sjajnu statistiku. Epilog, povređeni igrač se vratio, Farid opet na FA. Tako isto i sa Šrederom. 

Samo što Šreder ima zagarantovane minute, ali nema šanse da ima produkciju poslednjih desetak utakmica.

Link to comment
Share on other sites

U trenutnom kontekstu - ok je trejd. Na duže staze, videćemo...
 
Elem, sa zakašnjenjem da pozdravim tim Pakleni Disko, nisam zaslužio X u prošlom kolu.
Mnogo loša nedelja bila, najgori bio gde sam bio najbolji (fg, ppm itd.) i ne znam kako sam izvukao nerešeno.
Slično me očekuje i ove nedelje, tim je u slumpu, ali nema panike... [emoji3577]
E pa malo me izjeba Timelord pošto nije igrao cele nedelje, a i Curry jednu tekmu propustio. Mada video sam da je i tebi Durant falio na nekoj tekmi, možda još neko, tako da smo što se toga tiče bili manje više egal.

Više sam ja sjebao što nisam bio aktivan na FA jer sam bio na putu pa sam imao nekih 150 minuta manje. Zbog toga i izgubih praktično sve volume kategorije osim poena (dobro i 3PM al to je povezano), da sam bio aktivniji vrv bih otkinuo asistencije, potencijalno steals, a ko zna možda bi se i za oreb pošibali.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Dracarys said:

Sećate se i kako je Majl Bridžis krenuo u sezonu, čak je bio u prvih 10 utakmica u TOP10 MVP i da ga je recimo tada Manu trejdovao za Sabonisa, da li je to fer? Ne može se uzimati za reper ova sezona, kada još uvek nije prošlo dovoljno vremena.

 

Moram da se nadovežem na ovaj deo, nemam nikakav problem ni sa ovakvim Majlsom. Sada kada bih ga trejdovao uopšte ne bih to radio kao sell-high, čovek jednostavno ima ozbiljnu ulogu i ova sezona mi dođe kao logična u njegovom razvoju.

 

Inače slažem se sa tobom u ovoj priči, ali ne do granice da treba vetovati trejd. Ovde se trejduje trenutna produkcija za poverenje da će Jrue podići formu, što verujem da će se desiti, i to mi je ok. Ono što bih i ja primetio jeste da je Uchiha majstorski uvaljao Šredera, svaka čast na tome.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, djole said:

E pa malo me izjeba Timelord pošto nije igrao cele nedelje, a i Curry jednu tekmu propustio. Mada video sam da je i tebi Durant falio na nekoj tekmi, možda još neko, tako da smo što se toga tiče bili manje više egal.

Više sam ja sjebao što nisam bio aktivan na FA jer sam bio na putu pa sam imao nekih 150 minuta manje. Zbog toga i izgubih praktično sve volume kategorije osim poena (dobro i 3PM al to je povezano), da sam bio aktivniji vrv bih otkinuo asistencije, potencijalno steals, a ko zna možda bi se i za oreb pošibali.


Zaslužio si pobedu, imao si po 8 i 9 kategorija veći deo nedelje, ali dobro, ne žalim se. 😅
Mene raduje bar to da i kada imam lošu nedelju (nije prvi put) ipak izvučem nešto... to je valjda kvalitet, jbmlg. 🤷‍♂️

Što se tiče transfera, spržio sam 7 komada u prva 2-3 dana, pokušavajući da ispravim neke greške... a nekad je najbolje ne dirati ništa.

Npr. izbacio sam Nianga bez preteranog razloga, prerano (jer kao vraćaju se kovidovci, itd) a ubacio kojekakve retarde.


Povredu Huntera sam kolko-tolko sanirao ubacivanjem Galoa, dok za J. Harrisa nema adekvatne izmene na FA. (Inače, negde na redditu skoro naleteo na temu "the joe harris effect" gde se tvrdi da je to najbolji end of the bench batica, koji donosi stabilan %, balans u ekipu i - titule... imao ga prethodnih par sezona i mogu reći da ta priča pije vodu xD)

Presudni efekat koji se tiče moje strategije je, ipak - Myles Turner. Bukvalno identično kao prošle godine. Kada igra kako treba, odjednom sam top5 u 5+ kategorija, kada igra kao kanta - ceo tim ide u prosek. Iz iskustva, treba ga istrpeti i na duže staze je ipak ćaćala.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

 

Ono što bih i ja primetio jeste da je Uchiha majstorski uvaljao Šredera, svaka čast na tome.

Tako je, nadam se da ćeš tako pohvaliti i u plej ofu kada Džru bude sabio jednu utakmicu sa 5-6 stl. nema svrhe trejdovati igrača druge runde sa sedmom i devetom. Ajde da su to neki naši propusti i kako je to Uchihin zabod, jer mi naravno pojma nemamo kako se draftuje, nego je to teški prosek, ali dobro, vreme će reći sve.

2 hours ago, Itachi Uchiha said:

jbt, ovo ladno proslo

 

 

Evo, još vam se i podsmeva.

