Jump to content

Gimnastika - Tokio 2020


Oi!

Recommended Posts

Kakav horor od komentara na RTS-u!

Ljudi sve vreme pricaju uopsteno, uopste se ne osvrcuci na vezbaca na spravi, i jos kazu, necemo sad time da se bavimo, takmicenje traje 9 dana, ima vremena. Cilj im je da sport priblize gledaocu poslednjeg dana, pa koja je svrha nauciti sta gledas taman kad se nesto zavrsi!? :ajme:

 

A tek sto nisu u stanju da isprate ni rezultate iz serije u seriju, zaista sramota, cak i za njihov niski standard. Odavno nisam gledao nesto sa gorim komentarom od ovog timskog takmicenja u gimnastici. Jos posle par rotacija se videlo da su ocene u proseku na nekim spravama generalno nize od drugih, te da velika prednost Rusa potice od toga sto su na razlicitoj rotaciji u odnosu na Japance i Kineze, ali komentatori tome nisu pridavali znacaj i samo terali po svome i proglasili Ruse sampionima jos na pola puta, a ubedljivo najgore je bilo pred poslednju rotaciju kad su Rusi imali samo nekih 0.6 prednosti a oni i dalje se drze price (to je momenat kad su strucni konsultatnit bili gori) da Rusi mogu da kalkulisu i izvedu lakse vezbe, sto bi imalo smisla da su imali onih 2.5-3 poena, ali na manje od poen to ne moze da uradi niko na svetu jer time prepustas da sve zavisi od protivnika, a to se u sportovima bez direktog kontakta sa protivnikom nikad ne radi.

 

Sve u svemu nesto najgore sto su moje usi cule za ovih nekoliko decenija koliko pratim razne sportske prenose.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čudo Olimpijskih igara: Tri meseca pošto je pokidao Ahilovu tetivu Rus je uzeo zlato

 

Nestvaran podvig, to je zaista teška povreda, neverovatno je bilo uopšte da se usudi da se sprema i da ode na OI. Videlo se da ga boli dok je radio parter, nije bio savršen, ali s obzirom na okolnosti bio je vanserijski, kapa dole majstore, ovo bi retko ko uradio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja volim i američke gimnastičarke (kako zvuči čudno), ali Ruskinje 😍 

 

Zasluženo! Odlično takmičenje, visok kvalitet programa.

58 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Odlicno takmicenje u gimnastici, kao u najboljim danima Hladnog rata (Boze kako je ovo cudno zazvucalo).

 

Ruskinje zasluzeno do zlata, ali potez Amerikanki (prilazenje i zagrljaji) na kraju me je odusevio. 

Devojke su sjajne (mislim na karakter i ljudske osobine), mnoge od njih su preživele pakao - ako ste ispratili situaciju sa optužbama za seksualno zlostavljanje u USA reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

Ja volim i američke gimnastičarke (kako zvuči čudno), ali Ruskinje 😍 

 

Zasluženo! Odlično takmičenje, visok kvalitet programa.

 

Pa ko voli gimnastiku ne može da ne voli Simon Bajls. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTIme said:

mnoge od njih su preživele pakao - ako ste ispratili situaciju sa optužbama za seksualno zlostavljanje u USA reprezentaciji.

 

Nisam, ali mogu da izjavim da je to velika sramota i da se nadam da su ti nitkovi zavrsili iza resetaka 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...