Jump to content

VN Italije 2021-Monca


Romantik

Recommended Posts

15 minutes ago, Radoye said:

@DASUBO prika ne mogu da te teram u Banovce kad i sam mislim potpuno isto. Ali ovo:

 

 

Toto je ove godine uspeo da prevazidje i Hornera i Marka u zbiru po nivou smradosti. Em sto ima sapu u vise timova (suvlasnik u Astonu i Vilijamsu), em sto je doturio Strolu nacrte Mercedesovog bolida (kur moj su to skidali sa fotki cak i delove koji se inace ne vide spolja), em menadzerise vozace, svuda se rasirio k'o hobotnica jbt, ni Ferari u vreme Montecemola kad je Mozli pretvorio FIA u njihov servis nije pruzio pipke na toliko strana i imao toliku moc i uticaj. I kao slag na tortu bukvalno pujdanje Hamiltona i Maksa i dodatno dizanje tenzije umesto da smiruje strasti. Ne mogu da ti opisem nivo gadjenja koji osecam prema tom... rekao bih coveku ali ne mogu, ne pristaje mu.

 

Pa sad terajte i mene u Banovce jbg. 😐

 

Teška srca priznajem da si u pravu za Totoa.

Previše je to moći za jednog čoveka i nema šanse da to nije i ne zloupotrebljava.

Jako sam ga gotivio, ali sada postaje maltene grobar F1.

Samo mi nije jasno kako Ferari i Reno sve to dozvoljavaju. Jebeš RB, ipak je njihov business niža liga u odnosu na ove dve korporacije.

Link to comment
Share on other sites

Već sam pisao početkom da nam se vratio nervozni i neoprehni Hamilton iz 2011. i 2012. godine iako pokušava da to prikrije svojim "cool and slick" imidžom. Velika je i njegova krivica u udesu jer je izveo Maxov specijalitet prilikom ulaska u šikanu, a to je motanje volana na protivnika prilikom kočenja. Naterao je Maxa da uđe široko pa ga onda zatvorio, ovaj preleteo preko ivičnjaka i zajašio Mercedes. 

Max i Red Bul su definitivno Luisov najveći izazov od početka dominacije 2014. godine i otuda nervoza kod njega. Svaka čast Fetelu za 2018. ali nije on u istoj ligi sa ovima. 

 

Kada sam video Masin intervju sa Luisom u petak setih se ove kompilacije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos malo gasenja vatre benzinom:

 

Quote

Toto Wolff believes championship leader Max Verstappen committed a “tactical foul” in his race-ending crash with Lewis Hamilton at Monza.

 

“In football, you would call it a ‘tactical foul’,” Wolff told Sky. “He probably knew that if Lewis stays ahead, then that was the race win, probably.”

 

Quote

Told of the Mercedes boss’s comments, Horner said: “I think that I’d be disappointed if Toto suggested that.”

 

Horner said the crash was a racing incident, but believes Verstappen was entitled to more room from him rival.

 

“For me, having looked at it and looked at it again, I felt Max deserved a bit more space to be given at turn two,” Horner explained.

 

:smiley26:

Link to comment
Share on other sites

Kaže Hamilton:

 

“There is a known rule that the driver who is ahead, it’s his corner, and eventually a driver has to concede.” i “This will continue until we have to learn from our scenarios on track, and I don't have a history of these incidents,” he said. “Ultimately, when you get away with things like that, then it's easy just to continue to do it.”

 

bold 😄

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Kaže Hamilton:

“This will continue until we have to learn from our scenarios on track, and I don't have a history of these incidents,” he said.

 

 

Felipe Massa likes this :lol_2:

 

Inace, jos malo benzina:

 

Quote

Following another collision between the pair at Silverstone, Red Bull team principal Christian Horner and motorsport consultant Helmut Marko vehemently criticised Hamilton’s driving. Mercedes’ head of trackside operations Andrew Shovlin said the cooler rhetoric from the pair in Monza showed they knew Verstappen had transgressed.

 

“We obviously felt strongly that Lewis had done absolutely nothing wrong and that Max was the one predominantly to blame,” said Shovlin.

 

“I think if you look at the fact that even Helmut and Christian weren’t trying to blame Lewis, it sort of feels like they know that Max was in the wrong because they will try and blame Lewis at any opportunity.”

 

The collision “cost Lewis a win and certainly a second place” said Shovlin. The race was won by Daniel Ricciardo, who was ahead of the pair at the time.

 

 

RIC je trku dobio fair and square, vodio od pocetka do kraja, ne zato sto su se dva magarca slupala. Da se nisu slupali ne bi bio MCL 1-2 ali bi kur moj prestigli RICa.

