Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2021/2022


Magia

IR mesta  

25 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta:

  2. 2. Ratzenova ekipa:

    • Ostaje u A ligi
    • Kreće ponovo iz C lige
  3. 3. Broj nedelja regularne sezone:



Recommended Posts

58 minutes ago, gggggggg said:

ja sam svoj stav izneo jos prosle godine, i tada sam bio za tri mesta ali ajde virus i svi hteli cetiri. 

pred ovu sezonu sam takodje rekao da je glupo imati cetiri jer jace ekipe mogu na taj nacin biti jos jaci u odnosu na ove slabije. 

 

i kao sto je vec ranije receno, ovim se manje-vise ubija fa. 

 

Te ekipe nisu jače jer su sa boljeg tržišta nego jer su bolje draftovale, ko je kriv ovim "slabijima" što nisu bolje draftovali. Svako je krojač svoje sreće ovde. Nije kao da je neka bitna razlika 3 ili 4 mesta na IL.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kao da smo zaboravili kako je izgedalo FA trziste sa 2x IR 

 

nikada to nije bilo trziste upotrebljivih igraca u kontinuitetu, vec na mahove - prvih par dana prve nedelje a zatim su u rotaciji na FA uglavnom sa razlogom baceni igraci, jer nemaju minute. 

 

onda se tu i tamo pojavi neki igrac koji je dobio veci usage zbog trejda, povrede kolege ili je dosao iz g league u tankeraj ekipu. 

 

to su i sa 4x IR moguce opcije za desiti se, samo se sprecava hendikep da neko cele nedelje igra sa out igracem i da protivnik redja pobede na konto toga. 

 

necu baciti marcus morrisa i gafforda a kamo garlanda, lebrona ili horforda svejedno. to ne doprinosi fa ponudi vec mi samo omogucava da uposlim marginalce tipa nassir little, cam johnson ili garry harrisa, koji je eto bacen juce jer je povredjen, pa ga slobodno pokupite ako verujete u njegov ucinak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

u teoriji, bolje ekipe koje imaju osiguran po, mogu hoardovati igrace na ir bez da menjaju i tako zadrzavaju 2-3 zdrava igraca tamo. cak i ako ne rade to, cuvati 4 povredjena igraca umesto 3, takodje pomaze jacoj ekipi jer bi u starom slucaju morao jednog da sutne koji bi pomogao nekoj slabijoj ekipi. ovako mogu drzati u ekipi igrace doveka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to je jedna strana medalje (nije da sam je vidjao regularno u 10ak godina) a druga je smanjivanje hendikepa ekipe koja je ionako obogaljena povredama. meni je ovo drugo no brainer bolja opcija za sve osim za lesinare. a ti lesinari nece biti ekipe sa losim rezultatom, vec one koje mogu da priuste cekanje out igraca, jer, gle cuda, imaju prazan IR slot 

 

@gggggggg

3 minutes ago, djole said:

teoretski, zašto ne stavimo 8 ir mesta, pa da se dodatno zaštitimo od faktora povreda?

 

teoretski, zasto ne stavimo nula, pa da bude disco inferno? 

 

kad vec furas ekstremno 

Link to comment
Share on other sites

nisi video jer je do prosle sezone bilo samo dva ir mesta, a sada kada je pored 12 mesta imas jos 4 na ir-u, vrlo je verovatno da ces videti. cak sam i ja to radio prosle sezone.

 

meni je mnogo zanimljivije igrati kada je igra teska i moras malo vise razmisljati o tome koga sutnuti i da li se isplati uopste.

 

sada imas veci margin za lose izbore, greske, zajebe etc.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miskooo said:

Javi espn-u da su omasili rezultat.

 

nisu omašili rez, nego je nama đed bron zaigrao a tebi middleton oboleo od misteriozne bolesti u 5do12.

28 minutes ago, gggggggg said:

nisi video jer je do prosle sezone bilo samo dva ir mesta, a sada kada je pored 12 mesta imas jos 4 na ir-u, vrlo je verovatno da ces videti. cak sam i ja to radio prosle sezone.

 

meni je mnogo zanimljivije igrati kada je igra teska i moras malo vise razmisljati o tome koga sutnuti i da li se isplati uopste.

 

sada imas veci margin za lose izbore, greske, zajebe etc.