2 hours ago, Davai Davai said:


Zaslužio si pobedu, imao si po 8 i 9 kategorija veći deo nedelje, ali dobro, ne žalim se. 😅
Mene raduje bar to da i kada imam lošu nedelju (nije prvi put) ipak izvučem nešto... to je valjda kvalitet, jbmlg. 🤷‍♂️

Što se tiče transfera, spržio sam 7 komada u prva 2-3 dana, pokušavajući da ispravim neke greške... a nekad je najbolje ne dirati ništa.

Npr. izbacio sam Nianga bez preteranog razloga, prerano (jer kao vraćaju se kovidovci, itd) a ubacio kojekakve retarde.


Povredu Huntera sam kolko-tolko sanirao ubacivanjem Galoa, dok za J. Harrisa nema adekvatne izmene na FA. (Inače, negde na redditu skoro naleteo na temu "the joe harris effect" gde se tvrdi da je to najbolji end of the bench batica, koji donosi stabilan %, balans u ekipu i - titule... imao ga prethodnih par sezona i mogu reći da ta priča pije vodu xD)

Presudni efekat koji se tiče moje strategije je, ipak - Myles Turner. Bukvalno identično kao prošle godine. Kada igra kako treba, odjednom sam top5 u 5+ kategorija, kada igra kao kanta - ceo tim ide u prosek. Iz iskustva, treba ga istrpeti i na duže staze je ipak ćaćala.
 

Ne bih se ja uzdao u Tarnera, jer ćete kad tad izdati za vreme plej ofa. Super je ovako za regularnu sezonu.

2 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Sasvim OK trejd, ovo mu neka Draki logika.

Zveki, nemaš A liga propusnicu da bi pisao ovde.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

ali pikovati bismacka biyomba u cevrtoj rundi. kakav fail. 😥

 

Prica se da ce u Baskoniju, imace dobru produkciju.

 

 

Draki, ja sam ti ovde stalni rezident nakon toliko godina. Meni je veca misterija kako se desilo da si ti protiv Delgadovog trejda, iznenadjenje godine for sure.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

 

Prica se da ce u Baskoniju, imace dobru produkciju.

 

 

Draki, ja sam ti ovde stalni rezident nakon toliko godina. Meni je veca misterija kako se desilo da si ti protiv Delgadovog trejda, iznenadjenje godine for sure.

Nažalost, uvedena su nova pravila, sada je potrebno imati sertifikat da bi pisao na ovoj temi. Ti je koliko vidim nemaš.

 

Gde si ti pročitao da sam ja protiv Delgadovog trejda?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dracarys said:

Tako je, nadam se da ćeš tako pohvaliti i u plej ofu kada Džru bude sabio jednu utakmicu sa 5-6 stl. nema svrhe trejdovati igrača druge runde sa sedmom i devetom. Ajde da su to neki naši propusti i kako je to Uchihin zabod, jer mi naravno pojma nemamo kako se draftuje, nego je to teški prosek, ali dobro, vreme će reći sve.

Evo, još vam se i podsmeva.

Ne bih se ja uzdao u Tarnera, jer ćete kad tad izdati za vreme plej ofa. Super je ovako za regularnu sezonu.

Zveki, nemaš A liga propusnicu da bi pisao ovde.

A ono jes', njima se podsmevam. 

 

Jel znas bez guglanja kada je Jrue poslednji put imao 5+ stl?

Link to comment
Share on other sites

S obzirom koliko sam zapamtio da je svake sezone imao preko 1.6 stl, ništa ne bi bilo čudo da ima i taj broj. Evo PG pre neku nedelju je imao 8 stl.

11 minutes ago, Zvezdinho said:

E da docekamo i to cudo. Samo nemoj posle da bude joj ne igram sledece sezone, drz ne daj.

 

Konacno i corava koka da ubode neko zrno. Al duga je sezona, moras jos uvek da se pomucis za sertifikat.

Ti sada imaš sertifikat B lige i to preko leđa Xperta, nisi ni samostalan. 

Link to comment
Share on other sites

Xpert i ja zajedno 2 titule, 5 finala. Koliko ti imas ucesca u plej ofu. Krompir, nula:lol_2: Da se plasiras prvo pa da razgovaramo :default_coffee:

 

Uglavnom trejd je sasvim fer. Ne znam zasto se bunis  za ovaj trejd kad si podrzavao razne nebuloze prosle sezone.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Uopste 2 za 1 trejdovi nisu losi za stranu koja dobija 2 igraca, narocito u ovim Covid vremenima. Jer ti mozes dati 2 igraca za jednog a onda taj 1 dobije koronu i odsustvuje 2+ nedelje i automatski ti je ekipa plitka, sto je u ovim sezonama izuzetno vazno - ja sam prosle godine osvojio sa Siakakom kao prvim pikom (fail) sto je dokaz koliko je dubina ekipe bitnija od imanja par dobrih igraca, narocito sada kada dosta ekipa izmislja razloge kako nosioci ne bi igrali u drugom delu sezone.

Ja mislim da je mogao Dovla vise da izvuce za Jruea, ali sasvim fer trejd.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...