Jump to content

KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94


hk1

Recommended Posts

godinama se moze cuti kako su srpski kosarkaski centri mrtvi i uglavnom se to odnosi na klubove iz uze srbije, odnosno srbije juzno od save i dunava

istina je da u srbiji pored beograda i novog sada, postoji jos samo jedan znacajan kosarkaski grad, a u njemu kosarka ne da nije mrtva, nego je zivlja nego ikad

borac je od prosle godine napokon ponovo gde mu je mesto u najkvalitetnijoj ex yu ligi, a prvi put cacak ima jos dva kluba u drugoj ligi zeleznicar i cacak 94

 pored toga borac je aktuleni sampion srbije u kadetskoj konkurenciji

 

borac je osnovan odmah posle zavrsetka drugog svetskog rata, igra u legendarnoj, ali odavno za ozbiljna takmicenja prevazidjenoj hali pored morave

godinama se prizeljkuje izgradnja nove, vece i modernije hale ili makar rekonstrukcija postojece. delovalo je da je 2019 napokon krenulo sa realizacijom, hala je prebacena u vlasnistvo grada, izabran je projekat rekonstrukcije, najavljeni radovi za 2020 i na tome se (opet) stalo

gledajuci gde npr igra zadar (grad velicine cacka) ili klubovi iz manjih mesta mornar, igokea, ili sve one hale izgradjene poslednjih 15ak godina po litvaniji, pa cak i ono uradjeno u srbiji vrscu, zrenajninu, kraljevu, tuzno je kako izgleda hala u cacku

 

borac je prvi put u prvoj ligi sfrj zaigrao 1954 i do raspada drzave odigrao ukupno 23 sezone (od ukupno 46) u najjacem takmicenju, po tom osnovu je 9ti najuspesniji klub sfrj

svi drugi klubovi iz srbije, van beograda, zajedno su 32 nastupali u prvoj ligi, najvise proleter zrenjanin 14 puta, koji je poslednju sezonu odigrao pre gotovo 50 godina

ostali "kosarkaski centri" imaju novi sad 6 nastupa (4 vojvodina, 2esdjeg), metalac valjevo 6, sloga kraljevo 2, kragujevac, sabac, uzice, pancevo po 1

 

klub je najveci upseh ostvario 72/73 zavrsili su kao 4ti i izborili pravo nastupa u kupu radivoja koraca, glavni igrac je bio radmilo misovic, visestruki prvi strelac lige i mladi kicanovic

 

posle raspada sfrj, borac nekoliko sezona igra drug rang takmicenja

96/97 ulazi u prvu ligu i odmah ispada, jedino znacajno je da je radosevic bio prvi strelac lige, sto mu je donelo transfer u partizan i mesto u reprezentaciji

99 u klub dolaze stepandic  i grusanovic i naravno manjencic 

ekipa u sastavu  milosavljevic, ocokoljic, manjencic, markovic, gemaljevic, susic, grusanovic, djaletic je na polusezenoi bila 4ta, zavrsila kao 8 i u cetvrtfinalu PO ispala od tadasnjeg drim tima buducnosti

negde u to vreme je debitovao marinovic, a utakmice borca su bile interesantne i po tome sto je ekipa postizala nekoliko poena manje po utakmici u zavisnosti od toga koliko puta kapiten susic vrhom patike nagazi na liniju za 3 u korneru  

posle radosevica i drugi uzicanin u dresu borca, milisavljevic postaje prvi strelac lige

sledece sezone odlaze stepandic, grusanovic, milisavljevic i borac opet ispada iz lige

 

2001 se osniva jadranska liga, sledece godine borac postaje fmpova filijala i igra "krnju" prvu ligu srbije sa povremenim plasmanima u zavrsnu superligu

pored cacana marinovica i jorovica, kroz borac u prvim godinama seniorske karijere prolaze brojni kasniji igraci fmp i reprezentacije teodosic, raduljica, erceg, labovic, rasic, savanovic, cvetkovic...