 

jel' možemo da se složimo da i 2 i 3 i 4 IR mesta ima svoje prednosti i mane u dinamici igre?

tebi, đoletu i davaiu je bolje sa manje, meni i nekolicini drugih sa više. ni jedno rešenje nije idealno i pravedno, sve ima +/-

 

e pošto je tako a izglasano je 4 mesta, ne vidim čemu poenta diskusije na temu.

sledeće sezone će se opet glasati i tako.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

... drugim recima, ne vidim kao glupost to sto nisam prinudjen da drzim out igrace u rosteru ili da ih bacam na FA, kako bi se neko ko je dobio dva kola sa vecom razlikom ovajdio svojom waiver pozicijom 

Ovo je ključna stavka, koja je potcenjena. Zašto dodatno jačati ekipu na vrhu koja ima vremena da čeka na povređenog igrača. Taj igrač sutra može biti veoma koristan i da ekipi koja se bori za opstanak prosledi u trejdu za još boljeg igrača. Ovako sa 4 IR može biti koristan ekipi koja se bori za osptanak kada se bude oporavio od povrede i vratio, bez pojačavanja ekipe sa vrha. 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

dok je trajala umerena diskusija i glasanje, bilo vam je ispod casti da predocite svoj stav ali je sada nakon svakog kola neophodno podsetiti da niste za 4xIR?

 

 

Opet taj argument, koji - i nije argument.

Prvo, dok je trajalo glasanje - glasali smo. 
Drugo, rezultat glasova je u tom trenutku govorio da je više bilo za 3 IRa (i to je mnogo, ali ok), nije delovalo da će biti problema... da bi se na kraju ispostavilo da su glasali i neki koji nisu baš imali pravo, a to je bilo pred sam početak lige = prekasno za bilo kakve promene.
Treće, ima nas koji se uključimo na forum s mene pa na uštap, obično pred početak NBA / fantazija, pa nismo ni imali mnogo prilike da ukažemo na to.

 

Da ne drvim, jedino se u praksi vidi da li nešto valja ili ne i - praksa je pokazala VELIKO NE. Ponoviću, za prošlu godinu je praksa pokazala da je to bilo dobro, jer je bilo puno slučajeva izolacija više igrača, čitavih timova, "epidemije" povreda itd. Ove godine su na snazi novi protokoli, 90% lige je vakcinisano i sigurno neće biti tako dramatično kao lane. Prema tome, ovo sa 4 IRa je ekvivalent onome kad uspaničene babe kupuju po 10 pakovanja toalet papira tokom početnih dana pandemije... 

 

Nema veze sa mozgom da neko ima pravo da drži 16 igrača na rosteru. To apsolutno nije fer, draftovao dobro ili ne. Ja sam npr. zadovoljan draftom, ne bih mnogo ni menjao, igram s ovim što imam i neka bude kako bude... A da neko prvi dan napakuje sve IR slotove za štek!? To je kao da ima 4 runde drafta samo za sebe, nepravedna prednost. Nabiješ je sve što valja za svaki slučaj, a ostalima ostaju Gudurić, Zagorac i Milutinov.

 

4 IR x 20 timova = 80 igrača = kao da ligu igra 25 timova, a ne 20. 

FA mrtav već u Novembru. Svaka čast, stvarno. 👏

Link to comment
Share on other sites

 

Takođe ekipe koje se bore za opstanak su najčešće debelo pogođene povredama i nije baš da je sve u draftu i kako se vodi ekipa tokom sezone Nije baš i da su Maksa i Delgado ili Trip uradili jako očajan draft. Oni su imali jake igrače, prvi tim je imao Bron/Rendl, a drugi Buker/Batler/Irving, što ćemo se složiti da su veoma jako jezgro, ali opet ispali zbog povreda.. Ja sam se dve sezone borio za opstanak i znam koliko je teško kada se grčevito boriš za svaku kategoriju, a povređenog igrača uvek možeš staviti u IR slot uz nadu da će se vratiti i time ti je dosta olakšano.

 

Ja sam glasao za 4 IR-a ako se desi da ovima što se bore za opstanak povrede 4 ili više igrača ipak imaju šansu da se izvuku i da lepo igraju, ako su aktivni i stalo im je da opstanu u A ligi. Nikome se ne ide iz A lige.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Davai Davai said:

 

Opet taj argument, koji - i nije argument.

Prvo, dok je trajalo glasanje - glasali smo. 
Drugo, rezultat glasova je u tom trenutku govorio da je više bilo za 3 IRa (i to je mnogo, ali ok), nije delovalo da će biti problema... da bi se na kraju ispostavilo da su glasali i neki koji nisu baš imali pravo, a to je bilo pred sam početak lige = prekasno za bilo kakve promene.
Treće, ima nas koji se uključimo na forum s mene pa na uštap, obično pred početak NBA / fantazija, pa nismo ni imali mnogo prilike da ukažemo na to.

