Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Ne znam je li gggggg zadovoljan, ja kad sam videla još ranije ovaj trejler i da je opet Brana samo sam se uhvatila za glavu :classic_biggrin: dovoljna mi je ova njegova naracija da me prođe želja da gledam :classic_sad:

Nema potrebe praviti od Agate Kristi nešto što ona nije. Pokušaji da se od njenih dela napravi neka duboka filozofija uglavnom ispadaju očajno. Jedina varijanta koja vuče na tu stranu da mi se iole dopala je ona nova serija po Deset malih crnaca. Nova verzija Partners in Crime je bila grozna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alcesta said:

Ne znam je li gggggg zadovoljan, ja kad sam videla još ranije ovaj trejler i da je opet Brana samo sam se uhvatila za glavu :classic_biggrin: dovoljna mi je ova njegova naracija da me prođe želja da gledam :classic_sad:

Nema potrebe praviti od Agate Kristi nešto što ona nije. Pokušaji da se od njenih dela napravi neka duboka filozofija uglavnom ispadaju očajno. Jedina varijanta koja vuče na tu stranu da mi se iole dopala je ona nova serija po Deset malih crnaca. Nova verzija Partners in Crime je bila grozna.

 

 

Isto tako od Šerlok Holmsa su napravili glupost i seriju i film 

 

image.png.c8d08d1fe8e05d202720d58013a9a3e6.png

image.png.ab79e34efa8eac07a56e735f9bb9f06e.png

200626061218-restricted-enola-holmes-mov

 

To je kad se nema ideja, talenta itd. Debilizacija (mlade) publike.

 

Ako ste fenovi Sherlock Holmesa, onda pogledajte Mr.Holmes (2015).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Asterion said:

 

 

Isto tako od Šerlok Holmsa su napravili glupost i seriju i film 

 

image.png.c8d08d1fe8e05d202720d58013a9a3e6.png

image.png.ab79e34efa8eac07a56e735f9bb9f06e.png

 

Ne slažem se oko serije Šerlok, mislim da su jako dobro počeli i svidelo mi se kako su uklopili originalne motive u prve dve sezone, mada epizode variraju u kvalitetu. To što su ga od treće sezone pa nadalje upropastili to je druga stvar, ne znam na čemu su bili scenaristi, žali Bože dobrih glumaca šta su morali da rade :classic_sad:

Što se tiče Ričijevih filmova, ne znam šta je ono, ali Holms nije sigurno. 

Moram i da dodam da mi je jedna od omiljenih verzija parodija na Holmsa sa Kingslijem kao Votsonom mastermajndom, ne mogu se sad setiti kako se zove :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ne slažem se oko serije Šerlok, mislim da su jako dobro počeli i svidelo mi se kako su uklopili originalne motive u prve dve sezone, mada epizode variraju u kvalitetu. To što su ga od treće sezone pa nadalje upropastili to je druga stvar, ne znam na čemu su bili scenaristi, žali Bože dobrih glumaca šta su morali da rade :classic_sad:

Što se tiče Ričijevih filmova, ne znam šta je ono, ali Holms nije sigurno. 

Moram i da dodam da mi je jedna od omiljenih verzija parodija na Holmsa sa Kingslijem kao Votsonom mastermajndom, ne mogu se sad setiti kako se zove :classic_biggrin:

without-a-clue-movie-poster-1988-1020205

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li ste znali da je:
- Denzel Washington odbio ulogu detektiva Milsa jer je smatrao da je film "premracan i pun zla". Kasnije je priznao da zali zbog te odluke
- Fincher zeleo da lik Milsove zene glumi Gwyneth Paltrow,ali ona nije bila zainteresovana. Fincher je uspeo potaknuti Pitta da je nagovori jer su u to vreme bili par,a Gwyneth nije mogla reci 'ne' svom decku
- Brad Pitt tokom snimanja scene u kojoj njegov lik progoni Johna Doea slomio ruku pa je povreda morala uci u scenario
- Kevin Spacey bio glavni kandidat za ulogu zlikovca,ali posto je bio preskup,studio je trazio drugog glumca. Kljucnu ulogu odigrao je Pitt koji je uverio sefove studija da je Spacey savrsen za ulogu. Kako bi film ostao intrigantan do kraja,Spaceyjevo ime nije na uvodnoj spici,a on nije sudelovao u promociji filma.
- svaka stranica dnevnika Johna Doea pisana i crtana rukom,a za to su trebala dva meseca i 15.000$
- strip po imenu Sedam objavljen je 2008,a razlika je u tome sto prati verziju negativca
ngcb85

Iako mnogi tvrde da su videli glavu Gwyneth Paltrow, oni koji su pregledavali scenu kadar po kadar uverili su se da se vidi samo malo kose. Za one druge Gwyneth je jedne godine pripremila pravu poslasticu, svoju glavu u kutiji.