saradnja sa fmpom se zavrsava 2009 (fmp nanjusio novu filijalu ), borac sledece sezone prvi put zavrsava krnji deo kls kao prvi na tabeli, vratio se jorovic

narednih godina borac uglavnom tavori u donjem delu kls, bez plasmana u superligu

od sezone 2015/16 krece rezultatski uspon, 2 godine za redom drugo mesto u kls, redovni plasmani u superligu

u toj sezoni najbolji igrac je mladi aleksa avramovic, ujedno mvp prvenstva

2017 se osniva druga jadranska liga, ujedno u klub se vraca marinovic, kostur ekipe narednih godina cine cacani, mahom generacija 96 carapic, kocevic, gavrilovic, popovic

borac sledece tri sezone "osvaja" kls, u prvoj godini druge aba lige, zavrsava kao prvi, zavrsni turnir se igra u cacku, ali borac u polufinalu gubi od krke, koja potom pobedjuje i u finalu i ostvaruje plasmana u aba1, mvp je ko drugi nego cacanin, josilo 

i naredne sezone borac je u PO aba2, ovaj put u polufinalnom dvomecu je bolja primorska, koja potom u finalu pobedjuje mzt 

 

malina san o plasmanu u aba1 ligu nije ostvario kao igrac, pa se u sezoni 2019/20 okusao kao trener

i kako to obicno biva kad cacanski plej reprezentativnog kalibra iz patika uskoci u "trenerske vode"  :

borac je imao izvanrednu sezonu, ubedljivo prvi i u kls i i u aba2, sa svega 5 poraza u 48 utakmica, kao domacin 23 pobede i 1 poraz

sezona je zbog kovida prekinuta, ali borac apsolutno zasluzeno dobija promociju u aba1 ligu i posle 30 godina povratak u eltino ex yu drustvo

 

prosla sezona nam je svima u dobrom secanju

neobicna i teska za sve, a posebno za borac, debitanta u aba 1 u periodu kad na tribinama nema navijaca

rezultatski solidna, ostvaren je glavni cilj opstanak

igra je cesto bila na visem nivou od rezultata, pamte se pobede nad partizanom, demoliranje splita, krke u gostima , ali i brojne utakmice izgubljene na malu razliku, pre svega zbog neiskustva igranja u ovom rangu i pritiska

igracki borac se u velikoj meri oslonio na svoju skolu, ali i po prvi put u istoriji na strance, pored dzonsa koji je debitovao sezonu ranije, tu su bili i smit, torton, sanadze nakon povrede djokovica i lopez u zavrsnici kls

u pomenutom kls, kao nagradu za prethodno osvojeno kadetsko prvenstvo srbije, sansu u prvom timu su dobili curcic stariji i mladji, nikolic, andric i jankovic

to se pokazalo kao pun pogodak, pobejden je fmp, a klinci, pogotovo obojica curcica su pokazali da se na njih u sezonama koje dolaze mora najozbiljnije racunati

trojke mladjeg curcica za overu pobede nad fmpom i plasman u polufinale su jedna od lepsih stvari za pamcenje u protekloj kosarkaskoj sezoni

 

kratak  uvod o borcu, sutra malo o ostalim cacanskim klubovima, igracima, trenerima, potom o igrackom sastavu, ambicijama u novoj sezoni, pre svega borca, ali i zela, cacka 94, mladosti, morave

 

 

 

po sastavu tima i uvodnim mecevima deluje da ce borac ove sezone biti itekako zanimljiv za gledanje, pa se nadam da ce biti i drugih zaludjenika raspolozenih za ucestvovanje na temi

 

 

 

otvaram topik, kopiranjem posta sa drugog foruma na kom pisem godinama unazad

nadam se da tim ne krsim neka pravila foruma

 

u zelji da i na ovom mestu pisemo o borcu i zajedno delimo utiske sa utakmica dolazece sezone