 

Da ne drvim, jedino se u praksi vidi da li nešto valja ili ne i - praksa je pokazala VELIKO NE. Ponoviću, za prošlu godinu je praksa pokazala da je to bilo dobro, jer je bilo puno slučajeva izolacija više igrača, čitavih timova, "epidemije" povreda itd. Ove godine su na snazi novi protokoli, 90% lige je vakcinisano i sigurno neće biti tako dramatično kao lane. Prema tome, ovo sa 4 IRa je ekvivalent onome kad uspaničene babe kupuju po 10 pakovanja toalet papira tokom početnih dana pandemije... 

 

Nema veze sa mozgom da neko ima pravo da drži 16 igrača na rosteru. To apsolutno nije fer, draftovao dobro ili ne. Ja sam npr. zadovoljan draftom, ne bih mnogo ni menjao, igram s ovim što imam i neka bude kako bude... A da neko prvi dan napakuje sve IR slotove za štek!? To je kao da ima 4 runde drafta samo za sebe, nepravedna prednost. Nabiješ je sve što valja za svaki slučaj, a ostalima ostaju Gudurić, Zagorac i Milutinov.

 

4 IR x 20 timova = 80 igrača = kao da ligu igra 25 timova, a ne 20. 

FA mrtav već u Novembru. Svaka čast, stvarno. 👏

 

Izvini što se ja mešam, ali tiče se cele lige. A šta bi ti sad hteo, da se u sred sezone smanji broj IL? Javi se sa ovom argumentacijom pred početak sledeće sezone pa će možda više ljudi da glasa za manje IL mesta. Očigledno su mišljenja podeljena na ovu temu, ovog puta je pretegla 4 IL mesta opcija, sledeće možda neće. Ja sam glasao za 4 IL, sad bih možda razmotrio drugačije ali ne u sred sezone.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U jednoj od liga koje igram (10 godina tradicije) postoji IL koji važi za sve, IL koji je samo za COVID slučajeve i IL+ gde mogu da idu DTD igrači.

Mogu vam reći - pun pogodak u praksi, igra izbalansirana, a na FA ima šta da se probere.

(ps. Yahoo je u pitanju, pa je zato IL a ne IR)

Edited by Davai Davai
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Ovo je ključna stavka, koja je potcenjena. Zašto dodatno jačati ekipu na vrhu koja ima vremena da čeka na povređenog igrača. Taj igrač sutra može biti veoma koristan i da ekipi koja se bori za opstanak prosledi u trejdu za još boljeg igrača. Ovako sa 4 IR može biti koristan ekipi koja se bori za osptanak kada se bude oporavio od povrede i vratio, bez pojačavanja ekipe sa vrha. 

 

pre ce ekipe sa vrha imati popunjene ir slotove jer imaju prostora za cekanje igraca dok ovi sa dna ce menjati igrace svaki dan dok ne ubodu nesto. 

sada kada je fa gotovo beskorisna, ti slabiji timovi i nemaju sta da pokupe.

 

uinijevea ekipa ima tri igraca na ir-u. po starim pravilima bi jedan verovatno isao na fa. gafford ili kleber npr. to su vec dosta solidni igraci u ovom trenutku. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Izvini što se ja mešam, ali tiče se cele lige. A šta bi ti sad hteo, da se u sred sezone smanji broj IL? 


Normalno bre, svi treba da damo mišljenje valjda.
Da se nadovežem:
Na kraju krajeva - što da ne!?
Ekstremni su uslovi i vremena, čak i sama NBA donosi mnoge odluke u hodu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se IR tice, stanje na glasanju je:

13 za 3 IR

10 za 4 IR

 

Za 3 IR su glasali delgado, ratzen i lukaku od onih cije glasove ne treba racunati, znaci ostaje 10 za 3 IR.

 

ZA 4 IR ne treba da se racuna maximusov glas i tu ostaje 9 za 4IR.

 

E sad, kako se doslo do toga da je 9>10 to je druga stvar.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, gggggggg said:

uinijevea ekipa ima tri igraca na ir-u. po starim pravilima bi jedan verovatno isao na fa. gafford ili kleber npr. to su vec dosta solidni igraci u ovom trenutku. 

