Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

On 12/25/2020 at 8:11 PM, Plavi Golub said:

Blizi se vreme za 4 skakaonice
 

Gledala ga ovaj film opet

 

Eddie The Eagle (2016)
 

https://m.imdb.com/title/tt1083452/

 

Prica o apsolutnom underdogu. Meni izuzetno zanimljiva jer sam pravog Edija gledala sa tatom i sestrom mnogo puta i svaki put tisini i zelela samo da aterira bezbedno. Ali kakav je to duh i zelja bila. Apsolutni ljubimac publike na drugi nacin od onih najboljih.

 

 

Pravi Edi u akciji:

 

 

Pravi Edi o filmu:

 

 

Meni je super ovaj film ... uvjek se sjetim kako je pokojni Nikita rekao prilikom jednog prenosa- Zovu ga Edi orao iako meni više liči na neku drugu pticu, npr vrapca.

 

 

edit: volim skokove, prije nisam propuštao gotovo ni jednu skakonicu, zadnje dvije god sam ispao iz fazona ... naravno Fierschanzentornee se ne propušta.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Da, neocekivano dobar. Ja sam ga gledala iz radoznalosti. Meni je to uspomena na detinjstvo kad smo ski-skokove svi porodicno gledali oko NG (izuzev mame 🙂)

Nakon ove njegove avanture, promenili su pravila za dolazak na zimski olimpijadu tako da bas kompletni autsajder nije vise mogao da se prijavi. On je pokusao da se kvalifikuje za sledecu, ali nije uspeo. Uglavnom on je neku lovu zaradio zabavljajuci narod po trznim centrima u Engleskoj u vreme popularnosti, vratio se nakon toga poslu u pilani. Jeste sredio onu vilicu.
 

Znam da se na letnjoj olimpijadi u Sidneju pojavio neki Edi iz africke zemlje koga su prozvali jegulja (eel). Mucenik samo sto se nije udavio u bazenu.

 

Quote
Quote

 

 


 

Sorry zbog trola, ali ove price o totalnom autsajderima su mi neverovatno zanimljive.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan hrvatski reper ima pesmu posvecenu Bozicu,pa kaze:
 Jure sanke,
 Kamin vruci,
 Po stoti put,
 "Sam u kuci" 


Zaista,svaki put,negde u ovo doba godine,krenu reprize ovog filma na sve strane..nemoguce ga je izbeci..verujem da ste makar prvi i drugi deo (ostale svakako ne priznajem) gledali bar po nekoliko puta..a da li ste primetili scenu iz drugog dela,kada se malom Kevinu pri prvom ulasku u njujorski hotel,u maloj asistenciji, nadje jedno vrlo poznato lice?
 

Spoiler

 

:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam to potpuno zaboravila tj nisam mislila o tome nakon gledanja. Ima toga sa cameo pojavljivanjima koliko zelis u svetu filma.
 

Ono, nisam gledala film svake godine za Bozic, ali sam se odmah nakon procitanog pitanja setila scene bez da pogledam u spojleru (baza podataka za gluposti po mami 😃). 

 

Nisam se udubljivalla u pozadinu ove cameo pojave. Mada ima smisla kad se ovako posmatra, resen da se ogrebe o reklamu ili sta god. A kud ces bolje mesto od blockbuster filma ovog tipa.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ne sam Safete said:

Meni je genijalan  u 'Night on earth' (priča iz Rima naravno) malo je reći da sam oplakao od smijeha.

 

 

 

 

 

'La vita e bella' je istintucija sama za sebe, od smijeha do suza i nazad.


Ja ne mogu da se odlucim koju pricu najvise volim. Rim je najsmesniji, ali je dobar i Njujork, sa Helemetom i Jojom. Imam disk, pustim ga cesto. Prvi put ga gledala kad se pojavio.

 

Dzarmusov Down by Law (1986) je takodje odlican, a i Beninji. I muzika Toma Vejtsa.

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U svojoj kolekciji posedujem i film "Seven Pounds" (preveden i kao "Sedam zivota" ili "Sedam dusa") reditelja Gabriele Muccina

Ne bih o samom filmu jer misljenja o njemu variraju od ekstrema do ekstrema. Dobar deo kritike ga je docekao na noz.
Zanima me jedno pitanje - da li forumasi koji su ga gledali misle da je pretenciozan? Da li je ono sto u filmu pokusava da napravi Ben (W.Smith) preterano nategnuto,ostvarivo, izvodljivo..sa ljudske,moralne strane,sa neke organizacione itd? Je li to isuvise dramaticano? 

Ako je neko voljan da odgovori,da svoje misljenje,ne o samom filmu,nego bas konkretno o ovome.
 

Link to comment
Share on other sites

Meni praktična izvodljivost najviše smeta.

Spoiler

Sad se ne sećam baš detalja, da li je on ranije već poznavao te ljude ili je hteo da ih upozna da vidi jesu li vredni žrtve. Ajd što nije bilo pametno zbližavati se s njima na prvom mestu, očigledno nije ni bio u stanju da razmišlja racionalno, ali ne mislim ni da zakonski donor može uopšte da bira kome će da donira ili zavešta organe ako nije porodica u pitanju, a da ne pominjem koliko bi komplikovano bilo da on sam, ili bilo koje privatno lice koje mu pomaže, nađe kandidate koji su sigurno kompatibilni za sve te organe. To bi povlačilo kršenje milion propisa o poverljivosti podataka, a mislim, mada nisam sigurna da se dobro sećam, da njemu čak pomaže advokat.

Što se tiče moralne strane to mi ne smeta, na kraju krajeva svako posle takve traume reaguje na svoj način, i nije čudo ako čovek odlepi i drastičnije. Mislim da je film jako dobro režiran u smislu nelinearnosti priče, tako da dok otkrijemo o čemu se radi dramski efekat može da zabašuri nelogičnosti u priči.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Assassin's_Creed.jpg

 

"Assassin's Creed" 2016

 

Solidan film ali sam prilično siguran da se fanovima igre neće svideti. Jednostavno je nemoguće preneti atmosferu koja jedna igra koja se igra par deset-dvadeset sati ostavi na čoveka. No priča je lepo odrađena, mislim da je radnja jasna i onima koji nisu igrali igru jedino što je možda trebalo produžiti malo ovaj film na 2 ili 2,5 sata pa da se natanane napravi što bolji uvod za pretpostavljam serijal filmova jer materijala imaju i za seriju a kamoli za nekoliko filmova. Džeremi Ajrons fenomenalan a i ostali glumci su prilično dobro odradili svoj posao. Obzirom da sam nedavno gledao Narcos i Wired glumci angažovani iz te dve serije su lepo iznenađenje za mene iako su sporedne uloge u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...