Edited by uvrnuto
  • Like 32
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

lopez, djokovic , curcic st     bumbic?

hejl, sanadze, curcic ml

carapic, novakovic, andric

tomasevic, todorovic, nikolic

pecarski, marinkovic, jankovic, maricic

 

ovo je verovatno roster sa kojim borac ulazi u sezonu

10 seniora od kojih je djokovic jos uvek u fazi oporavka

pokidao je prednje ukrstene ligamente u januaru i ocekuje se da uskoro bude spreman

ne znam kakav je status bumbica, on je prosle godine bio deo ekipe, ali je na dvojnu igrao za zeleznicar

ostalo su klinci curcic st, andric i jankovic 2004, curcic ml i nikolic 2005

na pripremama je u ekipi bio i maricic 2003, ali on gotovo izvesno nece biti deo seniorske ekipe

nazalost mladji curcic i nikolic su se povredili na pripremama u16 reprezentacije pa nisu ni otisli na turnir i nema ih u ovim pripremnim utakmicama

stariji curcic je igrao za u18, bio drugi strelac i prvi asistent te ekipe, ali i on je trenutno povredjen

tako da su na pripremama od klinaca jedino jankovic (takodje igrao za u18) i andric, te maricic, ali on je tu bio da popuni broj u nedostatku visokih, pre dolaska marinkovica

 

iako su otisli nosioci, pre svega dzons i nerandzic u fmp, kocovic u megu, mislim da ovogodisnja ekipa nije nista slabija kvalitetom, a definitivno je potentnija, odnosno ima veci plafon

otisli su jos torton koji se nije nikakao snasao, smit za kog sam se ja nadao da ce ostati jer je donosio solidno u skoku, odbrani i energiji ekipe, miletic se vratio u partizan, karapandzic u slogu i gavrilovic koji je valjda jos bez kluba

kao zamene su stigli sve sami (ex) mvpijevi 🙂  

hejl 192cm, 1997, kombo bek kao najbolji igrac, strelac i kradljivac egzoticnog novozelandskog prvenstva

lopez 188,1999 plej kao drugi asistent, treci kradljivac i peti strelac tek nesto manje egzoticne slovacke lige

zanimljivo imao je preko 7 skokova u proseku. prosao sve mladje kategorije argetinske reprezentacije i uspeo upisati i 3 minuta u evroligi za baskoniju

pecarski 208, 2000, (krilni) centar, kao najbolji igrac, strelac i skakac u18 ep 2018te

tomasevic 204, 2001, krilni centar kao clan idealnih 5 sa evropskog u16 2017 i najbolji strelac u18 2019

marinkovic 207, 1993 centar kao najbolji strelac aba lige 2017 

kako god, malina je i ranije pricao da je ideja da se borac u nedostatku finansija za nesto vise osloni na razvoj igraca iz svoje skole i na pokusaj podizanja karijera igraca koji na prelasku iz junirske u seniorsku kosarku nisu dostigli pun potencijal

u slucaju tomasevica i pecarskog ta praksa je ocigledno nastavljena, ali radi se o igracima koji su vazili za vrhunske talente

zanimljivo za njih dvojicu, iako visoki igraci, obojica sutiraju mnogo za 3 i jos vaznije u nestvarno visokim procentima, prosle sezone tomasevic 42, pecarski 46,5

 

borac se i prosle godine sto zbog kompozicije ekipe, sto zbog problema u pozicionom napadu mnogo oslanjao na sut za 3, samo je cedevita vise sutirala u aba ligi, ta praksa ce gotovo sigurno biti nastavljena, posto u ovogodisnjoj ekipi samo marinkovic nije prangijas

igrace se na veliki broj poseda i poena, odbrana ce izvesno biti problem, a verujem da ce ova dvojica i marinkovic doprineti da se popravi defanzivni skok, koji je prosle sezone bio veliki problem