 

gafford svakako ne bi išao iako sam se zajebao sa njim na draftu a kleber je pokupljen upravo sa FA i to bez ikakvog waivera, samo puf, uzet.

imam ja sad gomilicu tih fringe-upotrebljivih igrača, koje ću pobacati, verovatno i sa kleberom zajedno

 

ali eto, nije me sprečilo ništa da pokupim klebera. kao što ni đoleta nije sprečilo ništa da pokupi josh jacksona, koji od kada sam ga bacio na FA, igra 20-25 minuta

 

daklem, prvi igrač se ne baca (osim ako nije situacija kao prošle sezone sa nerlens noelom, gde mi je bio 5i ili 6i out-dtd igrač a protivnik me delje), dok drugi igrač (kleber ili slični) i dolazi sa FA i može se naći na FA. i verovatno će tamo završiti. ako ne on, onda neko sličan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miskooo said:

Sto se IR tice, stanje na glasanju je:

13 za 3 IR

10 za 4 IR

 

Za 3 IR su glasali delgado, ratzen i lukaku od onih cije glasove ne treba racunati, znaci ostaje 10 za 3 IR.

 

ZA 4 IR ne treba da se racuna maximusov glas i tu ostaje 9 za 4IR.

 

E sad, kako se doslo do toga da je 9>10 to je druga stvar.

Stefi je glasao za 4 IR-a. Tako da je 10-10. Za promenu je potrebno da izglasa većina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...

samo još ovo da dodam: 

najbolje iskopine sam imao kada je izgledalo da bukvalno nema ništa na FA (i meni i svima drugima)

 

olynyka sam prošle sezone pokupio iz muke, nakon što sam bacio noela, jer sam imao još brook lopeza i marc gasola. 

lik počeo nešto da igra u majamiju, tipa 8pts/5rebs sa par trica i trejdovali ga u hjuston gde je postao jedan od najboljih fantazi centara do kraja sezone

 

middletona sam svojevremeno uzeo kada je došao iz g league i blejao par solidnih tekmi na FA isto bez waivera. da ne pominjem ulov od makse i ostalo

 

uvek ima nešto na FA i uvek nema. bukvalno je stvar sreće, tj dobrog tajminga (ili nesreće i lošeg tajminga za nekoga ko je igrača bacio ili nije mogao da ga pokupi jer su prioriteti negde levo)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, oubrevo. said:

 

gafford svakako ne bi išao iako sam se zajebao sa njim na draftu a kleber je pokupljen upravo sa FA i to bez ikakvog waivera, samo puf, uzet.

imam ja sad gomilicu tih fringe-upotrebljivih igrača, koje ću pobacati, verovatno i sa kleberom zajedno

 

ali eto, nije me sprečilo ništa da pokupim klebera. kao što ni đoleta nije sprečilo ništa da pokupi josh jacksona, koji od kada sam ga bacio na FA, igra 20-25 minuta

 

daklem, prvi igrač se ne baca (osim ako nije situacija kao prošle sezone sa nerlens noelom, gde mi je bio 5i ili 6i out-dtd igrač a protivnik me delje), dok drugi igrač (kleber ili slični) i dolazi sa FA i može se naći na FA. i verovatno će tamo završiti. ako ne on, onda neko sličan.

 

da sutnuces ga, ali ga jos nisi jer jos nemas potrebe za to. da je ostalo 2 ili 3 ir-a, vec bi bio sutnut. to je cela poenta price.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

da sutnuces ga, ali ga jos nisi jer jos nemas potrebe za to. da je ostalo 2 ili 3 ir-a, vec bi bio sutnut. to je cela poenta price.

I recimo da Gaforda pokupi Stefi koji je prvi na vejveru dobijećeš ekipu sa vrha koja je dodatno jača. To mi se nimalo ne dopada. Plus bi Uini bio slabiji, jer je imao malo sreće.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

da sutnuces ga, ali ga jos nisi jer jos nemas potrebe za to. da je ostalo 2 ili 3 ir-a, vec bi bio sutnut. to je cela poenta price.

 

pa to ja i pričam sve vreme. nije dovoljno što mi ne igraju garland, horford i morris ili gafford, lebron i morris u drugom kolu - nego još treba da pravim izbor između igranja sa igračem manje & bacanja tog igrača tebi kako bih pokupio nekog below-averidžaru da izvučem 5 kolona u nedeljnom duelu.

 

kao da fantazi nije dovoljno povezan sa (ne)srećom, nego ajde još i da se pobeđuje na konto ovakve muke.

 

što bi rek'o đole, 'ajde bolje da bacamo kockice kao na jambu, umesto da računamo učinak igrača, tek je tu neizvesno -> recimo kleber dobije jamb protiv jokića.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi bilo fer da ako mi se povrede igrači prve 4 runde, a imam samo 3 IR mesta da šutnem Rasela na FA?

 

Ili nebitno, Sengun, Gidi ili Barton. To sve dobri igrači za koje ne bih nimalo voleo da druge ekipe dropuju i pojačaju nekog rivala koji može da čeka.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...