Jump to content

Premier League 2021/22


mr clutch

Premier League 2021/22  

64 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Za koga navijate?



Recommended Posts

Pa i prosle godine su ih rastavili slicno ovako. Jednostavno Leeds sa svojim otvorenim stilom igre maksimalno odgovara Unitedu kojem je brza tranzicija forte. Protiv zatvorenijih ekipa ce to i dalje vjerovatno biti mucenje jer nijedno od pojacanja i trenutnih nositelja nisu igraci koji ce probijati zatvorenog protivnika. Meni licno su tu negdje s  Liverpoolom, a iza Chelsea i pogotovo Cityja koji je bez premca. 

Link to comment
Share on other sites

Meni fali nesto drugo na golu, a da nije DDG 😄

VDS bi npr ono odbranio, ne zato sto moze da leti, nego zato sto moze da vidi sta je blokirano a sta nije. Ne samo VDS, pravi world class golmani bi bili rukavicu van ugla lopta-stativa(ka korneru ofc), u ovoj situaciji. Shaw i Maguire su pokrili svaki milimetar izuzev onog. Jeste bio dobar sut, ali bas najbolji golmani vide tu mogucnost.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa i prosle godine su ih rastavili slicno ovako. Jednostavno Leeds sa svojim otvorenim stilom igre maksimalno odgovara Unitedu kojem je brza tranzicija forte. Protiv zatvorenijih ekipa ce to i dalje vjerovatno biti mucenje jer nijedno od pojacanja i trenutnih nositelja nisu igraci koji ce probijati zatvorenog protivnika. Meni licno su tu negdje s  Liverpoolom, a iza Chelsea i pogotovo Cityja koji je bez premca. 

Za to je Sancho doveden koji je jedan od najboljih 1 na 1 igraca na svijetu. Opasan dribler i u kombinaciji sa motivisanim Pogbom i Brunom mislim da ce biti bolje. Isto tako znacice i dolazak Varana jer onda mogu i malo naprijed da idu jer Varane je jedan od najbrzih stopera i trebalo bi da bude top partner Maguireu.

 

Moram da istaknem i mladog Greenwood, nabacio je masu a ne staje u presingu  izvanredne kretnje. Kakav ima sut covjek nevjera. Omiljeni mladi igrac.

Ma daj @BattleBender, niko nije usao u blok. Kasnio je i Maguire i Shaw. 

 

bas oretjerujes sa hejtom prema DDG.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Za to je Sancho doveden koji je jedan od najboljih 1 na 1 igraca na svijetu. Opasan dribler i u kombinaciji sa motivisanim Pogbom i Brunom mislim da ce biti bolje. Isto tako znacice i dolazak Varana jer onda mogu i malo naprijed da idu jer Varane je jedan od najbrzih stopera i trebalo bi da bude top partner Maguireu.

 

Moram da istaknem i mladog Greenwood, nabacio je masu a ne staje u presingu  izvanredne kretnje. Kakav ima sut covjek nevjera. Omiljeni mladi igrac.

Ma daj @BattleBender, niko nije usao u blok. Kasnio je i Maguire i Shaw. 

 

bas oretjerujes sa hejtom prema DDG.

 

Ono sto sam ja od Sancha uspio vidjeti u Bundesligi je da je vecinom profitirao od dosta prostora kojeg su odbrane tamo ostavljale. Odlican talenat svakako ali ne bih rekao bas da je on taj dribler koji ce lomit postavljene odbrane kao Hazard u svoje vrijeme npr. Usput brojke iz Bundeslige nikad ne treba gledati kao nesto pretjerano mjerodavno, odbrane tamo su blago receno smijesne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Destkovani Junajted opravdao ulogu favorita i snažno ušao u sezonu. Biće još ovakvih tekmi Lidsa protiv najjačih timova, zbog Bjelsinog stila igre i forsiranjem početka napada iz zadnje linije. 

 

Pogba I Bruno izdominirali. Bilo je atraktivni poteza, realizacija Bruna, njegovo zalamanje kada je polomio 4/5 igrača Lidsa, Pogbina asistencija, posebno za Grinvuda. Treba spomenuti i bombu Aylinga. Lep početak subotnjeg programa PL, barem što se tiče atraktivno sti tekme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ono sto sam ja od Sancha uspio vidjeti u Bundesligi je da je vecinom profitirao od dosta prostora kojeg su odbrane tamo ostavljale. Odlican talenat svakako ali ne bih rekao bas da je on taj dribler koji ce lomit postavljene odbrane kao Hazard u svoje vrijeme npr. Usput brojke iz Bundeslige nikad ne treba gledati kao nesto pretjerano mjerodavno, odbrane tamo su blago receno smijesne. 

Svakako da je koristio prostor ali je itekako opasan sa loptom u nogama kada krene na igraca. Rekao bih da to Utd mnogo fali od vremena Ronalda i Nanija koji su napadali direktno cuvare. 