 

pecarski ce ocigledno biti prva opcija u napadu, na 5 odigranih pripremnih utakmica gotovo po pravilu je bio prvi strelac ekipe sa 22 poena u proseku

nesto manje su ubacivali hejl i tomasevic

 

pripremne utakmice nisu zvanicne, ali opet svih 5 pobeda, 3 protiv kls ekipa i 2 protiv aba konkurenata fmpa i derbija, uz 100 postignutih poena u proseku govori da je borac na dobrom putu

malina i ostatak strucnog staba isticu da su prezadovoljni igracima koji su dosli i onim kako ekipa izgleda u ovoj fazi priprema

 

videcemo kako ce to izgledati kad pocne sezona, ali realnost je da borac, pogotovo ako bude publike u hali, sa ovakvim rosterom, ne bi trebao strepiti za opstanak do poslednjeg kola. od 14 ekipa, deluje da su kvalitetniji bar od 3 ili 4

 

meni, potpuno navijacki doduse 🙂 , nece biti preterano iznenadjenje ni ako zavrse peti na kraju, iza nedodirljivih zvezde i partizana, te buducnosti i cedevite

Edited by hk1
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u medjuvremenu potpisali i lesic i povratnik ilija djokovic

sta znam, sa jedne strane malo gomilanje iskusnih igraca, sa druge ok su to pojacanja za nivo borca

prvi je verovatno potpisao kao malinin drugar iz kragujevackih dana, dok je ilija tu pretpostavljam zbog povrede prezimenjaka i zbog statusa koji je izgradio u prethodnoj eri u borcu

 

borac sezonu pocinje u subotu u laktasima, trebali su odigrati poslednju pripremnu protiv podgorice, ali je otkazano zbog bolesti u podgorickoj ekipi

na osnovu rostera i odigranih pripremnih deluje da ce biti uspesnija sezona od prethodne

 

dakle, ono sto bi trebao biti konacan sastav za pocetak aba

 

lopez, ilija djokovic, curcic st  (radovan djokovic jos u fazi oporavka)

hejk, sanadze

carapic, novakovic

tomasevic, todorovic, lesic

pecarski, marinkovic, jankovic

 

kad sam otvarao temu obecao sam nesto i o zelu i cacku 94, ali se jos uvek nigde ne mogu naci zvanicni sastavi ekipa za narednu sezonu (druga liga pocinje 2.10.)

ono sto se zna da ce stariji curcic igrati na dvojnu u cacku 94, ne znam da li ce ostale klince slati na dvojnu ili ce igrati samo juniorsku ligu

za seniore borca osim eventualno jankovica skoro izvesno u aba nece nastupati, em su u pitanju jos uvek 17godisnjaci, em su gotovo svi (curcic ml, nikolic, andric) propustili pripreme zbog povreda

cacak94 je doveo nekoliko bivsih kls igraca majstorovica, pantica, pilcevica, tresaca i cilj im je kls

zele je zadrzao bracu susice i krsmanovice, ne znam sta je sa bumbicem, prosle sezone su bili na pobedu, dve od kls, ove godine su godinu stariji, tako da je za ocekivati da se i oni bore za promociju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da je roster bolji nego prosle sezone. Takodje ce ekipa biti iskusnija za jedno ucesce u ligi, kao i Malina, a Borac je verovatno tim koji ce najvise profitirati od vracanja gledalaca na tribine. Verujem da ce hala biti ispunjena u vecini utakmica, bar onoliko koliko je dozvoljeno.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@hk1

Vidim da su Zele i Cacak94 dobro krenuli u nove sezone. Sa ovim sastavom bi bilo cudo da Cacak94 ne udje u KLS. Radnicki KG je pre par godina sa slabijim sastavom jedva izgubio da li dve utakmice.