I posle punih cetvrt veka,film "Sedam" je svez,uzbudljiv i intrigantan.
Srecan #25 :heart:
 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima jos jedna zanimljiva anegdota.

Naime,za ulogu zrtve koja predstavlja smrtni greh lenjosti,Fincher je zeleo jako mrsavog muskarca. Na audiciji se pojavio glumac tezak samo 43,5kg. Fincheru to nije bilo dovoljno mrsavo,pa je upitao glumca da li bi bi mogao oslabiti jos koju kilu. :classic_laugh:
Neverovatno,ali glumac je pao na tacno 40kg do pocetka snimanja. 

Link to comment
Share on other sites

Izvinite na izrazu,ali cela godina je usrana i zasrana ovim govnavim virusom i svakojakim zivotnim restrikcijama koje je doneo. Jel tako,tako je! 
Takva situacija mozda je nekome stvorila vise vremena koje se,izmedju ostalog,moze popuniti gledanjem filmova.

Filmovi umeju da podignu,poprave raspolozenje. To najbolje cine kvalitetna ostvarenja,bez obzira na zanr,ali ako bih bas insistirao,onda bih rekao da je komedija ipak najbrzi put da se to postigne.
To me navelo na razmisljanje o najboljim filmovima ovog zanra koje sam pogledao i ocenio. Evo neke moje liste najboljih komedija "svih vremena".
(napominjem da je lista subjektivna i ne mora da odrazava "realni" kvalitet filmova,pa bi mozda bilo bolje govoriti o omiljenim komedijama)

5. There's Something About Mary (1998)
Film brace Farrelly je odredjen kao romanticna komedija,ali dosta netipicna. Ja bih cak rekao i gruba. Bobby i Peter su uverili gledaoce da ima humora u Tedovim gafovima ili u sceni kada Mary zameni njegovu semenu tecnost,spermu za gel za kosu. Zapravo,pomalo dosadni i prizeman humor je ovde uzdignut do gracioznog savrsenstva.
Ted (Ben Stiller) ima lose secanje na katastrofu koja mu se dogodila uoci maturske veceri,a koja mu je obelezila citav ljubavni zivot i odlucuje da posle mnogo godina potrazi Mary,onu koja mu je umakla. Na putu potrage ubrzo shvata da mora da se uhvati u kostac sa nizom prevaranata koji se takodje bore za njenu naklonost. Film je neustrasiv u potrazi za smehom i nijedna tema nije tabu. Gledajuci film,znate da ce Ted i Mary zavrsiti zajedno,ali braca Farrelly su se potrudila da takav kraj ne dodje ni lako ni predvidljivo i sto je najbitnije - to tog cilja ima jako puno zabave.

4.The Hangover (2009)
Na papiru ovaj film obecava tacno nista:frendovska komedija smestena u Vegas sa prisustvom nadobudnog Majka Tajsona. Uh,koliki je to zapravo zajeb u oceni! "Mamurluk" je mnogo,mnogo vise od toga - bizarni zaplet,radnja koja se prosto guta i film koji je sve vreme zabavan.
Tri drugara odlaze u Las Vegas vikend pre zenidbe jednog od njih. Sva trojica su dugogodisnji prijatelji,a na put vode i brata buduce mlade,lika sa posebnim potrebama koga moraju da tolerisu i trpe.
Momci se bude u potpuno rasturenoj hotelskoj sobi bez ikakvog secanja o tome sta se desilo prethodne noci:tu su tigar u kadi i beba u kuhinji,a sam mladozenja je nestao. Ostatak vikenda provode pokusavajuci da prikupe detalje iz te strasne veceri,a kljuc katastrofe je u rukama kineskog gangstera Mr.Chowa. 
Kada bi me neko pitao za preporuku jedne "muske" komedije bez dileme bih se najpre setio 'Hangovera'. Odlican film Todda Phillipsa i prava muska komedija (no homo :classic_biggrin:)

