Jump to content

Veslanje, Kajak & Kanu - Tokio 2020


Recommended Posts

Zlato za braću Sinković!

 

Nakon srebra u četvercu u Londonu i zlata u dvojcu bez kormilara u Riju evo i zlata u dvojcu na pariće u Tokyju. Prilično sam siguran da nitko nije povezao zlata u ove dvije discipline na OI. Oni su nakon Rija promijenili disciplinu jer su u dvojcu bez osvojili sve što se može osvojiti. Brutalna dominacija se nastavila i u novoj disciplini, sad preostaje samo da se raziđu i svaki vozi samac pa da vidimo tko je prvi a tko drugi na svijetu u toj disciplini.

 

Edit: zamijeniti dvojac na pariće i dvojac bez kormilara u tekstu, pijan sam.

Edited by svi pjevaju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva utrka u ženskom lakom dvojcu! Fotofiniš, svih 6 posada praktički do kraja u utrci za medalju, konstantno izmjenjivanje u vodstvu. Nizozemke vodile da bi na kraju za stotinku “spasile” broncu. Zadnje Rumunjke manje od dvije sekunde zaostale za pobjednicama Talijankama.

 

ITA 6:47.54

FRA 6:47.68

NED 6:48.03

GBR 6:48.04

USA 6:48.54

ROU 6:49.40

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, svi pjevaju said:


Braća su prvi veslači u povijesti koji su vezali zlata na OI, SP i EP u dvije različite discipline! 
 

Finale i za Damira Martina u samcu, sjajan dan za nas.

S tim da su dominirali u 3 discipline. U četvercu su isto uzeli EP, SP i srebro na OI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Žulj said:

Kakvi smo u kajaku za ovu olimpijadu?

 

Imamo li pravo da se nadamo nekoj medalji?

 

U Riju nam je kajak doneo jedno srebro.

Samo Strahinja Stefanović ima neke šanse, ali i to će ići teško. Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Damir Martin u zadnjim metrima do bronce u samcu! Kako mi je drago zbog ovog momka, zlato mu je u Riju izmaklo za 5 TISUĆINKI što mislim da se nikada nije dogodilo u veslanju (po starim mjerenjima osvojio bi i on zlato). Nevjerojatan borac, nadoknadio možda i preko 2 sekunde u zadnjih 500 metara, u intervjuu nakon utrke nije pola minute mogao doći do riječi koliko je izgubio dah :heart:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, svi pjevaju said:

Damir Martin u zadnjim metrima do bronce u samcu! Kako mi je drago zbog ovog momka, zlato mu je u Riju izmaklo za 5 TISUĆINKI što mislim da se nikada nije dogodilo u veslanju (po starim mjerenjima osvojio bi i on zlato). Nevjerojatan borac, nadoknadio možda i preko 2 sekunde u zadnjih 500 metara, u intervjuu nakon utrke nije pola minute mogao doći do riječi koliko je izgubio dah :heart:

Koja je to vec medalja za Hrvatsku?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...