Kako ide promocija u KLS? Da li se nakon 14 kola dve grupe spajaju i igraju po 4 najbolje ekipe iz grupa playoff fazu? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Del Piero said:

@hk1

Vidim da su Zele i Cacak94 dobro krenuli u nove sezone. Sa ovim sastavom bi bilo cudo da Cacak94 ne udje u KLS. Radnicki KG je pre par godina sa slabijim sastavom jedva izgubio da li dve utakmice.

Kako ide promocija u KLS? Da li se nakon 14 kola dve grupe spajaju i igraju po 4 najbolje ekipe iz grupa playoff fazu? 

 

image.png.bba7b9a3e35aa9847fef1cb1fa902cdb.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrsac (Millennium Center), Zdravlje Leskovac (SRC Dubočica), Vojvodina Novi Sad (SPC Vojvodina), Radnički Kragujevac (Jezero), Sloga Kraljevo (Hala sportova)... Dynamic igra u hali Ranko Zeravica. 

 

Pa cak i hala u Uzicu i Valjevu, i ona u Pancevu samo sa jednom tribinom, su "sportskije" od te u Cacku iako su manjeg ili slicnog kapaciteta. Ta u Cacku dosta lici na FMPovu u Zelezniku sa tim niskim tribinama.

 

Stvarno je steta da grad koji je dao tolike kosarkaske velicine nema bolju halu, mozda ne moze da se rekonstruise u nesto bolje, a steta bi bilo rusiti i praviti novo. Da se nije Lidl uvalio s druge strane mosta (a iste strane Morave) to bi bilo idealno mesto za novu modernu halu a blizu stare, pa da se stara mozda koristi za trening i neke nizerazredne utakmice... 

 

---

Anegdota o Cacku, nema veze sa kosarkom: Prolazimo kroz Cacak i cerka pita "kako se zove ovaj grad" i ja joj odgovorim i krenem da pricam o Cacku sta znam, o Moravi... ko je iz Cacka, i pita ona mene "a kako se zove ove ulica u Cacku - Cackalica?" 😄 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljiva i borba sa Gajdobračanima. Jeste da su ušli sad iz prve srpske, ali su za tu ligu imali preozbiljnu ekipu. Sad su se još pojačali sa Božom Đumićem i Vladimirom Iveljom i sa još par manje poznatih momaka. Tu su od prošle sezone Strahinja Stojačić, Marko Branković i kapiten Radovanović.

Srećno Čačani, ali ja sam uz komšije iz Gajdobre! 🙂
Nadam se da će mi se poklopiti fino, pa da odem da odgledam kada budu igrali u Gajdobri.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa cak i hala u Uzicu i Valjevu, i ona u Pancevu samo sa jednom tribinom, su "sportskije" od te u Cacku iako su manjeg ili slicnog kapaciteta. Ta u Cacku dosta lici na FMPovu u Zelezniku sa tim niskim tribinama.

Takodje. Npr. Jezero nema tribine sa strane, ali je nekako otvorena hala. U Cacku je to sve nisko, zbijeno, zatvoreno, stubovi od kojih ne vidis jedan deo terena. Uzas, najavljivali su tu rekonstrukciju ima vise od dve godine, ali pojeo vuk magarca.
 

Kad sam vec tu da priupitam za karte ako neko zna, skoknuo bih sa drugarom da gledamo neku ABA ligu. Mogu li se karte kupiti na salteru pre utakmice?