U tom dijelu igre ce mnogo pomoci i Varane jer kao sto rekoh mocice Ole ako bude gusto da izvede nekog veznjaka a da ubaci ofanzivnijeg igraca. Greenwoodu ce ovo biti sezona fenomenalna, vidim da je mnogo radio na kretnjama van lopte i da je pratio Cavanija. Naravno i Cavani ce itekako biti od pomoci u tim zatvorenijim utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

Nije Sancho doveden da bude prime Valencia ili neko takvo krilo.
Njegov najbolji skill je brzina reakcije, kreativan je u guzvi, u punom trku, spretan je baaaaaaas.
ON je tu da ne bude trapavi kad nekog nabijemo u 16.
Bocne loptu lepo i kad je van balansa, prati protivnicke noge, iskoristi kad se neko mnogo zaleti ka njemu.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Dobro poluvreme. Gol ispao nekako slucajno, mada je Salah verujem instinktivno dodao, a Zota ove situacije ne masi. Igrac koji cini mi se do sad ni jedan zicer u Liverpulu nije promasio. Keita dobro pritiska na sredini i nadoknadjuje nedostatak Fabinja, Milner zaradio glup karton i valjda ce ga zameniti Brazilac, Tsimikas nesiguran u odbrani i lako ga je proci. Situacija gde ga igrac Norica lomi na najjeftiniju foru ne sme da prodje u PL, mogu zamisliti sta ce mu raditi jaci igraci ako ne bude zesci u duelima. Uz to imao i gresku u dodavanju gde je stvorio sansu za Kantvela. Ox neprimetan u napadu, trebalo je prihvatiti i manji novac za njega i naci adekvatnu zamenu. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

Lineker objasnio celu pricu sa Pogbom i kako njega ljudi komentarisu...
 

 

Pa ne bih se složio.

 

Ljudi ga uglavnom sa pravom komentarišu kako ga komentarišu, a to što je možda i najbolji vezni na svetu kada je max usresređen je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mr clutch said:

Naprotiv. Mene brine ovaj ekstremno nesebican Salah😀

Iskreno mene nikad nije brinulo to sto je sebican, jeste da sam mnogo puta ispizdeo zbog toga, ali ima i mnogo trenutaka kada je davao golove ni iz cega. Igracu kome donosi 20+ golova u sezoni ne moze se bilo sta zameriti. 🙂 Jednostavno je tip koji ima fokus samo na gol kada je u prilici i nista drugo mu ne odvraca paznju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakva je masina Pogbica. Kad mu se ovako digne kara i kad hoce da igra, za mene bez dileme najbolji igrac PL. Steta sto mu se dize jednom u par meseci.

 

@BattleBendersta ti ocekujes od Sancha? Kakav ti je? Ja ga nisam nesto pomno pratio, ali nije me impresionirao ono sto sam gledao za Dortmund. Odnosno nisam u fazonu da je WC talenat, mada mozda gresim, jer pricam o uzorku od pet utakmica recimo. 

Link to comment
Share on other sites

Kada covek pogleda kako je danas igrao United moze da se zapita koji im je Q trebao Sancho i Veran.

Doduse, kod Uniteda je zadnjih godina problem da jednu utakmicu oduvaju kao danas, a onda su u stanju da sledece nedelje izgube od tima kao sto je Burnley.

"Pogbica" je masina dok ne povedi palac leve noge i provede sest meseci na oporavku u Dubaiu. Da su pametni i uzmu za njega neku kintu dok jos uvek igra i dok mu ne istekne ugovor, jer Cavani iduce godine sigurno nece produziti ugovor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Kada covek pogleda kako je danas igrao United moze da se zapita koji im je Q trebao Sancho i Veran.

Doduse, kod Uniteda je zadnjih godina problem da jednu utakmicu oduvaju kao danas, a onda su u stanju da sledece nedelje izgube od tima kao sto je Burnley.

"Pogbica" je masina dok ne povedi palac leve noge i provede sest meseci na oporavku u Dubaiu. Da su pametni i uzmu za njega neku kintu dok jos uvek igra i dok mu ne istekne ugovor, jer Cavani iduce godine sigurno nece produziti ugovor.

Jer im trebaju ta 2 igraca, to su problematicne pozicije i niko se ne zavarava da je Lindelof odjednom postao prime Nesta. Sancho ce se koristiti na svim pozicijama u napadu i konacno ce Utd imati neko desno krilo koje ce igrati desno a ne uvlaciti i ici na lijevo krilo kao recimo sto je Mata godinama i onda teska rupa na toj strani.

 

Pogba je korisniji Utd ove sezone nego da ode za nekakvih 30-40 miliona a i uvijek postoji sansa da ce produziti ugovor jer motivisani Pogba uz fenomenalnog Bruna i bolju odbranu moze nesto da donese Utd ove sezone.

 

Cavani je i doveden na 1 sezonu, odigrao sjajno i produzen mu ugovor. Tu je da daje golove ali i da bude mentor malom Greenwoodu koji je itekako pratio na casu. Jos jedna sezona uz Cavanija i Utd moze imati 9tku za narednih 10tak godina jer Mason je opasan talenat na koji se i ove sezone ozbiljno racuna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...