Jump to content

Kako ste dali nick svom profilu na forumu 😁


BojanaCZV

Recommended Posts

Na starom b92 sam nekad ostavljao komentare pod nickom “mate mišo” jer sam htio dati do znanja da sam zabavnjak točnije veseljak i odakle sam pa kad sam se silom prilika morao prebaciti na forum ostao mi i taj nick i to punih 10 godina. Tek na ovom forumu sam otkrio čari mijenjanja nickova, trenutni je naslov jedne Mišine uspješnice i ima određeno značenje za mene.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2021 at 2:12 PM, realno *w said:

U vreme kada su počinjali B92 komentari, često smo u društvu koristili to "realno". U smislu "hoćemo li naručiti klopu.... pa realno".

Dodao inicijale i počeo tako da pišem.

 

Onda je te 2007. ili 2008. vaskrsao B92 forum, jako puno ljudi sa komentara se prebacilo tamo i većina je zadržala nick-ove, pa tako i ja.

 

Avatar mi je, čini mi se, isti evo već 13-14 godina 😄


Ništa mi nije jasno, inicijali su ti *w?

 

Bio ti je taj avatar, pa onaj drugi kao vukodlak sa licem Nicholsona, pa si vratio ovaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

 

W = V + V, i suppose 🙂

To je to. Sad ide špekulacija na Velibor Vasović izgovoreno crnogorskim naglaskom jer je iz Vrbasa :lol_2:

 

Možda je i Vanja, nadam se da nije Vanja, ali možda je Vanja :s_d:

 

Btw sad kad je objasnio nick meni je baš dobar, ima neku dubinu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

To je to. Sad ide špekulacija na Velibor Vasović izgovoreno crnogorskim naglaskom jer je iz Vrbasa [emoji38]_2:
 
Možda je i Vanja, nadam se da nije Vanja, ali možda je Vanja :s_d:
 
Btw sad kad je objasnio nick meni je baš dobar, ima neku dubinu.
Autentično zetsko prezime :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mister-no said:

Jbt sad sam tek skontao koliko sam mator.. Sećam se recimo za pavijana u mom svetu to bilo pre godinu, dve a kaže čovek 2014.

Da da

Meni isto kad kazes 2014 kao u fazonu ah pre 2 godine najvise tri a evo jos malo pa kraj 2021

Ja sam pricao sa nekom devojkom ono mladost izbija iz nje zdrava prava razvila se u svakom smialu... i kao godiste dza bu ona kaze prvo sta prvo pa 2001 i ja kao auuuu 2001

I posle se mislim pa da 2001 sad ima 20 godina J E B O   T E zorane starce foco od stotinu ljeta

Meni kad kazes 2001 ja ono u fazonu ah ovi uce da pisu 

 

https://m.youtube.com/watch?v=FViWo4daG78

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ranzo said:

Da da

Meni isto kad kazes 2014 kao u fazonu ah pre 2 godine najvise tri a evo jos malo pa kraj 2021

Ja sam pricao sa nekom devojkom ono mladost izbija iz nje zdrava prava razvila se u svakom smialu... i kao godiste dza bu ona kaze prvo sta prvo pa 2001 i ja kao auuuu 2001

I posle se mislim pa da 2001 sad ima 20 godina J E B O   T E zorane starce foco od stotinu ljeta

Meni kad kazes 2001 ja ono u fazonu ah ovi uce da pisu 

 

https://m.youtube.com/watch?v=FViWo4daG78

 

Ehhh ja imam sina koji 2001. godište :lol_2:

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Drugar iz osnovne na casu fizickog u 7. razredu, dok smo naravno cepali fudbal, sutne loptu i pogodi nastavnika u glavu, razbije mu naocare. Ovaj popizdi i zabrani nam fudbal do kraja skole. Kaze, e sada cete mao kosarku. Mi svi u bedaku, posebno ja koji sam igrao kao petlic, kasnije i pionir za Cuku sa B. Brda.

 

Elem, uzmem basketaru prvi put u ruke i tu je pocela ljubav koja traje i danas, 30+ godina kasnije. Bas u to vreme, na radiju b92 ze upoznam sa carima rap muzike, preko emisija legendarnog Mjehura. I pre nego sto je to postalo klise i enormno ekploatisano u medijskom prostoru, spojim rap i hip-hop sa kosarkom. Kraj osnovne i celu srednju sam pikao basket u ritmu gengsta repa, u istom taktu, sa istom agresijom na terenu. San mi je bio da igram basket u nekom getu sa crncima, iako sam znao da na njihov court ne bi mogao ni da udjem. Krajem 80-ih sam ozbiljno poceo da pratim NBA, dobijao VHS od ljjudi koji su bili napolju, visio u Americkoj citaonici u Cika Ljubinoj i do detalja analizirao sitan tekst u svakom NBA digestu na koji sam mogao da naidjem. Za desetak godina, kroz vesele 90-e,sam obisao maltene sve basket terene u Bg, igrao sa i protiv poznatih imena tog doba, ali i protiv mnogo fantasticnih amatera, koji su na zalost ostali kosarkaski anonimusi.

 

Iz celog tog miljea se izrodio nick madafaka, koji sada, kad imam punih 48 godina, nije bas najprikladniji. Ali sam ga zadrzao jer i dalje u mom bicu postoji ta iskra ljubavi prema kosarci koja me pokrece. Uostalom, godine su samo broj. 