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Najveci favorit u B ligi ove sezone je Spartak iz Subotice, ozbiljne pare su usle tamo i oni gadjaju i na ABA2 kroz par sezona. Ne ocekujem da ce se prosetati kroz ligu doduse, ujednaceno je ove godine. Za drugo mesto su svakako u prici klubovi iz Cacka i pomenuti Hercegovac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa ne bas

po imenima najozbiljnij sastav ima cacak 94, tu je nekoliko ex kls igraca, dva igraca koja su prosle godine bila medju najboljima u toj drugoj ligi, mladi curcic

a tu je i borac, odnosno preko maline i micica prisutan i ne sumnjam da ce pomoci ako zatreba

 

uostalom, imaju na sajtu kss sastavi ekipa, kliknite na ime kluba u tabeli i izbacice vam spisak

https://lige.kss.rs/seniori/2-muska-liga/

ove godine ima bas dosta iskusnih igraca u ligi, posebno medju centrima  i tu je cacak sa majstorovicem i panticem najozbiljniji

mnogo to znaci za ovaj rang koji po pravilu oskudeva iole upotrebljviim visokim igracima

 

zele igru zasniva na piku starijeg susica i krsmanovica, ovaj drugi je bas napredovao i steta sto nije malo visi, da napokon neki cacanski centar zaigra u borcu 🙂 

tu su jos njihova braca i nekoliko iskusnijih igraca koji su se vratili

 

zapravo, sad vidim da nisam ovde pisao nista vec neko vreme na tu temu, a bio sam ubejden da jesam

naime, otvorio sam temu i na jednom drugom forumu gde sam odavno, pisem i tamo i nekako mi glupo da kopiram iste postove posle utakmica

 

uglavnom, cacak je za sad bio najubedljiviji, a zele je jedina ekipa koja je pobedila u prvom kolu u gostima

pored njih samo pomenuti spartak i hercegovac imaju po dve pobede i da oni su im (ne samo zbog toga) i  glavni konkurenti

 

ako je neko bas zaludan imaju na pomenutom sajtu i snimci utakmica, pa moze da se pogleda 🙂 

Link to comment
Share on other sites

inace, curcic stariji igra uporedo za borac i cacak 94, uz djuricica iz mege jedini je igrac u aba 2004 🙂 

i definitivno nece igrati za juniore borca ove sezone

juniorsku ekipu ce mahom ciniti igraci 2004 (pravo igranja imaju 2003 i stariji) i nekoliko mladjih koji ce igrati i za kadete, pre svega curcic mladji i nikolic

evo izjava trenera juniora i kadeta

https://kkborac.rs/en/milos-pejanovic-borac-je-krovni-klub-ovog-dela-srbije/

 

https://kkborac.rs/en/vladimir-zlatanovic-zelimo-da-opravdamo-renome-kluba/

 

ovo sto je pejanovic izjavio mi se mnogo svidja i tako mora da bude ako borac zeli da se ustali u aba ligi

u cacku postoji taj cesto i besmislen pritisak da igra sto vise cacana, zaboravljajuci da vise nisu 70te kad su ekipe mahom bile popunjene sa lokalnim igracima

a cak i u ovim okolnostima borac ima dosta cacana u sastavu

 

i da, jedini je grad sa 3 glavna trenera u aba ligi 🙂 

ako se ne varam ni jedan drugi nema vise od jednog

 

inace pre 10ak godina u jednoj sezoni, cacak je imao 3 trenera evroligaskih ekipa, od 20ak ili koliko je te godine vec ucestvovalo 🙂

 

i kad sam kod zanimljivosti, proteklog vikenda lesic mvp aba lige, mladen pantic mvp drugog kola druge lige srbije 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Hercegovac je jučeo doveo Dejana Janjića. Prošle sezone 16ppg u Vršcu, bio u Slobodi iz Tuzle, Megi... U Vojvodini bio odličan pre toga.

Gajdobri je glavni sponzor Aling Conel i generalno porodica Dangubić, tako da para ima. Očigledno i volje, ali je Čačak definitivno mesto sa mnogo više potencijala.