3. Borat:Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)
Komicar Sacha Baron Cohen igra kazahstanskog novinara Borata koji odlazi u Ameriku da prikaze cari kazahstanske demokratije. Medjutim,gledajuci reprizu jedne americke serije u skromnoj hotelskoj sobi,Borat se zaljubljuje u lik koji igra seks-bomba Pamela Anderson i on odlucuje da je pronadje i ozeni se njome.  Ova urnebesna komedija nagnala je vladu Kazahstana da ulozi protesnu notu i prokune film. 
Lik Borata je uvredljiv:on je mizoginista,lud i anti-semita. Sam film oduzima dah i toliko je nepristojan i nekorektantm da se zaista postavlja pitanje da li je trebalo da bude dozvoljen? "Borat" ide dalje od satire: u anarhiju,potpuno ludilo,ali je na prvom mestu zabavan i urnebesno smesan,a bez obzira na sve navedeno (ili ironicno - kontradiktorno tome - film je u granicama dobrog ukusa).

2. Back to the Future (1985)
Nema mnogo filmova koje bih opisao kao savrsene,ali ovaj film Roberta Zemeckisa se potpuno uklapa u opis.
Jedna od stvari u koje svi tinejdzeri veruju je da njihovi roditelji nikada nisu bili tinejdzeri. Oni su nekada bili deca,to se podrazumeva,ali kako su bili tinejdzeri ako ne razumeju sopstvenu decu u tim godinama? 
"Povratak u buducnost" ne daje odgovor na to pitanje;on ide mnogo dalje od toga - nudi mogucnost putovanja kroz vreme,u doba kada su vasi roditelji bili mladi,i pomoc u trenutku kada im je bila najpotrebnija,sa svim posledicama koje postupci mogu da izazovu u buducnosti.
Film je toliko dobar da zavredjuje poseban post pa cu se ovde zustaviti sa pisanjem tj.odloziti kompletniju kritiku za neki naredni upis.

1. Some Like It Hot (1959)
Iliti naski:Neki to vole vruce. Apsolutni klasik Billy Wildera koji je izdrzao test svakog vremena i svih generacija. 
Ovde zapravo necu nista uneti,jer ako je nekome potrebno nesto reci o ovom remek-delu,zalutao je u svet filma. 

Voleo bih da procitam koje su vase omiljene komedije i zasto ih volite?

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni su nekako u najpozitivnijem sećanju ostale parodije tipa Naked Guns, Hot Shots, Žitije Brajanovo, Austin Powers a tu bi mogao da stavim i Borata/Bruna koji nisu parodije ali su dosta bliži parodijama nego klasičnoj komediji. Ali ako bih njih zanemario tu definitivno idu filmovi Džima Kerija Ace Ventura 1 i 2 i Dumb and Dumber 1 i 2. Nijedan film, ne računajući parodije, me nije uspeo toliko nasmejati kao ova 4 filma. Džim Keri je jednostavno u stanju da komediju koja ima prosečnu radnju digne za jednu klasu iznad.

 

Od evropskih tu bi dodao :

 

“Shaun of the Dead” (2004) - Film koji sam potpuno slučajno gledao na TV i umro od smeha. Ovo je u nešto između parodije i komedije na temu zombija.

 

"Monty Python" - za mene jedan od najboljih filmova ikada

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Groundhog day i The Big Lebowski moraju biti na vrhu neke moje liste. Hangover je dobar skroz. 

 

Volim i ja Kerijeve filmove, ogroman je talenat, ima nevjerovatne facijalne ekspresije, bas prava karikatura od covjeka. Ace Ventura mi je neuporedivo zabavniji od Dumb & Dumber. Volio sam i Masku. 

 

Bad Santa je sjajna stvar, uvijek iskoci na TV oko praznika. Dobar je bio i onaj film sa dvojicom brace koji ganjaju nekog misa kroz kucu, zaboravio sam naziv.

 

Gledao sam i sve te popularne teen komedije u mladjem uzrastu, ali to se nekako prevazidje brzo. Eto, to je nesto na prvu iz glave.

 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Dan Mrmota" i "Veliki Lebovski" su sjajni filmovi.
Problem je sto su pomalo preozbiljni za komedije..moje misljenje bar. Zato sam se dvoumio i oko stavljanja "Povratka u buducnost" na moju listu jer je film ustvari izvanredan miks fikcije,komedije i avanture.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...