Jump to content

Gimnastika - Tokio 2020


Oi!

Recommended Posts

3 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Nisam, ali mogu da izjavim da je to velika sramota i da se nadam da su ti nitkovi zavrsili iza resetaka 😞

U pitanju je bio zvanični lekar (ili fizio) ženske gimnastičarske reprezentacije USA. Osuđen je na ukupno 150 ili 160 godina zatvora (dakle, doživotno), na sudu je svedočilo preko 10 devojaka, među kojima je bila i Aly Raisman. Simone je takođe otkrila da je bila zlostavljana sa njegove strane, ali mislim da nije zvanično svedočila. 

 

Svaka im čast kako su imale i imaju snagu da se i dalje takmiče, kad ih za ovaj sport veže i nešto ovako negativno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Oi! said:

Mozda zato sto su ga masirali 😂😂

Inace bas je podbacio na karikama cini mi se? 13 000 i kusur poena, bas malo ako hoce zlato

Izgleda da mu nisu priznali neki element zato su se žalili i na ekranu je to pisalo, ali inquiry i injury je jako slično, a komentator nije dobro pročitao i ostala povreda.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Niky Vestern said:

Ne razumijem se baš  u gimnastiku, ali mi nije jasno kako je Hashimoto imao onako visoke ocjene na preskoku, kad je odstupio sa strunjace jednom nogom.🤔

 

Verovatno je uradio dosta teške elemente koji se dodatno boduju pa taj negativan bod nije uticao na krajnju ocenu.

Hašimotu najbolji na vratilu, tako bar kažu, videćemo da li će i opravdati to. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Niky Vestern said:

Ne razumijem se baš  u gimnastiku, ali mi nije jasno kako je Hashimoto imao onako visoke ocjene na preskoku, kad je odstupio sa strunjace jednom nogom.🤔

Ne znam koliko je dobra ocena, ali za loš doskok i izlazak sa strunjače se dobijaju negativni poeni, koji umanjuju ocenu za izvedbu.

Link to comment
Share on other sites

Posle četiri sprave na vrhu tesno ko u mideru. Dva Kineza, pa Rus, pa dva Japanca, od prvog do petog manje od poen razmaka.

 

2 minutes ago, Niky Vestern said:

Ne razumijem se baš  u gimnastiku, ali mi nije jasno kako je Hashimoto imao onako visoke ocjene na preskoku, kad je odstupio sa strunjace jednom nogom.🤔

 

Odbili su mu 0,100 za taj iskorak. Dobio je 5.600 na težinu i 9.200 na izvođenje, kad se sve sabere 14.700.

 

Poređenja radi, Nagornji i Sun Vei su identično dobili 5.600 na težinu i 9.300 na izvođenje, u zbiru 14.900.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nikita 15.400 na razboju

 

Gotova je 5. rotacija

 

1. XIAO - 73.999

2. NAGORNYY - 73.665

3. HASHIMOTO - 73.532

 

Sledi vratilo, gde su moguće veliki odbici i greške, fantastičan finiš nam sledi.

Link to comment
Share on other sites

Žao fenomenalan, da vidimo šta mogu Rus i Japanac 

 

14.066 ipak ne tako dobra ocena, očekivao sam više

 

14.366 za Nagornjeg, za sada drugo mesto, sve je na Hašimotu

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

KML34Tv.png 

 

Kakva završnica 14.933 za Hašimota i zlato, BRAVO!

2 minutes ago, Don Juan said:

Zaslužio je ovo Hašimoto.

 

Realno da, razbio ih je na vratilu. A i generalno je bio odličan, mala osveta Rusima za timsko. 

Edited by Oi!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Stiletto said:

Posle četiri sprave na vrhu tesno ko u mideru. Dva Kineza, pa Rus, pa dva Japanca, od prvog do petog manje od poen razmaka.

 

 

Odbili su mu 0,100 za taj iskorak. Dobio je 5.600 na težinu i 9.200 na izvođenje, kad se sve sabere 14.700.

 

Poređenja radi, Nagornji i Sun Vei su identično dobili 5.600 na težinu i 9.300 na izvođenje, u zbiru 14.900.


Nisam pažljivo pratio pa se ne mogu točno sjetiti ali iskorak Hashimota je po mome sjećanju bio veći od minimalnog a za to se dobije odbitak 0,300 ili čak može i 0,500 za baš veliki iskorak. 
 

Mali je prvi tinejdžer muški pobjednik u višeboju u povijesti OI. 
 

 

Kod nas je sukomentator bio Tin Srbić koji je rekao jednu zanimljivu stvar vezanu uz momčadski višeboj gdje je Nagorny u zadnjoj vježbi donio Rusiji zlato. Usred te zadnje vježbe, gdje je zadnji nastupao i znao da treba ostvariti 14500 čini mi se da bi osvojili zlato (dakle trebao je vrlo dobro odradit svoju vježbu) je skroz pogriješio i napravio dva skoka (od 3 koja je izveo u dijagonali) koja uopće nije htio. Usred vježbe je nadodao jedan element kojeg nije izveo nijednom na treningu od 2 tjedna koliko su u Tokiju (Srbić to zna jer treniraju u istoj grupi) te na taj način podigao početnu ocjenu i pobijedio na kraju.

 

Volim gimnastiku!

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...