 

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Po liku iz serije "Složna braća" koji je tumačio legendarni Petar Božović. Jedna od omiljenih serija iz detinjstva, pogotovo zbog ćaleta koji je radio u Mostaru i koji mi je pričao o tom divnom gradu i tim ljudima vedrog duha. Kada je izašla serija bukvalno sam u toj seriji prepoznao likove iz njegovih priča. Kasnije ću i ja sticajem okolnosti biti vezan za Mostar (tazbinski), a tast je pljunuti Liska iz serije. Što gabaritima i ljubavi prema kobinaciji kafa Frank + kola i ljubavi prema bevandi. Tek tad sam shvatio koliko je kvalitetno Petar odglumio lik Mostarca.

 

Na avataru naravno Princ sa Neretve, ćaletov junak iz mladosti i adoloscencije.

hqdefault.jpg

Edited by Liska Manjina
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, svi pjevaju said:


Ništa mi nije jasno, inicijali su ti *w?

 

Bio ti je taj avatar, pa onaj drugi kao vukodlak sa licem Nicholsona, pa si vratio ovaj.

 

Pa da, bilo je sitacija da se apdejtuje softver foruma, pa mi ne povuče stari avatar nego nađem nešto novo, ali manje više to je bilo to uglavnom.

 

20 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

W = V + V, i suppose 🙂

 

18 hours ago, Knipex said:

To je to. Sad ide špekulacija na Velibor Vasović izgovoreno crnogorskim naglaskom jer je iz Vrbasa :lol_2:

 

Možda je i Vanja, nadam se da nije Vanja, ali možda je Vanja :s_d:

 

Btw sad kad je objasnio nick meni je baš dobar, ima neku dubinu.

 

V+V kako reče Mitar 🙂  ... Veljko inače

 

A eto mogao sam dodati i treće V za Vrbas 😄

 

 

 

18 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Prvi koji ja pamtim je Hoze Raul Kapablanka, posle je prešao na Nikolsone.

 

 

Hose Raul mi je nick na parapsihopatologiji, a tamo sam jednom u 5 god,  ne verujem da mi je ovde to nekad bilo. Bar ne da se sećam.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Hose Raul mi je nick na parapsihopatologiji, a tamo sam jednom u 5 god,  ne verujem da mi je ovde to nekad bilo. Bar ne da se sećam.

 

Kad sam 'došao' na b92 forum 2009., imao si Kapablanku na avataru, ona slika u zelenom odelu. PPP nikada nisam čitao, tako da ne može biti zabune u tom smislu.

 

E da, sećam se i da si me nakon prvog posta pitao da li sam išao neku školu/gimnaziju, iz koje si znao nekog Arsenija Pešića.

 

Pre nego što tražiš zabranu prilaska, samo da kažem da imam običaj da pamtim ovakve trivije, nema potrebe da se osećaš ugroženim. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Kad sam 'došao' na b92 forum 2009., imao si Kapablanku na avataru, ona slika u zelenom odelu. PPP nikada nisam čitao, tako da ne može biti zabune u tom smislu.

 

E da, sećam se i da si me nakon prvog posta pitao da li sam išao neku školu/gimnaziju, iz koje si znao nekog Arsenija Pešića.

 

Pre nego što tražiš zabranu prilaska, samo da kažem da imam običaj da pamtim ovakve trivije, nema potrebe da se osećaš ugroženim. :classic_biggrin:

 

Eto, bolje se sećaš od mene. Pokojni ćale je voleo Kapablanku, to mi ostalo ucrtano, pa me ne čudi...

 

bold: da, da, sećam se toga 😄    Mada, odmah mi je bilo čudno jer si ti bio normalan na forumu, a ovaj...  :classic_unsure:😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, realno *w said:

 

Pa da, bilo je sitacija da se apdejtuje softver foruma, pa mi ne povuče stari avatar nego nađem nešto novo, ali manje više to je bilo to uglavnom.

 

 

 

V+V kako reče Mitar 🙂  ... Veljko inače

 

A eto mogao sam dodati i treće V za Vrbas 😄

 

 

 

 

 

Hose Raul mi je nick na parapsihopatologiji, a tamo sam jednom u 5 god,  ne verujem da mi je ovde to nekad bilo. Bar ne da se sećam.

 

Shone Velja brate, Velja... Veljko je nekako... :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MilošVB said:

@madafaka73, a i ostali, mali off

 

Gde se igrao najbolji basket tada u BG?

 

I gde se sada igra?

 

što se 90ih tiče, teško je reći gde je bio najbolji basket kao singularity. 

svaki kraj je imao neki teren gde se pičio vrlo dobar do odličan basket. 

 

na nbgdu je prirodno bilo više. kažu ljudi da je na adu dolazila ozbiljna ekipa leti

 

ja sam pre 6-7-8 godina gledao vrhunski basket u dvorištu osme / treće bgd gimnazije. u svom prajmu mi ne bi palo na pamet da zaigram sa tim momcima

(nije da sam bio neki basketaš, nego kad si mlad, dobijaš razne ideje : ))

 

nije baš naročito takmičarski basket bio ali ono, suv skill a po prosečnoj visini bi se reklo da svi imaju košarkaški background.

 

međutim, ne znam koliko danas često postoji taj princip da dođe 5 ili 10 ekipa na koš pa krene epizoda opstanka.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...