Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Juče uhvatim Hot Shots deo filma i skontam da ovaj lik što glumi sa Šinom u "Dva i po muškarca" glumi i u tom filmu. Znači oni se znaju dobrano pre te serije, a ja se nikad ne bi setio "Alana" da je bio i tamo.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Klotzen said:

Juče uhvatim Hot Shots deo filma i skontam da ovaj lik što glumi sa Šinom u "Dva i po muškarca" glumi i u tom filmu. Znači oni se znaju dobrano pre te serije, a ja se nikad ne bi setio "Alana" da je bio i tamo.

 

 

Na koji fazon da ga zaboraviš...

 

mfnkbg.jpg

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Da, jesmo se dotakli toga. Da se ne lazemo, u danasnjoj eri fransiza, nastavaka i ributova svega i svacega po svaku cenu, nakon sto je film postigao istorijski komercijalni uspeh, bilo je jasno da nastavak sledi (mislim da jedina neizvesnost mogla biti oko Joaquinove volje da nastavi - rekao bih da isprva to mozda i nije zeleo, ali da je kombo novaca i realnog glumackog izazova prevagnuo).

 

Sto se mene tice, rekao sam vec da je film kao film zaokruzen i da bi eventualni nastavak doveo u pitanje mnoge postavke i ideje iz prvog dela (u neku ruku ih prakticno obesmislio). Medjutim, ja sam od onih kojima nikad nije dosta Phoenixa i veoma me zanima da vidim kako on tumaci onog klasicnog Jokera koji je vec potonuo u ludilo - nestrpljiv sam da vidim sta bi novo doneo i gde bi se njegov Joker nasao na toj skali izmedju anarhiste i goofy klauna za decju razbibrigu.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Potpuno saglasan.

Samo,sad se postavlja jedno logicno pitanje - u kojem pravcu ce dalje razvijati pricu,pa i njegov lik? Hoce li uvesti Betmena unutra? Pribojavam se velikog pada u kvalitetu..nije da to vec nismo videli (k)od Toda Filipsa (videti pod Mamurluk 1 & 2)

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nije za ovaj topik,ali neka ide ovde..

Na danasnji dan,1.februara 1982.emitovan je prvi Late Night With David Letterman sou,na NBC televiziji. Prvi gost mu je bio glumac Bill Murray. Prvo gostovanje do danas ostaje najvise upamceno po legendarnom nastupu Billa Murraya na samom kraju emisije,kada je izveo veliki hit Olivie Newton-John "Physical"


Posle 11 godina,Letterman prelazi na konkurentsku CBS(pod veoma cudnim okolnostima) i tamo nastavlja svoj sou pod imenom The Late Show With David Letterman. Prvi gost u emisiji sa drugim imenom i na drugoj televiziji,bio je,pogadjate - Bill Murray.


Bill Murray je bio najcesci gost kod Lettermana. Za 33 godine trajanja njegovih emisija,poznati glumac je gostovao neverovatnih 43 puta. Za to vreme,njih dvojica su razvila prijateljski odnos,ali i zanimljivi ko-domacinski odnos pred kamerama,nastupajuci kao maltene dvojica komedijasa.

93b0b980-82ca-11ec-9ff6-0daf18905c7d

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije bas pravedno komparirati jer poslednja dvojica nisu igrala taj lik u filmu o Betmenu,za razliku od prve trojice..svakako moj glas ide Heathu..

Inace se slazem da je Jack odlicno odigrao ulogu. Cini mi se da mu se to nedovoljno priznaje jer dobar deo ljubitelja filma Burtonove "Batmane" dozivljava onako..pomalo neozbiljnima,da se tako izrazim.
Javna je tajna da je jedan broj glumaca odbio bracu Nolan kad im je bila ponudjena uloga Jokera u TDK. Smatrali su da nece uspeti da ponove ulogu na nivou Nicholsonove,da ce ostati u njegovoj senci, pa nisu ni pokusali da udju u njegove cipele. Ne i Ledger. Od pocetka je bio samouveren,kreativan i vrlo posvecen ulozi. Neki bi rekli - isuvise posvecen..svakako veliki kudos za njega :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Cini mi se da mu se to nedovoljno priznaje jer dobar deo ljubitelja filma Burtonove "Batmane" dozivljava onako..pomalo neozbiljnima,da se tako izrazim.