 

 

https://www.racefans.net/2021/09/13/why-ricciardo-didnt-need-title-rivals-latest-clash-for-stunning-monza-win/

 

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Bron se nada:
 

Quote

 

Formula 1 motorsport director Ross Brawn hopes title contenders Lewis Hamilton and Max Verstappen avoid further collisions following their latest tangle at Monza.

 

The pair have had several run-ins over the season so far and collided twice. The latest incident put both drivers out of yesterday’s Italian Grand Prix.

 

The F1 boss says he hopes the championship isn’t decided this way. “I don’t think either will back off at either time for the rest of the year,” said Brawn, “but I hope the championship is won on the track not in the barriers or the stewards room.

 

The stewards handed Verstappen a three-place grid penalty for the next race but Brawn believes both driver had a chance to prevent a crash.

 

“It’s clear both drivers could have avoided it,” said the former team principal. “Ultimately I think it’s another consequence of two guys going head-to-head and not wanting to give an inch.

 

“It’s a shame they ended up in the gravel because it could have shaped up to be a great race – and we were deprived of that.”

 

Tensions rose sharply between the pair following their first clash at Silverstone, where Verstappen crashed heavily and Hamilton, despite being penalised for the contact, went on to win.

 

“I’m interested to see what impact this has on their ongoing battle for the title,” said Brawn. “We have lived through Silverstone which was a major and controversial incident.

 

“Personally, I wouldn’t say it has changed the dynamic. You’ve got two cockerels in the farmyard at the moment and we are seeing the consequence of it.”

 

 

Ma jok, uopste nije Silverston uticao na sve ovo, gde bi. Sami ste rezirali ovo a sad se pravite francuske sobarice. More m'rs!

Link to comment
Share on other sites

 

On 9/12/2021 at 4:25 PM, Xpert said:

Bravo za McLaren i Ricciarda! Cestitke @Radoye i svim navijacima ovog tima. 🙂


Hvala. 
Apsolutno me ne zanimaju ova dva magarca i koje vise "krivlji", moji heroji su Rikardo i Lando. Malo sam vise voleo da Lando bude taj koji ce doneti pobedu posle toliko vremena, verovatno je negde i zasluzio, ali sa druge strane i Rikardo je zasluzio da mu se malo poklope kockice jer veoma posteno radi svoj posao, a sve je bolji i bolji sa tim McLarenom. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ridji said:

...ali sa druge strane i Rikardo je zasluzio da mu se malo poklope kockice jer veoma posteno radi svoj posao, a sve je bolji i bolji sa tim McLarenom.

 

RIC je odvezao perfektnu trku, doktorski. Agresivno taman kad treba i koliko treba da ne dozvoli ni u jednom momentu da mu liderska pozicija bude ugrozena a opet sacuvao opremu bolje nego svi ostali - sto je dokazao najbrzim krugom u poslednjem krugu trke, znaci imao je sve vreme dovoljnu rezervu brzine da nagazi bolid da je bilo potrebe za tim. Majstorska voznja, pokazao je da jos uvek ume, da nije sve bilo samo do Njuijevog bolida. Svaka cast!

A Mercedesovci mogu da kenjaju da im je Maks uskratio pobedu, to mozda u paralelnom univerzumu.

12ric1.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Radoye said:

 

Felipe Massa likes this :lol_2:

 

Inace, jos malo benzina:

 

 

 

RIC je trku dobio fair and square, vodio od pocetka do kraja, ne zato sto su se dva magarca slupala. Da se nisu slupali ne bi bio MCL 1-2 ali bi kur moj prestigli RICa.

 

 

https://www.racefans.net/2021/09/13/why-ricciardo-didnt-need-title-rivals-latest-clash-for-stunning-monza-win/

 

 

Joooj što volim ovo "šta bi bilo kad bi bilo". Što je davno rečeno "If, if, if... F1 is IF spelt backwords". 

 

Rikardo i Meklaren su dobili trku potpuno zasluženo. Odlična Rikijeva vožnja, odlični pitstopovi, udes Maxa i Luisa nije imao uticaj na pobedu. Možda bi Luis napao Danijela ali to je sve u kategoriji ŠBBKBB...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Radoye said:

A Mercedesovci mogu da kenjaju da im je Maks uskratio pobedu, to mozda u paralelnom univerzumu.

12ric1.jpg


Mogu da pričaju šta hoće, Danijel bi pobedio bez dileme i da se nisu skucali, jasno je bilo i u prvom stintu da Max gotovo ne može da ga obidje. I još bitnije Lando je bio izmedju, jeste da su Max i Luis klasa iznad Botasa i Pereza ali potonji mu nisu ni zapretili tako da bi ga jako teško pretekla i ova dvojica pobesnelih. Veća je šansa da bi ih Noris sprečio da dodju do Rikarda nego da bi Luis pobedio.