Malo sad ulećem sa ovim informacijama, ali kad smo već krenuli na tu temu. Više bih voleo kad bismo pisali na jednom mestu o košarkaškim ligama Srbije. Da se koncentrišu postovi na jednom mestu, jer ih verovatno neće biti puno, a voleo bih. Da me ne shvate Čačani pogrešno. 😉

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, uvrnuto said:

Biće zanimljiva i borba sa Gajdobračanima. Jeste da su ušli sad iz prve srpske, ali su za tu ligu imali preozbiljnu ekipu. Sad su se još pojačali sa Božom Đumićem i Vladimirom Iveljom i sa još par manje poznatih momaka. Tu su od prošle sezone Strahinja Stojačić, Marko Branković i kapiten Radovanović.

Srećno Čačani, ali ja sam uz komšije iz Gajdobre! 🙂
Nadam se da će mi se poklopiti fino, pa da odem da odgledam kada budu igrali u Gajdobri.

Ma da, komsije da gledas, a to sto je Danguba grobar na kvadrat nema veze.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ma da, komsije da gledas, a to sto je Danguba grobar na kvadrat nema veze.:classic_biggrin:

😄

Inače sam čuo da je bio razdor u familiji nakon što je Danga otišao u Zvezdu, i da su se odnosi vratili u normalu kad je došao u Partizan. 😄

Generalno su svi u familiji grobari do koske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uvrnuto said:

😄

Inače sam čuo da je bio razdor u familiji nakon što je Danga otišao u Zvezdu, i da su se odnosi vratili u normalu kad je došao u Partizan. 😄

Generalno su svi u familiji grobari do koske.

Istina:)

Dobar je Dangubic, dosta novca a takodje i svog licnog vremena i truda je ulozio u kosarku u Gajdobri.

Link to comment
Share on other sites

juce cacak 94 rutinski dobio i trecu utakmicu

igraju bas fino, definitivno su iznad ovog ranga, bice bas cudo ako ne udju u kls

ima napokon da se pogleda kvalitetan snimak sa njihove utakmice na sajtu kss, iz prvog kola iz nekog razloga nema njihove utakmice, a druga je negledljiva zbog loseg snimka

raduje sto je stefanovic forsirao curcica kad se lomila utakmica, odnosno kad su gosti smanjili prednost u cetvrtoj cetvrtini, ovaj iako do tad i nije odigrao nesto narocito vratio sa trojkom i nekoliko ulaza iz kojih su sledili ili poeni ili asistencije, na kraju njegovih 16poena

 

 

 

zele nazalost posle dve pobede izgubio od borca iz zemuna

ima snimak samo drugog poluvremena, bas je velika tenzija bila, mnogo faulova, tehnickih, nesportskih

deluje da je zele i ostecen

oba visoka su ispala zbog 5 faulova, a u cetvroj cetvrtini do 15sekundi pre kraja domaci imali samo jedan faul i onda su na -1 taj zadnji napad zela branili tako sto su pravili faul odmah po izvodjenju lopte i pokusaju kretanja susica u prodor, posle tri gotovo iste situacije i faula ostalo jos 4 sekunde, gosti se spetljali i na kraju nisu ni sutnuli na kos

steta zbog poraza, zele je svakako kvalitetniji

mada, borac zemun je medju slabijim ekipama, postoji realna mogucnost da neudju u top8, pa da se ovaj poraz i ne racuna zeleznicaru u drugoj fazi

 

steta sto je otisao bumbic, zele igra dobro, vidi se da se dobro pozaje ekipa medjusobno, ali dosta osciliraju, znacio bi im on itekako

Link to comment
Share on other sites

Balkan Bet izbacio taj meč i sve prateće opklade još oko 15h. 

Borac je realno jači tim od Zadra i kad se uzme trenutno forma bili su favoriti, ali baš zbog svega toga sam očekivao ovakav rezultat, jer u ABA ligi dueli u donjoj polovini obično završe pobedom tima kome ista više treba (slični je radio Borac prošle kad su bili u kanalu).

Nažalost Pecarski je bio kriminalan, a Tomašević još nije odigrao nijednu vrhunsku partiju od početka sezone, nekako je skroz pasivan na obe strane terena.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...