Ne znam zašto bi bio minus da se filmovi rađeni po stripovima doživljavaju neozbiljno. Zašto bi morali da budu ozbiljni uopšte? Ako reditelj kao Nolan uspe da ih digne na viši nivo i napravi od njih nešto ozbiljnije to je samo bonus, ali ni po čemu ne umanjuje Bartonove filmove, bar meni. Mada moram reći da mi se drugi nije dopao ni približno kao prvi, možda je i Nikolson jedan od faktora u tome.

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa napisanim. ^

Nisam ja taj kojem su njegovi "Betmeni" spdnja..naprotiv,ja ih volim i dopadaju mi se. Prvi vise,kao i tebi. Burton je definitivno ostvario originalnu viziju Gothama..koliko je ona dopadljiva gledaocima u globalu je drugo pitanje,ali je specificna i upecatljiva. Bas onako..burtonovska. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam gde da pisem, vidim, SW ima temu, hebeni Marvel ima svoju temu,a prva komercijalna fransiza nema, pa cu ovde..Bond, James Bond..dugo vec poznajem franiszu, ipak, tek psolednjih godina, malo sam bacio fokus, forimirao misljenja..koja su opet, malo specificna..omiljeni Bond Dalton..omiljeni Murov film For Your Eyes Only..Krejg izvikan, mad,a volim i ja Kazino i Skajfol..ovaj psolednji, nit smrdi, nit mirise..On Her Majesty, mozda i najbolji film..volim i ove druge popularne, Spijuna, Goldfinger, mada From Russia mi je omiljeni Konerijev, Goldeneye..uzglavnom, svaki Bond ima do dva dobra filma..

Link to comment
Share on other sites

@urosg3mislim da je ova tema adekvatna za pricu o "Kumu". Preporucio bih autorski tekst Sergeja Trifunovica u NIN-u povodom pedesetogodisnjice filma. Zanimljiv i originalan osvrt naseg glumca na ovo filmsko remek-delo..

Sto se tice threda..negde mi je drago da je u nizu spomenut sami kraj filma..ja sam na ovoj temi hvalio genijalnost poslednje scene - vrata ostaju zauvek zatvorena.
 

 

Edit:da pitam cenjeno forumastvo - koja je vasa omiljena scena iz Kuma I deo?

Edited by Drug Crni
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Drug Crni said:

Edit:da pitam cenjeno forumastvo - koja je vasa omiljena scena iz Kuma I deo?

Mnogo ih je kao da me pitaš koja scena iz Apokalipse mi je najbolja i ja onda zabodem da pričam jedno 20 scena svaka bolja od najbolje...
Verovatno The Restaurant scene, ali za malu marginu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja cu sad ispasti malo nefer,kriveci pravila,ali meni je najbolja/omiljena scena kompletna uvodna scena vencanja..jer ona simbolise svu moc i raskos porodice,a posebno autoritet Kuma. Sve od te scene,pa nadalje,predstavlja downfall..strmopizd,sto bi smo mi rekli..porodice,ne filma. Film je do samog kraja genijalan. Ali porodica je tu na vrhuncu.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Drug Crni said:

Sve od te scene,pa nadalje,predstavlja downfall.

Ne bih se složio.

Za mene je prvi film ,,uspon" a drugi ,,pad".

32 minutes ago, Drug Crni said:

Ali porodica je tu na vrhuncu.

Menja se porodica , nesrećnim slučajem.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

:da pitam cenjeno forumastvo - koja je vasa omiljena scena iz Kuma I deo?

 

 

“But let me say this. I am a superstitious man, a ridiculous failing but I must confess it here. And so if some unlucky accident should befall my youngest son, if some police officer should accidentally shoot him, if he should hang himself while in his jail cell, if new witnesses appear to testify to his guilt, my superstition will make me feel that it was the result of the ill will still borne me by some people here. Let me go further. If my son is struck by a bolt of lightning I will blame some of the people here. If his plane show fall into the sea or his ship sink beneath the waves of the ocean, if he should catch a mortal fever, if his automobile should be struck by a train, such is my superstition that I would blame the ill will felt by people here. Gentlemen, that ill will, that bad luck, I could never forgive. But aside from that let me swear by the souls of my grandchildren that I will never break the peace we have made. After all, are we or are we not better men than those pezzonovanti who have killed countless millions of men in our lifetimes?”

Edited by Andrej
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...