Link to comment
Share on other sites

Norisa bi mozda dobili jedan ili obojica da se nisu skrljali. Moooozda. Rikarda su samo mogli da povuku za drsku od stomaka. Covek uzeo vodjstvo na startu cisto k'o suza i ni u jednom momentu mu pozicija nije bila ugrozena, cak u zadnjem krugu na ragavim gumama demonstrira silu i uzima najbrzi krug. Perfektna voznja, perfektna taktika, perfektno odradjen pitstop a i bolid konacno na nivou posle onoliko godina mucenja sa Hondom. Ma tri Hamiltona i tri Ferstapena ga ne bi juce zaustavila!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to pitao, nego u fazonu "jel' ostajemo ovako do kraja ili se trkamo?" pa kad su mu rekli da ne napada Rikarda onda je trazio da ovaj malo ubrza da mu napravi odmak od Pereza koji ga je sustizao sto je Rikardo onda i uradio. Noris ga je do kraja u stopu pratio i cak i onaj finalni pokusaj za najbrzi krug su zajedno odradili, Norisovo vreme u poslednjem krugu je drugo najbrze na trci, posle Rikardovog. Obojica su mogli da voze dosta brze celu trku da su imali potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao (ne)srecu da i Silverstone i Monzu ne gledam vec pogledam highlights. Dakle hladne glave, znam pobednika. Jbg mnogo ste nesto kivni. U oba udesa Hamilton najmanje problematican. U Silverstonu ono se pre par godina ne bi kaznjavalo, a po novom su ga odrapili kako treba. A ovo sada je ne 100% greska Maxa vec greska za batine. Ne znam zasto Toto jede ono sto se ne jede i ratuje sa ljigavcom od Hornera po medijima. To nije njegov nivo. Inace se slazem sa time da je zreo za dobro propitivanje oko njegovih interesa i mesetarenja. A garantujem da nisu cista posla.

 

Ja ove godine vidim samo dva problema: Botas Madjarska, sto na pravdi Boga izbaci RB van trke i sramno i bezobrazno odrzavanje trke tj poklanjanje poena Maxu u Belgiji.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dzoni_m said:

Ja sam imao (ne)srecu da i Silverstone i Monzu ne gledam vec pogledam highlights. Dakle hladne glave, znam pobednika. Jbg mnogo ste nesto kivni. U oba udesa Hamilton najmanje problematican. U Silverstonu ono se pre par godina ne bi kaznjavalo, a po novom su ga odrapili kako treba. A ovo sada je ne 100% greska Maxa vec greska za batine. Ne znam zasto Toto jede ono sto se ne jede i ratuje sa ljigavcom od Hornera po medijima. To nije njegov nivo. Inace se slazem sa time da je zreo za dobro propitivanje oko njegovih interesa i mesetarenja. A garantujem da nisu cista posla.

 

Ja ove godine vidim samo dva problema: Botas Madjarska, sto na pravdi Boga izbaci RB van trke i sramno i bezobrazno odrzavanje trke tj poklanjanje poena Maxu u Belgiji.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Daj primere gde nisu dobijali kazne vozači za onakve stvari kao u Silverstonu a da nije praistorija

Link to comment
Share on other sites

Da, ovo su FIA kamere za njihove interne stvari, ovo nije za TV prenos.

3 hours ago, momohyoideus said:

Udes verovatno nije uticao na ishod pobednika, ali verujem da bi Max pobedio da su dobro uradili pitstop

 

RICov pitstop je bio najbrzi celog vikenda. Hajde da uzmemo da su Maksu odradili isti ili cak i za mrvicu brzi, opet ne bi bilo dovoljno da ga pretekne kroz boks. A na stazi do tada nije bilo znakova da moze da ga ugrozi, zalio se preko radija da ne moze da ga stigne na pravcima.

Ne bi bio MCL 1-2 ali o pobedi su i Maks i HAM mogli samo da sanjaju ovde.

Link to comment
Share on other sites

Da nije bilo sudara dva ovna (il' ovce, kako vam drago), McL bi svakako imao 1-2.

Max je izgubio 10 sec na pitstopu, Luis 5. Obojici bi trebalo vremena da dođu do Norisa (ko god od njih dvojice bio ispred do Lesma). 

Imajte na umu da u toj situaciji ne bi bilo SCa na trci. Kada bi i stigli Norisa uz međusobne napade, više bi morali da paze da ih pokušaj obilaženja ne košta gubitak pozicije u korist protivnika. Tako da jako teško da bi ishod trke ikako mogao biti drugačiji od 1-2 za McL. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...